Ir repo, ir viskio, ir techno, ir planetų
Žiemiškų pavasario pramogų tvarkaraštis buvo per kupinas, kad išpildyčiau jį šimtu procentų. Bet ir ta pusė norėtų įvykių buvo tokie geri, kad įspūdžio sukelta šypsena vis dar laiko pakėlusi nuotaiką.
Visą penktadienį paskyrusi „Univermagui“ neišgirdau nei lietuviškos, nei itališkos elektronikos kelių šimtų metru spinduliu aplink „Opium“. Bet ką čia gailėsiesi dėl išpilto kokteilio – ne kasdien viename klube telpa trys aukštai nesąmonių. Nuo snieglenčių iki cukraus vatos aparato, tikrai taip.
Man dar gilesnį įspūdį už visas pramogas paliko berlynietiškai preciziškai namų darbus paruošusi Eva Be, atlingavusi visas tris valandas. Ir nieko nežadėjęs, bet visus tuos naujus marškinėlius savo meistryste nuvilkęs Axel Boman. Beje, anot artisto, geriausias būdas virti kiaušinį – indaplovėje. Ir naujas studijinis jo albumas pasirodys jau visai greitai.
Scratcha DVA gi, ranka rankon su „Mondayjazz“, plušo rūsyje, bet gal visgi kartą į pusmetį tą salę atidaryti yra per retai, ir visi auksines jos dienas (tiksliau, naktis) jau spėjo primiršti? Nežinau, nes garso takelis buvo tikrai puikus ir, jei jau bendrai kalbant, madingiausia iš visų erdvių tą naktį. Miestiškiausia!
Op, ir jau šeštadienis, ir jau tikrinam naują labai ilgai lauktą barą mieste. Ne be reikalo imu ir pasakoju apie viskio reikalus – „King & Mouse“ šeimininkauja jau nebe „RyRalio“, bet vis dar Karalius, iškeitęs gimtąjį Kauną į Vilniaus senamiestyje esančią ne visai tikrą Miesto sienos gatvę. Muzika bare groja, aišku, labai miela, o ir apie viskius jo darbuotojai pasiruošę papasakoti labai įdomių istorijų. Išeisi žinodamas šį tą daugiau, nei džiakas. Oficialus atidarymas – balandžio 5-ąją.
Taip patiko, kad net pavėlavau į Geneva Jacuzzi koncertą Planetariume esančioje galerijoje „The Gardens“. Nors, tiesą sakant, nesitikėjau, jog renginys prasidės devintą, kaip buvo nurodyta skelbime – juk taip nebūna. O pasirodo. Labai į savo tėvynainę – tiesa, iš kito kranto, nes Geneva atstovauja Kalifornijai – Lady Gagą iš pirmo žvilgsnio panaši mergina jau siautėjo masyvaus televizoriaus, išdygusio Planetariumo kavinės „Visata“ prieigose, viduriuose. Muzika – daug tamsesnė, vintažiškesnė ir stripped down nei minėtos kitos amerikietės.
Publika – pažįstama iš Synthsoulsizer organizuojamų ar šiaip kreivesnių renginių bei mielų netinklinių kavinių. Publikos, beje, buvo daug. Dar vienas „beje“ – į renginį „Facebook“ buvo pakviesti vos pusė tūkstančio, patvirtino dalyvavimą net pora šimtų, o susirinko gal net kiek daugiau. Buvo netikėta, kad toks renginys – nemokamas, ir už tai „The Gardens“ galerijai galima tik paploti bei palinkėti stebinti toliau.
Ankstyva koncerto pabaiga leido nepražiopsoti esminių man šeštadienio įvykių. „Senoji mokykla“! Manfredo, Fresho ir Quazaro galvose prieš keletą metų blykstelėjusi idėja netruko užkrėsti visų vienon pusėn repuojančių Lietuvos artistų ir gyvens, tikiu, dar ne vieną sezoną. Jei tik ne per dažnai, nes senas tik tol ir geras, kol retas.
Atėjo ne tik tie, kam „Aktorių namai“ šį tą reiškė, ne tik vyresni (visgi tema šįkart - kaip devymšeštais) bei jaunesni jų bendraminčiai, ne tik tie, kuriems plačiau ir su snapeliu yra geriausia apranga. Tikrai ne – buvo ir tokių, kurie, spėju, dešimties lietuviškų repo grupių tikrai neišvardintų. Tuo labiau užsienietiškų. Bet čia nieko tokio, juk pilnas „Loftas“ – daug geriau, nei apytuštis. Ir kur gi daugiau susitiksi buvusius bendramokslius, jei ne senoooojoj.
Kas man paliko geriausią įspūdį? Be abejo, devynių asmenų gyva grupė, arba „Big Bang Band“. Manau, kiekvienas per antrąją „Senosios mokyklos“ pamoką išprakaitavo bent po trilitriaką. O ir septyniolika MCs nepadarytų gėdos jokiam jokios epochos repo renginiui. Ir visai jau pamiršti, tokie, kaip „JBC“, ir visada mylimi Shidlas, Kudirka, Liezhuvis, ir dar labai šviežia, tik sirpstanti Cherry on Top. Scenoje ji atrodo tikrai geriau, nei interviu kalba, ir Lauryn Hill „That Thing“ versijai gėdos nepadarė. Ne be „Big Bang Band“ vokalisčių pagalbos.
Išties sąžiningai ilgą rašinį apie „Senąją mokyklą“ jau parašė „15 minučių“ žurnalistas, negaliu nepasidalinti nuoroda – smagu, kad dar kažkam tai rūpi ir negaila laiko raidėms. O kartotis irgi nesinori, tad čia savaitgalio blicą ir baigiu. Geras buvo. Tikrai.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS