„Kurak“: Duokit dar
Ankstyva penktadienio pradžia – daugiau nei pusė likusio savaitgalio nuotaikos gaminimo darbo! Menų spaustuvėje pirmiesiems (galima sakyti, išankstiniams) gerbėjams prisistačiusio naujo jau pažįstamų talentų projekto „Kurak“ nariai, tikiu, tokiu penktadieniu, liko daugiau nei patenkinti. Juk gėlės į sceną ėmė plaukti vos programai įpusėjus.
„Kurak“ – tai visų pirma muzikos prodiuseris Vygintas Kisevičius, kurio biografijos raktiniai žodžiai – „Magic Mushrooms“, „Left I Right“, „Empti“ bei „Fusedmarc“. Tai jo galvoje suskambo natos, vėliau prigijusios vokalistams Markui Palubenkai, Karoliui Ramoškai, Eglei Sirvydytei ir Domui Strupinskui. Visi pastarieji – savaip aktualūs, savaip įsiprasminę lietuviškoje scenoje. Ne didžiojoje (nors Eglės projekto „mmpsuf“ albumas ir nominuotas „M.A.M.A“). Bet ir ne visiškai pogrindinėje.
Pridėk dar tris muzikantus, būtinus gyvam koncertui, šūsnį repeticijų, nuoširdų vadybininką, keletą interviu, ir voila, didžiojoje Menų spaustuvės salėje tapo ankšta. Susirinko visi, nors iki šiol girdėję tik prieš porą dienų internete paskleistą keturių „Kurak“ kūrinių EP, pavyzdingai laiku. Ir visi norėjo dar.
Gražu? Labai. Be rėmų, gal ne stebuklingai novatoriškai, bet profesionaliai. Niekas čia nekartoja nei kitų, nei savęs. Elektronikos tik tiek, kad pabrėžtų idėją. Saikingai teatrališka ta prasme, kad kiekvienas vokalistas kuria savo vaidmenį, turi savo laiką ir vietą, šviesos kvadrato paryškintą. Kiekvienas jų – asmenybė, ir visi 12 programos kūrinių – maži etiudai. Iš dalies paremti herojų praeitimi, kita vertus, atveriantys naujas tų asmenybių puses.
„Proper Heat“ žibinto Karolio – ekspresyvūs, gaivūs nuo batų galiukų iki skrybėlės krašto, net ir mikrofonui kiek streikuojant tai tikrai pagelbėjo pažinčiai su nauja muzika. Marko – kampuotai romantiški, beje, tik dabar supratau, kad kažkuo jis man panašus į „Joy Division“ vokalistą Ian Curtis. Eglės – plastiškai žiemiški, ir drama čia rado sau vietos. Negalėčiau kažkaip ypatingai apibūdinti gal tik slėpiningojo Domo, nes jam „Kurak“ kol kas teko tik vienas kūrinys, ir – čia jau mano kaltė – anksčiau scenoje jo nebuvau mačiusi.
Kokia Vyginto idėjos ateitis? Kiek žinau, ji jau planuojama. Toks veiksmas scenoje, premjeros jaudulį išgydžius ir programą kiek pailginus, galbūt paįvairinus duetais, gėdos nepadarytų nė vienam lietuviškam (gal ne tik – juk visi kūriniai angliški?) festivaliui. Manau, vietos melomanų piniginėse padarytų ir albumas. Visgi ilgų metų pradinei komandos sudėčiai prognozuoti nedrįsčiau – kiekvienas projekto narys jau pradėjo savo muzikinį kelią, ir būtų keista, jei imtų jį stabdyti dėl narystės dar vienoje grupėje. Nors ką gali žinoti?
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS