„Record Store Day“: Šeštadienį švęsk parduotuvėje
Kai prieš keletą metų naujieną apie „Record Store Day“ publikavau auksinio atminimo portale Djscene.lt, buvo – kaip netikėta – nepatenkintų. Maždaug, jau geriau gatvės muzikos diena, švęskime muziką, o ne jos pardavinėjimą, tai dar viena proga užsidirbti, vagys, ir taip toliau.
Tada nuliūdau, be abejo. Bet manau ir net tvirtai žinau, kad ir tuomet buvo, ir dabar yra daug žmonių, kuriems apsilankymas tikroje muzikos įrašų parduotuvėje – ne varganame išpardaviminių kompaktų skyriuje prekybos centre ir net ne interneto platybėse, nors šios yra tūkstantį kartų geriau nei nieko mums, atskirtiesiems nuo pasaulio – yra jaukus ir vertintinas dalykas. Tokių, kurie mėgsta pasiknisti, pačiupinėti, palyginti. Surasti lobių ir parsinešus namo gražiai sau paklausyti. Visa tai užima daug daugiau laiko, nei užsukimas į „Beatport“ ar „Linkomaniją“, bet ir poskonis ilgiau išlieka. Na, vieniems albumai, kitiems knygos, tretiems meškerės. All cool.
Taip, Vilniuje ir, be abejo, likusioje Lietuvoje su tokiom vietom ne taip ir šauniai. Bet ir ne visiška pekla. Neskaitant įvairių muzikai draugiškų vietų, parduodančių vietinių atlikėjų įrašus („Coffee Inn“, taip, čia apie jus), bei įvairaus turinio bei šviežumo pusrūsių ar blusturgių stendų, turim ir tokį reikalą, kaip „Rūdninkų knygynas“, kuriame muzikai skirta labai garbinga vieta.
Pastaruoju metu dar aktyvesni – net apie tai, kad „Depeche Mode“ albumu jau prekiauja, spaudai pranešė – knygyno atstovai šiemet kviečia švęsti ir „Record Store Day“. Kaip ir visame pasaulyje, šeštadienį, balandžio 20-ąją. Jei neklystu, ši diena bus minima jau 7-ą kartą – nuo tada, kai būrys nepriklausomų JAV įrašų krautuvėlių susivienijo, kad būtų smagiau, ir viralas nuviralino per visą pasaulį.
Nebūtina nieko taip jau griebti ir pirkti. Užteks ateiti, paklausyti net penkių minikoncertų (Martin Wall, Ai šeip bičiukai, Baltasis kiras, Elle G, Šarūnas Petrutis) ir bent keliolika minučių niekur neskubėti. Pabūti su muzika. Ne kasdien juk yra laiko.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS