Bilietas į tropikus lapkritį – dykai
Apie „Club Tropicana“ kadaise dainavo George Michael, palyginus neseniai hituką naujam gyvenimui šokių aikštelėse prikėlė norvegas Todd Terje, bet ir jis čia niekuo dėtas. Lapkričio 6-ąją „Cafe de Paris“ virs kurios nors buvusios Prancūzijos kolonijos paplūdimiu, kuriame savo bottomsais trinsis, tikėkimės, atviro jaunimo gausa.
Apie šokius sužinojau todėl, kad feisbuke, kaip ir dar keliasdešimt žmonių, pamėgau puslapį „Moombahton Lithuania“. Ką reiškia antrasis žodis, tikrai žinai, pirmasis gi pristato mums absoliučiai naują, o apskritai maždaug prieš metus JAV gimusį stilių. Gimė jis vienam vaikinui besiruošiant brolio gimtadieniui, ir vien tai yra šiek tiek juokinga. Tai tikrai nebus naujasis techno, house ar dubstep. Moombahton – paprasta, šilta (tam tikra prasme net karšta) tropinė nuotaika ir šios vizginimas į taktą. Energijos pakanka net darant tai lėtai.
Lietuvoje save moombahton ambasadoriumi apsiskelbė įvairių galų meistras Vytis Gruzdys – jis ir Aout6, ir „Havana Social Club“ darbuojasi, o naujajam stiliui rado ir naują vardą – Boyfriend. Pats bando virti moombahton patiekalus, vieną kartą bandė ir groti. Dar po atviru dangum, „Vasaros terasoje“ su „Mondayjazz“. Sakė, suprato tik Vaiperis, buvo išėjusių būtent dėl muzikos. Pussies!
Tikrai, kas čia gali nepatikti? Nors kai paskaitai, ką stabarai kalba apie kitą „Club Tropicana“ artistą – Ophex – nenuostabu. Gal per drąsu, per atvira ir per šilta, kaip šiauriečiams? Kita vertus, tropinės muzikos bumas jau pasiekė ir tokius vėsius kraštus, kaip Anglija ar Londonas. Paplūdimio smėlio gali rasti tuose pačiuose techno, dubstep ar electro įrašuose. Ir tai nereiškia latin house. Be to, jei tarp lietuvių turim tokį, kaip ką tik minėtas Ophex, kuris savo idėjom ir jų varža nenusileidžia brazilams, portugalams ir kitiems pietiečiams, reiškia, viltis yra. Šis vaikinas yra absoliutus baile funk lyderis ir Lietuvoje, ir, manau, netrumpu spinduliu aplink. Beje, Aout6 apie Ophex sužinojo užsienietiškame bloge.
Tikėtina, kad „Club Tropicana“ virs šiuo tuo daugiau, nei vieneri šokiai siauroje kavinėje. Aout6 ir Ophex rankomis jau sukirto, kuo pavers šį produktą, netruksim pamatyti. Lapkričio 6-ą jie gerą orą, baile, moombahton, cumbia ir kitus keistus žodžius dalins nemokamai, prie kolegų jungsis ir Fingalick.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS