Michael Mayer: „Melancholija – tik viena mano emocinio repertuaro dalis“
Nors Michael Mayer užaugo praktiškai miške, ir jame jaunąjį vokietį pasiekė elektroniniai garsai. Visgi labai gerai, kad galiausiai jis persikraustė į kiek labiau urbanizuotą vietovę – Kelną. Jau daugiau nei 20 metų vienas miesto muzikos simbolių yra muzikos kompanija (nes ne tik leidykla!) „Kompakt“, kurioje Michael Mayer darbuojasi su Wolfgang Voigt ir Jürgen Paape. Prie pastarųjų artistas prisijungė jiems įkūrus parduotuvę „Delirium“, kurioje Michael Mayer nerado norimų įrašų. Ir garsiai tai pakomentavo. Atrodo, jam tai daryti sekasi ir šiandien.
Leidyklos flagmanai – rinkiniai „Kompakt Total“ ir „Pop Ambient“, o, be kitų nusipelniusių elektroninės muzikos raidai vardų, kataloge svarią vietą užima ir paties Michael Mayer kūryba. Tiek solinė, tiek su bičiuliu Superpitcher – kartu jie gelbsti pasaulį kaip Supermayer. Bet apie tai daug su būsimu serijos „Jäger Blow-Out“ svečiu nekalbėjome, juolab kad kaip tik dabar jis intensyviai dirba studijoje ir, matyt, jos rezultatai netrukus prabils už mus. Veterano ir taip yra ko paklausti. Tad pradedam, o klube „Opium“ Michael Mayer vizituos vasario 12-ąją, penktadienį.
Ar per tiek metų išmokai derinti darbą ir šeimą, o gal dabar kaip tik sunkiau? Kaip sekasi per šventes ir savaitgaliais?
Vis dar tęsiu savo kovą su laikrodžiais. Man pasisekė, nes visi susiję asmenys labai supratingi ir padedantys. Nors daug keliauju, dirbu studijoje ir plušu ofise, visgi pavyksta išlaikyti savaitinį tvarkaraštį, kuriame yra laiko vaikams.
Su „Kompakt“ susipainioję daug mano muzikinių atsiminimų, vienas ryškesnių – nemokami šokiai Barselonos pliaže 2013-aisiais, baigiantis „Sonar“ festivalio savaitgaliui. Įsiminė pats malonus nemokamo renginio netikėtumas – kaip kontrastas beprotiškai per brangiems vakarėliams visur kitur Barselonoje tomis dienomis. Grojai tu, DJ Koze, „Pachanga Boys“... Ar pameni, kaip viską suplanavot ir nusprendėt? Ar tai buvo savotiškas pareiškimas?
2013-aisiais šventėme 20-ąjį „Kompakt“ gimtadienį. Vakarėlis buvo ilgai trukusio šventimo dalis, taip pat – reveransas smagiai mūsų istorijai „Sonar“ rėmuose. Anksčiau, kai teisėsauga nebuvo tokia griežta, tokius nemokamus šokius Barcelonetos bareliuose, su prasta garso sistema ir 2000 veidų, rengdavom nuolat. Būdavo žiauriai gerai.
Vokietijos klubas „Robert Johnson“ yra išleidęs plakatą, kuriame parašyta: „'Nothing is more important than friendship. Not money, not fame, not death'. Manau, pritari? Ar yra, kaip muzikos verslo atstovui? tekę ieškoti kompromiso tarp draugų ir pelno?
Man pasisekė – neteko. Draugystė – „Kompakt“ pagrindas. Jei ši paradigma pasikeistų, nebegalėtume tęsti darbo. Tad su savo kraujo broliais iš Offenbacho tikrai sutinku.
Kad jau prakalbom apie plakatus… „Kompakt“ pasižymi plačia suvenyrų gama. Ar tai – svarbi jūsų verslo dalis? Turit netgi futbolo šalikų ir kilimėlių pelėms. Kas visa tai sumąsto?
Oi, šalikai man labai patinka – nešioju nuolat, kai vėsu. Dažniausiai šios idėjos kyla Wolfgangui, ypač daug jis privyniojo 20-ajam gimtadieniui. Man labai patinka „Kompakt Memoria“ kortų žaidimas, dažnai jį išsitraukiu būdamas su vaikais.
Nepasakyčiau, kad suvenyrai labai smarkiai prisideda prie verslo sėkmės. Tai tiesiog smagus priedas prie pagrindinės mūsų veiklos.
Na, dar apie plakatus. Bijau, kad atsakyti tau bus sunku, bet kokį geriausią plakatą su savo vardu esi mates?
Vieni juokai. Tel Avivo „The Block“ plakatai tiesiog nesveiki. Kiekvienąkart man ten grojant jie sukuria dar geresnį dizainą.
Taip pat mano širdyje svarbią vietą užima atviro oro renginio „Kompakt die Badehose ein“, vykusio čia, Kelne, plakatas. Pavadinimu referavome į seną vokišką šlagerį „Pack die Badehose ein“ (maždaug, įsimesk glaudes). Nupiešiau eskizą dizaineriui – skėtis, šezlongas, kokteiliai – o dizaineris tą eskizą ėmė ir perkėlė į plakatą. Miela.
Gerai, imkim tavo darbo dieną „Kompakt“. Ką turi nuveikti ir kada eini į studiją muzikuoti?
Tiesą sakant, šiuo metu kaip tik visą laiką bandau skirti studijai ir vengiu ofiso kaip maro. Apskritai esu atsakingas už leidyklos turinį – A&R klasika. Turiu nuostabią komandą, kuri reikalus prižiūri, kol manęs nėra.
Ne kartą, skaitydama apie tavo muziką, esu radusi žodį „melancholija“. Iš kur ji – ir ar pats ją girdi kūryboje, ar tai – tik spaudos išdaigos?
Iš tiesų su šiuo apibūdinimu nesutikčiau, nesu tikras, kodėl kritikai jį naudoja. Taip, be abejo, melancholijos mano muzikoje bei DJ setuose yra, bet aalansą palaikau linksmesniais ar tamsesniais garsais. Melancholija – tik viena mano emocinio repertuaro dalis.
Koks tavo mėgstamiausias David Bowie kūrinys?
Sunku išsirinkti vieną. Ypatingą reikšmę man turi „This Is Not America“. Tai – vienintelis bendras D. Bowie darbas s Pat Matheny, ir, jei klausaisi pastarojo solinės kūrybos, sunkoka įsivaizduoti, kad jie sutartų. Bet „This Is Not America“ – puikus Balearais dvelkiantis šokinis kūrinys, melancholiškas ir erotiškas.
Esi patyręs DJ – kokias klaidas pastebi jaunesniosios kartos sprendimuose? Ar pačiam pavyksta pasimokyti iš tų, kurie karjeros siekti ėmė vėliau?
Pradedančiųjų klaidos gali būti net labai įdomios. Man patinka netobula muzika. Kaip sake Leonard Cohen, visur yra įtrūkimų – per juos patenka šviesa. Žinoma, mokausi ir iš senų, ir iš jaunų. Tai – amžinas procesas.
Ar yra tekę atsisakyti groti, jau atvykus į klubą?
Ne, nesu toks jau snobas.
O ar groji būtent tiek, kiek nurodyta sutartyje, ar tęsi naktį, kiek įmanoma?
Pabandykit sustabdyt…
Kaip dažnai visiškai atnaujini savo grojaraštį? Ar jame yra vietos užtikrintai klasikai?
Mano įrašų krepšyje ir kietajame diske srovė niekad nesustoja. Skaitmeninės technologijos visgi leidžia nešiotis ir pakankamą kiekį klasikos bei slaptų ginklų.
Dabar – du dalykai. Išrink tris „Kompakt“ leidinius, kuriuos įdėtum į laiko kapsulę – ją kažkas atidarys po 1000 metų. Ir dar tris nusiųsk ateiviams į kosmosą.
Laiko kapsulei:
Ateiviams:
Pabaigai… Penkios priežastys apsilankyti Kelne.
Katedra
Parkai
„Kompakt“
Klubai
„Kölsch“ alaus darykla
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS