K209, arba Henning Baer ir Milton Bradley: Viešbučio kambaryje gimęs techno
Abu jau yra groję Vilniuje, abu buvo techno serijos „Resolute“ svečiai, abu juos čia pakvietė Anna Hanna – tik tiek Henning Baer, tiek Milton Bradley grojo aname sezone, kuomet šokiai vykdavo „Lofte“. Nuo rudens veiksmas persikėlė į „Opium“, čia jau svečiavosi Tadeo, Lee Holman, o kovo 4-ąją metas pasitikti jau minėtus Henning Baer ir Milton Bradley. Abu iš Berlyno. Abu ir grojantys, ir kuriantys. Dažnai – kartu, apie tai ir jų leidybinė iniciatyva K209. Abu nedegantys noru klijuotis sau daugiau ar mažiau madingas etiketes. True.
Pokalbio metu taip pat nedaugžodžiavo – na, bent jau Henning. Taigi trumpa pažintis prieš penktadienį, jei dar nesusipažinote aname sezone. O „Opium“ bus ir iš Norvegijos parskrendantis Pagalve.
Pradėkim nuo kodų. Kas yra K209? Nei jūsų inicialai, nei...
Milton: Tai tiesiog viešbučio kambario, kuriame viskas prasidėjo, numeris. Leidyklos logo – to numerio fotografija.
Apibūdinkite vienas kito muziką dviem žodžiais.
Milton: Gryna, purvina, bekompromisė.
Henning: Jei kūryba, tai unikali, tamsi ir trippy. Jei tai, ką groja kaip didžėjus, tai įvairi, gerai parinkta ir šokama.
Ar muzika gali būti apibrėžiama geografiniais terminais? Kaip Berlyno techno skiriasi nuo Detroito?
Milton: Kiekvienas miestas turi savą istoriją, savas galimybes ir įtakas, o tai tikrai girdima muzikoje bei regima renginiuose. Faktorių labai daug! Berlyno situacija tapo ypatinga po sienos griuvimo – sumaištis, anarchija ir apleisti pastatai suteikė daug laisvės ir galimybių. Taip gimė berlynietiškas techno ir tai vis dar turi įtakos tam klubiniam hedonizmui be darbo valandų, dėl kurio daugelis kraustosi į Berlyną.
Visgi tai – labiau vakarėlių, nei prodiuserių miestas, bet, aišku, daug čia atvykusių iš įvairiausių šalių kūrėjų prisideda prie tam tikro Berlyno skambesio.
Ar pasikeitėte kiekvienas asmeniškai, kai pradėjote dirbti kartu? Ar taisote vienas kito klaidas?
Milton: Visas gyvenimas – tai mokymasis iš kitų, argi ne? Muzikine prasme nemanau, kad abu labai pasikeitėm, visgi turim savitus stilius ir būdus juos išreikšti. Netgi skirtingą įrangą naudojam. Aišku, vienu ar kitu triuku vis apsikeičiam, bet išlaikom savo nuomones apie tai, kaip kas turėtų būti daroma.
Vystote ir solines karjeras, tad ar dažnai turite progą keliauti dviese? Ar taip smagiau?
Milton: Visaip būna, kartais 2-3 kartus per mėnesį, kartais rečiau. Gali būti tikrai labai smagu, kai tenka ilgai groti. Vienas kitu rūpinamės, ypač grodami kartu. Bet ir vienam groti jėga, juk tuomet nereikia prie nieko derintis.
Kartu visai neseniai grojote „Boiler Room“ penkmetyje Berlyne. Ką manote apie šį projektą?
Milton: Pačiame gimtadienyje groti buvo nerealu, judėti nebuvo kur, visi skendo prakaite, o ta valanda pralėkė kaip 5 minutės. Apskritai ši idėja man patinka – nes mėgstu žiūrėti, kaip DJ groja.
Henning, pats esi ir promoteris - „Grounded Theory“ galima laikyti veteranine Berlyno serija. Kur ieškai naujų artistų?
Programą ruošiame kartu su bičiuliu Micha. Visas idėjas metam į bendrą katilą ir jame verdam būsimus lineup’us. Nemažai naujų artistų atrandam internetu, bet iš esmės šaltinių šiems ieškojimams turim daug.
Miltonai, savo debiutinį (pagaliau, po beveik dekados scenoje!) albumą „Tragedy of Truth“ (jis pasirodys balandžio 25-ąją) pasirinkai leisti nuosavoje leidykloje „ Do Not Resist The Beat!“. Kodėl ne K209?
Na, pastaraisiais metais labiau dirbau su savo „Alien Rain“ projektu, bet žmonės vis klausė, kada sugrįš Milton Bradley sound’as ir tuo pačiu mano leiblas. Taigi albumą leisti čia buvo logiška priežastis. K209 labiau skirtas mūsų dviejų kuriamam grynam techno.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS