PRAVDA
Daina Dubauskaitė 2009-09-16 00:00
Ryškiausiai iš praėjusių metų rugsėjo prisimenu tai, kad iš pradžių mane atleido iš darbo, tada smarkokai susirgau ir gerą savaitę vegetavau namuose. Taip ir nenuėjau į „Ground Zero“, taip ir neišgirdau „Remember Love“ gyvai. Būna. Bent jau interviu turiu atsiminimui.
Daina Dubauskaitė 2009-07-29 00:00
Retai, bet su džiaugsmu kalbuosi su nemuzikantais. Tada sau leidžiu jaustis kvaila ir kvailesne, o mainais sužinau labai daug naujo. Kažkur archyve guli interviu su Jono Meko broliu Adolfu, jis greit atsiras ir čia. O su Valentinu Klimašausku kalbėjomės išprovokuoti muzikos - jis praėjusiais metais buvo „Satta Outside“ meno vadovas. Tiesa, pačiame festivalyje buvau per daug užsiėmusi muzika ir kalbomis kalbelėmis.
Daina Dubauskaitė 2009-04-20 14:01
Rory Phillips - tikras naktinio Londono drugelis. Rezidavęs dešimt metų gyvenusiame Erolo Alkano klube „Trash“, vėliau sėkmingai peršoko į „The End“ – jame „Trash“ atgimė pirmadieniais, pavadintais „Durrr“. Jau keli mėnesiai ir ši Londono vieta nebeveikia, tiesa, „Durrr“ vis dar sublizga šen bei ten - ir visada su Rory. Jis dar ir remiksuoja, į setus įpina keistų ir netikėtų roko bei elektronikos iškasenų, o geriausia yra tai, kad jau šeštadienį šoks ir dainuos kartu su „Metal on Metal“. Žinoma, „Gravity“. Vilioju į klubą pokalbiu apie Londoną. Beveik.
Daina Dubauskaitė 2009-03-05 18:01
Žiauriai mėgstu archyvus, ypač tinkamomis progomis. „Silence“, mano antriems namams, 2014-aisiais – oficialiai kovo 10-ąją sukanka penkeri, su šiuo ženklu esu nuo pat pradžios, tik draugystės forma keitėsi. Interviu su Vidžiu per tą penkmetį, o ir prieš jam prasidedant, buvo ne vienas ir įvairiems leidiniams. Šis – pirmas apie „Silence“. Žurnalo „Pravda“ internete. Priminsiu kontekstą – 2009-ieji, žiemos pabaiga, išleidžiamas singlas „Who’s Shot The Silence?!“, skelbiamas renginių ciklas, mes jauni ir iškalbingi, veikia „Gravity“.
Daina Dubauskaitė 2009-02-03 00:00
2009-ųjų pradžioje vienas „Pravdos“ numeris buvo papuoštas tema „Nemokama“. Labai aktuali tema man ir kitiems klubinėtojams, tik ir žiūrintiems, kaip sutaupyti. Mano sugalvotas terminas „invitation generation“ populiarumo nė kiek nemažina ir šiandien. Žodžiu, pernai apie situaciją kalbėjau su dviem vakarėlių organizatoriais, kuriems aktualu įplaukos, besiteisinančiu chaliavčiku, na, ir žurnalistu, kuriam nemokėti yra lyg ir legalu.
Daina Dubauskaitė 2009-01-25 00:00
Vienas iš daugelio teminių-proginių vakarėlių, vis dar valdančių tai, kas turėtų būti muzikos rinka, buvo ir šiek tiek muzikinis. Tuo metu „Havana Social Club“ dirbęs Rolas „Stereo“ Jarušauskas surengė radijo didžėjų vakaronę, o aš jo paklausinėjau apie emocinę radijo bangų pusę. Trumpai, bet, manau, su išliekamaja verte.
Daina Dubauskaitė 2009-01-20 00:00
Šeštadienį „Funky Munky“ pasimatymą rengia du, sakykim, priešingi muzikos stiliai – fidget house ir disco. Susitikimo iniciatorius – aout6, arba Vytis Gruzdys, didžėjus, prodiuseris (ką tik išleistas jo remiksas Larry Tee kūriniui „I Love U“!) ir dizaineris (triūsia „Atari“ komandoje). Tad tegu jis ir papasakoja, kas tas disco į dvikovą šokių aikštelėje iškvietęs fidget house.
Daina Dubauskaitė 2009-01-09 00:00
Iš tiesų jis visai ne Benas, o Paul Beller. Jis vokietis, bet visai kitoks, nei daugelis jo tautiečių, gerai pažįstamų šiandienos diskotekose. Benas daro viską – kuria, groja krūva instrumentų, remiksuoja, maišo stilius ir didžėjauja. Jo multitalentai jau seniai žavėjo „Despotin‘ Fam“ tėvą Vaiperį, todėl sausio 23-oji yra ta diena, kai Ben Mono viešės Vilniuje. Penktadienį jam patikėta garbė pradėti naują ciklą klube „Woo“ – „Tape Blaster“.
Daina Dubauskaitė 2008-12-03 00:00
„Exit“ – vienas tikrų Kauno pasididžiavimų, į save sutraukiantis ne tik miestiečius, bet ir seniai tėviškę palikusius ar net užkietėjusius kitų miestų fanus. Nesiimsiu advokatauti – nebuvus ten pajausti klubo „vaibo“ neįmanoma. O buvę, įvairiausiais skoniais ginkluoti, tvirtina – tai yra kažkas.
Daina Dubauskaitė 2008-11-28 00:00
Keliolika metų karjeros, bene dvidešimt albumų, krūvos singlų, sauja pseudonimų, ambient, IDM, techno ir house viražai, dėl Berlyno palikta ir vėliau vėl įsimylėta Suomija, ir dar talentinga žmona AGF. Štai kiek daug reikia pasakyti apie Sasu Ripatti, nemėgstantį klubų, bet juose nuolat pasirodantį, ir daug geriau žinomą kaip Vladislav Delay arba Luomo. Būtent pastarojo pseudonimo albumą – „Convivial“ – Sasu atvyksta pristatyti į „Gravity“. Žinoma, „Sutemų“ ciklas. Jau kitą penktadienį, gruodžio 5-ąją, o kol kas – kalbam.
Daina Dubauskaitė 2008-11-22 00:00
Kažkada - manau, maždaug prieš septynerius metus, nors galiu ir klysti, - pradėjusi brutaliu nekaltybės atėmimu jau seniai palaidotoje „Ritos slėptuvėje“, žydų grupuotė „Baltas Batas“ taip pat skandalingai savo pasirodymą ir baigs. Jau už poros savaičių ir labai simboline tema – „Laidotuvės“.
Daina Dubauskaitė 2008-11-11 00:00
Berlyno diskotekų išdykėlis, Ellen Allien šeimos „BPitch Control“ narys Kiki ateinantį penktadienį (lapkričio 14 d.) jau trečiąkart viešės Vilniuje. Šįkart jo vizito proga – smagių vardų serija „Natūraliai“, reziduosianti „Woo“. Taigi, Kiki atskrenda, aš – kalbinu.
Daina Dubauskaitė 2008-10-23 00:00
Jau kuris laikas Kauno renginių kalendorius marga žodžiais „Prisukamas abrikosas“, o visos Lietuvos vakarėliai – laužytą ritmą įsikandusiais didžėjais, prie vardų prisirašiusiais „Kaunas Urban Beats“. Vienas iš su abiem pavadinimais reikalų turinčios grupuotės narių – Žilvinas, arba Road‘s‘killa, dabar madingai vadinamas R-S-K. Pirmiesiems savo grotuvams jis užsidirbo Lietuvos kolonijoje Anglijoje, dabar gi jau puikiai groja (spiegia ir alpsta merginos, „Pravda“ jau rašė), mielai atsakinėja į klausimus ir kviečia į šventę.
Daina Dubauskaitė 2008-10-16 00:00
Rytų Berlyno diskotekų donas Thomas Schumacher į Vilnių atvyksta jau penktadienį, o kadangi jo šou vyks „Gravity“, jau turėjai progą susipažinti su kaip visada išsamiu klubo pranešimu spaudai. Maža to – Thomas rado laiko ir dar keliems klausimams. Here it goes:
Daina Dubauskaitė 2008-10-15 00:00
Ištari „Lauris Lee“, ir prieš akis iškyla „RyRalio“ logotipas. Pamatai kur šį – ir ausyse suskamba Laurio Lee bei Karaliaus vardai. Visgi Lauris gyvenime užsiima ne tik septintus metus skaičiuojančiu vakarėlių, muzikos leidybos ir skambesio brendu. Vienas jo hobių – „senų gerų“ serija „Dusty Groove“, kuri ateinantį savaitgalį užbaigs pirmuosius savo gyvenimo metus ir pradės antruosius. Kas, kaip ir už ką?
Daina Dubauskaitė 2008-10-07 00:00
Praėjusį ketvirtadienį „Woo“ teko atlaikyti kiek netikėtą krūvį – jau dešimtą vakaro klubas lūžo nuo įprastai radijo bangomis susijungiančių melomanų. Jie atėjo pasveikinti darbo dienomis juos linksminančių, mokančių, šokdinančių ir kitaip miegot neleidžiančių didžėjų...
Daina Dubauskaitė 2007-11-06 00:00
Ilgojo savaitgalio puošmena man tapo ne trečiadieninis pabaisų šėlsmas, o tiesiog penktadienis. Bet iki jo reikėjo išlaukti.
Daina Dubauskaitė 2007-10-20 00:00
Palikim šįkart didžėjus bei kitus elektronikus nuošaly. Jų, tiesa, ateinantį bus daug – ir „Inland Knights“, ir „M.A.N.D.Y.“ bei „Optimo“ pusės, ir Makoto, ir Ellen Allien, ir Prins Thomas, ir ATB, ir John Acquaviva, ir Steve Lawler… Bet bus kur ir ne sintezatoriškai gyvo klubinio kaifo pasisemti!
Daina Dubauskaitė 2007-10-08 00:00
Buvau ištikima. Penktadienį - Phonique, šeštadienį - Nic Fanciulli. Abu išklausiau nuo-iki. Jokio "nulis mikso", jokių afterparty "groja ir bučiuojasi visi", jokių "visur tinkančių hitų". Ištisa kokybė, todėl jaučiuosi šiandien labai gerai, prisipildžiusi teigiamybių.
Daina Dubauskaitė 2007-10-01 00:00
Jei šeštadienį nebuvai "Gravity"...
Daina Dubauskaitė 2007-09-28 00:00
Gana netikėtai nei lietuviams, nei, pasirodo, pačiai meninink(i)ų grupei „Chicks on Speed“ rugsėjo 7-ąją pasitikome jų parodą – instaliaciją Šiuolaikinio meno centre. Apie batus, moteriškumą, garsus, vaizdus. Iš tiesų truputį apie viską, nes jos daro viską ir tuo labai džiaugiasi. Su australe Alex ir amerikiete Melissa kalbėjomės gulėdamos ant čiužinių milžiniškuose papuose didžiojoje ŠMC salėje. Ir, turiu pastebėti, jausmas buvo išties neįprastas.
Daina Dubauskaitė 2007-09-28 00:00
Interviu su Jono Meko broliu Adolfu.
Daina Dubauskaitė 2007-09-25 00:00
Du XX a. muzikos, Amerikos, gyvenimo būdo simboliai. Auksas ir purvas, rokenrolas ir jo alternatyva. Abu mylimi iki ašarų ir šiandien, kartais atrodo, kad net stipriau, nei tada, kai šienavo mikrofonus. Didžiausias skirtumas – tas, kad vienas anapus pataikė jau nudainavęs savo aukso dienas, kitas – pačiame žydėjime. Dabar jie dar lygesni. Todėl abu sėdi ant „Pravdos“ sofos. Taip, spiritizmas – naudinga komunikacijos rūšis, kuri, beje, nekainuoja nė cento.
Daina Dubauskaitė 2007-08-17 00:00
Liepos ir rugpjūčio sandūroje, kepdama Graikijos mieste Elefsinoje, atsidūriau žymaus graikų kulinaro, senovinės virtuvės eksperto Kostas Vasalos paskaitoje. Apie tą pačią senovės Graikijos virtuvę.
Daina Dubauskaitė 2007-07-16 00:00
Kalbėti apie orą šią sulytų festivalių - Glastonbury, Tundra, Heineken, Roskilė, you name it - tapo visiškai banalu. Atrodo, nieko smagaus, kai jauti nugara tekantį lietų. Bet šiemet mano Roskilė pažymėta tokiu riebiu purvino boto antspaudu, kad viskas apsivertė aukštyn kojomis. Beliko suprasti, kad parą trunkanti liūtis ir dar keliasdešimt valandų maknojimo po balas muzikai prideda daug vertės.
Daina Dubauskaitė 2007-06-20 00:00
Pačiai keista, tačiau faktai rodo, kad „GusGus” – viena mėgiamiausių mano grupių. Kaip kitaip aiškinti tai, jog dukart mačiau juos gyvai (vieną kartą man tai kainavo visą stipendiją ir liūdną kelionę traukiniu 200 km pirmyn ir atgal), dukart – jų atstovus už didžėjų pulto. Ir pati ant to pulto užsikorusi buvau – su drauge, abi numetė įniršusi apsauga…
Daina Dubauskaitė 2007-05-11 00:00
Termino „didžėjus“ norminėje lietuvių kalboje nėra. Įteisinti kalbos kastruotojai liepia sakyti „šokių vakarų vedėjas“, nepaisant to, kad didžėjai egzistuoja jau keliasdešimt metų – net ir pas mus jie atsirado anksčiau nei pepsikola. Siekiant išsiaiškinti, kur slypi svetimų įrašų leidimo masėms žavesys, atliktas ne vienas tyrimas. Parašyta visiems klubinėtojams privaloma knyga „Last Night a DJ Saved My Life“. Gelbėdamas gyvybes, didžėjus skinasi kelią iš savo miegamojo per rajonklubius link tviskančių disko gaublių, o kartais net Olimpinių žaidynių atidarymo.
Daina Dubauskaitė 2007-05-08 00:00
Kas vyksta, kas nutiko visų galvoms? Pilnatis, pavasaris, antra jaunystė ar viskas kartu? Bet man tai net labai patinka. Dar vienas toks ilgas ir apskritai „toks” savaitgalis, ir visam gyvenimui liksiu šešiolikmetė. Šį kartą nieko neužsirašinėjau, todėl pusę prisiminimų greičiausiai išbarsčiau…
Daina Dubauskaitė 2007-05-02 00:00
Daina Dubauskaitė 2007-04-24 00:00
Keista rašyti apie žmogų, kurį vadinu savo herojumi. Dar keisčiau buvo su Annie Nightingale kalbėtis telefonu – tiek daug norėjosi paklausti, tiek daug įsiminti ir, be abejo, pakartoti. O tai, jog Annie vardas tikrai ne visiems mano aplinkos žmonėms kažką sako, rubriką „My Hero” daro įdomia mažų mažiausiai man pačiai. Jei po to įsijungsi BBC Radio 1 (šiemet britų ruporas švęs 40-metį) – dar geriau.
Daina Dubauskaitė 2007-04-23 00:00
Pastaruoju metu stengiuosi „hot spots” patikrai skirti vieną savaitgalio naktį iš dviejų. Pavyksta iš dalies – ir kitą nesėdžiu namie, bet dažniausiai neišgirstu ir nenuveikiu nieko aprašytino. Taigi penktadienį praleidžiu ir kimbu žvaigždėms į atlapus.
Daina Dubauskaitė 2007-04-16 00:00
Melodingo ir ypatingo instrumentinio downtempo autorius Jon Kennedy sako, kad daugiau laiko praleidžia kurdamas muziką, nei visą kita kartu sudėjus. Gal todėl jo kūryba - sluoksniuota ir spalvinga, dovanojanti nekasdienę muzikinę patirtį. Šiuo metu britas muzikas, prodiuseris ir diskžokėjus įrašinėja 4-ąjį albumą, o savaitgaliais keliauja po Europos klubų scenas. Šeštadienį "Myspace” draugysčių dėka į savo CV jis įsirašys ir Vilnių. Tuo tarpu į pagalbą pasitelkiau internetą.
Daina Dubauskaitė 2007-04-16 00:00
"Iš ko grojo Digweedas?”, - “Iš širdies”. Šio tikro dialogo visiškai pakanka apibūdinti muzikinį karnavalą – misteriją pavadinimu “Sobieski Uogos”, šeštadienį ištikusi “Exit”.
Daina Dubauskaitė 2007-04-10 00:00
Pirmą kartą per pastaruosius kelerius metus šventą Velykų naktį neryraliavau ir apskritai likau namuose. Iš dalies dėl šeštadienio įspūdžių!
Daina Dubauskaitė 2007-04-04 00:00
Seniai susitaikiau su tuo, kad tai, kas vyksta klubuose, įdomu tik į juos einantiems, vadinasi, tolesni sakiniai praranda bet kokią prasmę visiems, iškyrus būrelį nepagailėjusių bemiegės antradienio nakties.
Daina Dubauskaitė 2007-04-03 00:00
Kaip jau klykė Pravda 7eptyni, rytoj (šeštadienį) keistklubyje "Life" vyks iš šiandien perkeltas "Kino pavasario" suorganizuotas "Sofa Surfers" video-audiokaifas. Ir tai nuostabu.
Daina Dubauskaitė 2007-04-03 00:00
Abi naktys keistos, abi tikrai įdomios, bet tiek šeštadienio, tiek sekmadienio rytą man kilo daug klausimų.
Daina Dubauskaitė 2007-03-28 00:00
Šį kartą ne už tokį drastišką veiksmą, kaip kovo pradžioje - apsukrūs "Briusly" kino baro valdytojai laiku susizgribo, kad su kaimynus auklėti - kaip šakėmis degtinėje piešti.
Daina Dubauskaitė 2007-03-27 00:00
Bandau spėti, kad žemiau esanti "skrajutė" - vienas pirmųjų lietuviškos naktinio gyvenimo kultūros istorijos egzempliorių. Reveransas ją atkasusiai šiaulietei Kristinai.
Daina Dubauskaitė 2007-03-26 00:00
„Kinas svarbiau“ – toks pastarųjų dienų mano moto. Tiesa, netikėtai labai sutviskęs šeštadienio gimtadienis (vienas iš trijų savaitgalį – yra ir žmonių, sugebėjusių gimti drauge su “RyRalio” ir “Stereo45”) kiek sutrumpino sekmadieninę kino dienotvarkę – prigimties nepaslėpsi...
Daina Dubauskaitė 2007-03-23 00:00
Kiekvienais metais svarbu padaryti kažką naujo. Galbūt išmokti naują kalbą, galbūt permiegoti su nauju partneriu, galbūt padaryti kažką naujo pačiam. Pavyzdžiui, atidaryti kavinę ar klubą. Broliai iš Ispanijos Rubenas ir Sergio Vilniuje taip ir daro, jau trečius metus iš eilės.
Daina Dubauskaitė 2007-03-12 00:00
Pavasaris ar ne? Kada bus dar saulės? Sakysi, nesvarbu, vis tiek savaitgalį tik naktį matom, bet kai į darbą vis dar nereikia, mieliau sėdėčiau ant suoliuko, nei eilinėj kavinėj, ir nuodėmes kločiau. Dabar belieka užsisakyti dar vieną kavos su pienu, kuris trumpam nubraukia rūką.
Daina Dubauskaitė 2007-03-05 00:00
„Aš galiu“, supratau penktadienį ir per savaitgalį koją įkėliau į keturias šokių aikšteles. Trijose iš jų daugiau ar mažiau buvo skalbiamas produktas vardu „minimal“ (pastaruoju metu išnaudojamas maksimaliai).
Daina Dubauskaitė 2007-03-02 00:00
„Labiausiai žmones suartina fizinis artumas“, - pavasario proga deklaravo vienas vieno iš 99 filmų herojų ketvirtadienį „Coca Cola Plazoje“. Taip įpusėjo trečiojo festivalio „Pravda 1 minutė“ premjerinis seansas.
Daina Dubauskaitė 2007-02-27 00:00
Utenoje vaikai nuo mažumės šeriami techno ir kitais aštriais patiekalais, todėl merginos tokios gražios, o bernai beveik visi diskžokėjai ar kūrėjai
Daina Dubauskaitė 2007-02-14 00:00
Kai visiems savo draugams puldavau pasakoti internete susipažinusi su pačiu Louie Austen, jie tik keistai iškreipdavo antakius. Tuomet puldavau niūniuoti „I was hoping to see you tonight…”, ir net mano kreivo balso užtekdavo, kad antakiai įgautų šypsenos formą. Nesubrendęs, nesusitupėjęs ir nepragėręs balso vienietis Louie Austen džiaugiasi nauju albumu „Iguana”, pilnu gyvenimo džiaugsmo, ir kalbasi su Lietuva. Girdėjau, ir atvažiuoti norėtų – aū, organizatoriai!
Daina Dubauskaitė 2007-02-14 00:00
Vakar naktį tyliai besėdėdama ties baltu ekranu suvokiau, kad jau ilgą laiką nepratariau nė žodžio. Tuo pačiu pasijutau gan stipriai susivyniojusi į eilinį, bet labai-labai Ricardo Villaloboso setą, ir ta proga atsiminiau puikų nuotykį.
Daina Dubauskaitė 2007-02-05 00:00
Be grojimo Londono vakarėliuose jis dar spėja remiksuoti, prodiusuoti slapyvardžiu Portside, kurpti kompiliacijas, rašyti kultiniam leidiniui “Wax Poetics” ir nenumaldomai mylėti vinilą ir jo skambesį. Londonietis Liamas Large, plačiai žinomas tarp tokį patį hobį – meilę senoms 45rpm greičio septyncolėms plokštelėms - kultivuojančių asmenų, pasakoja apie tai, kaip jau gerus du dešimtmečius kaupia kolekcinius soul, funk ir panašių atspalvių vinilus, penkiolika metų juos suka auditorijai, neklauso techno ir širdyje yra hip-hopo vaikas.
Daina Dubauskaitė 2007-01-17 00:00
„Aš esu nikotinas, tu esi kokainas”, rėkia Sue dainoje „A l’Ouest”, o aš žinau, kad tiesa – dar stipriau, nei abu kartu, ypač muzikinė jos išraiška. Su bendravardžiais susidraugauti paprasta, todėl lateksuoti prancūziukai iš mažučio indie leiblo „Le Chinois” nesibodėdami svaidosi lašiša, politika ir čiulpiamais kotais.
Daina Dubauskaitė 2006-12-21 00:00
Kiek metų techno Lietuvoje? Nežinau, gal daug? Kaip bebūtų, joks reiškinys negyvuotų ilgai, jei nebūtų juo tikinčių ir jį puoselėjančių. „Techstylism“ (iš pavadinimo aišku, kam atsidavę) sausio pabaigoje švenčia penkerius. Kol Hallucin blizgina plokšteles, o Moon Disco kepa natas, Daimon ir Pagalvė neria į prisiminimus.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS