„Baltic Trail 2014“: kūrybą skatinanti dokumentika
Prieš pat Kalėdas išleistos „Baltic Trail 2014“ kompiliacijos dar nespėjau nuklausyt, o galutinai simpatiją projektui užtvirtino aplink Naujus pasirodęs dokumentinių video apie projektą trio.
Ne visada yra laiko ir net noro stebėti pasakojimus apie tai, kur pats nedalyvavai ir turbūt nedalyvausi. Norisi prasukti ar tiesiog skippinti – būna, būna. Bet įsijungusi pirmąją dokumentikos dalį, prasidėjusią kūrybinės elektroninės muzikos stovyklos iniciatoriaus Kristapso (čia dar prieš stovyklą, pernai liepą, vykęs mūsų posėdis) pasaka, nepastebėjau, kaip YouTube pats peršoko į antrą, trečią... O tada kiek politizuotu, bet pakankamai žemišku himnu viskas ir baigėsi. Taip greit?! 20 minučių.
Projektas „Baltic Trail“ iš esmės yra nedidelis biudžetas, jokios režisūros, mažai efektų (Ryga bei jos menininkų kombinatas ir be jų atrodo liuksiškai) ir galbūt ne tokia dramatiška sklaida. Pripažinkim, tiek projektas, tiek jo metu sukurta muzika – nišinė, neprivalanti atitikti jokių standartų ir nepretenduojanti į valstybinius apdovanojimus, bent jau taip iš karto. Ir galbūt dėl to rezultatas man atrodo daug realesnis už tai, kas vyksta pirmuose pramogų žiniasklaidos puslapiuose.
„Let’s make music and not play counter-strike“, – kamerai sako Fingalick su kolega ir iškart įkvepia išjungti laiką valgančius appsus bei tabus ir susikoncentruoti į darbą. Muzika tai ar fotografija, rašymas, dizainas, ne taip ir svarbu.
O tada prieina Vaiperis ir primena, kad „Everything is pretty well“. It is!
Žiūrėk:
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS