El Fata: „Manau, kad turėtų egzistuoti absoliuti judėjimo laisvė“
Mokykloje pliekęs būgnais nigerietis El Fata šiandien daug labiau žinomas dėl savo balso ir jo valdymo manieros – ir suvis geriausiai pažįstamas jis reggae pasaulyje. Iki 2004-ųjų vokalistas gyveno ir kūrė Dramblio Kaulo Krantę, o dabar kuo puikiausiai jaučiasi Jungrinėje Karalystėje, kur ieškojo stabilesnės politinės sistemos. Debiutinį albumą jau prieš keliolika metų išleidęs, džiazo, dancehall, soul prieskonius mėgstantis El Fata bendradarbiauja su „Mungo's Hifi“, „Jahtari Riddim Force“ ir daugybe kitų.
Prieš trejetą metų vokalistas Vilniuje gyvai pasirodė su mūsiškiu E-Roott, o dabar grįžta į pastarojo organizuojamą šėlsmą „Green Feet Inna Jungle“ (spalio 17-ą „Lizde“, o prieš tai aplankys „Kaštoną“). Kraudamasis lagaminą jis atsiuntė pozityvių poezija dvelkiančių žodžių. O kaip gi, juk yra tekstų rašytojas!
Kaip tave pasiekė reggae muzika? Ar tai buvo meilė iš pirmo kūrinio?
Taip, tai tikrai buvo meilė iš pirmo išgirsto kūrinio. Pajaučiau pozityvią energiją ir joje užkoduotą žinutę, tad iškart supratau, kad reggae – mano mylimoji.
Kuo kaip vokalistas esi išskirtinis – pasigirk?
Melodinga dainavimo maniera ir scenoje kuriama energija.
Ar prisimintum kelis ypatingiausius savo pasirodymus?
Visi pasirodymai man vienodai svarbūs, nes visus įkraunu ta pačia pozityvia energija. Be abejo, kiekviename pasirodyme energija ir nuotaika savitos.
Improvizacijos ar repeticijos – ko tavo kūryboje daugiau?
Mėgstu improvizuoti, bet suprantu, kad repetuoti irgi svarbu, tad neapleidžiu abiejų praktikų bei kuo puikiausiai jas derinu.
Ar renki įrašus, kuriuose skamba tavo balsas?
Taip, žinoma, turiu savo įrašų archyvą. Man tai labai svarbu, nes kiekviena daina, kurią parašau, komponuoju ir dainuoju, gimsta iš mano širdies. Tai lyg gimstantis vaikas, kuriam duodi ypatingą vardą. Visi mano vaikai man brangūs.
Ar tau svarbu, kuria kalba rašyti tekstus, dainuoti? Ar nuo pasirinktos kalbos priklauso kūrinio tema?
Ne, skirtumo nematau. Žinoma, kai kuriems viena kalba rašyti sekasi geriau, nei kitomis. Svarbu, kad kūrėjui būtų patogu, kaip sklandžiausiai dėstosi mintys. O mano dainų temos priklauso nuo to, kas tuo metu įkvepia.
Iš Nigerijos išvykai gyventi į Jungtinę Karalystę. Kodėl pasirinkai būtent šią šalį? Ar šiltai ji tave priėmė?
Anglijos nepasirinkau, toks mano likimas. Gyvenau kitoje šalyje, ne gimtojoje, ne vienerius metus, kol pagaliau pasiekiau galutinį tikslą. Priėmė mane tikrai šiltai, nes, kaip jau sakiau, tai – mano likimas. Čia iškart turėjau viską, ko reikia į pasaulį skleisti pozityvius garsus.
Ar dažnai turi progą aplankyti Nigeriją?
Kartą per metus ar dvejus, priklausomai nuo to, ar daug turiu darbų.
Ką manai apie Europą skaldančią pabėgėlių krizę?
Krizės priežastis yra žmonės, konkrečiai – politikai. Jie nuolat kuria problemas tam, kad galėtų destabilizuoti ir kontroliuoti, kad turtingi toliau turtėtų, o vargšai skurstų. Žmonės per godūs, imame daugiau, nei mums reikia, ir tai, kas mums nepriklauso. Juk pasaulyje tikrai užtektinai visko, kad galėtume gventi taikoje ir harmonijoje. Neturėtų būti jokių apribojimų, pasaulis – vienas, žmonės – vieni ir kraujas jų venose teka vienodas. Todėl manau, kad turėtų egzistuoti absoliuti judėjimo laisvė.
Kur norėtum gyventi, jei pinigai ir kiti faktoriai nebūtų svarbūs?
Gyvenčiau bet kur, kur valdo meilė ir visi gyvena kaip viena didelė šeima, o pinigai ir politika visai nesvarbūs.
---
Su El Fata klaipėdiečiai „Kaštone“ pasimatys spalio 16-ą, o kauniečiai „Lizde“ – spalio 17-ą. Lietuvių jau pasiilgęs vokalistas sulipdė ir prisiminimų/palinkėjimų video:
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS