Sraunus, Pinch, Vladislav Delay ir draugai
Naujas sezonas ir nauja rubrika. Beprotiškai daug garsų kas savaitę praskrieja ausimis, ir gaila būtų jų atlikėjus, kūrėjus ir pavadinimus fiksuoti tik labai nestabiliame feisbuke. Kiekvienam kūriniui straipsnio nerašysiu – nei prasmės, nei laiko. Bet savaitinė santrauka su saundklaudais, jutubais ir kitais pavyzdžiais, manau, tikrai įmanoma ir naudinga visų pirma pačiai sau. Gal ir ponams? Skirstau viską į keturias dalis ir pradedu. Labai nauji ir prisiminti seni.
Albumai
Vladislav Delay – Vantaa
Ooo... Pirmas žiemos rytas paženklintas labai gamtiška elektronika. Pirmas Vladislavo, jis gi Luomo, ir visi kiti – visgi Delay mano mėgiamiausias – darbas pas „Raster-Noton“, reto kietumo ir prasmingumo tai kompanija. Sako, kad ne paskutinis – kol kas tai ne taip svarbu. Svarbu, kad „Vantaa“, nors ir švariai minimalistiškai dubinis, labai margas ir nevienodas. Na, kaip ta žiemos (ir suomiškos, ir lietuviškos) gamta, nuobodžiai balta tik iš pirmo apgaulingo žvilgsnio.
Sraunus – Blogas
Esu Sraunaus gerbėja ir nieko nėra smagiau, kai nustebina gerai pažįstami artistai. Sąmoningai nepuoliau atidžiai klausyti IJO leidykloje jau pasirodžiusio albumo semplerio, bet kai atėjo metas „Bandcamp“ patalpinti visą darbą, spaudžiau PLAY drąsiai ir daug kartų. Lengvas, bet ne lėkštas, ieškantis, bet ne spaudžiantis. Palaužytas ir tuo pačiu greitai atsistojantis ant 4X4 kojų, jei to reikia. Gali siųstis, gali pirkti – kaip tik sąžinė liepia. Aš gi dėkoju Blikmuzik už dovaną ir pažadu nusipirkti bilietą į artimiausią Sraunaus koncertą.
Ink & Loxy present Horsementality
Rimtas, nepervirtas, sunkus (bet neduslus) drum‘n‘bass pareiškimas artėjant apokaliptiniams 2012-iesiems. Nespėjau dar įgyti ir atsakingai perklausyti visko, bet pusvalandinis miksas verčia nerimauti. Visos detalės leidyklos „Renegade Hardware“ puslapyje.
Author – Author
Sunkiai googlinamas pavadinimas, bet viskas paprastėja, kai iššifruoji jį į Jack Sparrow ir Ruckspin. Gali būti, kad tai dar galima pavadinti dubstep. Jau nuo lapkričio vidurio oficialiai pasiekiamas dėl savo gerumo net per trumpas albumas, pasirodęs pas puikius bristoliečius „Tectonic“, kurie jau siūlo ir savo best‘ą. Turėsiu omeny.
Pinch - Fabriclive 61
Tik sausį atbildės Pinch (jokia paslaptis – jis yra ką tik išgirtos leidyklos „Tectonic“ šefukas) Fabriclive‘as, bet promo santykių dėka jis jau praėjusį šeštadienį griovė mano namus. Daug boso, daug per šiuos metus puikiai pažintų vardų ir vis dar nepabodęs, šokdinantis, aktyvus skambesys. Om Unit, Jakes, Roska, Pinch, Boddika, Distal ir kiti. Tiesa, nesu tikra, ar ir 2012-aisiais norėsiu to paties klausyti, bet užfiksavimui tikrai puikus darbas. Beje, šį garažiškai techno bassinį viralą gali klausyti visą dieną to nė nepajausdamas – paskutinis kūrinys įmantriai susilieja su pirmuoju.
Neturiu ką parodyt, išskyrus viršelį...
Setai
FACT mix 304: Mike Skinner
Oho, ar tik ne „The Streets“ istorijos vadovėliams palikusio Skinnerio miksas! Labai jau spalvingas, kaip ir daugelio diržėjais tik laisvalaikiu apsimetančių artistų, bet taip tik įdomiau. O ir metų hitas pačiam vidurį įklijuotas. People get up, stomp your feet!
DFFRNT – The Podcast Vol. 2
Pavadinimų painiava – maniau, tai susiję su vienu iš daug kartų šiemet klausytų albumų autoriumi DFRNT, bet, pasirodo, čia – „Spartakiadoje“ su giliabalsiu Kemo viešėjęs vokietaitis Triad ir jo kolega. Daro renginius ir visa kita, taip pat ir podcastus sruvena. Žiauriai nevienodas, techno ir drum‘n‘bass – tik du iš daugelio raktinių žodžių. Bet turbulencija šio skrydžio netrukdo – viskas sklendžia taip, kaip turi būti, ir netrikdo nei darbo, nei poilsio. Beje, būtinai patikrinkit ir pirmą seriją.
Samuel Tange -祝福された夜
Pavadinime, atrodo, yra kažkas apie palaimą ir naktį. Taip pat vienas Vilniaus vinilistų draugijos atstovų įmaišė Berlyno nuotrupų ir visa tai subėrė į juodą vinilo griovelį.
Palaidi karšti
Moombahtono ambasadorius ir šiaip žymus tropikalistas Boyfriend, jis gi ir Vytis Gruzdys, ėmė ir atnaujino „Original Nuttah“. Gerokai kitaip, visgi jau 2011-ieji. I like.
Vėlgi simbolinis šių metų garsas. Ant jų pečių dabar stovi Londonas. Bent jau viena jo dalių. ManMakeMusic! Dar tik antras leidyklos darbas. Tiesą sakant, remiksas man dar labiau patinka ir tiesiog guldo. O ir remiksuotojas vertas didelio dėmesio.
Ne taip ir seniai Kauno botanikos soda prašlavęs iTAL tEK ir vėl turi ką išleisti pas „Planet Mu“. Aš girdžiu diskoteką, mano kojos – taip pat. Kojos dirba! Išleidžiamas kitą savaitę su dar trim kūriniais vienam EP.
Palaidi senesni
Vienas gražesnių sapnų, mane aplankiusių šiemet – gyvenau prie Piterio, dirbau ten vaikų ledo ritulio mokytoja, vieną dieną vietoj stadiono radau koncertų salę, o ten grojo SRKP. Ha! Buvo dar geriau, nei „Satta Outside“... Beje, jis tilpo ir liNo Dainose Dainai.
Belaukdama Boilerroom.tv transliacijos pradžios akimis ekrane užgaudžiau seniai girdėtą vardą – Paul Woolford. „Exit“ ne per seniausiai grojęs didžėjus mano galvoje užfiksuotas visų pirma dėl šito jau visai klasikinio gabalo. Uau!
Vieną darbo savaitės rytų įėjusi į virtuvę radau ten begrojančius „Lexicon Avenue“, o kaip dieną pradėsi, taip ją ir baigsi. Todėl į vakarą jau buvau prajutubinusi beveik visas „Circulation“, man bene labiausiai įstrigusio „Nokia Plug-In“ act‘o, spalvas. 2001-ieji. Ant kelių!
O čia viena pirmųjų dainų žmogaus teisėms stiprinti. Kaip visada, gerą istorijos pamoką penktadienio rytą gavau iš DJHistory.com naujienlaiškio. Nerealus saitas.
O jūs ką klausot?
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS