Interview: Daina D.: Šiaip didžėjai, kaip ir visi normalūs vyrai, mėgsta išgerti ir mergas.
„Interview“, rengtas Vidžio ir Saulty, buvo kelių renginių ciklas „Woo“ su Kathy Diamond, Quarion ir dar keletu kitų įdomių vardų. Bei plakato dydžio skrajutėmis, kurias užpildydavo mano daryti interviu. Paskutinis ciklo vakaras sutapo su mano gimtadieniu, ta proga Vidis interviu paėmė iš manęs. Toks atvirkščias ir visai netyčia atrastas pokalbis. Linksma!
INTERVIEW 5: DAINA D
Pasirinkimas. Kodėl rašai apie DJus ir elektroninės muzikos kūrėjus, domies jais, o ne, tarkim, krepšininkais, politikais arba pramoginių šokių šokėjais?
Visko buvo. Ir apie sportą, ir apie politiką, ir net horoskopus rašydavau (niekam nerekomenduočiau). Bet pati nesu nei lengvoji atletė, nei uoli komjaunuolė, tik mergina, nevengianti savaitgaliais lankyti klubų ir diskotekų. O smagiausia rašyti apie tai, ką mėgsti ir kuo gyveni pats. Ypač kai tai nėra pagrindinis tavo užsiėmimas ir nereikia dirbtinai ilginti pokalbių tam, kad užtektų duonai.
Apskaita. Ar esi skaičiavus, kiek esi padarius interviu?
Suskaičiavau tik dabar. Manau, jog būtent „elektroninių-didžėjinių“ yra kiek daugiau nei 50. Didžioji dalis – beveik 40 – Djscene.lt.
Rekordas. Ar turi kokį nors asmeninį rekordą, pavyzdžiui, daugiausiai interviu per vieną parą arba per vieną savaitę?
Spalį Berlyne per lygiai valandą teko susisukti su Richie Hawtin, Magda, Marc Houle ir dar Geiser. Labai pavargau. Jau „tuoj tuoj“ išpublikuosiu šį ketvertą.
Stažas. Ir išvis, kiek laiko jau tuom užsiimi?
Smarkiau interviu žanrą vystyt pradėjau turbūt 2006-ųjų pabaigoje, kai Djscene.lt paprašė pakalbinti „Underworld“, vėliau jų atsirado ir „Pravdoje“, bet, aišku, epizodinių pokalbių buvo nuo pat Dainos D. gimimo 2004-aisiais portale www.omni.lt. Tuomet labiausiai rūpėdavo apžvelgti visus vakarėlius, kuriuose lankydavausi, pamažu flešbekų aistra išblėso ir pamėgau klausinėti.
Išsilavinimas. Pagal išsilavinimą žurnalistė?
Ne, diplome parašyta, jog esu architektė. Taip jau atsitiko, kad šią profesiją apleidau beveik iškart po studijų – dėl nieko nesigailiu!
Įkvėpimas. O nebūna taip, kad neturi ko paklaust, nėra minčių, nėra nuotaikos ir noro? Arba kad nusibosta tie patys ir panašūs klausimai?
Būna. Esu ir telefoninius interviu nukėlinėjusi, ir raštu klausimus savaitę ruošusi. Poros interviu taip ir nesu išpublikavus - po visko pasirodė nelabai vykę. Kita vertus, kaip jau minėjau, sėkmės atveju pavyksta ir keturis atlikėjus per valandą pakalbint.
Klausimai? Stengiuosi to paties neklausinėti, nemėgstu domėtis asmeniniu gyvenimu – maždaug, ar tavo mergina nepyksta, kad blaškaisi po pasaulį, o šiaip nevengiu su muzika nesusijusių klausimų. Taip daugiau galima suprasti apie pačią muziką.
Aplinkybės. Tai kur ir kaip daromi tie interviu? Prašmatniuose restoranuose, vakarėlio metu tarp dainų, “afteryje” pas nepažįstamus žmones, o gal telefonu?
Automobilyje, oro uoste, restorane, viešbutyje, klubo administracijoje, „afterpartyje“, telefonu, paštu, „skaipu“ ir „mesendžeriu“. Tarp dainų neteko, turbūt ir nesusigundyčiau – negražu gi trukdyt artistams.
Asmeniškumai. Tai pažįsti labai daug DJų ir šokių muzikos kūrėjų?
O kas tų pažįstamų neturi? Kur laiką leidi, tokius ir žmones pažįsti. Daugelį man daugiau ar mažiau artimų žmonių vienija meilė muzikai, nesvarbu, ar jie ją kuria, leidžia ar šoka diskotekose.
Draugės. Bet juk turi ir draugių merginų?
Taip, keletą labai gerų, ir kuo toliau, tuo labiau jas myliu. Savaitgaliais mes tempiam viena kitą į dugną, o pirmadieniais – į rehab’ą.
Laisvalaikis. O ką veiki laisvu nuo interviu laiku?
Dienas leidžiu nuostabioj vietoj – reklamos agentūroj su terasa ir vaizdu į Vilnių. Labai patinka.
Coming soon. Vienas populiaresnių klausimų DJams-prodiuseriams yra šis, “kokie muzikiniai-leidybiniai planai?”. O tu turi kokių nors un-released interviu, kurie artimiausiu metu bus paviešinti?
Jau pasakojau apie „tuoj tuoj“ pasirodysiantį keturgubą pokalbį su „M_Nus“ veikėjais. Tuomet kibsiu į interviu su mano simpatija Henrik Schwarz, ką tik bendravau su „Fabriclive“ beleidžiančiu d’n’b duetu „Commix“, o vasario viduryje pasirodys pokalbis su daugelio technačių idealu. Iš „tolimesnių“ svajonių – Villalobosas su Luciano. Tik kaip? Gal kas gali padėti?
Nematomi ryšiai. Ar tie DJai, su kuriais įdomu šnekėtis yra įdomesni ir grodami, ar čia nėra jokių dėsningumų?
Stengiuosi vengti pokalbių su tais, kurių kūryba manęs nežavi. Vadinasi, visi yra daugiau ar mažiau man įdomūs tiek kalbėdami, tiek grodami. Tiesa, vieną garbų elektronikos duetą kalbinau jau po to, kai buvau mačiusi juos gyvai ir kiek nusivylusi, bet telefono ragelyje jie pasirodė net labai smagūs. Deja, ir antras matytas jų pasirodymas nepradžiugino.
Įtaka ir įtaiga. Neužsinorėjai dar pati stot prie pulto? Bet ne vienai nakčiai ar setui? “Ant rimto”?
„Ant nerimto“ esu stovėjus ne kartą. Didžėjavau netgi dvejose vestuvėse – visiems rekomenduoju. Esu „Café de Paris“, „Cozy“, „Woo“ grojus, kita vertus, o kas ten nėra groję? Rimčiau užsiimti gal ir būna minčių, bet netikiu, kad būčiau labai talentinga ar daug pasiekčiau.
Pasaulis. O nebuvo taip, kad imdama interviu iš kokio garbaus užsienio svečio, pagalvojai, susikraučiau lagaminą ir su juo pabėgčiau?
Buvo, bet nepabėgau, dar to betrūko.
Tėvynė. Ar Lietuvos DJai ir DJ kultūra kuom nors išskirtinė?
Kiekvienas artistas yra kažkuo išskirtinis, kiekviena šalis turi kažką savito. Net ir Lietuva. Gal todėl be reikalo kai kurie nori būti panašūs į „vakariečius“.
Sveikata. Pademonstruok sveiką požiūrį ir draugiškai pasišaipyk iš kokios DJų silpnybės ar keistenybės?
Paklausti, kur labiausiai patiko groti ar keliauti, devyni iš dešimties pasakys „Azija“. Na, arba „Japonija“. Bet turbūt tai apskritai labai bendražmogiška. Dar tokia fizinė silpnybė – vinilų išmainymas į kompaktus, nes „sunku tampytis po pasaulį, ir dingsta dažnai“. Šiaip didžėjai, kaip ir visi normalūs vyrai, mėgsta išgerti ir mergas.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS