„Garbanotas Bosistas“: taip gerai, kad tiesa
Nedidelėje, bet audringoje Lietuvos muzikos scenoje ima ir nustebina dalykai, kurie tiesiog... geri. Gerai klostosi. Paprastai, bet gerai. „Garbanotas Bosistas“ trečiadienio vakarą jau ne pirmą kartą surinko pilną menų fabriką „Loftas“ ir pristatė debiutinį pilno metro albumą „Above Us“. Gerą.
Norėčiau tikėti, kad grupei sekasi būtent todėl, kad viskas daroma paprastai, blaiviai ir be didesnių pinklių. Taip, „Garbanotas Bosistas“ turi vadybininkę, bet grupės ir Gabrielės santykiai tokie geri, kad jai dėkojama nuo scenos, o salė papildo padėkas gausiais plojimais. Nedažni koncertuose – ir ne tik Lietuvos atlikėjų – tokie atvejai, ypač nesurežisuoti. Gražu.
Muzika, ji graži! Kelioninė, palaidais plaukais, nubrizgusiais džinsais – lyg ir iškrentanti iš hashtagų pilno XXI a. konteksto, bet tai šiuo atveju tik privalumas. Vieniems „Garbanoto Bosisto“ psichodelinės pasakos primena „Tame Impala“, man gal labiau DJ Harvey, bet tik dėl to, kad būtent jo albumo pastarąjį sezoną klausiau tikrai daug ir dažnai.
Nespėjau dar išmokti dainuoti kartu, bet publika dainavo, tiesa, ne naujausius, ką tik išleistus „Above Us“ kūrinius, bet tuos, kurie jau seniai gyvena savo gyvenimus. Ir net tai, kuo viskas prasidėjo, pasirodo, gospelo motyvais. Nuvilnijančiais iki penkiolikos minučių trukmės transo. Filmuoti kažkaip nekilo ranka, nes norėjau tiesiog viską išgirsti ir pamatyti pati, ne per ekraną. Bet va, yra poros metų senumo titulinės albumo dainos įrašas.
Pasikartosiu, viskas čia tikra ir paprasta. Dėl to ir artima, nesvarbu, ką tu veiki dienos metu ir kokių grupių plakatais tapetuodavai miegamąjį. Ir netgi kelintais metais tai darei, visiškai nesvarbu. „Lofte“ sutikau paties įvairiausio amžiaus piliečių.
Įdomu, kiek dar silkių būtų trečiadienį tilpę iki pilnos statinės, bet jau aišku, kad bilietai į albumo pristatymo koncertus Kaune ir Klaipėdoje parduoti visi. Taip, lokacijos ten gerokai mažesnės, bet faktas džiuginantis. Po Rygos, Talino, Londono ir dviejų festivalių Anglijoje, tikiu, bus ir daugiau lietuviškų pasimatymų. Geriausia būtų tiesiog pievoje. Jei „Garbanotas Bosistas“ tokį, kad ir slaptą, organizuos, norėčiau, kad pakviestų.
„Above Us“ išleistas skaitmeniniu ir CD formatais. Klausomas „Deezer“ ir „Spotify“, įsigijamas „iTunes“, „Bandcamp“ arba koncertuose. Visiškai patogiai.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS