Interviu su R-S-K: Kaunas ir Maikas Taisonas!
Jau kuris laikas Kauno renginių kalendorius marga žodžiais „Prisukamas abrikosas“, o visos Lietuvos vakarėliai – laužytą ritmą įsikandusiais didžėjais, prie vardų prisirašiusiais „Kaunas Urban Beats“. Vienas iš su abiem pavadinimais reikalų turinčios grupuotės narių – Žilvinas, arba Road‘s‘killa, dabar madingai vadinamas R-S-K. Pirmiesiems savo grotuvams jis užsidirbo Lietuvos kolonijoje Anglijoje, dabar gi jau puikiai groja (spiegia ir alpsta merginos, „Pravda“ jau rašė), mielai atsakinėja į klausimus ir kviečia į šventę.
Penktadienį švęsit dvejus „Prisukamo abrikoso“ metus. Kaip projektas gimė, kokie tada buvo jo tikslai, ką nuveikėt?
Prieš tuos porą metų nusprendėme, kad Kaune tebėra pakankamai vietos jaukiems vakarėliams, kuriuos galetume dedikuoti jazzy, atmospheric ir dub-inspired laužytiems ritmams. Iš pat pradžių sutarėm, kad neatsiejama idėjos dalis – kiekviename „abrikose" grosiantis svečias. Taip pat – kad šis renginys galėtų ir turėtų vykti kas menesį, laviruodamas tarp drum'n'bass ir breakbeat, tuo prisitaikydamas prie dvilypio mūsų „chebros" muzikinio charakterio. Pagrindinė mintis buvo ta, kad renginys neturėtų būti namais griežtai muzikai, „kapoklems", kad jis iš pirmo žvilgsnio pateisintų savo koncepciją – šildyti. Tuo ne tik tikėjomės sudominti platesnę publiką, bet sukurti alternatyvą tuo metu dominuojantiems d‘n‘b postiliams ir netgi tam, ką kitur grojome patys.
Pradžia buvo gana kukli. Tuometiniame Kauno bare „Rugiai" debiutavome su geru mūsų draugu, klaipėdiečiu Simao. Susirinko gal 40 žmonių. Tuomet nė nesvajojome apie svečius iš už sienos, mums labiau rupėjo, ar apskritai sugebėsime išsaugoti šią įdėja pernelyg nenutoldami nuo užmačių. Antrasis kartas sutilpo į mažyte Velnių muziejaus kavinukę, bet renginys susilaukę gerokai daugiau dėmesio ir įkvėpė mums pasitikėjimo tuo, ką darom. „Abrikosui" persiritus i antruosius metus, klausytoju ratas dar labiau išsiplėtė, o mes sustiprėjome, atsirado galimybių kviesti ir užsieniečius. Tiesa, mums neužteko jėgų ir ryžto rengti vakarėlius kas mėnesį, bet šios idėjos neatsisakėme.
Kuo ypatingas gimtadienio svečias Insight?
Visu pirma, Mattas yra labai malonus žmogus, o nuo gero žmogaus sklinda ir geras vibe'as. Galėciau pavadinti tai „Eazystyle taisykle", nes mūsiškis MC Eazystyle irgi yra asmenybė, kurios pozityvi energija „persiduoda" miniai.
Insight, jau gana brandaus amžiaus DJ, per keletą metu sugebėjo scenoje buti pastebėtas vienų autoritetingiausių leidybinių kompanijų, kaip Klute priklausančios „Commercial Suicide“, Paradox vaodvaujamos „Outsider“, legendinės „Warm Communications“ ar naujausias d‘n‘b madas diktuojančios „Digital Soundboy“. Mums bene labiausiai patiko Insight nuomonė apie miksavimą, kaip vientisos, banguojančios istorijos kūrimą, o ne superkonceptualų kūrinių rinkini, paprastai sutelkiamą į naujovių savo krepšyje demonstraciją. Jo kūryba taip pat nėra vienoda, joje rasi visko, pradedant new school atmospheric ir baigiant įmantriu leftfield ritmu.
Matto muzikinė biografija prasidėjo paauglystės metais, praleistais Amerikoje. Tai buvo house ir techno gimimo laikai. Vėliau jis persikėlė į Britaniją ir ėmė groti gitara pankroko ir netgi jazz grupėse. Nenuostabu, kad atradęs savo pašaukimą – drum‘n‘bass, Insight tebesinaudoja savo patirtimi jausti ir išreiksti muziką kiek kitokiais kampais.
Kaip ir dauguma „Prisukamo abrikoso“ svečių, jis nėra mega star. Tačiau didžioji dauguma lankytojų į mūsų vakarėlius eina dėl gero vibe'o, nei dėl įžymių vardų. Tai suteikia mums proga vakaro žvaigždes pakviesti tokias, kokios labiau patinka mums patiems, t.y., pagal miksavimą, kuriniu parinkimą ir pernelyg nekreipiant dėmesio į jų titulus bei statusą.
Dar vienas tavo ir kitų kauniečių „klanas“ - „Kaunas Urban Beats“ (K.U.B.). Kada susibūrėt ir kaip tai atsitiko?
Sausio pirmą savaitgalį švęsime 4-ąjį savo gimtadienį. Viskas prasidėjo nuo to, kad tuo metu nebuvo jokios alternatyvos 4x4 muzikos vakarėliams ir pastarieji vykdavo gana retai. Pradžioje buvome tik mudu su Numba_None (jis grojo raggajungle, jungle), po to šeima pasipildė, nes paaiškėjo, jog yra daugiau „veikėjų“, kurie taip pat galvojo apie alternatyvas, bet vieni pradėti nesiryžo.
Kas per vieta, kurioje penktadienį judėsit – „in Tilsit“? Atrodo negirdėta?
Tai labai nestandartinė vieta mūsų vakarėliams, ji tikrai prabangi, bet tokia solidi proga negali būti atšvęsta kokioj nors landynėj, ar ne taip? Cha cha...
Kaip manai, kas galėtų išgelbėti Kauno naktinį gyvenimą? Ko tau pačiam jame trūksta?
Visu pirma nemanau, kad reiktu kažką čia gelbėti. Kaunas niekada nebus Vilnius, kaip ir Vilnius niekada nebus Londonas... Kaunas turi autentišką, nesugadintą vakarėlių dvasią, nuoširdžius žmones ir provincialų jaukumą, todėl, man atrodo, nieko nuostabaus, jog dažnai susilaukiame svečių iš Vilniaus, kuriems atsibodo sostinės vakarėlių vajus.
Gal šitam miestui reikėtų jaunų organizatorių, kurie rengtų kažką visiškai savo, nekreipdami dėmesio į nusistovėjusius kanonus. Bet ir nesistengtų pirmojo savo renginio padaryti tokio kaip, tarkim, „Heineken“ – tada beliktų pasiduoti ir bankrutuoti.
Ar tau pačiam patinka Kaunas? Kuom?
Pats esu kilęs iš Klaipėdos, bet gimiau Kaune, todėl tai tikriausiai likimo pirštas, kad vėl sugrįžau čia... Šis miestas išliks mano širdyje, net jei aplinkybes nusvies mane kažkur kitur.
Ar prisimeni pirmąjį savo vakarėlį? Kaip lankytojas ir kaip didžėjus...
Kaip lankytojui pirmas vakarėlis buvo „One Ear Stereo“ house vakarelis Klaipėdoje, kai man buvo 16 metų. Tą vakarą supratau, kad house – ne vien gėjų muzika, cha cha! Kaip DJ pirmą kartą pasirodžiau beveik prieš ketverius metus, trečiadienio vakarėlyje su DJ 7.23 (nuoširdžiai dėkoju jam už tai). Buvo taip baisu, kad net pykino...
Ar tiesa, kad šukuoseną kopijuoji nuo Richie Hawtino?
Kas jis toks, nepažįstu?! Iš tikrųjų neseniai ją pakeičiau ir dabar kopijuoju Maiką Taisoną!
O ar tiesa, kad Lietuvos d'n'b scena pasidalijusi įtakos zonomis ir rajonais?
Pirmą kartą girdžiu... Bet tegu tik pamėgina kas lįsti kapstytis į mūsų daržą. Kaunas hospitality, cha cha....
Patark, kaip išvengti rudeninės depresijos.
Butelis nelabai brangaus brendžio, žavi brunetė (blondinės irgi tinka) ir Ramybės parkas (nes jis man arčiausias).
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS