Mesijaus repas – aukščiau nei repas
Visai neseniai publikavau ilgą posėdį su Žygiu – MC Mesijumi. Apie „Paskutinį repo albumą“, pristatytą gegužės pabaigoje, posėdyje nemažai prikalbėjome, be abejo, tai buvo paties Žygio mintys apie albumą. Aš tik kvestionavau, ar tai nebus paskutinis jo, kaip reperio, leidinys.
Geriau jau nebūtų. Aišku, tai, ką daro Mesijus ir kaip jo eiles papildo prodiuseriai, yra daug aukščiau už standartinį hiphopo supratimą – beatai + rhyme’as. Rhyme’as čia vertas knygos puslapių ir atidaus įsiklausymo bei susimąstymo apie vartotojiškos visuomenės paradoksus, bet tuo pačiu nė vieno kūrinio aranžuotė nėra atsitiktinė ar atsaini.
Kai kur griežčiau, kai kur rytojaũ, kai kur visiškai netikėtai – na, nežinojau, kad kreatyvas Tadas Vidmantas taip pat yra ir muzikmeikeris.
„Paskutinis repo albumas“ yra albumas-šou, ir tai tampa aišku vos išlukštenus jį iš celofano. Ant mano virtuvės stalo pabiro trys aliumininiai centai – taip, albume yra grynų pinigų! Kyšis? Visai ne, tiesiog patogus priedas, kurio prireiks trinant visas viršelyje paslėptas loterijas. Nežinau, ar visuose tiražo egzemplioriuose „laimėjimai“ po apsauginiu sluoksniu tokie patys. Tie vartotojiškos visuomenės elementai čia kuria hipnotinį efektą, ir tu taip aiškiai tai supranti, kad juokais ar ne juokais imi jam ir pasiduodi.
Tu pasiduodi, Mesijus paduoda. Puikus 2013-ųjų įprasminimas, vertas vietos lentynoje ir 24 Lt 97 ct investicijos. Tikrai ne tik reperiams.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS