Neramiosios lemputės
Pirštu vesdama per festivalio „Gaida“ programą pirmąkart sustojau būtent ties pavadinimu „Elektros lempučių muzika“. Atėjus renginio dienai ėmiau abejoti, nes mintis apniko varginančio triukšmo spektaklio vaizdiniai. Bet, kadangi bilietus šiais laikais pirkti taip pavojingai paprasta, perkrovusi sistemą po savaitės vidurio darbadienio jau mindžikavau prie ŠMC.
Nieko varginančio. Spektaklis – žinoma, juk lemputės mirksi ir žybčioja. Tiesa, daug laiko praleidau ir užsimerkusi, mat turiu teoriją, kad tokie šou dažnai trukdo objektyviai priimti pačią muziką. Triukšmas? Nespėjau apie tokį pagalvoti, nes signalas po signalo berlynietis Michaelis Vorfeldas supynė labai skaidrų, logišką ir tuo pačiu vis smagiai nustebindavusį pasirodymą. Nedažnas atvejis mano nekantriam būdui – maniau, praėjo vos koks pusvalandis, kai teko pradėti ploti, o garso ir jo išraiškos priemonių entuziastas išėjo nusilenkti antrąkart. Valandos buvo per mažai.
Į darnią grandinę sujungtos kaitrinės lemputės – skaidrios, baltos, oranžinės, žalios, mėlynos – ir stiprintuvo sodrinami mechaniniai garsai labai netikėtai mano galvoje sukėlė šūsnis minčių ir prisiminimų. Fizikos pamokos mokykloje, kai tekdavo narplioti tą pačią grandinę taip, kad lemputė veiktų. Elektros ūžesys, apgaubiantis išlipus iš automobilio netoli Ignalinos atominės elektrinės. Akimirka gruodžio pradžioje, kai pirmąkart įžiebi kalėdines girliandas, ir pasigirsta margų atspindžių traškėjimas. Netikėtai sprogusi lemputė virtuvėje, kai tamsa jau aklina, o šviesos garsas dar tirpsta į nebūtį.
Asociacijos su „Vegetable orchestra“, „Music For Six Drummers and One Apartment“ ar „Sound of Noise“, matyt, neatsitiktinės. Elektra, nors ir esminė ir todėl tokia iš pirmo žvilgsnio kasdieniška elektroninės muzikos dalis, čia tapo analogine garso atsiradimo priežastimi. Kaip ir gali tapti bet koks kitas objektas pasižiūrėjus, tiksliau, įsiklausius į jį atidžiau. Muzika yra visur ir visada. Kaip gerai.
P.S. 21-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Gaida“ dar nesibaigė ir laukia tavo dėmesio! O kaip kontrabosai skrodė juodą „Menų spaustuvės“ erdvę šeštadienį, pasakojau čia.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS