Vytis Gruzdys, Aout6, Boyfriend, tropikai, Havana!
Vytį pažįstu šimtą metų. Kažkada susidūrėm #ryralio kanale mirke – jis buvo įkūrėjas, aš – gerbėja, susitikom myte, ėmėm bendrauti. Tada kartu pagrojom „Cafe de Paris“, nes aš viena bijojau. Dabar jis groja daug geriau už mane, tiesa, daug mažiau dizaineriauja, nei kadaise.
Praėjęs „Atari“ mokyklą žino, kaip dirbti, kad pačiam nebūtų gėda. Turi įrašų kompaniją „LeaveLate“, bet didžiąją dienos dalį skiria klubui „Havana Social Club“. Po darbo, bent kartą per savaitę, čia įleidžia tropikų vėjus ir apskritai labai džiaugiasi gyvenimu. Tikrai, tai vienas pozityviausių mano pažįstamų žmonių. Visos jo man pranešamos žinios – tik geros. Dažnai ir netikėtos – visokie „Vodka House“ turai, moombahton stiliai, alter ego keitimai... Vos spėju paskui.
Susėdom gaivią kovo 12-ąją, pagaliau praėjus didžiausiam jo ir kolegos Splinterio pastarųjų savaičių galvos skausmui – Caspa. Ir pasidalinom savo mintim apie patį renginį, klubinį gyvenimą apskritai, žinoma, ir apie keletą iš daugelio Vyčio veiklų. Jei sutiksit mieste, pastatykit jam alaus! Už viską. O kol kas jungiam tropinį miksą ir skaitom.
Kaip laikaisi?
Neblogai, bet po Caspa, tiesa, sunkokai. Buvo daug streso ir nutikimų!
Tai buvo sunkiausias tavo tūsas? Kaip sugalvojai jį daryti?
Tikrai sunkiausias! O sugalvojau... kažkada su Splinteriu išgėrėm alaus. O gal pietavom kartu? Kažkas tokio. Nusprendėm, kad reikia suorganizuoti didelę tusofkę su dideliu headlineriu. Aš galvojau, kad pašnekėjom, ir viskas, nieko rimto, bet jau kitą dieną Splinteris man prisiuntė pasiūlymų. Taip viskas ir pavyko, gana greitai ir spontaniškai.
Caspa buvo pirmas variantas, ar galvojot ir apie kitus vardus?
Iškart jis. Pirmą dieną svarstėm keletą variantų, bet nusprendėm, kad jis tiks labiausiai visom prasmėm. Kol kas nesigailiu, na, dar nesuskaičiavom visko, cha cha cha.
Tau pačiam patinka jo muzika?
Neypatingai, nesu gerbėjas. Bet diskotekoje skambėjo labai gerai ir smagiai. Namie neklausau niekada.
Man turbūt panašiai, ypač kai grojo „Swedish House Mafia“. Pagalvojau, jei visi susirinkę žinotų, kokių velnių čia remiksas, kažin, kaip iš tiesų reaguotų. Turbūt rėktų „kai popsą varo“.
O man tas turbūt labiausiai patiko! Nors taip, turbūt piktintųsi, kad Caspa groja tą patį kūrinį, kaip progresyvo didžėjai, cha cha.
Gal prisimeni pirmąsias žmonių reakcijas paskelbus apie kovo 10-ąją?
Labai geros! Per dvi paras „priattendino“ virš 600.
O kiek iš viso susirinko?
Ha, apie 450 gal, kažkas panašaus.
Nenusivylei?
Šiek tiek. Manau, buvo per mažai. Prie durų susimokėjo gal dešimt žmonių.
Tai gal 50 Lt yra daug?
Esu kažkada mokėjęs už „Simian Mobile Disco“ ir Manfredą 50 Lt! „Gravity“.
Bet kada tai buvo...
Na, taip kainos kritusios maždaug dvigubai. Bet didžėjų tai šįkart buvo aštuoniskart daugiau, ir salių triskart daugiau!
Metų reivas
Vataitas
Metų reivas
Man labiausiai buvo gaila tų, kurie grojo Caspa seto metu. Na, bet ką jau čia. Darysi dar tokius didelius reivus?
Tikrai taip, tik jau ne šį sezoną. Kodėl gi ne? Gal geresni laikai ateis. Nors skaičiau šiandien, kad jei galvojat, jog krizė praėjo, palaukite 2012-ųjų ir ekonominės apokalipsės, ir tada jau bus. Antroj kitų metu pusėj. Kartu su pasaulio pabaiga!
Laiko dar turim, manau, reivų turėtum spėti suorganizuoti ne vieną. Kalbant apie laiką – kaip skirstai savo dieną? Kas yra darbas, kas – hobis?
Na, yra darbas – „Havana Social Club“ renginiai. Ir yra veiklos, susiję su muzika. Tiesa, šį mėnesį vėl dizaino darbų atsirado – paprastai stengiuosi tokių neimti, bet pasiūlymai įdomūs buvo.
Bet jei kalbėti apie muziką, tai yra mano alter ego Boyfriend bei mano ir MMMathias projektas „Good Lukk“. Kaip tik vakar užbaigėm remiksą grupei „IGNUG“. Jie danai, labai norėčiau atsivežti į Lietuvą. Remiksas jiems labai patiko, sakė, stengsis prastumti į savo radijas. Aš irgi kitą savaitę mūsiškiams nusiųsiu. Na, ir dar „Club Tropicana“ – dabar jau rimtai užsiėmiau.

„Club Tropicana“ gal labiau susiję su pagrindiniu tavo darbu?
Iš tiesų nebūtinai, manau, būtume viską užkūrę ir be „Havanos“.Dabar projektas prie vietos nepririštas – vasarą darysime kažkur lauke. Gimė viskas kažkaip spontaniškai – buvo neužpildyta diena programoje, tai ir padariau. Pasitariau su Ophex, pasiūliau jam prisidėti, jis, būdamas entuziastingas, sutiko, ir va!
Tiesa, iš pradžių turėjome mintį kurti blogą, bet tam reikia pinigų, na, serveriams ir panašiai, kurių kol kas nėra. Todėl jau visai greitai darysim tokius „labdaros vakarus“, oficialiai – showcase’us. Jei surinksim pakankamai, išleisim kompaktų, šiaip dar visko turim prigalvoję. Į šitą vardą dedu daug vilčių. Užsienyje daug kas jau žino, čia labai suveikė tie videokvietimai, kuriuose kalba dideli vardai.
Kaip jūs prie jų prisikasėt?
Ta tropikų bendruomenė nėra plati, visi visus pažįsta ir palaiko. Jei kažką gerai padarai, tai ir pasako. Pavyzdžiui, kaip Boyfriend sukūriau kūrinį „Vodka House“, nusiunčiau moombahton išradėjui Dave Nada, jam labai patiko, net nesakęs nusiuntė Brodinski, šis jį panaudojo mikse „European Introduction to Moombahton“! Taip viskas vystosi ir sukasi, niekas nesipyksta ir nekariauja.
Kaip, beje, pats atsiradai tropikuose? Kaip su Ophex susipažinai?
Jį tai kažkada kažkokiam lenkiškam bloge pamačiau. Parašiau jam, jis paklausė patarimų, nes buvo pradedantis kūrėjas, pradėjom bendrauti.
O aš pats... Nuo savo electro muzikų. Atsirado tropikų įtakos, ypač ritme, turintis Dutch house, tada ėjau vis giliau, atradau vis daugiau įdomybių. Electro man dabar atrodo vienodas ir nebelabai įdomus. Aout6 vardu propaguoju Londono gėjų house!
Dar grįžkim prie „Club Tropicana“ trečiadienių, dabar jau ketvirtadienių. Jie patys save išsilaiko, ta prasme, klubui neskauda juos turėti?
Neskauda! Grojam visi nemokamai, tiesa, darbuotojams ir gėrimams reikia pinigų. Bet į minusą kol kas neinam, nors, aišku, būna, kad ateina Ophex draugai ir viskas. Gerai, kad jis turi didelę, smagią ir gražią palaikymo komandą ir tų draugų būna 15.
Ilgai užtrunkat?
Paskutinį kartą baigėm apie pirmą. Manau, dabar ir iki antros gali tekti pajudėti, nes ketvirtadieniai. Šoko, tiesa, kol kas tik keletą kartų. Išeina tokie labiau pasisėdėjimo ir prisigėrimo vakarai, nes meniu adaptuojam. Alus – 4 Lt! Ir jo išgerta būna daug. Pusantro metro aukščio šiukšlių maišas, pilnas butelių.
Kaip manai, kodėl žmonės nori iš namų išeiti ir trečiadienį ar ketvirtadienį?
Jie nenori! Tame ir bėda.
O kodėl turėtų norėti?
O kodėl ne? Aš pats tai mėgstu. Anksčiau ypač mėgdavau antradieniais, per pilnatį, ketvirtą ryto sutikdavau girtų kolegų. O šiaip gi smagu, gal tik lietuviams neįprasta. Juk praktiškai visi Vilniuje gyvenantys užsieniečiai tikrai eina „out“ darbo dienomis. Vakarienės, vyno, alaus. Priežastis – praskaidrinti darbo savaitę.
Žinoma, lietuviams finansiškai sunkiau. Bet todėl ir siūlom geras kainas, kad nebūtų per sunku. Namo parsinešęs čipsų ir alaus išleisi tiek pat.
Va, kitą trečiadienį skrendu groti į Švediją, Malmę. Pats klausiau, kodėl trečiadienį? Sakė, o ką, surenkam 600 žmonių. Ir net ne studentų, o vyresnių.
Tai gal lietuviai nemoka mažai išgerti išėję, ir tada kitą dieną dirbti būna per sunku, todėl verčiau lieka namuose ir saugosi?
Irgi variantas! Sunku juk išbūti iki trijų nakties ir neprisigerti. Nors gerti tikrai nebūtina. Bet taip smagiau... Išeini vieno, baigiasi šešiais. Man asmeniškai kitą dieną man būna tik juokingiau, che che che.
Jaunas tu dar! Dar apie savaitgalių renginius. Ar išvis apsimoka vežti kažką labai įdomaus, bet nebūtinai labai žinomo? Pavyzdžiui, „Fake Rolex“ per Valentiną tikria nebuvo labai pasisekę šokiai.
Nuotaikos prasme tikrai pasisekė! „Fake Rolex“ vokalisto mėgstamiausia futbolo komanda tądien laimėjo svarbiausias nuo 1999-ųjų futbolo rungtynes, tai jam buvo labai smagu ir gerai. Man pačiam buvo kiek liūdna ir gaila, kad žmonių nesusirinko, netgi pas tą švedų reperį, grojantį jau 20 metų. Net repo mėgėjai neatėjo, nors jiems aktualių vardų nebūna tiek daug!
Tai kodėl?
„HSC“ nėra „trikampyje“. Manau, tai didžiausia priežastis. Kol nebuvo to „trikampio“, kol visi vaikščiojo į „Gravity“, „Pacha“ ir kitur, toli nebuvo. O dabar valdo Islandijos g. rajonas, jis yra ateitis. Iš dalies džiaugiuosi – vartotojui patogu. Atrodo viskas gerai, europietiškai.
Pavyzdžiui, tas „Mimoza“ sprendimas, kad sėdi lauke, bet ne lauke, bent kol žiema. Gali rūkyti. Va, ko sostinėje tikrai trūksta, tai lauko kavinių kultūros. Jei jau pastato staliukus, tai septyniom tvorom aptvertus, su daržinėm... Juk „ant gatvės“ būtų smagiau!
Kaip manai, ateinanti vasara vėl bus „terasų vasara“?
Manau, jų bus dvigubai daugiau! Žinai, vieniems pasiseka, kiti kopijuoja.
Pasisekimas, aišku, savotiškas. Ar buvo koks rimtesnis vakaras vasarą be policijos?
Turbūt ne! Bet terasose juk labiau sėdi, nei diskotekina. „Chaplin“ terasoje šokančius mačiau tik savo girtus draugus, kai grojau antrą ryto.
Nesakau, kad žmonės vasarą šokti nenori. Nori, bet į klubą tokiu oru juk nelįsi, o lauke šokti gėda. Prieš kitus žmones. Lietuviai apskritai laba gėdinasi šokti, laukia pirmų trijų girtų mergų! Man tai, kaip didžėjui, nepatinka, nors ir pats bijau.
Paminėjai klubus. Ką manai apie žadamą „Woo“ uždarymą?
Ai, jau nebeturiu emocijų. Anksčiau būčiau nuliūdęs, o dabar kažkaip... Publika smarkiai pasikeitusi. Iš anksčiau turiu daug gerų prisiminimų. Gal geriau būtų buvę užsidaryti per patį piką, kaip „Stereo 45“, kad visi minėtų tik geruoju. „Woo“ gi tik ritasi žemyn. Logiška, nes rimti renginiai persikėlė į „Opium“.
Kiek Vilniuje yra potencialių tusovčikų? Kurie ateitų dėl gero vardo ir nusipirktų bilietą?
Gal kokie 3000. Nors kiekvieną savaitgalį jie taip nedaro. Dažniau geria „Cozy“ ir panašiose vietose, nes ten ateina jų draugai, ten nereikia mokėti už įėjimą ir taip toliau. Arba eina, ten, kur įrašo į sąrašą.
Bet juk įėjimo kaina paskęsta galutiniame savaitgalio išlaidų krepšelyje.
Tu teisi, bet juk žmogus viską skaičiuoja alumi ir panašiais vienetais. Man patiko Splinterio mintis – „pamatyk Caspa už 6 cappucino puodelius“. Logiška... Juk įmanoma savaitę negerti kavos ir pamatyti Caspa, arba nerūkyti savaitę. 

Aš irgi manau, kad tai logiška, ir pati panašiai stengiuosi daryti pirkdama bilietus į teatrą ar kitur, nes už tusofkes, ne paslaptis, retokai tenka mokėti!
Na bet juk žmonėms labiau reikia prisigerti. Jiems reikia pakabinti mergų arba bernų. Pasaulinė statistika teigia, kad dažniausia ėjimo į klubą priežastis – susipažinti su priešingos lyties atstovu.
Klubai juk yra skirtingų rūšių. Vienuose akcentuojami vieni dalykai, kituose – muzika. „Pabo Latino“ nesiuntinėja pranešimų spaudai su didžėjų biografijomis, „Havana“ ir „Opium“ siuntinėja.
Bet į „Havaną“ irgi daug kas ateina ieškoti grobio. Tai nėra blogai, nes yra jaunų mergaičių, pas jas ateina jauni berniukai. Turiu tokių draugų – jie nėra didžėjų fanai, nesidomi, tiesiog ateina paklausyti kažkokios gražios muzikos ir tuo pačiu panelių paieškoti.
O didžėjai nenuleidžia rankų? Tau pačiam vis dar norisi kažką daryti dėl muzikos nepaisant to, kad ji nelabai kam rūpi?
Iš dalies dėl to ir darom „Club Tropicana“. Nelabai kam rūpi, bet tokių vakarų metų gali garsiai pagroti muzikos, kuri kitur tikrai netiks. Savam krašte pranašu nebūsi. Visi pritars, kas bandė jais būti. Pasiseka vienam iš dešimties.
Kas iš scenos žmonių tau daro didžiausią įspūdį?
Vaiperis – naujas mano mėgstamiausias didžėjus pasaulyje! Labai universalus, pozityvus ir tuo pozityvumu užkrečiantis žmogus. Kalbant apie vadybinę veiklą, žinoma, šefukas! Niekas taip kokybiškai Lietuvoje nieko nepadarė, kaip Ignas ir „Exit“. Tai be konkurencijos geriausias klubas.
Bet pats į jį nevažinėji?
Ne, dabar ne, nors tikrai yra smagių naktų praleista. Prisimeni juk Deadmau5 Palangoje! Dabar apskritai retai į kitų diskotekas vaikštau – tik į darbą.
Nemanai, kad tai siaurina akiratį?
Tikrai taip. Bet prisigėręs darbe nueinu ir kitur. Tada jis vėl prasiplečia! Stengiuosi domėtis kuo daugiau, tikrai nesu toks užsidaręs, kaip daugelis scenos atstovų.
Iš ko sprendi, kas žmonėms patinka, ką toje pačioje „Havanoje“ keisti?
Pagal situaciją. Žiūriu, kas „veža“ kituose klubuose. Stebiu, ar patys didžėjai stengiasi dėl būsimo renginio. Labiau mėgstu perduoti naktis kitiems, kad būtų azartas. Nes pasitaiko, kad pakviečiu didžėjų, o jis net „Facebook“ parašyti, kada ir kur gros, nepasivargina. Ateina, pagroja, išgeria daugiau, nei duodam, ir išeina.
Kiek vidutiniškai vienas didžėjus „Havanoje“ išgeria?
Nesiūlom didelių sąskaitų, kad neprisigertų ir šūdo nesumaltų. Bet jei žinom, kad gros nuoširdžiai ir alkoholio reikės daugiau, duodam butelį.
Tau pačiam reikia daug?
Pastaruoju metu ne. Anksčiau neišgėręs išvis nepagrodavau. Geriau sekasi įkalus! Dabar galiu visaip. Išgėrus smagiau, ne taip kruopščiai renkiesi dainas, improvizuoji, supranti publiką. Geriau pataikai.
Įdomus požiūris! Gal baiginėkim ir tuo pačiu grįžkim į pačią pradžią. Caspa jau išlydėtas, didelių reivų, sakei, vėl bus. Koks tavo svajonių svečias?
Jau praėjusį rudenį norėjau ir domėjausi Diplo arba „Major Lazer“ sąlygomis. Bet „Major Lazer“ šiemet gyvų pasirodymų nerengia, o Diplo labai brangus. Brangesnis už Caspa! Jo turbūt net nedrįsčiau pakviesti.
Bet turbūt kažką vėl darysim su Splinteriu. Man labai patiko Soundboys.lt garsas, jų darbas. Nors vienu metu bijojau, kad klubas sugrius, bet viskas buvo labai gerai ir kokybiškai. Nors ir nukrito lempa bei sudegė kompiuteris, bet rezultatas buvo tikrai aukšto lygio. Ir atrodė gražiai. Puiku!
Palinkėk ką nors mano skaitytojams!
Mylėkit Nepriklausomybę, nešvęskit gegužės 1-osios ir atsipalaiduokit. Šokit, džiaukitės ir neskaičiuokit centų, nes vis tiek vakarą baigsit užsisakydami picą „čiliake“.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS