Kanada, Kanada, Ukraina, Škotija, Kalėdos!
Lyg ir reikėtų suvesti 2011-ųjų galus ir nominuoti klausomiausius, šokamiausius ir taip tolau albumus, singlus bei prodiuserius, bet kol kas dar neįsivaizduoju, kaip ir ar tikrai reikia tai padaryti. Todėl kol kas tai, kas įsiminė pastarąją savaitę. Aišku, jau šiek tiek šventiška.
ALBUMAI
Derlingi metai mano grotuve kanadietiška prasme. Psichofilminis Dirty Beaches, postdiskotekinis The Weeknd, o dabar ir „Bad Bad Not Good“ iš Toronto, grojantys nenupoliruotą post džiazą, tokį, kuris nepadarytų gėdos nei mano mamai, nei draugams iš repo alėjos. Jie net naudoja žodį „swag“. Čia lapkritį pasirodęs gyvas albumas, kurį grupė dalina nemokamai. Jau žinau, ką padovanosiu ką tik minėtai mamai.
Prieš savaitėlę jie išleido ir singlą „Rotten Decay“. Bet ilgo albumo jėga nepamainoma, ane?
SETAI
Jau mano apipasakota vokiečių komanda DFFRNT vėl turi ką parodyti. Šįkart žiemiška ir iš ciklo „24 miksai iki Kalėdų“. Daug gelmės ir neakivaizdžios šilumos. Taip pat ir lietuviai Grad_U su Eazystyle!
O čia visai kitokios Kalėdos su DJ Sneak. Jau ką veteranas sugeba, tai paduoti pozityvo. Pamirši apie nenupirktas dovanas ir skaudančią piniginę.
PALAIDI KARŠTI
Atrodo, turim Škotiją. Prieš porą metų mėgau Linkwood albumą „System“, dabar gi geometrinių deep house abstrakcijų mėgėjas grįžta su singlu „Secret Value“. Įdomus leidyklos pavadinimas – „Shevchenko“.
B pusė iš pirmo žvilgsnio kiek rimtesnė, bet ta nostalgiška istorija, pradėta pirmajame kūrinyje, vyniojasi toliau.
Giliau pakasusi randu, kad „Shevchenko“ tampriai susiję su ukrainiečių prodiuseriu Vakula. Štai pirmasis leidyklos leidinys, pasirodęs šią vasarą. Veda iš kelio!
O tik pažiūrėkit, kokias serenadas klijuoja vienas iš metų šaunuolių – ir dėl vasarą įgarsinusio „Battle For Middle You“, ir „Essential“ mikso, ir šiaip – Julio Bashmore. Bosas lyg ir tas pats, bet va nuotaika daug subtilesnė, lėtam šokiui tinkanti. Visas singlas (su „Well Wishers“) pasirodė gruodžio 19-ą pas „Future Boogie“.
PALAIDI SENI
Kelpe irgi įgarsino šventes savaip. Tiesa, tai ne šviežias priėjimas prie „Silent Night“, bet kada gi daugiau tokių kūrinių klausyt, jei ne kelios dienos iki TOS DIENOS? Taip ir nepabosta metai iš metų.
Ta proga prisiminiau ir paprastumo genijaus Erlend Øye gerokai pagerintą „Last Christmas“. Šitas kiek liūdina.
Na, ir Cesaria Evora ausinėse šiuo metu turi daug vietos. RIP fantastiniam balsui iš nepažįstamų kraštų. Ir dar vienas Carl Craig meistrystės įrodymas.
O Paul Kalkbrenner juokavo ir iki post-„Berlin Calling“ šlovės. Smarkiai nusempluotas 1965-ųjų „Liar Liar“ iš 2001-ųjų albumo „Zeit“. Ne taip briliantiškai nuskambėjęs ir tebeskambantis, kaip „Heaven And Hell Is On Earth“ įkvėptas „Gebrünn Gebrünn“, bet tikrai vertas atsiminti.
VAIZDO
Aš ir vėl Kanadoje. „Arcade Fire“ koncerto šiemet Lenkijoje neaplankiau, bet dar nuo Roskilės laikų jie giliai mano širdyje. „Neon Bible“ netgi ekskliuzyvinį leidimą turiu. O čia kai kas naujesnio su ypatingai nauju vaizdu.
Ir dar vienas klipas. Pasirodo, „LCD Soundsystem“ įrašė „Franz Ferdinand“ koverį, kaip ir Peaches ir kiti. Šių rinkinys pasirodė balandį. „Live Alone“ yra visapusiškai niujorkietiškas tiek DFA‘išku skambesiu, tiek vaizdu.
http://www.dominorecordco.com/uk/ep/15-04-11/franz-ferdinand-covers-ep/
Kaip kalėdosit jūs?
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS