„Unsound“ Krokuvoje paduos garso ir ne tik
Ir vėl aš apie tą patį – Lenkija nenustoja stebinti ir vilioti. „Unsound“ yra bene stipriausias intelektualesnės elektronikos koziris kaimyninėje šalyje. Juk, po paraliais, festivalis turi net filialą Niujorke, kuriame pernai pasirodė ir Eleven Tigers. Lenkiškasis variantas (kalbant apie lietuviškumą – su „tigro“ kolega, taip pat jau sprukusiu į Londoną, Brokenchord) – jau po mėnesio karalių mieste Krokuvoje, kurį aplankyti verta ir kitais metų laikais. Bet dabar – ypač.
„Unsound“ yra miesto festivalis ta prasme, kad apsigyvena daugiau nei vienoje vietoje, apima kelias meno sritis ir tęsiasi savaitę. Nuo 2003-ųjų organizuojamas renginys prisistato kaip „pažengusios“ muzikos, ne tik „vakarietiškos“, bet ir tos, kuri gimsta į rytus nuo Berlyno. Spalio 9-16 dienomis Krokuvoje pasirodys per 80 atlikėjų ir projektų, kai kurie lietuviams pažįstami ir dėl to, kad lankėsi Lietuvoje, kiti gi, manau, dar ilgokai pas mus neatvyks. Programa labai plati ir nevienalytė, visi renginiai turi idėjinį pagrindimą, viskas puikiai išdėstyta angliškoje „Unsound“ tinklalapio versijoje. Todėl toliau – tik mano „highlightai“. Nes nuvykti visai noriu ir gal netgi pavyks!
Spalio 13-ąją, pavyzdžiui, Šv. Kotrynos bažnyčioje naują ir tikrai kitonišką (jei galvojame apie kokį nors „Easy Lee“) programą pristatys Ricardo Villalobos su kolega Max Loderbauer. Prie jų prisijungs ir pianistas Christian Wallumrod, visi drauge artistai nagrinės bei interpretuos vokiečių leidyklos „ECM“ klodus. Daugiau apie tai turi ką papasakoti patys projekto iniciatoriai.
Kitą dieną „Laznia nowa“ teatre – renginys „Mutations 1: Techno Rebels“. Akyse ir ausyse stiprėjantys lenkai „Catz‘N‘Dogz“, Joy Orbison, KiNK, Model 500 (Juan Atkins) ir būrys kitų. Tai tik vienas tos dienos įvykių.
Spalio 15-ą sukčiau į tą patį teatrą. Antrosios „mutacijos“ ir 2562, Addison Groove, Brokenchord (aha, aha!), Teeth, Machinedrum ir Praveen Sharma projektas „Sepalcure“ (ką tik pranešę apie labai dailų savo debiutinį albumą), DJ Rashad... ir dar koks desėtkas vertų plojimų.
Dar „Unsound“ pristato siaubo filmų programą, paskaitas ir diskusijas apie eksperimentinę Rytų Europos muziką ar garso santykį su nervais, socialinę mediją, ateitį ir daug kitų dalykų, kurie nėra muzika, bet be kurių daugelio „Unsound“ dalyvių greičiausiai negirdėtume.
Bilietai ir vėl sveikai įkandami. „Plačiosios“ naktys šokiams – po 35 Zlotus, Villaloboso ir kompanijos opusas bažnyčioje – pusšimtis. Į Krokuvą visai patogiai galima nuvykti jei ne automobiliu, tai traukiniu per Varšuvą (www.pkp.pl). Žodžiu, verta pasiplanuoti ilgą ir turiningą spalio savaitgalį pas kaimynus.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS