Kodėl kas yra Burial?
Four Tet yra Burial, Four Tet nėra Burial, Kanye West yra Four Tet, Blu Mar Ten tipo yra Burial, dar šimtas nėra Burial. Prieš kurį laiką atgimusi kelerių metų senumo (tada kalbėjome apie Aphex Twin ir Fatboy Slim) šarada šiomis dienomis užbujojo kaip turi būti, ir viskas dėl to, kad paslaptis yra įdomiau nei vardai ir pavardės, tai yra dalis žaidimo, o žaisti smagu.
Bent jau aš taip manau.
Jei Burial muzika būtų šūdas, niekam tikrai nebūtų įdomu, kas gi tai per slapukas.
Kita vertus, jei ji būtų tokia pati gera, kaip yra, bet ne anoniminė, galbūt jis būtų tik vienas iš tų daugelio, apie kuriuos kalbame.
Ar man pačiai rūpi, kas jis? Labiau iš sportinio intereso, ir tuo pačiu suprantu, kad tai tėra viena marketingo rūšių, ir šiuo atveju puikiai veikianti. Kalba visi. Kalba nuomonės lyderiai, kalba paprasti žmonės.
Pavyzdžiui, kai Vilniuje viešėjo dar vienas anonimas, tiesa, scenoje tai spalvingai sprendžiantis, Slow Magic, interviu man davė be kaukės. Nustebau pamačiusi visai paprastą bičą, kurio gal net nesusiečiau su kuriama muzika. Jis mandagiai neatsakė į neatsargų klausimą apie kilmės vietą ir paprašė jo nuotraukos nepublikuoti. Ar man jis dėl to įdomesnis už kitus chillwave armijos narius? Nežinau, ar dėl to, bet taip, įdomesnis.
Lietuvoje konkrečių tokio tipo atvejų nepamenu. Na, galima pritempinėti prie situacijų, kai padorūs prodiuseriai gėdijasi senų (ar visai šviežių) darbų pop atlikėjams ir maskuojasi kaip išmanydami. Bet ne, čia ne tai.
Nuo to, kad Burial bus arba nebus Four Tet, niekas nebepasikeis – bent jau seniems įrašams. Jie liks tokie pat geri. Four Tet – bent jau mano akyse – tik papildomą pliusą gautų.
O jei Burial visgi yra kito garsaus pseudonimo neturintis paprastas britų vaikis (na, buvo gi ta teorija apie William Bevan, beje, kaip ji baigėsi?), tai... Irgi nieko baisaus. Šiaip skaitant tokius interviu, kaip The Wire, man jokio Four Tet nesijaučia.
Tai kas tas Burial ir ar jums rūpi? Kodėl? Ką manote?!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS