Laisvo oro vakaras su Umiko
Vieniems ilgo savaitgalio gero oro arba alkoholio liūne finišas, kitiems trumpa poilsio stotelė – kovo 11-a šiemet buvo vaiskiai graži ir, sudėjus daugelį faktorių, tikrai svarbi diena. Pasibaigusi kameriniu Umiko koncertu „ŠMC Kavinėje“. Ar, tiksliau, naujos programos pristatymu.
Kodėl ne visai „koncertas“? Nes Elena, pažįstama iš projektų „Magic Mushroms“, „Left I Right“, „Ministry of Echology“ ar „Dubenėlis“, čia yra viena ir elgiasi, kaip nori. Tiesą sakant, ji yra laisviausia iš mano pažįstamų kūrėjų apskritai, ir čia kalbu tik apie solinius dalykus, o kur dar muzika teatrui ir taip toliau. Beje, antradienio pasirodymą iliustravo ir jos su Egyboy kurtas trumpametražis ant juostos.
(Reikia kažkaip įgarsinti tekstą, bet naujų Umiko kūrinių internete kol kas nėra, tad čia vienas mano mylimų iš seniau)
Umiko savarankiškai tvarkosi su instrumentais ir kompiuteriu, balsu, kūrinių struktūra, nuotaikų dėliojimu bendrame pasakojime ir nepriklauso niekam bei neklauso nieko. Jei ir klauso, daro tai taip subtiliai ir pasilikdama teisę interpretuoti, kad svetimų rankų ar paliepimų Umiko muzikoje tikrai nesigirdi.
Vilniuje negrojusi ilgiau nei metus Elena į vakarą „ŠMC kavinėje“ žiūrėjo kaip į susitikimą su draugais. Visai viena tarp savo instrumentų ir laidų akistatos su publika – mišria, nebūtinai susikaupusia ar įsijautusia, juk įėjimas laisvas, o savaitgalis ilgas – visai nesibaimino. Juokėsi ir kalbėjo, pasakojo kūrinių istorijas, atrodė, lyg sėdėčiau su ja dviese balkone.
Žanras? Nėra čia žanro. Čia muzika. Nėra ir per daug dalykų, kurie verstų sakyti “a, čia tai Umiko skambesys”. Kiekvienas kūrinys yra naujas nutikimas, naujas tempas, naujas džiaugsmas, nauja dedikacija. Sau, draugams, dukrai. Nesikeičia gaiva – matyt, nuo tų Elenos galvoje siaučiančių bangų ir vėjų, buvusių pirmame albume („Wave“ yra čia, o sausį pasirodęs vienu įkvėpimu įšautas „Flat Records“ – čia), niekur nepabėgusių ir naujoje programoje.
Priešpaskutinis skambėjęs pavargęs miesto bliuzas pavargusiems nuo gyvenimo, žiemos ar dar ko nors sunkaus man buvo vakaro ar net visko, ką iki šiol girdėjau iš Umiko, esmė. Tai yra žiauriai stipru. Noriu įrašo ir net kažkaip gailiuosi, kad nereikėjo mokėti už bilietą.
Umiko @ Facebook
Umiko @ Soundcloud
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS