„Vilnius Music Week 2013“ – nuo „Touch&Go“ iki „Exit“?
Kol praėjusių, o ir šių metų hitas Rūta Meilutytė laužė rekordus, Vilniaus gatvėje vyko kito 2012-ųjų debiutanto „Vilnius Music Week“ (VMW) spaudos konferencija. Su gitaromis, kava ir mikrofonais. Ir netgi būriu žurnalistų.
Vienas VMW iniciatorių, taip pat ir „M.A.M.A.“ apdovanojimų vedlys, Martynas Tyla bei jo kolega Lauras Lučiūnas džiaugėsi, kad pernai viskas pavyko puikiai, ir daugelis Vilniuje aną rugsėjį apsilankiusių muzikos specialistų (rengėjų, prodiuserių, žurnalistų) grįš ir šįkart. Muzikos koncertų, pažinčių ir reikalų tvarkymo savaitė ir vėl vyks „Sostinės dienų“ rėmuose, pagrindiniai renginiai – rugsėjo 6-8 dienomis.
Jaunų ir nebūtinai grupių, norinčių pasirodyti penkiose Gedimino prospekte iškilsiančiose scenose ir prie VMW prisijungsiančiuose klubuose, registracija vyksta visu pajėgumu ir baigsis rugpjūčio 5-ąją. VMW muzikantų kuratorius Martynas Butkevičius prasitarė, kad atlikėjų bus tikrai daugiau nei pernai, kai buvo apie 70. Žinoma, ne tik Lietuvos, bet ir artimojo užsienio – ypač aktyviai šiemet registruojasi, pavyzdžiui, baltarusiai.
Akcentinėje Katedros aikštės scenoje, kurioje „Sostinės dienų“ proga yra pasirodę „Gus Gus“, „Chicane“ ir „N.O.H.A“, įvyks trys didieji koncertai. Juos ves „Prata Vetra“, „Touch&Go“, ir „Antis“. Asmeniškai norėtųsi ko nors aktualesnio ir dar nenuklausyto, savo ar ne savo noru – gal kaip Nicolas Jaar pernai „Lofte“, bet ir galutinė programa juk dar nepaskelbta.
Kalbant apie klubus ir barus, su VMW draugaus šie – „SoulBox“, kultūrinį-didžėjinį vakarą organizuojantys „Studio 9“, „Kas Kas“ ir galbūt netgi „Exit“ – kaip išsireiškė vienas organizatorių, kokybiško house vieta.
Nemokami renginiai – tik gatvėse, uždaros erdvės gi rinks kultūrinį mokestį, padėsiantį atsijoti tuos, kuriems kažkas iš tiesų įdomu. Juk pernai „Sostinės dienose“ prasisuko 320 tūkstančių žmonių. Auditorija masinė.
Ar eisiu? Žinoma. Juk žadama „visko nuo indie iki elektronikos“, nors, manau, šiandien, kai visi tokie sumišę, svarbiausia ne stilistinė aprėptis ir ne jos deklaracijos. Naujiems vardams sužibėti vietos VMW tikrai yra, tiesa, ir kelių tai padaryti – ne vienas. Jei konferencijoje dalyvavęs grupės „Perfect Pill“ narys Germanas tvirtino pernai padaręs viską, kad būtų išgirstas (ir jam pavyko), „Without Letters“ atstovas Adomas gi teigė nieko specialiai nesiruošęs, bet dėmesio visgi sulaukė. Pastaroji grupė ką tik grįžo iš „Positivus“, o tai mūsiškiams didelis pasiekimas.
Dar labai laukiu VMW konferencijos programos – nors pernai paskaitose sužinojau nedaug nauja, o pop patarimai kėlė daugiau šypseną, nei susižavėjimą, paklausyti protingų ir daug pasiekusių asmenų kartais vertingiau, nei kapoti klaviatūrą.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS