YRA

Atsitiko, išgirdau arba labai noriu pasisakyti.
Daina Dubauskaitė 2019-07-18 08:26
C’mon, Platforma, jūs spekuliuojate istorine atmintimi, kraipote faktus pristatydami Vilnių ir Lietuvą užsienyje, nebekalbate su lietuviais žurnalistais, ir visa tai jau turint (bent jau moralinį) palaikymą savivaldybėje. Susiimkit.
Daina Dubauskaitė 2018-02-01 09:52
Buvo tarpukariu toks Rygos plokštelių fabrikas  „Bellacord-Electro“, nors, atrodo, jo pirmtakas dar imperijos laikais vadinosi „Pišuščij Amur“ ir buvo didžiausias toje imperijoje. Taigi, „Bellacord-Electro“ studijoje yra lankęsis ir Kipras Petrauskas. Tiesa, jau Sovietų okupacijos metais.
Daina Dubauskaitė 2017-11-22 14:57
„Gal jūs sutiktumėte atsakyti į kelis klausimus apie Kauną ir būtent jo naktinį gyvenimą? Tiesą pasakius, žiniasklaidoje apie tai kalbama nedaug ir dažniausiai neigiamai, norėtųsi išgirsti jūsų požiūrį“, - dar rugsėjį man parašė tuomet „Savaitraštyje Kaunui“ praktiką atlikinėjusi Justina Rimkutė. Netrukus apsikeitėme klausimais ir atsakymais, deja, savaitraštis egzistuoti baigė anksčiau, nei spėjo pasirodyti straipsnis. Justinai sutikus, jos klausimus ir savo atsakymus publikuoju čia.
Daina Dubauskaitė 2017-01-22 15:18
Kaune yra K. Petrausko gatvė bei M. ir K. Petrauskų muziejus, J. Gruodžio gatvė, konservatorija ir muziejus, M. K. Čiurlionio gatvė ir muziejus, J. Naujalio mokykla… Danieliaus Dolskio skulptūra irgi yra.
Daina Dubauskaitė 2016-06-29 12:02
Lygiai prieš metus Lietuvos muzikos sceną skaudžiai neteko Eglės, bičiulės, vadybininkės, organizatorės, patarėjos. Netrukus po to netekome – gal vis dar laikinai – ir festivalio „Sūpynės“. Visa tai kartu tapo nemažu sukrėtimu vietinei elektroninės muzikos bendruomenei, o pirmoji istorijos dalis – iki šleikštumo ir ašarų gardžiu masalu žiniasklaidai. Praėjo 12 mėnesių, belieka konstatuoti, kad nepajudėjome nė milimetro priekin.
Daina Dubauskaitė 2016-06-15 13:11
Iš tiesų nemaniau, kad savo bloge dar kada teks minėti atlikėją Ten Walls. Pastarąjį kartą tai buvo, kai džiaugiausi jo pasiekimais Beatport, dar gerokai iki lietuvio ryšių su „Innervisions“ kompanija nutraukimo, savo leidyklos įsteigimo ir neįtikėtinai plačiai nuskambėjusio pasisakymo feisbuke.
Daina Dubauskaitė 2016-01-05 09:49
Pamenu, prieš porą metų tokį dariau apie 2013-us, o 2015-vėlgi buvo ypatingi, su daug nuotykių, garsų, veidų, ir renginių. Bandau prisiminti geriausius, be abejo, tik man ir tik mano bloge.
Daina Dubauskaitė 2014-11-07 11:36
Prieš porą savaičių senas mano bičiulis Marius, taip pat žinomas kaip 1/3 „Baltic Balkan“ akcijų savininkas, atsiuntė atviruką iš Vysbadeno Vokietijoje. Atvirukas buvo feisbukinis ir vaizdavo rūsį, kuriame savo karjerą pradėjo Ricardo Villalobos! Ot žino Marulis, kaip mane sudominti. Grįžęs pakvietė susitikt ir papasakojo visai ne apie Villalobos, o apie kai ką, kas Vysbadene užgimė gerokai seniau. Jau beveik prieš šimtą metų, ir neseniai grįžo vėl. Svingas! Amerikietiškas, be Vokietijoje. Dabar jau tapęs ir elektrosvingu. Kuo čia dėtas Vilnius, paminėsiu po visos istorijos.
Daina Dubauskaitė 2014-09-22 20:30
Uf, greit reikės leisti knygą! Penktoji DJ vardyno dalis – dvejopa. Kelios stiprių scenos legendų istorijos, labiau besisukančios link techno, ir kelios istorijos iš Klaipėdos. Kaip niekad daug nuorodų į mirką! Tiesa, uostamiestyje yra ir daugiau artistų, kuriuos būtinai ruošiuosi iškvosti – kaip ir legendų sąrašas dar tikrai nebaigtas pildyti. Žodžiu, gero skaitymo, o aš jau ruošiu įrašą #6.
Daina Dubauskaitė 2014-09-15 19:08
Pradėdama vardyno projektą nesitikėjau, kad jis išsitęs net iki keturių įrašų, o šiandien jau matau, kad bus ir penktasis. Šįkart istorijos dar išsamesnės (kolegos mokosi iš kolegų), visos smegenų kertelės išvalytos. Ašaros kaupiasi skaitant kai kurias išpažintis. Na, kartas netgi teminis – turim tris DJ/prodiuserių brolių poras! Jos desertui.
Daina Dubauskaitė 2014-09-12 12:59
Gabija Grušaitė yra rašytoja, Ūla Ambrasaitė yra leidėja. Jos susipažino būtent literatūros dėka, o šiandien, kartu su kolege Aušra Trakšelyte, yra „Vilnius Street Art Festival“ branduolys. Kodėl jos ir kodėl gatvės menas? Atsakymo reikėtų ieškoti žiūrint į garsiausio pasaulyje lietuvio šioje srityje, Ernest Zacharevič, darbus. Kol jis tik ruošė savo atlantus po Liubarto tiltu, mes su Gabija ir Ūla slėpėmės nuo lietaus ir kalbėjom apie gana sunkiai apčiuopiamą ir suvaldomą gatvės meną. Ir antrąjį jo festivalį Vilniuje.
Daina Dubauskaitė 2014-09-08 15:13
Šįkart istorijų mažiau, bet net trys jų dvigubos, ir daugelis tikrai už širdies griebiančios. Ar žinojot, kad DJ vardą galima ir paveldėti? Taip pat vienas atvirkštinis variantas – ne apie pseudonimą... Boyfriend, Cr-edit/Doctah Jahngle, Vaiper, Justicious/ boikafé, Sonik303/Moon Disco, Loranas Vaitkus, Kym Wild ir Kermosius97 – visi išsipasakojo.
Daina Dubauskaitė 2014-09-01 14:09
Pirmajam įrašui šia tema tapus hitu projektą tęsiu. Šis postas irgi tikrai ne paskutinis, nes istorijos jau vos telpa! Apačioje yra netgi gandų ir užsienietiškos kalbos. Taip pat vienas veikėjas, kurio reikės apie vardą paklausti pensijoje...
Daina Dubauskaitė 2014-08-25 14:55
Vieniems artistams pasisekė gimti su marškinėliais ir iškart turėti skambius vardus, kitiems gi teko imtis visų įmanomų būdų, kad išsiskirtų iš margos naktinės masės. Seniai kirbėjo mintis imti ir išklausyti kiek įmanoma daugiau pseudonimų istorijų. Ir ne tik didžėjų, savaime suprantama, tiesiog terminas labai jau patogus. Šis įrašas – tik pirmoji dalis, jau turiu pakankamai medžiagos ir antrai, jei viskas seksis gerai – dar ir trečiai! Galit rašyti savo istorijas (taip pat ir pageidavimus apklausai) man į PM ar paštu, o aš jau pasirūpinsiu katalogavimu ateities kartoms. Toliau – jokių mano komentarų, tik gryna patirtis!
Daina Dubauskaitė 2014-03-08 10:58
Lichtenšteino moterys teisę balsuoti gavo prieš 30 metų, jei ką. Mes šiandien ir čia gyvename tiesiog nuostabiai – bent jau žiūrint į šviesiąją pusę. Nes tikrai yra kur tobulėt. Aš, be abejo, kreipiuosi į savo interesų sritį. Su kovo 8-ąja, didžėjos ir klubinėtojos! Štai išplėstinis sveikinimo tekstas.
Daina Dubauskaitė 2014-02-12 18:30
Jei „Red Bull Music Academy“, startavusi kaip platforma didžėjams, šiuo metu yra atvira daug platesniam atlikėjų, muzikantų, vokalistų ir t.t. ratui, tai iš pirmo žvilgsnio panašus projektas „Burn Residency“ skirtas būtent pirmiesiems. Ir epicentras jo yra vienoje iš DJ kultūros mekų, bent jau sezoninėje – Ibizoje. Tad jei ji tavo svajonėms pakeliui, šansas – geras.
Daina Dubauskaitė 2014-01-10 11:22
„Shazam“ – jėga, kai nori skubiai pildyti atminties spragas, bet „WhoSampled“ – turbūt dar didesnė jėga. Ypač gerai abu appsai turėtų veikti kartu!
Daina Dubauskaitė 2013-12-27 16:05
Liko vos kelios dienos iki naujos darbo knygos užvedimo. 2013-ieji buvo kaip visuomet ar netgi labiau turiningi, gana sunkūs, bet tikrai bus ką prisiminti. Tai pirmieji metai, kuomet, atsisakiusi ankstesnių karjerų, dirbu išskirtinai tik su muzika ir renginiais, ir tai mane galų gale džiugina. Blogas telieka hobiu, nesiruošiu paslėptos reklamos jame pardavinėti ir toliau, tad ir apdovanojimai tebūnie absoliučiai subjektyvūs. Tai yra mano geriausi.
Daina Dubauskaitė 2013-11-07 11:39
„The best things in life are free“ nėra teisingas posakis kalbant apie vartojimo kultūrą. Nes nemokami dalykai čia paprasčiausiai mažiau vertinami. Nemokamas įėjimas niekur neveda, nors pradinė idėja dažniausiai būna kitokia.
Daina Dubauskaitė 2013-08-23 17:10
Ketvirtadienį publikavau savo nuogastavimus dėl „Jammin“ festivalio programos pagrįstumo, ir jau penktadienį perpiet susitikau su dviem renginio organizatoriais (ne „Diskoholikais“) – jų iniciatyva. Draugiškai pašnekėjom ir pasidalinom patirtimi. Taip pat organizatoriai man pranešė, kad „Jammin“ šiemet, deja, atšaukiamas – bilietų prekyba į jį sustabdyta.
Daina Dubauskaitė 2013-08-22 18:35
Festivalio „Jammin“ organizatoriai „Diskoholikai“ praėjusį šeštadienį man pažadėjo atsiųsti kontrakto su Method Man kopiją, o aš savo ruožtu pasižadėjau viešai atsiprašyti, jei reperis tikrai pakoncertuos Trakuose. Bet kontrakto kopijos dar nemačiau, o reikalai tik smagėja.
Daina Dubauskaitė 2013-08-16 12:02
Ne vieną atsiliepimą apie festivalius skaičiau šią vasarą, ir ne vieną kartą man kilo antakiai iš nuostabos, kad už tokias apžvalgas dalinami nemokami bilietai. Taip, iš anksto juk neparodysi savo įžvalgų galios ir kritinės minties, o organizatoriams dažnai reikia ir pagalbos skleidžiant žinią prieš renginį, taigi katė sėdi maiše.
Daina Dubauskaitė 2013-06-20 17:33
Four Tet yra Burial, Four Tet nėra Burial, Kanye West yra Four Tet, Blu Mar Ten tipo yra Burial, dar šimtas nėra Burial. Prieš kurį laiką atgimusi kelerių metų senumo (tada kalbėjome apie Aphex Twin ir Fatboy Slim) šarada šiomis dienomis užbujojo kaip turi būti, ir viskas dėl to, kad paslaptis yra įdomiau nei vardai ir pavardės, tai yra dalis žaidimo, o žaisti smagu.
Daina Dubauskaitė 2013-06-12 10:40
Sezonui kaistant ir headlineriams išryškėjus metas pakalbėti apie antrą pagal esmingumą po muzikos festivalio elementą – lankytojus. Nors pagal skambesį, lokaciją, kainą ir daugelį kitų faktorių vienodų festivalių Lietuvoje rasi nedaug, ju dalyvius gana nesunkiai galima suskirstyti į klases.
Daina Dubauskaitė 2013-04-26 10:53
Prieš trejus metus balandžio 26-ą užregistravau adresą, kuriame dabar esi. Kas iš pradžių turėjo būti tik straipsnių archyvas, dabar man yra antri namai. Internete – ir visi pirmi.
Daina Dubauskaitė 2013-04-24 10:27
Anoniminio „Mėnesio Juodaragio“ darbuotojo išstojimas festivalio vardu apie šeimos sampratą buvo gal tiesiog nesusipratimas, nors ir skaudus, o čia, čia yra tiesiog fantastika.
Daina Dubauskaitė 2013-01-23 10:55
Aš tai tikrai suprantu, kad ne visi gali samdytis įvairių ryšių specialistus, ir tikrai ne kiekvienai įstaigai, barui, parduotuvei jų reikia. Daugeliu atvejų net smagiau ir jaukiau, kai apie save žinią skelbia pats kūrėjas, pardavėjas ar atlikėjas. Bet kai susiduria tas savumas ir tautinis verslo modelis „darom viską visiems“, kartais išeina... šio įrašo pavadinimas.
Daina Dubauskaitė 2013-01-08 10:53
„Dar nieko nepaskelbė, o jau nori, kad pirktume“, - iki skylių nudrožta frazė, pasitaikanti kiekvienąkart, kai ankstyvą bilietų pardavimą paskelbia vienas ar kitas Lietuvos festivalis. „Katė maiše“ skamba dar skylėčiau, bet šiuo atveju sena patarlė netgi netinka. Artėjant 2013-iesiems linkėjau netaupyti svarbiems dalykams, tad argumentuoju.
Daina Dubauskaitė 2012-06-14 13:17
Kaip bebūtų juokinga, Dubauskaitė ir vėl pakliuvo į akademines pinkles. Paskaitas moksleiviams ir studentams kol kas pristabdžiau (spėju, ilgam), bet štai vakar apie reivus ir kitus nuotykius plepėjau vieno būsimo režisieriaus diplominiame darbe, o šiandien skelbiu atsakymus į klausimus. Juos rašydamas bakalauro darbą „Lietuviškų muzikos tinklaraščių raida“ man uždavė Karolis Vyšniauskas („Ore.lt“, „Literatūra ir menas“, „Laikas.lt“). Jis gavo dešimt, o man atrodo visai smagu tuo interviu pasidalinti ar bent jau faktą suarchyvuoti. Linkėjimai dar esamiems ir jau buvusiems komfako ir kitų įstaigų studentams.
Daina Dubauskaitė 2012-05-16 13:18
Tikrai. Užsiminiau anonsuodama renginį „Muzikos evoliucija“, kad mieliau šeštadienį leisčiau anoje upės pusėje ir neribočiau savo ausų žemėlapiais, leidimais ir „Gatvės muzikos dienos“ logotipais. Anaiptol ne dėl to, kad nemėgčiau muzikos.
Daina Dubauskaitė 2012-02-09 09:12
Iš tiesų apmaudu, kad „Baltijos elektronikos“ programa šiemet jau pilnut pilnutėlė – diskusija apie žvėrį vardu ACTA ir suinteresuotų grupių susitikimas akis akin būtų labai savalaikiai ir reikšmingi dalykai. Tiek kūrėjams, tiek vartotojams. Na, bet komentarų ir diskusijų šia tema – ant kiekvieno kampo. Ypač protestuojančių.
Daina Dubauskaitė 2011-12-21 10:45
Šioms Kalėdoms nerimastingasis „Love In Slow Motion“ kolektyvas ne tik kviečia į „Löve Club“ šokius, kurių metų ilsisi „Soul Box“ iškaba, bet ir draugams dovanoja pirmąjį to paties pavadinimo leidyklos singlą. Tai – St. Stereo ir vokalistės Justės Starinskaitės „Make Me Colorful“.
Daina Dubauskaitė 2011-12-07 11:01
„Gravity“ sukanka dešimt. Kam, vardui, vietai, klubui, istorijai? Nebuvau 2001-ųjų gruodį atidaryme – ką tik iš Kauno persikrausčiusiai pirmakursei tuomet tokios galimybės buvo neprieinamos. Bet po kokio mėnesio, sustiprinusi naujų pažįstamų ratą, jau pirmąkart žvalgiausi po akinamo baltumo interjerą ir akimis valgiau baro turinį. Buvo wow.
Daina Dubauskaitė 2011-05-07 11:27
Visaip būna, netgi taip, kad atsakymai į anketos klausimus pasiekia tą dieną, kai artistas jau turi groti Vilniuje. O prie kompiuterio prisikasiau tik dabar. Kutmah ėmė ir neatvyko, apie tai tiksliau nežinau (sako, susirgo), bet yra pakankamai įdomus personažas, kad jo anketa neliktų nepaviešinta, ar ne?
Daina Dubauskaitė 2011-04-21 14:20
Ar pastebėjote, kad „Delfi“ išjungė rubriką „Miesto ritmai“? Verkia giminės ir artimieji, juk jau bendrine fraze buvo tapęs pasakymas „parašom pranešimą delfiui“. Ne spaudai, būtent delfiui. Ir iš tiesų – pastaruoju metu pranešimų apie vakarėlius tikrai kiek sumažėjo. Vakarėlių – tikrai ne.
Daina Dubauskaitė 2011-03-30 00:00
Ilgi bei šviesūs vakarai džiugina labiau, nei pramiegoti rytai (nors tai tikrai labai blogai), ir vis stiprina atplūstančio karšto oro nuojautą. Ausines, po to – ir CD grotuvą šiandien pasiekė ir labai karštas braziliškai tropiškas Ophex darbas „Gringo de Janeiro“. Valio!
Daina Dubauskaitė 2011-03-22 00:00
Kasmet dvi savaites savo pavasario skiriu kino terapijai. Joms pasibaigus mieste dažniausiai tvyro tikra šiluma ir šviečia tikra saulė – geras būdas prastumti paskutines žiemos godas! Žodžiu, šiemet „Kino pavasario“ programą susidėliojau jau prieš kurį laiką, bet vakar netikėtai sau pačiai, prireikus pailsėti nuo aplinkos, nuėjau į vieną neplanuotą filmą. Ir labai dėl to džiaugiuosi.
Daina Dubauskaitė 2011-03-04 00:00
Liko vos pora su Rolando Jarušausko pagalba organizuojamų vakarų „Opium“, tuo pačiu metu visko matęs diskotekų vilkas pradeda karjerą „Gorky“. „Gorky Bar“ arba „Gorky Club“ – abu variantai teisingi, o naktiniame žemėlapyje bandantys susigaudyti, jei to nepadarė per pastaruosius metus, turėtų ieškoti Pilies gatvės. Čia palyginus neseniai veikė „Double Coffee“, dar anksčiau – „Gero viskio baras“. Ir ko ko, bet diskotekų, čia tikrai būta.
Daina Dubauskaitė 2011-02-17 00:00
Atsidariusi „Google Analytics“ ir pažvelgusi į nieko gera nebylojančius skaičius nusprendžiau giliau pakapstyti. Taigi įdomiausios iš kelių šimtų raktinių frazių, kurios teisybės internete ieškančius skaitytojus atvedė pas mane.
Daina Dubauskaitė 2011-01-25 00:00
Neabejotinai nerimo ir minčių apie įdomumą bei nusibodimą į gyvenimą man įnešė artėjanti sukaktis. 27-ri – ne juokas. Kažkada paauglystėje perskaičiusi apie „Club 27“ galvoje šį amžių įprasminau kaip labai pavojingą ir reikšmingą. Kaip viskas bus, sužinosiu netrukus. Maždaug po metų, jei liksiu gyva.
Daina Dubauskaitė 2010-08-31 00:00
Be priekaištų vakar „Vasaros terasos“ scenoje gyvą, bet elektrinį laužytą ritmą leido Moon Disco. Sugroti jam pavyko be teisėsaugos trukdžių. Net keista, įprastai čia pareigūnai pasirodo vos šiek tiek, iš pagarbos atlikėjams, padidinus garsą. Kitaip atrodytų, kad muziką barmenai leidžia tik fonui sudaryti, bet gi „Minimal Mondays“ ir kituose terasos renginiuose ji – pagrindiniam vaidmeny!
Daina Dubauskaitė 2010-07-29 00:00
liNukas ieškojo Bičiulio valandos surinkėjo „Neringa FM“ vakarui, aš atsiliepiau, pakvietė, surinkau. Tai buvo vakar, net pati nepaklausiau, bet internetas reikalą šiek tiek pasaugos.
Daina Dubauskaitė 2010-07-29 00:00
Atrandi naują gerą vietą, apsigyveni, džiaugiesi, kuri, dalijiesi, o tada ateina nekilnojamojo turto agentai ir viską sugadina. Taip labai trumpai galima nupasakoti taip deramai niekada ir nepripažinto SoHo rajono Manhetene, Niujorke, istoriją. „Dabar žmones ten traukia „Gucci“, - sakė vieno iš pirmųjų SoHo gyventojų Jono Meko duktė Oona.
Daina Dubauskaitė 2010-06-07 00:00
Šiemet, kas, beje, iki šiol skamba kaip miražas, jau buvom sulaukę tiesioginių skrydžių į mano numyluotąją Ibizą. Ir kainos buvo tokios padorios, kad kirbėjo noras iškasti iš po žemių septynias laisvas dienas ir šokti, šokti, šokti.
Daina Dubauskaitė 2010-06-03 00:00
Žaibams skrodžiant dangų vairuodama jaučiausi kaip diskotekoje. Ir stroboskopai, ir Joris Voorno miksas – labai šviežias ir skirtas Ibizai, kurią mačiau pernai ir kur labai noriu grįžti kuo greičiau (kodėl, papasakosiu kažkada kitą kartą), ir į kurią last minute užsimanė mano... mama.
Daina Dubauskaitė 2010-05-28 00:00
Omni.lt laikai ėjo ir praėjo. Tai buvo trumpas, bet ryškiai ir su visam mano asmenybę pakreipęs periodas. Visos tekstinės sėmkos dingo kartu su puslapio virtimu į Balsą.lt, bet vieną vakarą pernai ėmiau ir išgūglinau vieną iš tekstų. Tada dar vieną, dar, ir galiausiai turėjau prisikopijavusi 200 puslapių wordo.
Daina Dubauskaitė 2010-05-13 00:00
Mėgstu iniciatyvius žmones, mėgstu tokius kūrėjus, kurie neslepia savo darbo po pogrindine betono skraiste, kad, neduokdie, neišpopuliarėtų. Jei turi talentą, dalintis juo reikia, nes taip visiems gražiau. Bet ribos, po galais, turi būti.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS