KLAUSAU

Daina Dubauskaitė 2017-04-09 21:05
Radijas! Sekmadienį, riedant po Lietuvą, paklausius istorijos apie masonus per „Žinių radiją“ ir šiam ėmus traškėti, ties Šėta po ilgokos pertraukos įsijungiau „LRT Opus“. Tik vėliau vakare, pasitikrinusi visus tinklelius, sužinojau, kas yra laidos „Taip ir toliau“ vedėja, prisistačiusi kaip Raminta – tai kadaise dubstep plotmėse eksperimentavusi vokalistė Bjelle. Bet šįkart ne apie ją, nors laidą turiu pagirti!
Daina Dubauskaitė 2017-03-23 12:50
...prašau, tegu tai būna Alice Coltrane.
Daina Dubauskaitė 2017-01-07 22:22
Vis norisi kiek įmanoma atsiriboti nuo per greito, per tuščio, bet labai įkyraus triukšmo aplink ir gręžtis atgal. Gal dėl to, kad ten ramiau, gal dėl to, kad suvokimas, kiek mažai dar žinau, kasdien tik stiprėja.
Daina Dubauskaitė 2016-11-15 09:51
Neseniai startavę tiesioginiai „Wizzair“ skrydžiai tarp Kauno ir Eindhoveno kiek paįdomino gyvenimą vietos promoteriams. Ta proga ne visai iš Eindhoveno, bet iš kaimyninio Roterdamo savaitgalį atskrieja Gustav Goodstuff, bičiulis, turintis talpų vinilų lagaminą ir „Clone Records“ darbuotojo pažymėjimą.
Daina Dubauskaitė 2016-05-12 16:50
„Themes For Great Cities“ - leidykla, galbūt pasiskolinusi pavadinimą iš „Simple Minds“ dainos ir kompiliacijos. Galbūt. Visiškai aišku yra tai, kad Diuseldorfo kompanijoje yra gerų pėdsekių. Vieno ko vertas „Stabil Elite“ seveninčas „Gold“ ar šiemet išleistas Tolouse Low Trax singlas „Rushing Into Water“. Pasisekimas - leidyklos įkūrėjas Wolf Müller, arba Jan Schulte, kuris yra ir puikus selektorius, atvyksta prisistatyti „Juoduomenės“ rezidentams. Kol vyksta paruoša penktadieniui, tryliktai, Wolf Müller išduoda savo muzikinius pasirinkimus visiems gyvenimo atvejams. Na, ir dar jo „Boiler Room“ setą pridedu, ypatingai ypatingai gerą.
Daina Dubauskaitė 2016-04-22 14:10
Kaskart suruošusi rubrikos „Muzika visiems gyvenimo atvejams“ įrašą jaučiuosi lyg su atlikėju, padiktavusiu man savo gyvenimo dainas, pasėdėjusi prie stalo virtuvėje. Na, panašiai kaip laidoje #dsides, nors prie Youtube linkų savo pasakojimų artistai ir neprideda. Bet visuose juose užkokduota labai daug jausmų, prisiminimų, kitų žmonių ir įkvėpimų. Visai taip ir su rumunais „Khidja“, penktadienį apsilankysiančiais „Smalos“ glėbyje. Išmanūs prodiuseriai, savo studijoje juosiantys tiltus tarp rytų ir vakarų, ir negalėtų klausyti kažko vien tik naujo ir elementaraus, tiesa? Kadangi „Khidja“ – duetas, dainų šįkart gavau dvigubai daugiau!
Daina Dubauskaitė 2016-04-18 14:41
Nuo 94-ųjų Sporto rūmuose, kuomet „The Fall“ grojo ir Stavariui, ir John Peelui, į Kirtimų kultūros centrą, kur repetuoja „Darbo Džiaugsmai“. Per Brazilijos vergų ašaras ir Kongo pasipriešinimo kolonistams dainas į Madchesterį ir Baltimorę. Nuotykių ir įvykių kupinos visiškai necenzūruotos #DSIDES, kuriose šįkart girdėsis ir lėktuvų ūžesys.
Daina Dubauskaitė 2016-03-22 12:14
Ketvirtadienio #ETIKETE „Neringa FM“ eteryje plačiau papasakojo apie šiaurietišką fenomeną pavadinimu „Tallinn Music Week“. Pristačiau dešimtį muzikos savaitėje jau kovo pabaigoje grosiančių atlikėjų bei grupių. Lietuva, Skandinavija, Izraelis, Rusija - tikrai buvo iš ko rinktis ir neabejoju, kad po viešnagės galėsiu daryti antrą laidą su tais, kuriuos atrasiu savaitės metu.
Daina Dubauskaitė 2016-03-04 09:34
2010-aisiais IJO užkūrė Blikmuzik kaip savo kūrybos lentyną „Blikmuzik“, nes nenorėjo kūrinių siuntinėti kitiems, lyg CV. Neturukus supratęs, kiek daug talentų turime Lietuvoje (nors tuo metu gyveno UK), ėmė rūpintis ir kolegų muzika. Tuomet leido į plokšteles panašius CD, o visai neseniai, prieš porą metų, atrado kasečių emociją ir grožį. Šiandien vėl leidžia tik savo muziką, visą nedidelį kasetinį tiražą paruošia savo rankomis ir siunčia į visus pasaulio kraštus. Kovo 1-ąją pasirodė naujausias IJO alter ego 300 Degrees darbas.
Daina Dubauskaitė 2016-03-02 20:54
O gal ir ištisus metus. Va, taip, pasirodo, vis dar būna. Be jokių viliojimų, featuringų, remiksų, pranešimų, pasiūlymų, singlų, radijo eterių. Visas albumas vienu kartu į internetą ir labas vakaras, ačiū jums labai, kojos pakirstos, šiurpai subėgę ir net neketina skirstytis, ašarų liaukos imasi darbo. Tokiais jausmais privalu dalintis, tad pažindinu – Kabloonak.
Daina Dubauskaitė 2016-02-26 08:17
DSIDES dažniausiai nėra lengvas iššūkis laidos dalyviams - jau vien dėl to, kad savo muzikinę patirtį tenka sutalpinti į 15 kūrinių. Kurį etapą laikyti atskaitos pradžia, sprendžiama asmeniškai, ir DJ Swix, arba Ignas Vaicekauskas, sėmė iš peties - nuo pirmosios savo plokštelės. Tiesa, „Trys paršiukai“ gavo porciją scratcho’o, ir po kūrinio porą valandų vyniojom repo temą, vis atskiesdami ją elektronika, reggae ir dar šiokiais tokiais motyvais.
Daina Dubauskaitė 2016-02-18 18:25
Visai neseniai bloge publikavau interviu su muzikine/lietuviškąja internetinio dueto WEARE18 puse - Boyfriend, arba Vyčiu. Vokalinė/amerikoniškoji/šokinė pusė Jorge Cruz tuo tarpu turi man sąrašą dainų, kurios jį gelbsti (arba jam kenkia) įvairiais gyvenimo atvejais. Nužudė su „4 Non Blondes“, bet išties puikus pasirinkimas. Gero turo po „Yucatan“ ir „Largo“ abiems liūdnojo veido artistams, jungiam jutubą.
Daina Dubauskaitė 2016-02-10 15:00
Kelionės traukiniu – nuostabu, net jei tarp miestų kursuoji dažnai. Geležinkelio romantika – nepabostantis reikalas. O jei dar su muzika... Lietuvos vakarėlių istorijoje buvo jau ne vienas toks šoklus atvejis, kasmet jis vyksta ir Latvijoje („Debosch Express“), o šiandien pristatau labiau vaizdo ekranams skirtą projektą – „Juke Train“. Beveik kaip šiuo metu sužvarbęs „Vilnius Temperature“ ar „Balcony TV“, tik traukinyje.
Daina Dubauskaitė 2016-01-08 16:14
Kaip kartais sunku patikėti, jog tavo tėvai irgi buvo jauni ir darė nesąmones, taip, stebint vyresnius muzikos barų kolegas, garsėjančius plačiomis fonotekomis ir žanrų bei epochų išmanymu, atrodo, kad jie... tokie visuomet ir buvo. Bet, kaip vėl ir vėl įrodo mano laida #DSIDES, be MTV ir kitų langų į pasaulį – nė iš vietos.
Daina Dubauskaitė 2015-12-21 19:16
Žmogus, kuris valgo pagal „The Muppets“, negali būti blogas. Lygiai kaip ir žmogus, kuris įkuria leidyklą pavadimu „Disco Halal“ ir paskiria ją viena vertus, sofistikuočiausiems, kita vertus, visiškai purvinai paprastiems esminių rytų ir vakarų skambesių megamiksams. Na, ir žmogus, kurį remiksuoja Manfredas, juk irgi nebus blogas, tiesa?
Daina Dubauskaitė 2015-11-26 10:44
Palms Trax, Route 8, Imre Kiss ir daugelį kitų priglobusi britų leidykla „Lobster Theremin“ per trumpą laiką užsitarnavo pagarbą ir šlovę. Šeštadienį „Kablyje“ - vienas jos veikėjų australas Daze, beje, šiemet įrašęs ir miksą nuožmiausiems Londono lietuviams „Digital Tsunami“. Čia gyvena vasara, bet ne palanginė, be trijų VIP apyrankių. Tokia, kai aplinkiniai nesupranta, ko čia šitie keistuoliai šypsosi ir mojuoja pagal tokią tamsią, net rūgštoką muziką. Žiemą irgi tinka - Daze įrašė serijai „In Gloom“ miksą (rasi jį žemiau), o man išdavė dainas, su kuriom gula, keliasi ir gyvena.
Daina Dubauskaitė 2015-09-18 14:27
Susipažinom finaliniame „Ryšių kiemelio 837“ džiazo vakare „Jazzlong“ ir jau po poros dienų kartu patraukėm į „LRT Opus“ studiją. Su Liutauru Janušaičiu per valandą pakalbėjom apie jo ir kitų lietuvių studijas Berklee koledže, pastarajame užsimezgusias ir po brazilijas bei pietų korėjas muzikantą nešiojančias kūrybines draugystes, džiazo padėtį Lietuvoje, vis begimstantį solinį albumą, elektroninės muzikos bandymus ir lapkritį Kaune atsirasiantį naują gyvos muzikos klubą.
Daina Dubauskaitė 2015-09-10 15:37
Hugo Capablanca dar neatvyko į Vilnių audiencijai „Smaloje“, bet aš jau jaučiu, kad sostinės naktinių nutikimų sąrašas po rugsėjo 11-osios smarkiai pasipildys. Pončai, bananai, sombrerai, mesta dizainerio karjera ir tiesiog labai geras skonis net ne muzikai, o gyvenimui apskritai - atrodo kaip labai geras personažas. Pernykščiai vasarotojai su juo jau susipažino „Vasaros terasoje“, kurioje viešėjo „12 inčų po žeme“ kvietimu, o dabar prie kompanijos jungiasi ir Manfredas. Kol nepasakiau „viso gero“, skubu pasidalinti „Discos Capablanca“ šefo pleilistu visiems gyvenimo atvejams, ir pasirašau po kiekvienu pasirinkimu.
Daina Dubauskaitė 2015-08-14 10:03
Keturis mėnesius galvotos ir per akimirką sustrateguotos laidos D SIDES debiutas „Neringa FM“ eteryje. Svečiuose - Dovilė DoDo Mundo ir Eglė Suckmafinger, viena grojanti, kita rodanti vaizdus, abi puikiai draugaujančios ir vasarojančios Nidos meno kolonijoje. Per dvi valandas sužinosite:
Daina Dubauskaitė 2015-07-07 09:37
Pasibeldė į chat’o langą vieną vakarą Adomas iš „Neringa FM“ ir sako: „Atvažiuok vasarai į Nidą, galėsi viską veikt“. Daug negalvojau. Kai jau reikėjo krautis lagaminą, dar ir mikso paprašė. Sakė, vasariško. 2015-ųjų vasara ypatingai keista ir nerimastinga. Tokia ir valanda pavyko.
Daina Dubauskaitė 2015-06-26 14:02
Dar to nebuvo - mano „Temsta“ laidos pašnekovas į studiją atlėkė tiesiai iš oro uosto! Tadas „Namų kūryba“ praėjusį savaitgalį, kaip ir aš, leido Barselonos festivalyje „Sónar“. Apie jį, vykusį jau 22-ąjį kartą, ir kalbėjome visą valandą. Apie grojusius atlikėjus ir grupes - su jų muzika, be abejo. Ir apie tai, ką galima buvo veikti tarp pasirodymų - Tadas užmezgė naudingų pažinčių, o aš pasisėmiau įkvėpimo paskaitose. Ir apie nuostabiąją Barseloną, į kurią tikrai dar sugrįšim su dar didesniu būriu lietuvių. Po metų - jau paskelbta, kad „Sónar“ vyks 2016-ųjų birželio 16-18 dienomis.
Daina Dubauskaitė 2015-06-11 11:08
Tomas More į „Smalą“ atvyksta antrąkart, šįkart dar juodesnis, nes pamažu keičia vardą į December, brauko senas sąsajas ir leidžiasi kompanijoje „Blackest Ever Black“. Prieš kelionę draugas prancūzas įrašė du miksus, vieną, kaip pats pristatė, išgėręs (ar išgėrusiam?) namie, kitą – transliuojantį būgnus, triukšmus ir sintezatorius iš 18-ojo Paryžiaus kvartalo.
Daina Dubauskaitė 2015-06-01 13:10
Kalbėdama su tokiomis asmenybėmis, kaip Vaida Stepanovaitė, neretai pasijaučiu nevykėle. Na, norėčiau tokio amžiaus būti tiek pasiekusi, ryšių užmezgusi, dalykų suorganizavusi ir menininkų paglobojusi. Žinoma, kiekvienam savo, ir bendrauti su Vaida visų pirma ypač malonu. Argumentuotos, apgalvotos mintys - atrodytų, lyg raštu, o ne tiesioginiame eteryje dėliojamos.
Daina Dubauskaitė 2015-05-12 19:22
Ilgokai teko palaukti šios naujienos iš eksportuoto lietuviško house kūrėjo Dariaus Vaiko – vis tos eilės prie plastmasės fabrikuose… Visgi tuo pačiu ir gerai, kad „Guilt“ nepateko į jokių specialioms dienoms skirtų įrašų topus ir tarp kitų nepaskendo. Nes, nors ir trumpas bei paslaptingas, leidinys yra svarbus.
Daina Dubauskaitė 2015-05-07 17:16
Kažkada buvo toks projektas „The Breezebloxxx“, kuris taip ir pražuvo, išskyrus vieną featuringą su Migloko. Čia prieš kokius 7-8 metus, o 2011-aisiais projekto iniciatorius Alexander Yuschenko ėmė ir tapo Fair & Square. Aš visiškai nebežinau, kada kabučių reikia, kada ne.
Daina Dubauskaitė 2015-05-01 15:53
Kažkam iš „Satta“ baro, kažkam gal net iš „Lebarde“ pažįstami veidai. Erika kadaise buvo grupės „Fetish Fantomas“ vokalistė, o Liezhuvis ir šiandien kartu su kolegomis tebepuošia Lietuvos hiphopo padangę „Despotin’ Fam“ garsais.
Daina Dubauskaitė 2015-04-24 08:21
Nėra ko slėpti, laukdama naujo „The Chemical Brothers“ kūrinio baiminausi, kad gal brolių chemija bus išsivadėjusi, ar duetas nebesuspės su šokių muzikos madomis, bet... „Sometimes I Feel So Deserted“ pumpuodamas rūgštį šovė iškart į dancefloor'ą, išblaškė ramų ketvirtadienio vakarą, surengė daug naminių diskotekų visame gaublyje, ir neabejoju, kad vasarą jį skambantį girdėsiu labai daug kur.
Daina Dubauskaitė 2015-04-03 14:59
Po mėnesio, ketvirtadienį, sutemus, aš vėl „LRT Opus“ studijoje. Visvaldas Morkevičius į pasaulį žiūri per fotoaparato objektyvą. Na, kartais ir kameros. Jo ausyse ar bent galvoje visuomet skamba muzika, atidumas kuriai ne mažiau svarbus, nei kadro detalėms.
Daina Dubauskaitė 2015-03-10 08:38
Praėjo mėnuo po „Agharta“ komandos, net trijų žmonių, apsilankymo „LRT Opus“ studijoje, laidų ciklo „Temsta“ rėmuose, mano valandoje. Kovo mėnesio laidoje svečias buvo tik vienas, bet koks!
Daina Dubauskaitė 2015-02-06 12:10
Jon Convex vasario 6-osios naktį neturės kada miegoti ar valgyti, nes svečiuosis 8-ajame judėjimo „Souled“ gimtadienyje... net du kartus. Pagros ir drum’n’bass, ir 4x4 scenose – ir kaip Kid Drama, ir kaip Jon Convex.
Daina Dubauskaitė 2015-01-27 16:21
Visada gera sulaukti žinių iš Pauliaus Markučio. Jis, artistiškai prisistatantis kaip Sraunus, yra vienas iš tos pilnos saujos ypatingų panevėžiečių, kurie kiekvienas savaip įdomus, bet drauge sudaro urbanistinį miesto paveikslą.
Daina Dubauskaitė 2015-01-08 11:50
Neteko lapkričio viduryje lankytis festivalio „Insanitus“ pabaigtuvėse ir savo ausimis išgirsti naujojo – dar vieno? – indie-synth-pop-folk-elektroninio danų projekto „Efterklang“ veido. Atsiliepimų teko girdėti labai įvairių – nuo alpėjančio entuziazmo iki nusivylimo, kad danai „nebe tie“. Aišku, kad nebe tie, juk dabar jie – vienas kūnas su suomiu perkusininku Tatu Rönkkö. Ir pagaliau turi bendrą vardą.
Daina Dubauskaitė 2014-12-23 09:29
Dar vasaros pabaigoje į Rygą susirinkę 17 Latvijos, Estijos, Lietuvos gyventojų per savaitę privirino daug įdomios muzikos. Ne po vieną, o po du, kartais po tris, o greičiausiai visi kartu.
Daina Dubauskaitė 2014-12-10 11:20
Dar nenuslūgus Pakartot.lt sharinimo bangai ant jos spėjo užšokti ir vienas seniausių, o gal ir seniausias nepriklausomos Lietuvos leiblas – „Zona Records“, šefuojamas Dovydo Bluvšteno, apie kurį jei ne filmą sukurti, tai knygą jau tikrai laikas parašyti. Tiesa, galima sakyt, kad bangą jis net aplenkė, nes aš aprašau jau kokio pusmečio senumo žinią. Bet gal kažkam bus naujiena.
Daina Dubauskaitė 2014-12-03 17:06
Pirmąkart su „Tais Geresniais“ teko susidurt 2013-ų vasarą, kai jie ruošėsi renginiui „Juoda“, o man išklojo daug repo paslapčių ir taisyklių. Pažintis tęsiasi, ir smagu pagaliau rankose laikyti (meluoju, nes iš tiesų klausiau tik skaitmeninę versiją) jų albumą, kuris brendo jau tada, kai sėdėjom „Vasaros terasoje“.
Daina Dubauskaitė 2014-12-02 11:24
Dar metų pradžioje pasirodė „Ministry of Echology“ albumas „Notes & Quotes“, tad visai simboliška, leidus jam įsigyventi, 2014-us baigti su remiksų pack’u. Reggae ministrus į dub kailinius įvilko pagreitį įgaunanti leidykla „Dubartis“ ir „Kala Soundsystem“ tikro garso brolija. Kiek gėrio 11-oje kūrinių!
Daina Dubauskaitė 2014-11-21 09:44
Lapkričio viduryje teko po iiilgo laiko lankytis Vilniaus teatre „Lėlė“, kur jungtinis Lietuvos ir Čekijos menininkų kolektyvas pristatė šokio ir muzikos spektaklį „theSystem“. Paties spektaklio ir jo choreografijos vertinti nesiimsiu, bet „Golden Parazyth“ sukurtas ir gyvai atliktas garso takelis man buvo tikrai geriausia vakaro dalis.
Daina Dubauskaitė 2014-11-11 09:17
Pagaliau startavo AGATA lietuvių muzikai kataloguoti ir populiarinti skirtas projektas Pakartot.lt. Visko ten yra, pačių įvairiausių dalykų, kai ką galbūt reikia koreguot, bet…
Daina Dubauskaitė 2014-10-28 10:07
Ano dešimtmečio radiniai: „Partyzanai“, .EXitLabEL., Koopa ir kiti Mantas Z., arba WD40, yra pakankamai patyręs Vilniaus naktinėtojas, savo laiku valdęs „Play“ ir šiaip nemažai visko priveikęs ir primatęs. Ir turi labai neblogą muzikinį skonį, kuriuo mielai dalinasi.
Daina Dubauskaitė 2014-08-26 18:27
Elektroninės Suomijos simbolis Vladislav Delay aka Luomo aka Uusitalo aka Sasu Ripatti, ne kartą lankęsis Lietuvoje ir dar daugiau kartų įsirašęs į muzikos istoriją savo albumais bei kitais darbais, turi naujienų. Negali sakyti „turi vizą“, nors būtent taip vadinasi jo naujasis albumas.
Daina Dubauskaitė 2014-07-17 10:48
Mr. Myster man į akis pateko užsidaręs bagažinėje - dar pavasarį jį užfilmavo projektas „Producer In The Trunk“. Kadangi visai neslepiu nuo TV Maskava ir MC WX Koxx prasidėjusios simpatijos latviškai elektronikai, įsiminiau ir šį dvigubą poną. O dabar „Dirty Deal Audio“, pagrindiniai tos simpatijos kaltininkai, atsiuntė ir nuorodą į minialbumą „Kollektiv Sub-konchez“.
Daina Dubauskaitė 2014-06-30 15:40
Deep Shoq visai ne naujokas ir ne pradinukas muzikoje – tiek akademinėje, tiek leidybinėje srityse. Kai kam betono ir debesų derintojas pažįstamas iš „Ritmo kovų“ ir „Renegades of Bump“ veiklos, kai kam – iš, pavyzdžiui, pavasarį išleisto kūrinio „Canvas“ su pasakiško balso savininke Kotryna Janutaite. Šiandien jis turi naują 6 kūrinių EP’ą „Arrows“, kuris internetu mane pasiekė iš Singapūro. Kol klausau ir linksiu galva bei trepsiu koja, turiu vilniečiui Donatui keletą klausimų.
Daina Dubauskaitė 2014-06-17 13:44
Prieš 20 metų Aphex Twin įrašė albumą „Caustic Window“, kurio „Planet Mu“ taip ir neišleido, o keturi testpressingai buvo palaidoti po tylos įžadais. Visgi vienas jų kažkaip nusėdo „Discogs“ turguje, ir…
Daina Dubauskaitė 2014-06-03 10:48
Paskutinę vasaros dieną centre, bet ne „ant akių“ esančiame, jau ne kartą jį ir bendraminčius priėmusiame Venclovų muziejuje Genn Bo pristatė savo bytų kasetę „There Are No Miracles“. Formatas šiuo atveju visiškai atsiliepia į žanrą ir atiduoda visas įmanomas pagarbas senajai mokyklai. Žinoma, kas be mago, nelieka nuskriaustas.
Daina Dubauskaitė 2014-05-07 13:41
Ne kartą pastaruoju metu kalbėta apie „Without Letters“ ir tai, kad vaikinai savo jėgom išleido debiutinę plokštelę, o dabar jau galima ją ir pačiupinėti, ir išgirsti. Vinilinė jau išleista ir parduodama, skaitmeninė – su dviem remiksais nuo Napo ir grupės prodiuserio 96WRLD – šiom dienom taps viešai prieinama.
Daina Dubauskaitė 2014-04-02 18:15
Viena yra mėgti didžėjų už jo viražus klube, kita yra bent ausies krašteliu susipažinti su tuo, ką jis klauso šiaip gyvenime. Nes taip gali atrasti daug įdomių dalykų – tiek kalbant apie atlikėjo asmenybę, tiek muzikoje apskritai. Nuo tikėtinų ir trankių iki visiškai obscure ir ramių.
Daina Dubauskaitė 2014-02-27 11:42
Taip Lietuvoje ir neapsilankęs, nors „RyRalio“ laikais labai lauktas, „Buzzin’ Fly“ šefas, „Everything But The Girl“ smegenys ir kitose plotmėse - netgi drum’n’bass - šaunus veikėjas Ben Watt susikaupė antram soliniam albumui per 31 metus. Kol kas vilioja klipu tituliniam kūriniui.
Daina Dubauskaitė 2014-02-26 12:37
„Red Axes“ yra kietas elektronikos duetas iš Tel Avivo, savaip fantastinio miesto. Balandį jie išleidžia debiutinį albumą Paryžiaus leidykloje „I'm a Cliché“, o jau kovo 1-ą leisis Vilniuje ir ragaus „Smalos“. Daug geriau, nei klausti, iš kur jų įkvėpimas, yra tiesiog užduoti dešimt klausimų apie muziką visiems gyvenimo atvejams. Vyručių fonoteka tikrai labai gera ir alsuojanti praėjusių dešimtmečių gėrybėmis.
Daina Dubauskaitė 2014-02-16 20:35
Vienas iš gausios pajūrio diasporos Anglijoje atstovų Wine Not į tėvynę linkėjimus siunčia leidyklos „Crackling Claps“ pagalba. Šįkart klausau ir kalbu apie antrąjį leidyklos relyzą, sukurtą – kaip, beje, ir pirmasis – Wine Not žemiečio.
Daina Dubauskaitė 2014-02-12 17:57
Nesu buvusi Škotijoje, bet legendų apie šį kraštą girdėjau ne vieną, su muzika susijusių – irgi. Vien jau „Optimo“ ir „Sub Club“ verti knygų ir taip toliau. O dabar ir ... hiphopas. Netikėta, bet puikiai garsina kolonėles.
Daina Dubauskaitė 2014-02-04 16:07
Skrieja laikas – nuo „Kurak“ debiuto praėjo jau beveik pusantrų metų. Naujienos iki šiol buvo daugiau koncertinės, o dabar yra ir muzikos. Instrumentinės. Karolis, Eglė ir Markas ilsisi?
Daina Dubauskaitė 2014-01-21 10:43
Ne vienas aplinkinis minėjo, kad „jau šiemet tai bus“, ir visai nemenka dalis tų pažadus davusių juos tęsi. O dar tik sausis! Mano lietuviško dub techno mėgstamiausias Sraunus štai pristatė savo alter ego Paulių Šepetį.
Daina Dubauskaitė 2014-01-15 16:29
Geri pavyzdžiai įkvepia – štai ir vėl, pagyrus Ten Walls, proga pasidžiaugti tautiečio sėkme užsienyje. Dueto „Downtown Party Network“ pusė Bradka prisistato slapyvardžiu Gardens of God ir iškart šauna į leidyklą „Ellum“.
Daina Dubauskaitė 2014-01-02 08:27
Sausis prasidėjo, metas kibti į darbus ir pabaigti tuos, kurių nespėjau pernai. Pavyzdžiui, gruodžio pradžioje išleistą kauniečio prodiuserio NRK1 albumą jau ne kartą perklausiau, o taip ir nepagyriau! Skubu taisyti klaidą.
Daina Dubauskaitė 2013-12-19 17:51
Visada smagiausia rašyti apie lietuvišką muziką, o jei ji dar ir gimsta tame pačiame koridoriuje, dvigubai malonu. „Dunes Of Gold“ viena pusė, tiesa, Londone, kita – Vilniuje, Naujamiestyje. O pavadinimas – nuo Nidos.
Daina Dubauskaitė 2013-12-10 19:30
Nujaučiu, kad po kurio laiko vegetavimo Zulusas – toks tiesiog savaime suprantamas prodiuseris Lietuvos techno ir house scenoje – įsispyrė pats sau ir pasakė – reikia. Albumą „Vagabond“ jis išleido pats, be per didelių fanfarų ir savigyros. Bet pagirti yra ką.
Daina Dubauskaitė 2013-11-28 19:03
Münpauzn yra iš tiesų šiek tiek miunhauzeniškas vaikinas, iš pažiūros drovesnis nei jo muzika. Jo brolis Simas kadaise burdavo betoninius reiverius į „Vault“ Markučiuose, o Pijus savo kelią dėlioja ritmais, ir jam visai gražiai sekasi.
Daina Dubauskaitė 2013-11-14 17:45
Trečias kartas iš eilės, kai muzikinę mano anketą pildo kultūros baro „Kablys“ svečias. Nebūtinai tai taps tradicija, bet viena žinau - rubrika yra labai geras būdas prisiminti senus gerus. Nes juk iš tiesų, jei jau renkiesi geriausiai vienam ar kitam veiksmui derantį kūrinį, jis turi būti išbandytas dešimtis kartų.
Daina Dubauskaitė 2013-11-13 16:25
2013-ieji – labai geri metai lietuviškai muzikai. Pasaulyje. Šiai dienai pirmoje vietoje „Beatport TOP 100“ yra lietuvis Ten Walls.
Daina Dubauskaitė 2013-11-08 17:30
Neseniai manes paklausė, kokius tris albumus pasiimčiau valtin į negyvenamą salą. Žinojau, kad po trečio norėsis ir ketvirto, todėl išsirinkau vieną, ir dvejoti visai nereikėjo.
Daina Dubauskaitė 2013-10-23 15:16
Pirmadienį į „Kablį“ atplauksiantys čiliečiai „The Holydrug Couple“ ir patys įdomiai liūdnai viliojančią muziką kuria, ir tikrai puikią klauso. Turbūt būtų keisčiau, jei klausytų blogą, ar ne? Žodžiu, atsakė į mano „Muzikos visiems gyvenimo atvejams“ anketą taip, kad supratau, jog su šiais žmonėm tikrai rasčiau bendrą kalbą. Nebūtinai verbalinę.
Daina Dubauskaitė 2013-10-22 16:29
Visi būdai savo muziką skleisti yra geri, jei priimtini ir apsimoka abiems pusėms, tai yra, autoriui ir klausytojui. Radijas, televizija, parduotuvės yra savaime suprantami, kaip ir internetas kompiuteriuose, ir netgi torrentai kai kuriais atvejais yra naudingi. Šįkart apie muziką telefonuose, nors čia ji skamba ypač prastai.
Daina Dubauskaitė 2013-10-21 17:17
Keliskart emigravęs ir vėl Lietuvoje gyvenantis Vytis Gruzdys yra labai šaunus. Dėl įvairių priežasčių. Jis daug ką daro savaip, nesišlieja prie grupuočių ar komandų (na, neskaitant to, kad įkūrė „Club Tropicana“), nebijo naujovių ir dažnai būna pirmasis jas atradęs (aha, moombahton). Arba, kita vertus, nebijo ir pasilikti prie seno, nes o ką?
Daina Dubauskaitė 2013-10-16 10:07
Rugsėjį gero ūpo į Vilnių iš Maskvos vežtelėję „Mondayjazz“ draugai „Rad“ jau namuose, bet ir vėl turi linkėjimų.
Daina Dubauskaitė 2013-10-09 17:22
Beveik iškart po muzikinės stovyklos „Baltic Trail“ savo įspūdžius man papasakojo visi projekte dalyvavę lietuviai. Su estais ir latviais tada taip ir neradau progos susipažinti, bet štai, išleista 18 kūrinių kompiliacija, kurioje viskas – kaip ant delno.
Daina Dubauskaitė 2013-10-07 13:43
Kas dvejus metus – po albumą. The Field tęsia savo draugystę su „Kompakt“ ir naują – tokį fieldišką, bet naują – darbą „Cupid’s Head“, pasirodo. Išleido dar rugsėjį.
Daina Dubauskaitė 2013-10-02 11:24
Kažkas kažkada – na, prieš porą metų – sakė, kad per savo „Alarma“ Machinedrum taps tik one hit wonderiu. Na, ką gi, po „Vapor City“ perklausos galiu atšauti, kad jis visgi yra wonderis.
Daina Dubauskaitė 2013-09-11 16:50
Jau nemažai kalbėta – ir režisieriaus Romo Zabarausko, ir kitų lūpomis – apie rugsėjo 25-ą kino teatruose pasirodysiantį filmą apie bytmeikerius, meilę ir politiką – „We Will Riot“. O dabar pats metas pakalbėti apie vieną iš svarbiausių šio filmo dalių – muziką.
Daina Dubauskaitė 2013-08-26 10:41
Tiksliau, prenumeruojama yra nauja jo leidykla „Other People“. Sekmadienį ji pasisveikino nemokama vis dar jauno, vis dar nesikartojančio Nicolas Jaar ir jo kolegos Dave Harrington projekto „Darkside“ albumo pradžia.
Daina Dubauskaitė 2013-06-07 14:39
Visai neseniai publikavau ilgą posėdį su Žygiu – MC Mesijumi. Apie „Paskutinį repo albumą“, pristatytą gegužės pabaigoje, posėdyje nemažai prikalbėjome, be abejo, tai buvo paties Žygio mintys apie albumą. Aš tik kvestionavau, ar tai nebus paskutinis jo, kaip reperio, leidinys.
Daina Dubauskaitė 2013-05-06 10:10
Tai ne muzika ir ne šokiai, tai – stiprus visaapimančio vieno asmens talento įrodymas. Kad Shidlas moka repuoti ir regiuoti, jau seniai žinome. „Šventinis bankuchenas“ gi yra visų pirma kreivo veidrodžio projektas, kuriame atrandame jei ne save, tai kaimynus, bendradarbius ir ypač buvusius klasiokus.
Daina Dubauskaitė 2013-05-02 14:55
Neseniai sakiau, kad eičiau Elenos (Umiko, „Dubenėlis“) klausyti, net jei ji black metal grupėje dainuotų. Lygiai taip pat ir su Giedre Kilčiauskiene. Jos balsas man yra puikus, jis lygiai taip pat puošia ir elektroniką, ir gyvais instrumentais atliekamą muziką.
Daina Dubauskaitė 2013-04-23 15:32
Kai pagalvoju apie latvių elektroniką, pirmiausiai ausyse sužvanga „Dirty Deal Audio“ veikla, o štai Estijai smegenyse atstovauja 1DERL&.
Daina Dubauskaitė 2013-04-13 14:56
„HD is not compatible with mono audio systems, laptop speakers, cell phones or any other inferior reproduction method“, - šį perspėjimą pamačiau tik perklausiusi naują Atom™ albumą tiesiog „Youtube“, teadleidžia man kūrėjas.
Daina Dubauskaitė 2013-01-24 16:37
Denisas Kolomyckis, neseniai skrodęs Niujorką, dabar – Vilnių savo plastiška eisena, ką tik plušėjo juostos „We Will Riot“ kaip pagrindinis dailininkas. Bet mes čia ne apie naująjį Zabarausko filmą, o apie patį Denisą, kuris šiomis dienomis internete pasirodė šokdamas vokiečio Ulrich Schnauss (Nuo „Sutemų“ iki „Sūpynių“, mylim jį visais frontais) vaizdo klipe. Prieš, kaip visi, pasharindama jį, negalėjau nepaklausti pagrindinio klipo akcento kelių klausimų. Kaip, kodėl, kas jam yra Ulrich Schnauss?
Daina Dubauskaitė 2013-01-15 09:22
Kai jau galvoji, kad viskas šiuo klausimu pasakyta ir sugrota, ateina Shlohmo ir sako „Pagalvok iš naujo“. Braškantis rąžymosi himnas, atvingiuojantis kažkur iš pūkinių pagalvių kalno.
Daina Dubauskaitė 2013-01-11 08:55
Kaip protingai visai neseniai parašė žurnalas „Fact“, metai jau įsibėgėja, tad visi topai telieka užmaršty, pradedame laukti naujų geriausių, naujausių, įsimintiniausių. Pirmasis per Flying Lotus leidyklos „Brainfeeder“ langą debiutiniu albumu mojuoja Lapalux.
Daina Dubauskaitė 2012-10-14 19:19
Netikėtos savaitės pabaigos proga susumavau klausytų dalykų rezultatus. Ne visi promo reikalai prieinami viešai, bet jei pažadu, kad yra ko laukti, tikrai nemeluoju. Yra ir ką parsisiųsti.
Daina Dubauskaitė 2012-09-25 10:59
Vaiperis tiesioginiame eteryje prirėmė prie sienos, taigi muzikos užrašai grįžta. Nežinau, kiek tai bus periodiška ar išsamu, bet bent kas savaitę naujas grotuvo puošmenas pabandau pažadėti ištransliuoti. Kol kas - šis tas apie išėjusią ('gone' net du kartus) vasarą ir „Soundcloud“ mėgstamiausi.
Daina Dubauskaitė 2012-06-22 09:48
Vienas iš tų netikėtų apsidžiaugimų, kai eini sau per internetą koja už kojos ir suvoki, kad prieš porą dienų išleistas naujas vieno labai mylimų atlikėjų darbas. Ir dar su dviem kitais ne mažiau vertingais draugais. „Moritz von Oswald Trio“ pernai gana abstrakčiai pasisveikino su „Horizontal Structures“, dabar grįžta vėl su keturių kūrinių EP, bet juk jie kosminio ilgio.
Daina Dubauskaitė 2012-05-30 11:55
Pernai „Tundroje“ aptiktas estas L-OW neprastai įžemino ir iš esmės savo skambesiu įkūnijo „Bass“ scenos prasmę ir esmę. Na, čia dabar taip atrodo, jau pergyvenus juodą žiemą ir vėl laukiant festivalinių atradimų. L-OW dar prieš karštąjį sezoną sugebėjo vėl nustebinti ir būti atrastu iš naujo.
Daina Dubauskaitė 2012-03-21 09:14
„Klausau“ niekur nedingo – tiesiog pastaruoju metu daugiau dėmesio skiriu ne ką tik lentynas pasiekusiems albumams ar singlams, bet kažkam, kas iššoka iš smegenų rievių ar pirmąkart suskamba vartant knygas apie šokių muzikos istoriją. Bet naujo irgi yra. Ir iškart šokančio į metų geriausiųjų sąrašą.
Daina Dubauskaitė 2012-02-07 10:00
Metai įsibėgėjo. Grotuvą vis dažniau okupuoja ilgo metro darbai, bet tempo nė kiek nelėtina ir palaidų džiaugsmų siųstuvas. Kadangi bėgėjasi ir žemiški užsiėmimai, tokie, kaip darbas, to laiko atsilošti ir įvertinti vis pritrūksta. Bet rubrika neleidžia visiškai užsimiršti, kaip gerai, kad tokią turiu.
Daina Dubauskaitė 2012-01-31 09:39
Pirmas metų mėnuo netruko prabėgti, ir jau spėjo užnešti naujų speigų į kolonėles. Maniškių turinys šiandien nors sportiškas, bet kiek klaidesnis ir tamsesnis, bet drugelių irgi galima rasti.
Daina Dubauskaitė 2012-01-10 10:38
Ausinės bei kolonėlės vis dar gyvena atostogų režimu. Naujienos beldžiasi pamažu, ir jaučiu artėjančią sniego laviną. Metai bus baisiai dainingi! Kol kas krūva miksų ir albumų pranašų bei visai daug gilios istorijos.
Daina Dubauskaitė 2012-01-04 13:12
Gruodžio-sausio sandūra patogi nebent tuo, kad naujos muzikos srautas kiek atslūgsta. Metinius topus sudarinėti man visada sekėsi sunkiai, nes esu užmarši ir neprieraiši, bet štai kitų atsiminimų įvertinau devynias galybes. Tuo pačiu klausydama naujesnių ir senesnių trupinių bei ruošdama ausis besirengiantiems visu gražumu pasirodyti naujiems 2012-ų albumams!
Daina Dubauskaitė 2011-12-20 00:00
Lyg ir reikėtų suvesti 2011-ųjų galus ir nominuoti klausomiausius, šokamiausius ir taip tolau albumus, singlus bei prodiuserius, bet kol kas dar neįsivaizduoju, kaip ir ar tikrai reikia tai padaryti. Todėl kol kas tai, kas įsiminė pastarąją savaitę. Aišku, jau šiek tiek šventiška.
Daina Dubauskaitė 2011-12-12 12:00
Gan padrika savaitė ausinėse buvo ta prasme, kad daugiau saugojau į favoritus ir klausiau atkarpas, nei dėjausi galvon ištisus albumus. Bet jau netrukus metų pabaiga ir suvestinių metas, dabar galima ir pasiblaškyti. Svarbu, kad pagal gerą muziką.
Daina Dubauskaitė 2011-12-05 00:00
Naujas sezonas ir nauja rubrika. Beprotiškai daug garsų kas savaitę praskrieja ausimis, ir gaila būtų jų atlikėjus, kūrėjus ir pavadinimus fiksuoti tik labai nestabiliame feisbuke. Kiekvienam kūriniui straipsnio nerašysiu – nei prasmės, nei laiko. Bet savaitinė santrauka su saundklaudais, jutubais ir kitais pavyzdžiais, manau, tikrai įmanoma ir naudinga visų pirma pačiai sau. Gal ir ponams? Skirstau viską į keturias dalis ir pradedu. Labai nauji ir prisiminti seni.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS