„Without Letters“ plokštelė „Self-titled“ – trumpai, bet keturgubai
Ne kartą pastaruoju metu kalbėta apie „Without Letters“ ir tai, kad vaikinai savo jėgom išleido debiutinę plokštelę, o dabar jau galima ją ir pačiupinėti, ir išgirsti. Vinilinė jau išleista ir parduodama, skaitmeninė – su dviem remiksais nuo Napo ir grupės prodiuserio 96WRLD – šiom dienom taps viešai prieinama.
Pasikvietę į „Vinylshop“ perklausyti trečio „Self-titled“ EP varianto – tiesiai iš juostos – „Without Letters“ leido ramiai įsigilinti į „Kablio“ rūsyje įrašytą analoginį žavesį, vėliau ir visko pripasakojo bei į klausimus atsakė. Pavyzdžiui, kodėl būtent šie keturi kūriniai, o ne kurie nors kiti, arba daugiau, arba mažiau?
Atsakymas įdomus. Keturi naujojo grupės etapo kūriniai – keturi atskiri bandymai gitarinį skambesį sugyvendinti su elelektroniniu, tiksliau, skirtingomis šio šakomis. Šiek tiek techno, šiek tiek juke (linkėjimai, Miša), šiek tiek laužyto ritmo. Iššūkis roko mokyklą palikti po elektroninių pamokų ir buvo šiame projekte svarbiausias. Manau, jis įveiktas, ir būtent dėl šios darniai skambančios simbiozės ši grupė man Lietuvos scenoje pati artimiausia. Net viršelyje, beje, dermė įprasminta – čiurlioniškai lyriškame paveiksle yra ir trys konkrečiai iliuminatiški simboliai. Čia pusiau juokais.
Bongas iš Suru.lt domėjosi, koks Vokietijoje spaustos plokštelės tiražas. Iš pirmo žvilgsnio skaičius 500 neatrodo didelis, bet, jei pavyks jį išparduoti, tai bus pasiekimas ne tik Lietuvos mastu. Nors vinilų rinka po truputį auga, ji vis tiek labiau simbolinė, nei komercinė.
Beje, tikrai smagu, kad lietuviškų ar bent jau Lietuvoje sukurtų plokštelių skaičius auga vis sparčiau. Netgi „Verslo rizikos rezervą“ išleido olandai „Bordello A Parigi“. Priminsiu dar ir apie neseną savo pokalbį su dub techno leiblo savininku grad_u ir lyrinį nukrypimą baigsiu.
Paklausėm ir apie pristatymo koncertus – taip, jie jau įvyko ir Vilniuje, ir Klaipėdoje, ir Kaune. Buvau pirmajame ir, sąžiningai sakant, tai tikrai nebuvo geriausias grupės koncertas – lyginant kad ir su pasirodymais knygyne „Keista“ ar projekte „LRT Opus Ore“. Vivautleteriai pripažino, kad taip, „Menų spaustuvėje“ juos baugino kėdėse įkaustyta publika ir ryšio su ja nebuvimas. O Klaipėdoje įsivažiavo taip, kad net trūko gitaros diržas, tuo viskas ir pasakyta.
Leidinių, sako grupė, šiemet dar bus. Juk dabar kūrybinis etapas vėl kitas, už elektroninio vairo stovi Fingalick, kuris dar ir draugauja su mikrofonu, tad ir tų pavadinime nesančių raidžių muzikoje atsiranda.
Šiandien, gegužės 7-ą, „Self-titled“ stream’ą iš juostos galima matyti čia: www.withoutlettersep.com. Plokštelė tuo tarpu parduodama čia arba tiesiog „Vinylshop“.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS