Lietuvos DJ Vardynas #3
Šįkart istorijų mažiau, bet net trys jų dvigubos, ir daugelis tikrai už širdies griebiančios. Ar žinojot, kad DJ vardą galima ir paveldėti? Taip pat vienas atvirkštinis variantas – ne apie pseudonimą... Boyfriend, Cr-edit/Doctah Jahngle, Vaiper, Justicious/ boikafé, Sonik303/Moon Disco, Loranas Vaitkus, Kym Wild ir Kermosius97 – visi išsipasakojo.
Boyfriend: Nežinau, kodėl aš Boyfriend. Kai išmečiau visus electro kompaktus ir padariau pirmą keistą moombahtono gabalą, nežinojau, ką užrašyti. Visgi užrašiau „Boyfriend remix“, nes įdėjau kažkokį merginos, sakančios „boyfriend, boyfriend“ semplą... ir prilipo.
Cr-edit / Doctah Jahngle: Cr-edit gimė iš mano pirmojo sceninio vardo cr arba DJ Chromas, kuris skambėjo su Romas ir dar buvo visai neprastas cheminis elementas. Cr-edit įasmenino mano sugrįžimą po ilgų atostogų, muzikinius pasikeitimus – tapau redaguotas chromas – Cr-edit, o tuo pačiu credit reikšmė yra ne tik paskola, bet ir garbė, tikėjimas.
Kaip Cr-edit visada garbinau drum’n‘bass bei amenus, bet kaip džiunglių mylėtojui ir žinovui mano kolega Jazzy man suteikė daktaro laipsnį ir pradėjo vadinti mane daktaru džiunglėmis, taip palaipsniui atsirado Doctah Jahngle. Deja, ne visi suprato, kad tai mokslinis laipsnis, todėl palaipsniui teko persikvalifikuoti ir pradėti gydyti: reiverius nuo blogos nuotaikos, kolegų neveikiančius prietaisus vakarėlių metu, o kadangi terapijos yra skirtingos, tai gydymui šoku bei kraujo nuleidimu pasirinkau kitą vardą – Doctah Evil – kad džiunglių ir bass mylėtojai nelaikytų šundaktariu.
Hardcore, breakbeat, grąžino į praeitį, kai grojau ir techno, taip išbūriau dar ir Jah Tech – dreduotąjį džia džia technologą važiuojantį 4x4 reivo mašina. Vis dar svarstau, ar imtis Daktaro Hauso praktikos, laikas parodys. Man smagu turėti daug vardų, taip viskas susidėlioja į savas vietas ir lieka mažiau klausimų.
Justicious / boikafé: Justicious – realiai, atvirai tariant, iki dabar gailiuosi sprendimo taip pasivadint, toks jausmas, kad nedera prie jokių dainų pavadinimų, o dar ir daug kas teisingai parašyt nesugeba. Kiek plakatų ir flaikių būta su klaidom, o ir gatvėj dažnai Justice ar Justify kokiu pavadina. Šiaip kuriant šitą vardą man buvo kokie 14, prieš tai tarp draugų kažkaip buvau pažįstamas kaip Jay, A.Jay, JayOne ir panašiai. Kiek tokių „ant svieto“? Ne dešimt ir ne šimtas! Reikėjo ieškotis kažko, ką įrašius į gūglą nebūtų rezultatų, tai kažkaip toks gimė paprastai, kaip mano vardo šaknis + įkvėpimas iš Fergie – Fergalicious ir dar tuzino panašių pavadinimų.
boikafé – tarp manęs ir mano alter-ego yra tik du panašumai - abu turim rudas akis ir abu kuriam muziką. Norėjau kažkaip apipavidalint, vos ne „indigo vaikas rudom akim“, nes mano muzika apie tai, bet jokie variantai neskambėjo įdomiai ir originaliai, paėmiau stilizuotą „boi“, kuris palieka man teisę į vaikiškai laisvus kurybinius pasirinkimus, prijungiau graikišką žodį „kαφέ“, kuris graikiškai reiškia rudą spalvą, o taip pat ir atspindi mano ankstyvą obsesiją kavai, štai ir gavosi darinys, kuris net ir visai posh skamba.
Moon Disco / Sonik303: Moon Disco pseudonimą paveldėjau tiesiogine prasme. Mano tėtis su savo bičiuliais Vilniuje devintame dešimtmetyje rengė diskotekas VRM kultūros rūmuose. Ir vadinosi jos.. Moon Disco. Taigi, kai atėjo laikas man susirast sceninį pseudonimą, nuėjau pas jį, ir paprašiau leidimo pasinaudoti. Permission was granted.


Ne visi gal pamena ar žino, tačiau prieš visus soc.tinklus ir skaipus buvo toks interneto servisas, skirtas tik pokalbiams. IRC vadinosi. Sonik303 atsirado būtent ten. Skaičiams įtakos turėjo mano tuometinė aistra acidui, o sonikas iš dalies dėl SEGA konsolių, na, ir šiaip su garsu susijęs.
Vaiper: Visų pirma iš pirmųjų vardo ir pavardės raidžių atsirado pirmasis vaikiškas mano tagas VIP. Bet tai skambėjo pakankamai silpnai. Atsiverčiau namie buvusį anglų – rusų žodyną, kuriame buvo ir slengo pavyzdžių. Matyt, sudarinėjo kažkoks laisvamanis. Pataikiau į viper – gyvūnų pasaulio atstovę angį, šalia kurios pūpsojo slengo reikšmė „rūkorius“. Tuo metu neturėjo nieko bendra su mano polinkiais, bet skambėjo kietai.
Dar po kurio laiko prilipo ir suskambėjo pakankamai lietuviškai „Vaipa“. Kai pradėjau repuoti, slapyvardį linksniavo, kaip tik galėjo. Whyper, Vyper, Wiper ir panašiai.
Įrašinėdami pirmą albumą sugalvojom leiblą „Despotin Projiktz“, tad antroji vardo dalis asvaime įsipaišė. „Despotin“ realiai neturėjo jokios ypatingos reikšmės, tik sustiprino įspūdį. Pradėjus aiškintis, ką patiems reiškia despoto samprata, priėjom išvadų, kad bent jau taikytis su kitų sukurtom taisyklėm nėra lengva, reikia kurti savas.
Kym Wild: Kalba eina apie 2005 metų pradžią, kai „Stereo45“ reikalai jau pastebimai artėjo link pabaigos, o mano ir Manfredo apetitas „kur nors pagroti“ tik augo. Tuomet Rokas, mūsų draugas Kaune, organizavo vakarėlį kavinėje „Antis“. Tai buvo pirmoji proga, kuomet lindome iš rūsio, tad skubiai reikėjo pseudonimo – juk negrosi kaip incognito, DJ 1 arba DJ 2, kaip buvo anksčiau.
Norėjosi skambaus ir „elektro“, trumpo ir net užsieniečiams įskaitomo. Kelias valandas sėdėjau ir galvojau, bet veltui. Tada prisiminiau, kad po ranka turiu CD dėklą su grojama muzika. Kaip dabar prisimenu, kad atsiverčiau pirmą pasitaikiusį puslapį ir skubiai peržvelgiau grojaraščius. Vienas vardas krito iškart – Kim Wilde, gera atlikėja iš 80‘ųjų. Tada per sekundę perdėliojau raides, kad rašytųsi kitaip, o skambėtų taip pat, ir štai rezultatas – Kym Wild.
Loranas Vaitkus: Mano istorija yra išvirkščia. Jei Antanas Gustaitis turėjo problemą, kad jį visi vadina Antanu, o ne Martynu (toks tikrasis jo vardas), tai aš susidurdavau su nuolatiniu klausimu „O koks tavo tikrasis vardas?“ Mano tikrasis vardas ir pavardė ir yra Loranas Vaitkus.
Pamenu, kad „karjeros“ pradžioje galvojau apie kažkokį savo pseudonimą, bet mąstydamas priėjau išvados, kad visokie keisti angliški pavadinimai man netinka, o ir visi solidūs klasikinės muzikos kompozitoriai ar muzikantai pasirašo tiesiog vardu ir pavarde. Nes nėra ko čia slėptis po pseudonimais, jei nesigėdiji to, ką darai (žinoma būna nedėkingų vardų ir pavardžių, tokiu atveju pseudonimas visiškai toleruotinas). Tad už savo vardo ir pavardės sąskambį esu dėkingas savo mamai ir tėčiui. Ačiū jiems.
Aišku, užsienyje problemų kyla dėl to, bet dar kolkas apie anglišką variaciją negalvoju. Grįžtant prie klausimo „O koks tavo tikrasis vardas?“, tai vienas smagesnių nutikimų nutiko su Richardu Jonaičiu. Kai jis atėjo dirbti į „LRT Opus“ jis manęs paklausė: „Klausyk, kaip tu sugalvojai tokį gerą savo pseudonimą? Taip gerai jis skamba. Man niekaip nepavyksta susigalvot“. Tada aš jam parodžiau savo dokumentą ir jis liko nustebęs. Tokių istorijų buvo tikrai ne viena ir ne dvi. Dar vieną smagią atsimenu, kai Opium‘e du marozėliai žiūrėjo į Opium plakatą ir žvengė susirietę, kaip kažkas gali sugalvot tokį pseudonimą, kaip Loranas Vaitkus: „A tu matei? Loranas Vaitkus? Chachacha“.
Beje! Girdėjau, kad 2012 metais Lietuvoje gimė dar vienas Loranas Vaitkus. Tikiuosi tai mano garbei ir po kurio laiko jis perims mano pradėtus darbus. Linkėjimai jam!
Kermosius97: Turiu išsisaugojęs pirmą savo komentą Djscene forume po EZ rollers tūso, tik buvau per daug pripylęs namie į baką, xebra, kam nepasitaiko, tai nenuėjau, bet vis tiek norėjau pasakyt kad diskanas buvo topinis ir headlaineris nurovė. Buvo kažkas panašaus: „Xebra tūsofkė buvo nereli! Adam F grynai pavarė nors girdėjeu kad jam teko groti iš astralo plokštelių nes tipo savo pametė. Tai tik dar kartą yrodo kad astralai - TU DNB TĖVAZ! (o tu DJ JAZY – krikštatėvis!!!)“.
O pseudonimas kilo iš mano natūros. Esu paprastas, nuoširdus, padušam, bet tuo pačiu litus virint normaliai moku, versle pasitelkdamas tiek savo išvaizdą, tiek protą, ir nušvitimas aplankė, kad mano asmenybei tinka žodis „Kermošius“. Toliau istorija paprasta: Esu Kermis, emigravęs iš kaimo į miestą, atsakančiai tūsinti pradėjau nuo 1997 metų; dnb, house, techno, vodka, mergos, uždrausti milteliai, kartu su manim tada tūsino tikrosios Lietuvos muzikos žvaigždės (Egis, Augulis, kartais Kerbedis). Tiek underground'as, tiek elitas, dėl to bet kokioj kompanijoj pritampu (dar ir dėlto, kad groju visus žanrus).
... tęsinys bus!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS