Aquarius Heaven: „Manau, vandenių prigimtis yra elgtis taip, kad aplinkiniai jaustųsi mylimi, tada mums gera“
Prieš kelerius metus reggae vokalistas Brian Brewster atsikraustė į Paryžių, ten susitiko „dOP“, o visa kita – jau sodri, žema, pulsuojanti elektroninė istorija, kataloguojama „Circus Company“ bei „Wolf+Lamb“.
Originalus po vandenio ženklu gimęs šoumenas penktadienį taps antruoju „Minimal.lt“ ciklo „Moon Safari“ svečiu (labai logiškas ėjimas po Philipp Gorbachev), tad negalėjau nepasinaudoti proga ir šio to apie Aquarius Heaven nesužinoti.
Klausyk, aš irgi vandenis pagal horoskopą, tai negaliu nepaklausti. Ar esi pastebėjęs, kad šio ženklo atstovų tarp tūsovčikų ir melomanų labai daug, ar čia tik man taip atrodo? Kodėl mes tokie?
Taip, tikrai esu sutikęs daugybę. Dažniausiai šių žmonių teigiama energija padeda reikalams klosytis gerai. Manau, vandenių prigimtis yra elgtis taip, kad aplinkiniai jaustųsi mylimi, tada mums gera.
Koks tavo pirmasis su muzika susijęs prisiminimas?
Turbūt kai bažnyčioje su klasės draugais giedojom Kalędų giesmes. Labai brangindavau tas akimirkas.
Anksčiau daug ką veikei reggae ir dancehall sektoriuose, ar tebeklausai šios muzikos? Turi jai laiko?
Taip, reggae ir dancehall, kaip ir hiphopas bei kitos svarbios muzikinės kryptys, yra mano praeities dalis ir visuomet to klausysiuosi. Jei kalbi apie atlikimą, koncertus, tai jau sunkiau, nes dabartinis užsiėmimas palieka labai nedaug laiko hobiams.
Esi amerikietis, kodėl kadaise persikraustei į Paryžių? Spėju, niekada dėl pasirinkimo nesigailėjai?
Kai krausčiausi, galvojau, kad žinau, kodėl – meilės vardan. Bet tik vėliau supratau, kad iš tiesų ieškojau vietos, kurioje galėčiau jaustis kaip namuose. Ir ilgą laiką jaučiausi. TIkrai nesigailėjau dėl šio sprendimo, vieno didžiausiųs avo gyvenime. Būtent Paryžiuje man buvo suinstaliuota elektroninė muzika.
O dabar namai Berlyne?
Taip, ir manau, kad bus dar ilgai. Bent jau norėčiau.
Nemažai keliauji, bent jau pastaruoju metu – taip atrodo pažvelgus į tavo „Facebook“ puslapį. Ar visuomet taip? Nepavargsti?
Didžiuojuosi tuo, kad po pirmojo EP pasirodymo tapau tikrai užimtas. Nežinau net kaip bedėkoti visiems palaikytojams. Aišku, yra ramybės periodų, bet aš nesėdžiu rankų sudėjęs. Jei nekeliauju, tai darbuojuosi studijoje.
Mėgstu tai, ką darau, nors kartais tai ir labai sunku. Man smagu. Yra posakis apie tai, kad reikia mylėti savo darbą, ir tuomet gyvenime nebereikės dirbti nė dienos. Mano požiūris būtent toks. Smagu keliauti, megzti naujas pažintis, dalintis muzika. Ypač smagu, kai gali nuliūdusį žmogų priversti pamiršti bėdas ir pasijausti laimingu.
Praėjusį ketvirtadienį kartu su Miss Kittin grojai Tel Avive, kaip ten?
Ten viasada malonu groti, o dabar buvome klube „The Block“. Įspūdinga garso kokybė ir labai energinga minia.
Nuvylė tik pasienio kontrolė. Liūdna matyti, kaip jie gyvena apimti baimės ir paranojos. Gerbiu visas saugumo taisykles, bet nors visi mano dokumentai tvarkingi ir turėjau palydą, vis tiek užtrukau pusantros valandos. Galiausiai liepė įčekinti kompiuterio kroviklį ir norėjo vėliau atsiųsti klaviatūrą, nors žinojo, kad keliauju į kitą pasirodymą. To jau buvo per daug...
Tavo muzika yra apie barjerų ir klišių laužymą, bet juk mėgsti paklausyti ir senų gerų, tiesa?
Klausau labai įvairios muzikos. Visuomet mylėsiu Kenny Rogers, Tracy Chapman ar Phil Collins. Su šiais atlikėjais užaugau – mama pasistengė, kad žinotume, kas yra legendos.
Apie ką stengiesi kalbėti savo dainų tekstuose?
Dažniausiai apie tai, kas supa mane ar mano pažįstamus. Kasdieniai dalykai. Patinka, kai žmonės, išgirdę kūrinį, gali susitapatinti su idėjomis, kurias išsakau. Muzika – tai emocijos, o tekstų interpretacijų gali būti milijonas.
Kas tau svarbiau pasirodyme – patenkinti save ar publiką?
Man tai visuomet smagu, bet svarbiausia yra tai, kad gerai jaustųsi klausytojai, kurie galbūt atvažiavo iš toli, laukė eilėje ir mokėjo pinigus tam, kad pajaustų, jog buvo verta. Jie stengiasi dėl kelių valandų su atlikėju, labai gerbiu šį pasiaukojimą.
Padidžėjauji kartais, tiesa? Ar nepakanka gyvų pasirodymų siekiant patenkinti ego, hehe?
Kartais pasuku įrašus, tai malonu, seniai tai darau. Bet man labiau patinka koncertuoti. Manau, nereikia savęs, kaip atlikėjo, riboti. Būtent tokias taisykles mėgstu laužyti.
Kas tave labiausiai palaiko?
Sąrašas tikrai per ilgas, kad išvardinčiau visus, bet Aquarius Heaven stuburas tikrai yra „dOP“. Jie išmokė ir tebemoko mane daugelio elektroninėje muzikoje svarbių dalykų. Daug esu skolingas savo dėdėms ir jais labai didžiuojuosi!
Ar svarbūs tau įvertinimai, topai?
Ne, nesvarbūs. Manau, tokie dalykai gerą artistą gali paversti tinginiu ar tiesiog išvesti iš kelio. Patarimai man patinka, esu atviras naujoms patirtims. Gali būti geriausias muzikantas pasaulyje, ir visada bus žmonių, kuriems patinka, ką darai, bet bus ir tokių, kuriems nepatinka. Kuo anksčiau išmoksti tai gerbti, tuo geriau.
Meilės nusipirkti negali, tai kaip geriausia naudoti pinigus?
Reikia juos leisti taip, kad mėgautumėmės ir apsaugotume tą meilę, kurią turime.
Neseniai mačiau naują tavo vaizdo klipą – „Earlybird“. Fainas. Ką norėjai tais vaizdais pasakyti?
Labai džiaugiuosi galutiniu rezultatu ir esu dėkingas prisidėjusiems. Žinutė paprasta – kovojame su vidiniais demonais muzikos ir meilės ginklų pagalba.
---
---
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS