Darius Vaikas ir konservuota tamsa
Ilgokai teko palaukti šios naujienos iš eksportuoto lietuviško house kūrėjo Dariaus Vaiko – vis tos eilės prie plastmasės fabrikuose… Visgi tuo pačiu ir gerai, kad „Guilt“ nepateko į jokių specialioms dienoms skirtų įrašų topus ir tarp kitų nepaskendo. Nes, nors ir trumpas bei paslaptingas, leidinys yra svarbus.
Svarbus visų pirma asmeniškai Dariui, nes, kaip pats kūrėjas man pasakojo, žymi tamsoką jo gyvenimo periodą – tuo metu išgyventos emocijos tiesiai šviesiai (tiksliau, tiesiai tamsiai) įrašytos net į abiejų 8-uoju numeriu pažymėto „Best Kept Secret“, dukterinės „Silence Music“ leidyklos, singlo kūrinių pavadinimus.
Svarbus ir vertinant Dariaus Vaiko kūrybą apskritai, nes vien jau titulinis kūrinys „Guilt“ prisotintas iš esmės prodiuseriui nebūdingos (lyginant su, pavyzdžiui, pirmuoju leidyklos „EleFlight“ išleistu darbu, „Birds“ ar remiksu „mmpsuf“ kūriniui „Sailors“) tamsios, net piktos jėgos. Girdžiu realią, nesuprogramuojamą, nenupieštą, nenukopijuotą emociją. Žinoma, ne menkiau tikresnė ji ir B pusėje, „No Regrets“, bet čia jau artimesnė tam Dariui, kurį aš pažįstu.
„Vargu, ar keliausiu tamsiau, nei „Guilt“,– sako Darius Vaikas. Ir čia pat prideda, kad niekada negali žinoti. Kančia puošia kūrybą, tai faktas.
P.S. Denis Kuchta pieštas viršelis net akis bado iš taiklumo!
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS