Mesijaus nušvitimas: litas išėjo, Kudirka liko
Forma papildo turinį, ir atvirkščiai. Ne visuomet šis balansas regimas, bet poetas-reperis, MC-rašytojas Žygimantas Kudirka, arba Mesijus, gali būti, jį ir išrado. Bent jau šiame laike ir šioje erdvėje. Pirmasis po „Paskutinio repo albumo“ jo leidinys „#uzgrotu“ įrašytas – ir pristatytas – su prodiuseriu Münpauzn. Nors realaus albumo dar neturėjau progos perklausyti, visas jis išgrotas ketvirtadienį „Lofte“, tad įspūdį turiu gyvą ir stiprų.
Iš tiesų, jei to paties tandemo pernai paleistas mixtape’as „Piurė Futurė“ ir buvo daugių daugiausiai mixtape’as, tai savo temų ir skambesių (nuo gangsterinio trap per gatvės dulkes iki Jon Hopkins nuotaikomis visa šluojančios elektronikos) kiekiu „#uzgrotu“ yra net labai albumas. Kūrinių sąrašą pats Mesijus išberia pristatymo anonse, check it:
Kaip jau buvo galima suprasti iš video ir kaip Žygimantas sakė atgaudamas kvapą po riebios įžangos „Lofto“ scenoje, albumas parašytas antruoju asmeniu, vadinasi, tau. Tau, tau ir tau. Dar vienas teminis niuansas – iš esmės #uzgrotu yra apie tavo kelionę nuo gimimo iki mirties. Tiesa, ne paties geriausio tavęs.
Čia turim ir Zamolskį, ir Paryžiaus teroristus... Beje, šis miami bass intarpas delnų, riešų ir kumščių į orą iškėlė daugiausiai. Ir, labai gaila, nebuvo pakartotas, nors gerbėjų minia reikalavo!

#mesijus #mcmesijus #munpauzn #teroristai #miamibass

A video posted by Daina Dubauskaitė (@dubauskaite) on

Būtent Mesijaus gerbėjų, na, ir Münpauzn. Pripažinkim, visa tai yra labiau eksperimentinis – artimos ateities, kaip nekart pabrėžė Žygimantas – sociolingvistinis barbitorepas, iliustruotas emoji, nei klasikinis gero laiko, laiptinės, paniatkių, chebros, mergų ir žolės įžiebtas ir nitrucha nupurkštas hiphopas. Greičiausiai todėl, nors jiems tikrai būtų įdomu ir gal net patiktų, tų klasikinių Vilniaus reperių salėje nebuvo galima daug sutikti. Visko, kas piurė futurė, ieškotojų ir diktuotojų, taip pat iš repo kelnių jau išaugusių veikėjų – tikrai taip. Liko vietos ir staliukams salėje, mano bene pirmą kartą „Lofte“ regėtiems.
„#uzgrotu“ jau minėta temų gausa ir jų dėstymo būdu yra didis pareiškimas. Kaip ir viskas, ką tėškia Kudirka. Į jį scenoje, palaikomą Münpauzn, nenuobodu žiūrėti būtų ir tris valandas. Kaip kažkada sakė man sėdėdamas savo palėpėje ir kovodamas su +39 laipsniais kūno karščio, šiame gyvenime jį domina komunikacija bendrąja prasme. Ir jam tai sekasi tikrai efektyviai.
Laukiu „#uzgrotu“ prieinamesniuose formatuose – „Bandcamp“ ar „Spotify“, ir linkiu atviro klausytojų rato bei kokybiško žemų dažnių atkūrimo penktadienį Kaune. Jei tu ten, belskis į „Xata“.
O aš jau labai priartėjau ir prie ką tik išleisto solinio Münpauzn albumo perklausos. Tikiuosi ne lengvesnio elektroninio svorio!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS