„Plunged“. Tikras koncertas, tikras albumas
Penktadienį po gana netrumpos pertraukos patyriau tokį tikrą, gryną koncertą. Liudas Mockūnas, Arnas Mikalkėnas ir Håkon Berre Kauno menininkų namuose pristatė albumu virtusią programą „Plunged“.
Šeštadienį trio koncertuos Vilniuje, „Jazz Cellar“, tad pamaniau, kad mano patirtis gali tapti kokybiška rekomendacija priešvakarėliniam veiksmui sostinėje.
Koncertas buvo trumpas, lygiai valandos, ir be jokių iškviečiamųjų pakartojimų – tiek medžiagos, kiek albume. Žinoma, tūrio – daugiau, kaip ir visuomet, stebint gyvai su saksofonu santykį mezgantį Liudą Mockūną. „Plunged“ – tai jo ir nuo fortepijono kiek laiko elektronikai nuvogusio Arno Mikalkėno kompozicijos, grynos, gaivios, tokios, kurias semti norisi pilna krūtine, atsilošus. Tikras džiazas, net ir užrašytas paliekantis laisvės papildyti muziką čia, dabar – garsais, šnabždesiais ar triukšmais. Meistrystė.
„Plunged“ išleido danai „Barefoot Records“. Daugiau apie tai čia.
Tikrumo man, aišku, suteikė ir Kauno menininkų namų aplinka, tokia tyra, nesutepta staliukų rezervacijomis ir kitais nebūtinai vertės muzikai suteikiančiais priedais. Unikali vieta, kai pagalvoji, nors tik politinių atsitiktinumų dėka tarpukariu ten taip ir neįsikūrė Vatikano nunciatūra. Apie vietą įspūdžio galima pasisemti čia:
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS