O, sveiki: Shiny Raia
Radijas! Sekmadienį, riedant po Lietuvą, paklausius istorijos apie masonus per „Žinių radiją“ ir šiam ėmus traškėti, ties Šėta po ilgokos pertraukos įsijungiau „LRT Opus“. Tik vėliau vakare, pasitikrinusi visus tinklelius, sužinojau, kas yra laidos „Taip ir toliau“ vedėja, prisistačiusi kaip Raminta – tai kadaise dubstep plotmėse eksperimentavusi vokalistė Bjelle. Bet šįkart ne apie ją, nors laidą turiu pagirti!
Šįkart apie Rasą Vaštakaitę, su Vidu Bareikiu koncertuojančią būgnininkę, kuri jau visai netrukus pati išleis debiutinį savo albumą. Dar nežinia, kokio jis bus formato, bet tikrai aišku, kad į albumą tilps per kelerius metus labiausiai subrendusios Shiny Raia – toks muzikantės sceninis vardas, arba, kaip pati sakė eteryje, alter ego – dainos. Jas rašo ir visą muziką įgroja, taip pat ir masterį gludina pati Rasa.
Ramintai ji pasakojo, kad visko išmoko ir dar mokosi klaidų ir atradimų metodu. Galbūt todėl viskas, ką išgirdau radijo eteryje, skambėjo labai tvirtai ir tuo pačiu šiltai neįpareigojančiai. Shiny Raia išdavė, kad neturi net „padorios“ garso kortos, ir kolegos muzikantai jos klausia, kokį čia ypatingą efektą balsui naudoja. O ji nenaudoja.
Gal tik man buvo naujiena (bet man visa ši laida apskritai buvo naujiena), kad Shiny Raia dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje, bet, atrodo, tai neturėtų būti svarbi detalė merginos biografijoje.
Indie pop, sako ji, ir juokiasi, nes, aišku, į du žodžius jokios asmenybės nesutalpinsi, tuo labiau tokios nuoširdžios. Tai, ką girdžiu, neskamba nei kaip konkretus žanras, nei kaip į konkrečią madą, laikmetį, konkursą bandanti tilpti muzika. Tai skamba kaip Rasos muzika, ir, nors aš ką tik su ja susipažinau, kitąkart išgirdusi žinosiu, kad tai Rasa. Rasa, varyk.
P.S. Tikrai nesiekiau šiuo įrašu atpasakoti visos laidos „Taip ir toliau“, bet pabaigai dar paminėsiu, kad Rasai patinka hiphopas, ir, sakė, būtų visai nieko prieš su kuo nors šia tema pacollabinti.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS