The Hacker: „Mano nuomone, visas tas tech house ir deep house reikalas tai tikrai nuobodus“
Prancūzų atlikėjai dažnai pasižymi geru talento ir charizmos deriniu, tai yra, ne tik gerai kuria, bet ir kietai atrodo bei išlaiko tą artistiškai sceninį įvaizdį. The Hacker – tikrai šio sąrašo priekyje dar nuo tų laikų, kai su Miss Kittin kūrė ditirambus nesveikam bei prabangiam gyvenimo būdui. Yep, jų „First Album“ buvo kažkas tokio.
Bet tai jau prieš 13 metų, o šiandien The Hacker neblogai tvarkosi komandoje su Gesaffelstein bei, liudininkai sako, už DJ pulto mėgsta panirti į tamsius gotika atsiduodančius dalykus. Penktadienį, gruodžio 6-ą jis juodins ir taip juodą „Jäger Blow-Out“ naktį klube „Opium“.
Labai skubėdamas į Vilnių rado keliolika minučių ir mano klausimams. Nors turi kuo didžiuotis, bet atrodo paprastas ir visiškai neturi ką slėpti. Turbūt neslėps ir už pulto. Pokalbis neilgas, tad fonui turėtų užtekti šio neseno ir ne visai diskotekinio The Hacker remikso. Gražus:
Skaičiau, kad pseudonimą pasiskolinai iš Jeff Mills gabalo, bet gal ir pahakinti sistemas esi mėginęs?
Oi, niekada! Nelabai gerai man sekasi su kompiuteriais!
Kažkada vadinaisi ir Black Ops – šis projektas buvo trumpalaikis, tiesa? Kas ten tokio įvyko?
Tai buvo lyg ir reivo projektėlis, kūriniai, įkvėpti 90-ųjų skambesio. Sustabdžiau jį, nes tiesiog nusprendžiau šią muziką išleisti tikruoju vardu.
Tavo ir Miss Kittin dainų tekstai būdavo tokie dekadantiški... Ar prabangos ir glianco kada samoningai siekei, ar tai buvo tik patyčios?
Tai buvo ironija, juokėmės iš glamūro ir privačiais lėktuvais skraidančio gyvenimo būdo, bet nesu tikras, kad visi klausytojai suprato. Kai kurie priėmė viską už gryną pinigą, tai buvo klaida.
Viena ausimi girdėjau, kad metas naujam tavo soliniam albumui. Kur jis?
Sausį mano leidykloje „Zone“ bus 5 kūrinių EP’as, dar vienas – kiek vėliau, abu jie su keliais papildomais darbais virs į albumą. Gal dar pora remiksų į jį pateks. Kol kas sunku nupasakoti, koks bus galutinis rezultatas, įtemptai dirbu, bet neturiu pakankamai plačios perspektyvos, kad apie tai jau galėčiau kalbėti.
Esi iš Grenoblio, gyveni ten pat ar jau Paryžiuje? Kokiais savo žemiečiais didžiuojiesi?
Grenoblyje! Paryžius – OK, bet man smagiau gimtinėje. Kiti geri grenobliečiai – Miss Kittin, Ixia ir Kiki. Scena pas mus tikrai smagi!
Ar sutinki su teiginiu, kad bendradarbiavimas su Miss Kittin pagelbėjo abiejų solinėms karjeroms?
Tai aišku. Taip ir išgarsėjome. Jei ne tas projektas, šiandien su tavimi nekalbėčiau.
Dabar nemažai laiko leidi su Gesaffelstein ir Brodinski. Kaip susibendravote?
Gesaffelstein buvo pažinties iniciatorius, jis kokiais 2007-aisiais davė paklausyti pirmųjų savo kūrinių. Man patiko jo muzika, todėl paskatinau tęsti darbus. Vėliau tapome draugais, o jo EP’ą išleidau senoje savo leidykloje „Good Life“. Naująją – „Zone“ – įkūrėme jau drauge.
Kokios konkrečios tavo pareigos leidykloje? Ar jos netrukdo kūrybai? Apie ką yra „Zone“?
Leidyklos moto – leisti muziką, kuri mums patinka, be kompromisų. Kūrinių atranką darome aš ir Gesaffelstein, o David Rimokh su Alexandre Reynaud rūpinasi finansais.
Ar įmanoma prie jūsų prisikasti neturint bendrų draugų ir rekomendacijų? Na, ar nežinomas prodiuseris „Zone“ turėtų šansą?
Aišku, klausomės visko. Be problemų.
O užsidirbti iš leidinių galima? Ką apskritai manai apie nesibaigiančius ginčus dėl piratavimo, skaitmeninės distribucijos ir taip toliau?
Na, jau sena ta diskusija. Iš mp3 turtų nesusikrausi, nebent simboliškai. Norint išgyventi reikia groti.
Kuo tau įdomi šiandieninė muzika, kas neleidžia nuobodžiauti?
Mano nuomone, visas tas tech house ir deep house reikalas tai tikrai nuobodus. Man patinka atlikėjai su charakteriu, turintys kažką savito. Mėgstu tokias leidyklas, kaip „I.I.E.S“, „Clone“, „Viewlexx“ ir „Kill The DJ“.
Ar mados įkvepia, ar verčiau nesistengi domėtis, kas vyksta, ir koncentruojiesi į darbą?
Visuomet stebiu aplinką. Svarbu žinoti, kas vyksta, bet nemanau, kad tai turi kažkokią įtaką mano kūrybai. Gana aiškiai žinau, ką nori pasiekti.
Nuo naktinio darbo dar nespėjai pavargti? Kuri neseniai lankyta vieta pasirodė įdomiausia?
Naktinis gyvenimas man patinka, pasitūsinti mėgstu. Neseniai grojau Pietų Afrikos Respublikoje – žiauriai gerai! Scena ten tvirta, žmonės džiaugiasi matydami tave grojant, norėčiau grįžti!
The Hacker @ Facebook
The Hacker @ Soundcloud
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS