Mokslas, menas, technologija ar industrija?
Gana netikėtai pačiai sau šeštadienį popiet šokinėje „Soul Box“ salėje vos radau kur atsisėsti. Veidai šviesūs, jauni, daugelis nepažįstami iš diskotekų – visi susirinko į VšĮ „Mokslas ir menas“ seminarą „Technologijos, pakeitusios muzikos industriją“, tiksliau, pirmąją jo dalį „Technologijų įtaka muzikos stiliaus raidai“. Viskas skamba labai sudėtingai, bet iš tiesų taip nebuvo. Nors buvo apie ką susimąstyti ir dėl ko aukštai kelti ranką. Buvo diskusijų!
Aktualumu ir gausa šis susibūrimas beveik prilygo per anksti numirusiai „Baltijos elektronikos“ idėjai – tik išankstinės sklaidos ir gražaus apvilkimo bei pateikimo čia mažiau. Bet štai, trys paskaitos vieną šeštadienį, trys – kitą, ir dar nemokamai, ar gali žmogus dėl kažko antakį raukti?
„Muzikos industriją“ aš visų pirma suvokiu kaip įrašų ir renginių verslą, bet šiuo atveju terminas pavartotas kita prasme. Gal būtų užtekę ir žodžio „muzika“?
Pirmąją paskaitą skaitė audio_z slapyvardžiu žinomas menotyrininkas Tautvydas Bajarkevičius. Šimtas metų istorijos, triukšmo manifestas (juo šį rudenį rėmėsi „Vilnius Noise Week“), mano linkuose sekmadienį pristatyta Baku „Sirenų simfonija“, preparuotas fortepijonas, Carsten Nikolai teiginys apie tai, kad jis nori, jog už jį scenoje pasirodytų technika ir kiti įdomūs dalykai. Į visus galima pasigilinti savarankiškai ir tikrai ilgiau, nei vieną šeštadienio popietę. Į klausimą apie technologijų įtaką industrijai ar raidai lyg ir neatsakyta, nes imta labai specifiškai, bet nieko tokio.
Kompozitorius Vytautas Paukštelis (Moonbird) tuo tarpu klausimo ėmėsi drąsiai. Pradėjęs labai siauram klausytojų ratui suvokiamomis technologijų specifikacijomis antroje prakalbos dalyje jis ėmėsi teiginių, griežtai pastatančių ritmą į regreso kategoriją bei dalinančių garsą ir muziką į atskiras šalis. Taip jo tema ir vadinosi – „Muzika ir garsas. Kompiuterizacija“. Seminaro dalyviai stebėjosi, oponavo ir garsiai pritarė arba ne. Intriga buvo užveista ir klausimas paliktas atviras. Irgi patiko. PB8 aplinkos garsų studiją, deja, teko praleisti. Sako, buvo įkvepiančiai.
Ateinantį šeštadienį „Technologijos, pakeitusios muzikos industriją“ vėl užims „Soul Box“ šokių salę. Šįkart potemė – „Naujosios muzikos technologijos“. Internetinio marketingo agentūros „Cometos“ techninis vadovas Jonas Valančius pristatys garso įrašų studijų programinės įrangos evoliuciją, „Midiaudio“ direktorius ir dėstytojas Darius Nomicas kalbės apie naujausių technologijų taikymą garso miksavimo procese. Trečiasis seminaro dalyvis – modernių garso apdirbimo technologijų veikimo principus pristatysiantis ir patalpų akustikos mitus išsklaidysiantis dr. Rimtautas Piskarskas.
Pradžia – trečią popiet. Nepramiegokit, tikrai verta.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS