„dewforanimals“: dar tik pirmas, bet ambicingas gimtadienis
„Paauglystėje labai norėjau prie savo vardo prisirašyti komandą“, – Laisvės Alėjoje sutiktas po paskaitų dėsto man Justinas arba Justicious, dar girdėtas kaip boiκαφέ, anksčiau grojęs grupėje su Benu Aleksandravičium, dalyvavęs „Ritmo kovose“ ir „Baltic Trail“. Dabar jis – ką tik iškeptas pirmakursis Kaune, bet jo, Dom O’Conner (Domu) ir Daiva Davai (Viliumi) komandos laida „dewforanimals“ vis dar – ir greičiausiai tai nepasikeis – transliuojama iš Vilniaus, ZIP FM studijos. „Zip Clubbing“ tinklelio dalis ateinantį šeštadienį, rugsėjo 19-ą, švenčia pirmąjį savo gimtadienį.
Į balių „Studio 9“ pakviesti ir amerikiečiai Kieran Loftus („Gang Fatale“) bei City Fitness („Work the Box“), tad susėsti yra apie ką. Nepyk, Viliau, kad nepakvietėm ir tavęs, bet du iš trijų – tai jau kompanija.
Beje, tikslumo dėlei reikėtų paminėti, kad „dewforanimals“ komandą sudaro ir daugiau asmenų. Tai grojikai Mantas aka DJ JM, Nauris – Naurizio, Albertas – Catphrase, taip pat – dešinioji radijo laidos vedėjų ranka Martynas ir mažiau veikloje dalyvaujantis, nes emigrantas Dovydas – RYL.
O čia dar šis tas apie šeštadieio svečius, ir tada jau kalbam.
Papasakokit, ką abu veikiat Kaune? Kaip suprantu, kol kas užklasinį gyvenimą siejat tik su sostine?
Domas: Aš čia jau antrus metus – KTU studijuoju programų sistemas. Bet nė vieno savaitgalio kol kas nesu likęs Kaune, visada grįžtu namo.
Justinas: O aš – VDU muzikos prodiusavimą. Savaitgaliai – Vilniuje, taip. Tiesa, nusimato šeštadieninių paskaitų, bet nežinia, ar pavyks jas aplankyti. Vis tiek visi darbai, vakarėliai, draugai, laida – Vilniuje.
„dewforanimals“ laidai – vieneri, bet judėjimas juk senesnis?
Justinas: Aha, 2011-ais viską pradėjo mūsų kolega Vilius arba Daiva Davai su Agne Papievyte ir Virmantu arba Illestpeace. Jie rašė blogą, kažkiek po tuo pavadinimu grojo, įtraukė naujų žmonių. Vėliau reikalas aprimo, tada Vilius pasikvietė mus ir mąstėm, kaip išplėsti veiklos sritis...
Domas: Aha, planavom blogą, renginių seriją...
Justinas: Staiga, „Despotin Beat Club“ persikrausčius į „LRT Opus“, į „Zip Clubbing“ biurą mane pakvietė Loranas. Ir pakvietė daryti laidą. Vienas bijojau nesusitvarkyti, tad apsvarsčiau du variantus – su Domu dar turim tokį reikalą „Highpass Society“, skirtą labiau klubinei muzikai, ir „Dewforanimals“. Parašiau visiems, pasiūliau, taip laida ir gimė – ir viskas dabar sukasi aplink ją.
Ar turėjot iki tol radijo patirties? Tiesa, laida – netiesioginė?
Justinas: Keletą kartų buvau davęs interviu – Despotinams, „Start FM“, Simonai Banditai... Drąsos ta patirtis tikrai pridėjo.
Domas: Aš – jokios. Pirmoji laida ir buvo pirmasis kartas. Laida netiesioginė, nors to per daug neafišuojam, nors ir neslepiam.
Justinas: Įrašinėjam dažniausiai ZIP FM studijoje – tiesa, įrašinėje sunkiai trise telpam, o jei dar su svečiais... Kai nespėjam visko sutvarkyt Vilniuj, tenka ir Kaune padirbėti. Kenčia akustika, bet ką padarysi. Neslėpsiu, vieną laidą įrašėm Šventojoje per „iPhone“ ausines, o kitą kartą net ausinių neturėdami Vilius su Mantu įkalbėjo tiesiog tiesiai į telefoną.
Ar nejuokinga klausyti pirmųjų savo laidų?
Justinas: Juokinga – ne, bet tikrai patobulėjom. Pamenu, pirmą laidą montuodamas su „Ableton“ vos ne iš naujo sudėliojau sakinius.
Domas: Dar iki dabar naudojam džinglą, pagamintą iš pirmųjų Viliaus bandymų šnekėt.
Justinas: Ir muzika smarkiai pasikeitė – skoniai išsivystė, juk vis daugiau domimės, nes ruoštis reikia kiekvieną savaitę. Sakyčiau, evoliucionavo. Iš šabloniškesnio future bass perėjom į subtilesnį skambesį. Grojam club rhythmic, grime, pasaulio muziką. Kaip tik planuojam afrikietiškų ir tropinių ritmų gimtadienio setą. Stengiamės nepamesti aktualijų, bet vistik nenueiti į mainstream’ą.
Ar laida turi edukacinę misiją?
Domas: Įžūlu būtų aiškinti: „Jūs turit to klausyt“.
Justinas: Mus lygina su „Despotin Beat Club“ – kartais net kūriniai sutampa. Jų auditorija visgi jau ūgtelėjusi, o mus klauso draugai, draugų draugai ir bendramoksliai. Taip, norėčiau, kad jie išgirstų šviežios muzikos ir išlavintų savo skonį.
Domas: Smagu, kai klausinėja, ką grojom, kur gauti, ir panašiai.
Kokias kolegų radijo laidas galėtumėt pagirti?
Justinas: Man labai patinka „Tropical Soundclash“. Dar 13-os metų grojau pirmą savo live’ą būtent renginyje „Club Tropicana“, tad jau seniai domiuosi baile funk, moombahton ir taip toliau. Palaikau ryšius su Weedska.
Domas: Šiaip radijo neklausau, bet visuomet randu laiko „Despotin Beat Club“ įrašams internete. Dar „Rinse FM“ mėgdavau, pavyzdžiui, Plastician laidą. Nors dabar aprimau.
Justinas: Mėgstu „Berlin Community Radio“, „Radar Radio“ – jie, manau, trendsetteriai.
Kuo jūsų vakarėliai kitokie nei tai, ką apskritai galima rasti Vilniuje?
Justinas: Mūsų kryptis – miestietiška, urban. Kiek pastebėjau, daugelis kitų suka į tamsą, techno ar tai, kas šio stiliaus įkvėpta. Mes pagrojam ir gana greit praėjusio footwork, juke, apskritai daugiau įvairesnių didmiesčiuose gimusių stilių.
Domas: Be to, mūsų auditorija – jauna. Visada labai smagu, juokinga. Crowdsurfing’ai ir kiti spontaniški nuotykiai.
Kaip pasirinkote lokaciją – „Studio 9“?
Justinas: Ji pasirinko mus. Man pačiam viskas ten labai patinka, nors iš pradžių mėtėmės, bandėm ir „Opalocka“, bet jie pasuko kita linkme. Įdomu, kaip „Studio 9“ atrodys po rekonstrukcijos, bet liudininkai sakė, kad gerai – daugiau vietos!
Lokacijoj su kolegom
Lokacijoj su kolegom
Kokios ambicijos? Negi viskas baigsis laida ir vakarėliais?
Justinas: Oi, ne. Nemažai bendrauju su Mark Splinter, vis kalbamės apie lietuviškos muzikos perspektyvas, tad norėčiau pabandyti sujungti mūsų ir pasaulio scenas. Pusiau per pažintis, pusiau per talentų paieškas išleisti kompiliaciją, kurioje pristatytume ir vietinių, ir užsieniečių... Pavyzdžiui, visai neseniai laidoje transliavom labai potencialius 15-mečius – norisi tęsti jaunimo skatinimo tradiciją, nes ir pats už tai esu dėkingas Vaiperiui bei kitiems vyresniems dabar jau kolegoms.
Turim planų merchandising’ui – vienas mūsų kolegų Mantas ne tik groja, bet ir piešia. Ir patiems būtų smagiau, ir gal kažkas panorės įsigyti. Bet čia po truputį.
Lietuvos scenoje labiau jaučiate konkurenciją ar palaikymą?
Justinas: Palaikymą. Pamenu, kai buvo beats’ų banga, visi buvo labai bendruomeniški ir šeimyniški. Banga nuėjo, bet bendradarbiavimas liko. Kad ir su „Despotin Beat Club“ – vieni pas kitus grojam, dalinamės dalykais. Renginių datos iš esmės nesidubliuoja. Konkurencija įmanoma gal nebent honorarais, kai kviečia pigesnius, haha!
Ar konkurencijos vengimas netrukdo iš savo veiklos uždirbti pinigų?
Justinas: Kol kas į tai nežiūrim kaip į pinigų nešančią veiklą.
Domas: Man ši veikla niekada nebus tai, iš ko pelnyčiausi. Nenoriu iš to daryti verslo. Jei tik pačiam nereikia mokėti už grojimą, tai yra, išeinam ant nulio, viskas labai gerai.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS