Apie 11-metį klubą „Tamsta“ ir jo šeimą pasakoja Ona
Kai neseniai pamačiau nuotrauką, kurioje įamžinta per visą kvartalą nuvinguriavusi eilė į jaunų grupių konkurso „Garažas“ finalą, supratau, kad kuo skubiau reikia pasikalbėti su klubo „Tamsta“ vadove Ona Skernevičiūte. O ir proga palanki – 11-as klubo gimtadienis, nuskambėsiantis balandžio 8-ąją. Tai labai daug. Labai daug klubui, nesivaikančiam muzikos ir renginių madų.
Ona labai mielai papasakojo klubo, atidaryto greta čia pat ir šiandien veikiančio muzikos instrumentų salono tuo pačiu pavadinimu, istoriją. Ir pridėjo vieną itin smagią istoriją apie tai, kad po praėjusio sezono starto su „Marijus Aleksa Afrobeat Band“ iš darbo išėjo dalis ką tik priimto kolektyvo. Nes muzikantams groti buvo taip labai smagu ir jie taip labai jautėsi kaip namuose! Atrodo, čia ir yra visa „Tamstos“ esmė. Beje, Ona davė ir visą šūsnį archyvinių nuotraukų, manau, tai labai svarbus interviu papildas.
2005 metai
2005 metai
2005 metai
2005 metai
Kam kilo klubo „Tamsta“ idėja? Esu girdėjusi, kad tavo tėvams, nes jie turėjo šias patalpas ir instrumentų saloną, bet žinai, kaip būna su tomis legendomis.
Mintis kilo mano tėčiui – jis muzikantas, groja grupėje „Poliarizuoti stiklai“. 2005 metais nebuvo labai daug vietų, kur būtų grojama tik gyva muzika, būtų galima kiekvieną dieną eiti į koncertus, tad pradėjau pildyti tečio idėjas, gal net, sakyčiau, svajones.
Pildau ne vieną jo svajonę ir idėją. Festivalis, kuri rengėme nuo 2009 iki 2013 metų, taipat buvo jo svajonė. Tuo metu festivaliai Lietuvoje tilpo į delną. Atėjo laikas, kai tie keli festivaliai, tokie, kaip „Be2Gether“, ėmė kviesti tik užsienio grupes. Tėtis ir sako: „Muzikantai vasarą nebeturi kur groti, Ona, reikia daryti lietuviškų grupių festivalį“. Atlikėjai buvo laimingi, pirmasis lietuviškų grupių festivalis „Tamsta muzika 2009“ įvyko Varėnos saloje, Dainų slėnyje.
2005 metai
2005 metai
Ar festivalis buvo tik vienkartinis bandymas, ar nesate visiškai palaidoję šios minties? Kiek girdėjau, ne vienas muzikantas jo pasigenda.
Festivalis vyko iš viso 5 kartus, minties neuždarėme – palikome atvirą... Dabar brandiname naują.
Ar klube dirbi nuo pat jo įsikūrimo? Turim nuotraukas, kaip dažei sienas, tai greičiausiai – taip. Ar pati to norėjai, ar visgi teko prisidėti prie šeimos idėjos nustūmus savąsias toliau?
Pradėjau dirbti ir kurti idėją dar būdama labai jauna, ką tik baigusi mokyklą. Tėtis visą laiką rūpinosi, kad augtume apsupti gyvos muzikos, vežiodavosi į užsienio festivalius, namuose buvo įrašų studija, kurioje muzikantai dirbo dieną naktį. Mano kambarys buvo virš jos!
Vasaromis dirbdavau „Tamsta“ salone instrumentų pardavėja, remontuodavau, lituodavau sugedusius laidus. Visą laiką augau tarp gitarų, būgnų, kitų instrumentų.
2008 metai. „Pieno lazeriai“, Giedrė Kilčiauskienė
2008 metai. „Pieno lazeriai“, Giedrė Kilčiauskienė
2009 metai. Giedriaus Savicko poezija
2009 metai. Giedriaus Savicko poezija
Kaip per 11 metų sugebėjote išlikti nedidelių jaukių gyvai muzikai dedikuotų klubų rinkos monopolistais?! Kaip manai, ar konkurentai tiesiog bijo kelti koją į nedidelę rinką, ar yra kitos tokios situacijos priežastys?
Visada laikėmės tos pačios krypties – lietuviška gyva muzika. Manau, mūsų ilgo gyvavimo paslaptis – tai mūsų šeimos ir „Tamstos“ komandos, kuri man irgi jau tapo kaip šeima, bendras atsidavimas darbui. Mes mylime muziką. Tai man įdiegė tėvai, to laikomės, tuo gyvename ir į kitus klubus, užsiimančius tokia veikla, mes žiurime kaip į kolegas, o ne kaip į konkurentus. Manome, kad vieni kitiems galime padėti, o ne konkuruoti.
Reikia populiarinti gyvą muziką, kuo daugiau bus vietų, tuo daugiau atsiras ir klausytojų, o jų užteks visiems. Juk klausytis koncerto – tai pats geriausias laisvalaikis, poilsis nuo darbų. Meilė muzikai mus palaiko ir vienija bendram tikslui. Tas tikslas – palaikyti Lietuvos muzikantus ir atlikėjus, sukurti jiems namus, kuriuose galėtų realizuoti save, kur įvyktų visi muzikos stebuklai ir gimtų šedevrai.
2010 metai. Adomas & The Mittens
2010 metai. Adomas & The Mittens
2011 metai, „Garažas“ - „Garbanotas Bosistas“
2011 metai, „Garažas“ - „Garbanotas Bosistas“
Kaip pati sakei, „Tamstoje“ karaliauja gyva ir lietuviška muzika. Ar per 11 metų nė karto nebandėte bandėte keisti veiklos krypties?
Visada laikėmės tos pačios krypties – gyva muzika. Lietuviška muzika – mūsų pagrindas, tačiau nevengiame atsivežti atlikėjų iš užsienio – tai įkvepia mus pačius ir Lietuvos muzikantus ir atlikėjus.
Prisimink tau pačiai didžiausią įspūdį palikusius koncertus „Tamstoje“.
Pas mus per mėnesį įvyksta 16-18 koncertų, dirbame 4-5 dienas per savaitę. Man labiausiai palieka įspūdį jaunų grupių konkursas „Garažas“, o širdis virpa gimtadienio koncertuose.
„Garaže“ išgirsti viską, ko nesitiki – tai atspindi mūsų šūkį „Muzika prasideda čia!“. Gimtadienis – tai laikas ir vieta, kai susitinka geriausi draugai. Tądien išgirsti naujai skambančius atlkėjų, kurie čia groja jau 11 metų, kūrinius. Muzikantai susiburia į didelį „Tamsta“ orkestrą, paruošia bendrą draugų programą.
2012 metai. „Drum Day“ konkursas
2012 metai. „Drum Day“ konkursas
2013 metai. „Garažas“, ba.
2013 metai. „Garažas“, ba.
Ar jau spėjo pasikeisti klubo lankytojų karta?
Mums labai džiugu, kad matome kartų virsmą. Klube galima išgirsti įvairių stilių muzikos, tad lankytojų amžius labai skirtingas – nuo brandaus iki mažų vaikų su tėvais. Ateina ir tėvai, ir studentai, ir iš studentų tapę tėvais su savo vaikais.
Ar dabar – geriausias „Tamstos“ laikas, ar yra kur kilti, gal patobulinimai, remontas – planuose?
Remontai visada planuose, mes kiekvienais metais užsidarome vasarai. 3 mėnesius nedirbame, visada šauna į galvą kokia mintis. Pavyzdžiui, vieną vasarą šovė man mintis scena perkelti į kitą vietą – perkėlėme!
Dabar turiu vieną beprotišką idėją, bet bijau dar apie ją kalbėti. Visada yra minčių ir tobulėti mums būtina. Visada turime sąrašą „Vasaros darbai“, ji pradedame pildyti nuo rugsėjo ir stengiamės įgyvendinti per atostogas.
2014 metais pakeista scena
2014 metais pakeista scena
2014 metai. Naujas „Tamsta“ draugas pagal „Muzika prasideda čia“, skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis
2014 metai. Naujas „Tamsta“ draugas pagal „Muzika prasideda čia“, skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis
Ar dažnai keičiate „Tamstos“ įvaizdį, logotipą? Kam patikite grafinio dizaino darbus?
Logotipų turejome nemažai, kadangi pradžioje viską darėme patys savo rankomis, kaip ir remontus. Logotipai buvo kurti pačių, aš pati maketuodavau mėnesio programėles, plakatus.
Pradėjome organizuoti festivalį ir susisipažinome su talentingu kūrėju, jis tapo mūsų draugu ir „Tamsta“ klubo grafikos dizaineriu – tai Andrius Lėkštutis, kuris kūrė tiek festivalio, tiek klubo įvaizdį. Jo sukurtą logotipą naudojame jau 7 metus. Andrius išvyko gyventi į kitą miestą, tad teko ieškoti kito sprendimo, nuo šių metų pradėjome dirbti su kūrybinės komunikacijos agentūra „Autoriai“.
Kam gimė idėja surengti jaunų grupių konkursą „Garažas“? Kaip šiandien sekasi įvairiais metais jį nugalėjusioms grupėms?
Daug gaudavome paraiškų, pasiūlymų iš norinčių pas mus groti, bet neturėjusių nei video, nei įrašų – arba tokių prastų, iš kurių sunkiai galėdavai kažką suprasti. Taip gimė konkurso idėja – sugalvojome norintiems groti padėti išlįsti iš garažo.
Dabar konkursas yra vienas svarbiausių ir laukiamiausių metų renginių. „Garažas“ yra ta vieta, kur gali pajusti jaunos lietuviškos muzikos pulsą. Atrasti ir išgirsti iš arti tuos, nuo kurių priklausys Lietuvos muzikos ateitis. Džiaugiamės, kad daugelis šiame konkurse koncertavusių grupių ir atlikėjų vėliau tapo žinomi plačiajai publikai ir šiandien mielai sugrįžta į mūsų sceną, erdvę, kurioje žengė pirmuosius savo šlovės žingsnius.
Kokurse yra dalyvavusios tokios dabar puikiai žinomos grupės, kaip ba., „Garbanotas Bosistas“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Liūdni slibinai“, Markas Palubenka su buvuia grupe, „Sielos Ūsai“, „Solo Ansamblis“, Jama&W…
„Garažas“ yra įdomus ir Lietuvos muzikos industrijos žmonėms: muzikos prodiuseriams, vadybininkams, finaliniame etape dalyvavusios grupės gavo nemažai pasiūlymų, o kai kurios dabar jau turi savo vadybininkus. Susidomėjimas jaunomis grupėmis yra toks didžiulis, kad finale nesutalpinome pusės žmonių, kurie atejo. Gražiausia tai kad jaunimas atlieka savo kūrybos dainas ir daugelis iš jų dainuoja lietuviškai.
2015 metai. „Marijus Aleksa Afrobeat Band“ koncertas
2015 metai. „Marijus Aleksa Afrobeat Band“ koncertas
2016 metai. Shakka
2016 metai. Shakka
Šiuo metu užsiimi ir muzikantų vadyba. Kaip pradėjai šią veiklą? Kaip sekasi?
Tai atėjo natūraliai, dabar šią sritį tik vystome. Į mus kreipiasi lankytojai, kurie ieško lankytojų savo renginiams – mes padedame, suteikiame visą informaciją.
Ar dažnai keičiasi klubo darbuotojai?
Mūsų darbas yra sezoninis, nuo rugsėjo iki gegužės galo, tad aptarnaujantis personalas keičiasi visada, bet mūsų komanda nesikeičia.
O ji – tobula. Mano dešinioji ranka, su manimi kartu švęsianti 11-ąjį darbo „Tamstoje“ gimtadienį – Aurelija Vaškelytė. Kairoji ranka, tapusi „Tamstos“ veidu – Vytautas Kišvinas. Jei Vytuko nėra vakare, muzikantai nusigąsta – jis jau 8-ri metai su mumis. Trečiasis komandos narys, taip pat 11 metų esantis čia – kūrybos vadovas ir muzikantas Aurimas Rimeikis.
2016 metai. Kilometrinis „Garažo“ finalas
2016 metai. Kilometrinis „Garažo“ finalas
Lindyhoperiai  klube sukasi kartą per mėnesį jau 11 metų. Iki 6 ryto!
Lindyhoperiai klube sukasi kartą per mėnesį jau 11 metų. Iki 6 ryto!
Ką dirbtum, jei nedirbtum klube?
Mėgstu dažyti ir špakliuoti, mėgstu plauti ir valyti – bučiau gera valytoja. Mėgstu aptarnauti žmones ir bendrauti, mėgstu kepti pyragus, matyt, pasirinkčiau kažkokį amatą. Beje, kažkada norejau stoti į aukštąją matematiką, buvau nusprendusi būti matematike.
Ką dažniausiai veiki laisvalaikiu, kaip semiesi idėjų darbui klube?
Mano gyvenime yra dvi kryptys – muzika ir sportas, šią irgi paveldėjau perėmiau iš mūsų šeimos, nes mano senelis – biomedicinos ir socialinių mokslų daktaras, profesorius, įvairių sporto šakų treneris, įvairių olimpinių rinktinių rengimo mokslinis vadovas, o tėtis, kaip jau minėjau, muzikantas.
Važinėju į koncertus ir festivalius visame pasaulyje, klausau muzikos, žiūriu daug koncertų. Pati mokiausi dainuoti, groti įvairiais instrumentais muzikos mokyklose, šiuo metu mokausi groti bosine gitara.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS