Kabloonak: Gražiausias bent jau pavasarį
O gal ir ištisus metus. Va, taip, pasirodo, vis dar būna. Be jokių viliojimų, featuringų, remiksų, pranešimų, pasiūlymų, singlų, radijo eterių. Visas albumas vienu kartu į internetą ir labas vakaras, ačiū jums labai, kojos pakirstos, šiurpai subėgę ir net neketina skirstytis, ašarų liaukos imasi darbo. Tokiais jausmais privalu dalintis, tad pažindinu – Kabloonak.
Kabloonak yra Jonas Narbutas iš – sutapimas – mano mėgstamo ansamblio „Garbanotas Bosistas“, nusprendęs iš stalčiaus ištraukti tai, ką solo prirašė per gerus metus ar net pusantrų. Albumas vadinasi „Piano Out Of Tune“, kaip ir viena iš viso tuzino jame esančių dainų. Kiekis nustebino – įjungusi „Soundcloud“ grotuvą, galvojau, kad bus kokios 4, na, 5. Nes taip jau būna šiais laikais.
Jonas šiaip yra būgnininkas, bet kaip solistas moka viską. Ir įrašinėja nuolat, jau dabar turi nebaigtų dainų, kurias galbūt pristatys vėliau. Jau imu laukti ir klausiu Kabloonak, albumo anotacijoje padėkojusiam Vytui Rasimavičiui („Repo Seniai“) ir Šarukui Joneikiui, „Garbanoto Bosisto“ frontmenui, už ką gi tos padėkos?
„Įrašinėjau pankiškai, garsas buvo gana dirty, Vytas padėjo tai išpręsti ir viską sutvarkė“, - atsako autorius ir priduria, kad Šarukas sukūrė viršelio dizainą. O viršelio fotografiją, beje, Jonas nutraukė pats – su „Nokia“.
Kitas mano klausimas Jonui buvo labai tiesmukas, jį uždaviau albumui kaip tik ėmus skambėti antrą kartą. Kada gyvai?!
„Dėl to yra klaustukas, nes tektų rinkti grupę (nors kandidatų jau numatyčiau), o tai – nelengvas procesas, nenorėčiau atlikti jo bet kaip. Aišku, viskas priklauso nuo reakcijos – jei bus poreikis koncertams, aš – mielai, bet įrašinėti albumus klausymui irgi nebūtų tragedija“, - atvirauja vyrutis, man visai netikėtai priminęs Devendra Banhart. Iš principo nesu tokios muzikos klausytoja ar sekėja, bet, kaip negaliu atsilaikyti prieš Devendra, taip negaliu ir prieš Kabloonak. Visiškas pasitikėjimas.
Man net beveik aišku, kodėl – nes albumas yra apie realią meilę, ir pasakojama ji iš mylinčio pusės. Jonas patvirtina mano spėjimą.
„Daug dainų parašiau galvodamas apie tikrus asmenis, bet labiausiai apie mane. Tiesiog pasiėmus gitarą ir ėmus groti tai iš manęs išėjo – esu melancholikas, romantikas, mėgstu balades, nesistengiau apsimesti tuo, kuo nesu, todėl vienintelė linksmesnė daina yra „Piano Out Of Tune“, - iš albumą anonsuoti turėjusios naujienos išsirutuliojusį interviu baigia Jonas.
„Piano Out Of Tune“ galėčiau kaip atviruką išsiųsti visiems toli gyvenantiems savo draugams, galėčiau ir klausytis jo pas juos keliaudama. Arba, kaip dabar, rašydama dalykus susisukusi sofoje. Albumas ką tik pradėjo skambėti trečią kartą, ir turbūt dabar pats metas uždaryti laptopą. Su meile!
* kol kas albumas tik Soundcloud perklausymui, bet tikėtina, kad būdų atsidėkoti atlikėjui atsiras.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS