Trečioji „Teorija.“ apie garso debesį
Kol Daina vartosi lovoje, reportažą iš „Sattoje“ vykusios trečiadieninės Ryklio iniciatyvos siunčia Ophex! Smagu, ačiū, skaitom.
„Sattoje“ matyti kėdžių eiles ir gerti arbatą buvo tikrai neįprasta. Vienok ir proga neįprasta – trečioji „Bangų“ organizuojama „Teorijos.“ dalis šįkart mikrofoną patikėjo „SoundCloud“ projektų vystytojui Matui Petrikui, tūlam lietuviui labiau žinomam kaip elektronikos pionierių „Exem“ nariui. Gailėjausi tik vieno – kad paskaitas pradėjau lankyti nuo trečiosios.
 
Galiu drąsiai prisipažinti, kad esu kiek priklausomas nuo „SoundCloudo“, ne tik kaip muzikos sklaidos įrankio, bet ir kaip patogiausios ryšių mezgimo bei kartotekos atnaujinimo platformos. Reta galimybė apie milžiniško mąsto produktą išgirsti iš kūrėjo lūpų labiausiai žavėjo dėl tikimybės šiek tiek įlysti į idėjos autorių mintis ir planus, kurie tikrai nustebino.
 
Saikingai vėluodamas Matas paskaitą pradėjo pristatydamas savo muzikanto karjerą. Po šviesaus „SoundCloud“ logotipo išnirusi dviejų jaunų gotų nuotrauka turėtų supainioti nebent nemačiusius „Exem“. Cituojant prezentuotoją, - Tais laikais mes daug ko nežinojome. Pavyzdžiui, kaip atrodė elektroniniai muzikantai. Išdėstęs kodėl geresnio gyvenimo ieškoti dar praeitame amžiuje išvyko svetur, Matas palyginimui pateikė savo dabartinių bendradarbių nuotraukas. Iš keleto žmonių idėjinio varikliuko pasikeitusi į visą rimtą kompaniją, „SoundCloudo“ komandos narių pagausėjimas puikiai atspindėjo žaibišką augimą.
 
SoundCloud komanda
SoundCloud komanda
Tinklapio idėja gimė kūrėjams neradus tinkamo metodo keistis gabalais – į „MySpace“ nebaigto neįkelsi, elektroniniu paštu didesnio failo nepersiųsi, o failų talpyklos, norint suteikti galimybę komentuoti tam tikras kūrinio vietas ar jį paredaguoti tikrai nėra geriausia išeitis. Tarp kitko, būtent dainos komentavimą tiesiai ant jos waveformo Matas nurodė kaip gudriausią ir labiausiai pasiteisinusią jų idėją. Tačiau ne visos tokios – galimybė pardavinėti muziką tiesiai per „SoundCloudą“ nepasiteisino ir buvo greitai nutraukta. Tai lektorius teisina savo pakankamai griežtu nusistatymu, jog muzika XXI amžiuje apkritai neturėtų būti pardavinėjama, o vartotojui norint, yra apstu kitų internetinių parduotuvių.
 
Anot Mato, platforma visų pirma skiriasi nuo kitų tuo, jog ji pirmiausia orientuota į kūrėją. Gana drąsu nustumti klausytoją į antrą planą, tačiau akivaizdu – veikia.
 
Ir veikia neregėtu mąstu – vieną rytą darbe atsidaręs emeilą, kuriame Britney Spears atstovas kreipiasi, norėdamas pradėti platinti jos muziką „SoundCloude“, Matas suvokė savo produkto vertę.
 
Net ir neminint tokių akį rėžiančių vardų kaip pastarasis, galima pateikti kitų muzikinių pažibų sėkmės istorijų, kaip „Foo Fighters“ albumas, pristatytas „SoundCloude“, ar antai neseniai visų „Facebook“ sienomis praūžęs „Beastie Boys“ – „Hot Sauce Committee Part Two“.
 
 
Žinoma, ne viskas orientuojama į komercializaciją ir plėtrą populiarių atlikėjų pagalba. Matas paminėjo ir neatrastus naujokus populiarinančią „SoundCloudo“ „Facebook“ puslapyje vykdomą iniciatyvą „SoundClouder Of The Day“, „SoundCloud Meetup“ pasaulinį kolaboracijų maratoną, vykusį bei vėl vyksiantį ir Vilniuje. Tačiau labiausiai nustebino lektoriaus netingėjimas užsiiminėti tokiais, pavadinkime, pašaliniais tautiškais projektas, kaip „Electronic Lithuania“ grupės moderavimas, ar emigrantišku tėvynės ilgesiu dvelkianti idėja, sukurti Lietuvos audioetnologinį archyvą „SoundCloude“. Gal kas žinot kur rasti tam tinkamos medžiagos? Matas prašo pranešti jam.
 
Trečiadieninę vakaro paskaitą užbaigė idealistinės ateities vizijos. Nors, turbūt, nesutikčiau su Mato nuomone, jog garsas turi daug didesnį potencialą internete nurungti video, tačiau galimybių jį panaudoti novatoriškais būdais tikrai yra. Čia, tiesa, buvo demonstruojami ne, kaip būtų galima tikėtis, muzikiniai eksperimentai, o gan praktiški (ir nebūtinai) balso realizavimo variantai.
 
Įjunges „SoundCloude“ patalpintą Egipto protestuose sumušto ir velniai žino kur vežamo reporterio įrašą, Matas prasitarė apie specialiai revoliucijų krečiamiems artimiesiems rytams kuriamą galimybę sukurti „SoundCloudinį“ įrašą tiesiog skambinant į jo serverius. Matyt, platforma nori įsiamžinti ne tik muzikos istorijoje, tačiau kaip bebūtų, idėja graži.
 
Baigęs kalbą ir nuoširdžiai atsakęs į visus auditorijos klausimus Matas Petrikas dar kartą paragino visus, turinčius ką pasiulyti, rašyti tiesiai jam. Išėję su kolega apie tai ir kalbėjome – ką tvarkyti yra. Tiek Vaiperio išsakytas susirūpinimas dėl nevaržomo spamo, tiek opi prastai konfigūruojamos paieškos problema. Tačiau viskam, matyt, savas laikas. Vakaro šeimininko teigimu, kiekvieną mėnesį yra pateikiama kažkas naujo, įdomaus. To paties tikėsiuosi ir iš kitos „Teorijos.“, kuri, deja, po vasaros. Kaip ir visiems studentams.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS