Max_M: „Žmonės turėtų išgyventi techno visa įmanoma jėga. Tai turi būti gyvenimo dalis, o ne mados sekimas“
Trumpai, slaptai, bet efektingai gyvavusioje erdvėje prie Reformatų parko Vilniuje užgimęs judėjimas „Didžiųjų agregatų inžinieriai“ taip pat per smarkiai nesiafišuoja, bet yra ištikimi savo tikslams. Techno grynuolius klausantys, grojantys ir atvežantys draugai neseniai „Trip“ bare džiaugėsi italo Obtane muzika, o metus ruošiasi baigti šio kraštiečio Max_M pasirodymu.
Vinilinę įrašų kompaniją „M_Rec LTD“ prieš trejus metus įkūręs ir jau 14 leidinių kataloge turintis didžėjus, prodiuseris, grafikos dizaineris yra koncentruoto, šaltoko ir stipraus savo vidine jėga skambesio atstovas. Prieš gruodžio 14-osios susitikimą „Trip“ jis man papasakojo apie reikalus Italijoje ir vidinį leidyklos gyvenimą.
Esi iš Romos, bet gyveni Milane. Ką šis miestas galėjo tau pasiūlyti, ko neradai Italijos sostinėje?
Tai labai skirtingi miestai. Roma – amžina ir monumentali, o Milanas vis dar tam tikrais aspektais naujas. Pavyzdžiui, dėl ryšių, kuriuos gali užmegzti. Į Milaną persikrausčiau dėl darbo, čia ir įsitvirtinau. Manau, jis gali pasiūlyti labai daug, tiek muzikos, tiek kitų reikalų prasme.
Ar niekada nesvarstei gyventi Detroite ar Birmingeme, miestuose, kuriuose gimė tau artima muzika?
Ne, Italiją per daug myliu, niekada nemąsčiau apie gyvenimą ne čia. Muzikinis įkvėpimas – kitas reikalas. Manau, reikia būti gimusiam svetur tam, kad asimiliuotum ir įvertintum skambesį, kuris ateina iš kitos šalies.
Beje, kodėl būtent Detroitas ir Birmingemas tau tokie įdomūs? Na, turbūt muzika renkasi tave, o ne atvirkščiai, bet gal trumpai papasakotum, kaip susipažinai su šių miestų skambesiu?
Tai buvo vieninteliai du miestai, pakeitę mūsų supratimą apie techno. Daugelis iš ten kilusių atlikėjų – daug daugiau nei prodiuseriai ar didžėjai. Jie techno išgyveno visomis prasmėmis ir nepraleisdami nė vieno niuanso.
Italų techno scena – Donato Dozzy ir daugelis kitų – šiandien taip pat labai svarbi. Net, sakyčiau, visai ne itališka, turint galvoje tuos popkultūros stereotipus, kuriuos apie Italiją turi susikūrę kitos šalys. Kaip manai, kokios pagrindinės jūsų stiprybės priežastys?
Nesu tikras. Bet daugelis italų atlikėjų su techno judėjimu susipažino pačioje pradžioje. Romoje reivai vykdavo prieš dvidešimt metų, o elektroninės muzikos evoliucija vėliau apėmė visa šalį.
Ar esi pastebėjęs, kad tavo leidyklos auditorija sensta? Ar, atvirkščiai, vis jaunesni žmonės atranda „M_Rec LTD“ skambesį?
Techno mėgsta įvairaus amžiaus žmonės. Taip buvo visuomet ir man tai labai patinka.
Ar pačioje Italijoje turite daug pasekėjų, o gal kitose šalyse jus vertina labiau?
Šiuo metu aistrų daug, žinoma, judėjimas vis dar pogrindinis ir niekuomet, manau, neišeis į mainstreamą. Aš nuoširdžiai tuo patenkintas. Kokioje Vokietijoje, aišku, techno operuoja visai kitame lygyje, bet tai jau visai kita istorija. Kaip ir apie tai, kaip Berlynas naują realybę priima su dideliu entuziazmu, erdve ir taip toliau. Italijoje tai nebūtų įmanoma. Pavyzdžiui, daugelis klubų baigia darbą 4 ryto, nes toks įstatymas.
„M_Rec LTD“ puslapyje skaičiau, kad demo įrašų šiuo metu nepriimate. Ar tai – laikina politika, kodėl jos laikotės? Beje, turbūt tų įrašų vis tiek daug sulaukiat?
Kai tik pradėjau, bandžiau išlaikyti kiek specifinę leidyklos idėją. Visi mano palaikomi atlikėjai, kurių įrašys leidžiu, yra žmonės, kuriuos gerbiu ir kurie vienu ar kitu būdu, savo unikaliu stiliumi prisideda prie techno scenos tobulėjimo.
O kalbant apie demo įrašus... Aišku, kad gaunu daug. Kartais jie būna geri, ir kai kuriuos tų gautųjų išleidau, nes buvo artimi mano požiūriui ir leidyklos vertybėms.
„Atgal prie šaknų “ – tai irgi frazė iš jūsų veiklos aprašymo. Ar nepakaktų tiesiog šaknis prisiminti? Ar, grįžtant prie šaknų, pakanka laiko ir vietos progresui?
Na, jei taip tiesiogiai, tai nemanau, kad tas grįžimas TOKS svarbus. Bet žmonės turėtų išgyventi techno visa įmanoma jėga. Tai turi būti gyvenimo dalis, o ne mados sekimas.
Kuriuo „M_Rec LTD“ išleistu atlikėju labiausiai didžiuojiesi?
Visais!
Leidykla turi liniją „Grey Series“. Ar, klausydamas kūrinio, jį iškart padedi į vieną ar kitą stalčiuką?
Tai du skirtingi dalykai. „M_Rec“ – 100% techno įrašų kompanija, o „Grey Series“ siūlo atlikėjams išreikšti save neapsiribojant stiliaus rėmais.
Esi grafikos dizaineris, tad ar pats kuri viršelius „M_Rec“ įrašams, ar savo talentą panaudoji kitiems darbams?
Daugiausiai piešiu leidyklai, taip. Bet turiu ir kitų projektų – leidžiame zinus, taip pat užsiimu webdizainu.
Ar besibaigiantys metai buvo sėkmingi?
Tikrai dosnūs. Man patinka tai, kuria linkme eina „M_Rec“, ir tai, kiek pagarbos sulaukiu iš žmonių, kurių nuomonė man svarbi.
Jei pasaulio pabaiga visgi ateitų, kaip ją pasitiktum? Kurdamas, šokdamas, už didžėjaus pulto?
Užsididžėjaučiau iki galo.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS