Lauer: Amžinų atostogų koncepcijos tyrinėtojas
„Ant bangos“ vėliava Nidos paplūdimyje jau iškelta, šokiai prasidės rugpjūčio 6-ąją, o prieš kaitrias keliones vakarų link dar spėju supažintinti su vokiečiu Lauer, vienu iš trijų šiemetinės „Opium“ išvykos į jūrą svečių. Tiesa, nemaža mano skaitytojų dalis greičiausiai Phillip Lauer jau pažįsta, nes jis „Ant bangos“ svečiavosi ir pernai, be to, yra pusė Arto Mwambe ir „Tuff City Kids“ bei kitų projektų dalis. Bet nuo pernai jis spėjo išleisti albumą „Borndom“ bei – surprise, surprise – pasiilgti Kuršių Nerijos. Keletas klausimų autoironiškam ir šiek tiek slėpiningam netoli Frankurto reziduojančiam prodiuseriui-didžėjui-artistui, ir metas galutinai įjungti atostogų mode’ą. Tuoj prisijungs ir Christian S., „Red Axes“ bei visa „Opium“ šeimyna.
Visų pirma – man opus klausimas. Kodėl nėra Lauer atlikėjo puslapio feisbuke..?
Net nežinau… Prieš kokį dešimtmetį sėdėdavau Myspace, bet, kai nusibodo, išsitryniau profilį. Kažkaip praleidau persikėlimą į feisbuką, ir niekada iki šiol per didelio noro susikurti profilį ten. Bet retkarčiais apie tai pagalvoju.
Kaip pradėjai kurti elektroninę muziką – turiu omeny ir techninę, ir sklaidos puses? Ar esi privėlęs kokių apmaudžių klaidų, kurias mielai ištaisytum?
Grojau grupėje, tuomet sudomino elektroniniai garsai – viską išmokti bandžiau pats, tebebandau ir šiandien.
Siųsti demo nepažįstamiems neprireikė, nes vienas bendramokslis turėjo savo leidyklą, joje ir pasirodė pirmasis mano įrašas.
Klaidos… Hm, nebent tai, kad iki šiol nesu sukūrės milijonus atnešusio hito. Bet galbūt tai – dar ateityje.
O kaip didžėjavimas iš hobio virto darbu? Ar visgi nelaikai to rimtu darbu?
Vis dar bandau išsiaiškinti. Dažnai gailiuosi dėl to, kad neįgijau jokios rimtos profesijos. Bet, nors nemažai skundžiuosi, niekada nebuvo taip, kad nenorėčiau kažkur keliauti ir groti. O toks jausmas apimdavo beveik kasdien studijuojant ar dirbant biure…
Kas tave mokė ir įkvėpė – kalbu apie pulto brolius?
Mokytojais jų nevadinčiau. Bet muzikine ir technine prasme daug įtakos turėjo Ata. Prodiusavimo sferoje daug išmokau sėdėdamas šalia Christian Beißwenger, kai įrašinėdavome Arto Mwambe.
Ata man sakė, kad „Robert Johnson“ – jam geriausias klubas pasaulyje. Nenuostabu. O tau?
Žinoma! Geras garsas, geri žmonės...
Kalbant apie Arto Mwambe… Ar galima tikėtis dar kažką nauja iš šio projekto išgirsti?
Niekada nesakyk niekada.
Iš pradžių Arto Mwambe buvo anonimas. Kodėl?
Gilios filosofijos nėra, tiesiog dviems įkaušusiams vyrukams tai pasirodė viliojanti idėja.
Kaip susidomėjai Afrika, kuria dvelkia Arto Mwambe?
Dabar atrodo, kad tai buvo tiesiog keisčiausias palikimas, kurį tuomet galėjom pasirinkti. Prisipažinsiu, nebuvom girdėję daug afrikietiškos muzikos. Pasirodė, kad vardas skamba gerai.
Su „Opium“ antrą aukštą atidariusiu „Robert Johnson“ rezidentu Gerd Janson turit projektą „Tuff City Kids“. Kaip sekasi darbuotis drauge?
Gal prieš dešimtmetį susidūrėme viename Frankfurto klube, po kurio laiko ėmėm drauge remiksuoti. O dabar ruošiam debiutinį albumą ir gyvą pasirodymą. Labai daug darbo!
Gyveni netoli Frankfurto. Nesi norėjęs persikraustyti į kokį Berlyną ar Londoną?
Ne, ryškaus noro nebuvo. Nors man patinka ir Berlynas, ir Londonas, ir apskritia mėgstu keliauti. Bet esu kiek flegmatiškas ir nuobodus.
Labai geras yra tavo naują albumą „Borndom“ išleidusios leidyklos „Permanent Vacation“ pavadinimas. Ar įsivaizduoji tokį gyvenimą – amžinas atostogas?
Empiriškai tyrinėju šį klausimą. Tarpiniai rezultatai – konfidencialūs. Manau, 80-ies publikuosiu apie tai straipsnį.
Kaip sekasi „Borndom“? Man albumas tikrai patinka.
Ačiū! Tiesą sakant, baigęs įrašus pats nebuvau dėl jo tikras. Nemaniau, kad kažkam apskritai patiks. Bet dabar, kai rezultatai geri, esu laimingas.
Nidoje „Ant bangos“ šoksi jau antrus metus iš eilės. Ką pameni iš praėjusios vasaros?
Labai gerai praleidau laiką! Patiko naujos pažintys, be abejo, ir nuostabi gamta. Daugiau niekam pernai laiko neturėjau, bet šiemet atvykstam su visa šeima ir pasiliksim ilgėliau. Tad meldžiu gero oro.
---
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS