„Los Turbos“ iškirto
Ne, „Los Turbos“ nėra beisbolo komanda, kaip galbūt gali pasirodyti atlikus tingią paiešką feisbuke. Tai yra nauja vilnietiškai kinematografinė psyco-surf-rock-billy grupė, kuri, labai gali būti, vakar atliko vos antrąjį savo koncertą. Pirmasis buvo vasario 15-ą „Soul Box“, o paskutinį žiemos vakarą ką tik iškepti ką tik iškepto projekto gerbėjai noriai vyko oro uosto link ir būriavosi Kirtimų kultūros centre.
Jokių apšildančių ar palydinčių didžėjų, minimalistinį meniu siūlęs baras ir iš esmės jokių kitų pridėtinių verčių. Neskaitant iš „Akademijos“ galerijos į kultūros centrą atkeliavusios Pijaus Burako plakatų parodos - taip, jis apipavidalino ir vakarykštį renginį, o ir gitaristas nuo scenos teigė, kad gražiai paišo, tad ryšys labai natūralus.
Reikėtų įvardinti „Los Turbos“ sudėtį, ar ne? Vokalisto čia nėra, nors buvo raginimų prisidėti prie kolektyvo tiesiog iš minios. Yra puikiai iš Vilniaus naktų pažįstami veikėjai - Ignas Bjaurūnas (arba Meilūnas) su gitara ir atkalta rokenrolisto poza, būgnininkas Audrelis, džiuginęs nuogom blauzdom ir taip davęs nujausti atsėlinantį pavasarį, bei ekspresijos, mimikos ir klavišų meistras Rytis, lyg nužengęs iš kurio nors iš tūkstančių trio įkvėpusių nebūtinai spalvotų, bet labai muzikalių ir intensyvių filmų.
Koncertas truko vos pusvalandį - čia jau su bisu. Bet, sakyčiau, energijos įkrovai to tikrai pakako. „Kam per trim“ šokius menančioje salėje šoko barmenai, šoko dizaineriai, šoko studentai, šoko reklamščikai, šoko tie iš „Satta“ baro. Kas nešoko, tas šypsojosi, o vos užsimerkus akyse skraidydavo surferiai ir geltona kelio vidurį žyminti juosta, sutinkama tik ten, tik Vakaruose.
Nieko čia stebuklingai naujo ir negirdėto - anaiptol. Manau, būtent tame „Los Turbos“ žavesys ir veši. Nuėmus stogą ir pakaitinus orą turėtų būti dar geriau.
P.S. Kirtimų kultūros centras, pagaliau aplankytas, po šimto raginimų tai padaryti kitiems, taip pat labai smagų įspūdį paliko. Indie, tikiuosi, ten dar tikrai gros, ir gal net koks „Terno Vilna“ pašurmuliuos.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS