Pasikartoti kviečia ir „Zona Records“
Dar nenuslūgus Pakartot.lt sharinimo bangai ant jos spėjo užšokti ir vienas seniausių, o gal ir seniausias nepriklausomos Lietuvos leiblas – „Zona Records“, šefuojamas Dovydo Bluvšteno, apie kurį jei ne filmą sukurti, tai knygą jau tikrai laikas parašyti. Tiesa, galima sakyt, kad bangą jis net aplenkė, nes aš aprašau jau kokio pusmečio senumo žinią. Bet gal kažkam bus naujiena.
„Zona“ viską susikrovė į Bandcamp’ą, ir čia šiuo metu galima rasti (bei įsigyti skaitmeniniam formate, o kai ką ir kasetiniame!) spektrą, apimantį ir 1990-ais pasirodžiusią „Poliarizuotų stiklų“ kasetę, ir 2014-ais išleistą debiutinį „Ministry of Echology“ albumą.
Man ypač patiko kompiliacija „Kablys“, lyg dar kartą užtvirtinanti sostinės Kauno g-vėje esančio pastato prasmę ir svorį mano paauglystės muzikinėse metamorfozėse. 1996-ais vis dar buvo „Lygiailyja“ ir jau buvo „Biplan“. Buvo ir „Empti“, tik gerokai kitokie, nei naujam tūkstantmety (6-as gabalas!). Dar be Giedrės, o ji tuo metu buvo „Dog Bones“ ir „Sumerland“ narė – abiejų grupių kūriniai irgi kompiliacijoje.
Dar labai stiprus ir sentimentų, ir turinio prasme rinkinys „Kitaip“ su Algio Greitai „SSG“, „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“, „Mano juodaja seserimi“, Nėriaus Pečiūros „UTV“ – eina sau, šios kasetės turėjau tik keliskart perrašytą piratinę kopiją. Iš kur persirašiau? Tikrai nepamenu, bet kasetė išleista 1993-ais, o mane pasiekė kokiais 1996-ais...
Yra, pavyzdžiui, negi 1987-ų „Roko marše“ įrašytas „Hilda Blues Band“ pasirodymas. Šių buvau girdėjusi tik pavadinimą, tad dabar klausiau pirmąkart. Klausiau ir mąsčiau apie tai, kad daug vietos geriausios 2014-ųjų muzikos tope turėtų užimti pamirštos ir vėl atkastos lietuviškos gėrybės. Internete, tu jėga.
Ačiū Pauliui Ambrazevičiui už linką!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS