Kahn ir Flowdan: bet ausis tai skaudėjo
Garso kokybė – svarbus dalykas, jei į renginius eini dažniau nei kartą per metus. Nes ausis norėsis turėti ir senatvėje. Nuo šiandieninės šokių muzikos praktiškai neatsiejamo žemo boso reikaluose tai dar svarbiau. Ir „Soundboys.lt“, bent jau kol užsiėmė garso priežiūra renginiuose, tai deklaravo.
Pastarajame interviu su „Soundboys.lt“ vadu Nikita skaičiau, kad dabar jų akiratyje – tik savo renginių organizavimas, o ne garso nuoma. Bet kuriuo atveju eidama į britiškai kroatiško „Outlook Festival“ pristatymą tikėjausi sodrių bass virpesių be jokių pasekmių savo klausai. Kiek pamenu „Author“ pasirodymą „Lofte“ prieš porą metų, taip ir buvo.
Penktadienį grojant Duku ir Sibla viskas skambėjo tikrai gerai. Technine prasme – dueto selekcija neatrodė kažkuo galinga ar verta pirmos nakties, labiau įžangos. Na, bet Duku yra atrinktas atstovauti Lietuvai „Outlook Festival“, tad, matyt, mano skonis tiesiog netinkamas. Apygausė (suspaudus visus prie scenos būtų likę daug vietos) minia, tiesa, jau buvo įsisiūbavusi, nes dėl gana jauno savo amžiaus vidurkio, spėju, linksmybes pradėjo anksčiau, nei vidurnaktį.
Buvo ir išvaizda solidesnių personažų – tai džiugina, nes kokybiškai muzikai neturėtų būti viršutinės amžiaus ribos. O ir į „Outlook Festival“ labiau tikėtina kad vyks būtent vyresni ir atitinkamų pajamų turintys – juk kelionė tolima ir bilietas brangus, biudžetas lygus visoms atostogoms prie jūros.
Aistės Naveckaitės foto
Vakaro laukiamiausias bass visažinis Kahn pradėjo iškart festivališkais užmojais ir dar rimtesniu publikos palaikymu. Vien dėl jo ėjau į renginį ir tikrai likau patenkinta įvairaus tempo bei griežtumo viniline selekcija. Gal kiek trumpokas setas klubinei aplinkai (juk ir patys didžėjai beveik visada deklaruoja nemėgstantys groti trumpiau nei porą valandų), bet žinant festivalių programas viskas čia normaliai.
Tada atėjo plačiaburnis MC Flowdan, ne vieno dubstep ir bass hito priežastis, ne vieną jų jis čia pat ir sueiliavo bei painterpretavo. Pavyzdžiui, bene stipriausias jo ir Kahn kūrinys „Badman City“ virto „Outlook City“, ir susijaudinę gerbėjai netruko pritarti naujajai versijai balsu. „Skeng“ irgi buvo, su stroboskopais susilydė puikiai!
Tiesa, Flowdan paprašė pagarsinti monitorius, tuomet garso kortų namelis ir subyrėjo – po kurio laiko, pasirodymui įsisiautėjus, ausis ėmė mausti, o bet koks artimiau stovėjusio asmens žodis viską tik pablogindavo. Ne kalbėti susirinkom, bet ir ne kentėti. O pakentėti, deja, teko ir išėjus iš „Lofto“. Nuostolio nepamatuosi. Pati kalta, kad be apsaugų buvau? Tarkim.
Overall renginio įspūdis dvejopas. Kahn ir Flowdan – labai gerai, bet ar pasiektas tikslas sudominti kelione į Kroatiją ir ar tikrai tai publikai ši kelionė tokia aktuali? Be to, ar tikrai reikėjo tos gausybės vietinių atlikėjų nuo 21 valandos iki pusryčių? Aišku, aš jų ir neklausiau, bet mieliau būčiau daugiau laiko skyrusi pagrindiniams. Ir dar kartą įsitikinau, kad didelis garsas nelygu geras garsas. O didelis promo ir deklaruojami dalykai nelygūs vilnietiškai realybei.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS