„Smash TV“ mėgsta televiziją ir repą (interviu)
Vakar kalbėjo „One Way Ticket“ iniciatoriai Liudas ir Laurynas, šiandien – serijos gimtadienio „Opium“ klube garbės svečiai Kai Preussner ir Holger Zilske. Bendrai jie – „Smash TV“, pažįstami iš leidyklų „BPitch Control“ ar „Get Physical“ katalogų, o tai pasiseka tikrai ne kiekvienam tech krypties vyniotojui.
Beje, anksčiau „Smash TV“ sudėtis buvo kitokia, bet Kai su projektu draugauja nuo pat 2001-ųjų, galiausiai tapo ir oficialiu bei lygiaverčiu Holger partneriu. Balandį laukia dueto albumas, bet apie tai jie ir patys papasakos trumpame mūsų pokalbyje. Penktadienį naujų kūrinių, spėju, irgi bus. Prieš skaitinius – mano asmeniniai favoritai, vienas iš ano periodo, antras – iš šio. O jūsų kokie?
Duetas – tai dvi asmenybės ir du ego. Kaip siekiate bendrų sprendimų? Gal kartais ir trečias žmogus turi įsikišti?
Naudojame labai paprastą demokratijos formą. Nors, iš esmės, dirbti drauge sekasi todėl, kad ginčų dėl muzikos paprastai nekyla.
O ar ilgai dirbate ties vienu kūriniu?
Galime ir per dvi valandas, ir per dvi savaites pabaigti. Visuomet kitaip. Beje, iki viešo pristatymo kūrinius visuomet testuojame šokių aikštelėje.
Kokie atsiliepimai apie jūsų muziką smagiausi?
Smagiausia yra tai, kad galime dirbti mylimą darbą, iš to uždirbti, ir tai daryti keliaudami aplink pasaulį bei matydami laimingus veidus. Kas gali būti geriau?
Jūs – vieni iš daugelio Vokietijos atstovų šokių muzikos pasaulyje. Kaip manote, kodėl ši šalis turi tiek daug talentų?
Vienas iš svarbių sėkmės faktorių – galimybės, gimusios susijungus dviems Vokietijoms. Berlyne, kuriame gimėme ir augome, nebeliko sienos ir vietoj to atsirado daug erdvės eksperimentams bei laisvės daryti tai, ką nori. Puikus daržas šiai kultūrai.
Ar jums reikia, kad „Smash TV“ muzika būtų įspausta į vinilą? O gal džiugina ir skaitmeniniai pardavimai?
Juodasis auksas visuomet nuteikia maloniai!
Kokias leidyklas parekomenduotumėte melomanams ir didžėjams?
Puikaus house išleidžia „Fina“ – ir tai daro visuomet. Mūsų draugai baskai „Fiakun“ taip pat pasižymi geru požiūriu. Ir naujoji mūsų draugo bei kolegos Siopis leidykla „Mangali“ verta dėmesio!
Ar muzika, kurios klausotės laisvalaikiu, labai skiriasi nuo tos, kurią grojate klubuose bei kuriate?
Žinoma. Techno namie skamba, bet toli gražu ne visada. Abu esam dideli DJ Premier, „Dilated Peoples“, J Dilla, Jeru the Damaja gerbėjai. Dar laisvalaikiui labai tinka Flying Lotus ar džiazo gitaristas Pat Metheny. Neseniai atradom puikią grupę „Neon Indian“. Oi, daug tos geros muzikos...
Ar kada nors jos neklausote?
Lėktuvuose. Niekuomet neklausome muzikos skrisdami. Kodėl, neaišku.
Ambicijos 2013-iesiems?
Daugiau klausytojų, daugiau publikos, daugiau gerų žmonių, daugiau meilės!
Grįžkim prie pagrindų. „Smash TV“. Žiūrit teliką, randat tam laiko?
Tikrai žiūrim, tikrai patinka. Praėjusią savaitę viešėjom Jungtinėse Valstijose, tai atsižiūrėjom seno gero amerikoniško teliko! Tai ne hobis, nors visą naktį stebėti siaubingas TV laidas – savotiška meditacija.
Paskutinis klausimas – kiekvienam skirtingas. Kai, tu turi pseudonimą Citycobra. Visai kaip senas Stallonės filmas, tiesa? Ar ruoši kokių naujienų šioje srityje?
Taip, visai kaip filmas! Tai ir mano pravardė draugų rate, kaip keistai beskambėtų... Šiuo metu tiek laiko suryja „Smash TV“, kad viskam kitam jo nebelieka. Ką tik baigėm įrašinėti balandį „Get Physical“ pasirodysiantį mūsų albumą, planuojame ir kitus žingsnius. Kobrai teks palūkėti.
Holgeri! Tu po „Smash TV“ vėliava Vilniuje jau lankeisi – prieš kokius šešerius metus grojai klube „Milk Bar“. Kažkodėl tą vakarą prisimenu kaip per pieno miglą. O tu?
Kad buvo gerai, tai faktas. Bet atmintis tikrai kažkokia išplaukusi, cha cha...
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS