Daniel Avery ir Matt Walsh apie metus ir „Smalą“
Du mitrūs britai vienas po kito prieš metus lankėsi Vilniuje, kur paeliui atidarė ciklą „Smala“. Ateinantį penktadienį Manfredo ir „12 inčų po žeme“ reikalas klube „Opium“ minės metus, tad, logiška, atskrenda abu veikėjai. Per metus abu smarkiai ūgtelėjo. Štai Daniel Avery albumas „Drone Logic“ tapo daugelio 2013-ųjų favoritu. Bet apie viską iš eilės papasakos jie abu.
Sveiki, draugai. Papasakokit, kokie buvo geriausi 2013-ųjų dalykai?
MW: Apskritai muzikoje reikalai pakrypo link atviresnio požiūrio, lėtesnio ir įdomesnio skambesio. Deep house tapo labiau komercinis ir karaliauja topuose, tad underground – įdomesnis.
Renginių prasme praėję metai man prasidėjo puikiai – „Smala“ tikrai užkėlė kartelę. Labai patiko groti daugelyje mažų klubų visame pasaulyje, groti naują savo leidyklos „Clouded Vision“ muziką puikiems žmonėms. Svarbiausia buvo nuvykti į Japoniją ir pasirodyti tokiame beprotiškame mieste, kaip Tokijus.
DA: Pagaliau išleidau debiutinį albumą „Drone Logic“, reakcijos – puikios, didžiuojuosi. Daug didžėjavau ir keliavau, dabar groti man patinka labiau nei bet kada.
O kas buvo labiausiai netikėta?
DA: Tai, kad labai skirtingi didžėjai grojo mano muziką. Nuo tokių herojų kaip Richie Hawtin, DJ Harvey, Andrew Weatherall ir „The Chemical Brothers“ iki šviežiųjų James Holden, Maya Jane Coles ir Boddika. To neplanavau, bet tai jėga.
Ar 2014-ieji bus geresni?
MW: Tikiuosi, kad taip. Man sekasi – kiekvieni metai būna geresni už praėjusius. Didžiuojuosi savo leidyklos pasiekimais, dar daugiau darbų bus šiemet. Kas mėnesį iki pat birželio jau suplanuota po leidinį, tarp jų – „Clouded Vision Experiment“ kompiliacija. Noriu, kad šiai pasisektų dar geriau už praėjusią. Gal net savo muzikos pagaliau išleisiu!
DA: Manau, taip. Daug kas jaudina, reikalai juda į priekį – ne tik mano aplinkoje, bet visoje underground elektroninės muzikos scenoje.
Kokie šįkart būsite „Smaloje“?
MW: Jei publika bus tokia pat šauni, kaip praėjusį kartą, būsiu labai laimingas! O šiaip bus kitaip, nes grosime drauge. Lapkritį „Fabric“ pingponginome 6 valandas, pažiūrėsim, gal galim padvigubinti rekordą.
DA: Aš irgi labai laukiu grojimo kartu. Mūsų stiliai puikiai papildo vienas kitą. „Fabric“ tikrai galėjome groti dar 10 valandų!
Ką geriausio įvardintumėte vienas kitame?
MW: Danielio plaukus, aišku! Juokai – juokais, bet jis tikrai nusipelnė viso dėmesio, kurį gavo 2013-aisiais. Esame seni draugai, tikrai smagu matyti, kai artimas žmogus išleidžia tokį gerą albumą. Ilgus metus mūsų skoniai sutampa, visiškai natūralu vis dažniau groti kartu.
DA: Matto skonis – puikus, to neišmoksi. Leidykla „Clouded Vision“, tikiu, gali tapti Londono „Kompakt“. Taip pat jis – kantrus didžėjus, neskubinantis reikalų ir dėl to kuriantis nuostabią atmosferą. Tikrai, vienas mėgstamiausių mano didžėjų.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS