„Blondes“: „Maloniau, kai mus vertina bendrame kontekste, o ne talpina į siaurus apibrėžimus“
„Blondes“ yra du amerikiečiai, kurie šią vasarą išleido gal net puikesnį nei debiutinis antrąjį savo albumą „Swisher“ („RVNG Intl“). Platus elektroninis jų skambesys artimas ir tiems, kurie ištikimi diskotekai, ir tiems, kurie galvoja, kad šokių muzika – nebūtinai kažkas protingo.
Labai nuodugniai „Blondes“ studiją Brukline neseniai apžvelgė žurnalas XLR8R, o aš pakalbinau į Vilnių besiruošiančius Sam Haar ir Zach Steinman išoriniam pasauliui artimesnėmis temomis. Duetas šeštadienį gros „Opium“ serijoje „Briusly gyvas!“ ir taip atidarys klubo rudens sezoną. Junk albumą ir skaityk, arba dar nejunk ir tarp klausimų pažiūrėk vaizdo klipų.
Ar siekiate kurti muziką šokiams, ar klausymui?
Ir tam, ir tam! Norim, kad mūsų muzika veiktų kūną, o mintys sektų jam iš paskos bei mėgautųsi kūrinių struktūra ir vystymųsi. Toks holistinis požiūris.
Niujorkas – geriausias pasaulyje miestas muzikai ir muzikantams, nes…
Čia labai daug muzikos ir muzikantų. Nuolat supa nuostabūs atlikėjai, kasnakt skamba puiki muzika. O kūrybiškumas kūrybiškoje aplinkoje žydi.
Niujorkas – blogiausias pasaulyje miestas muzikai ir muzikantams, nes…
Čia labai daug muzikos ir muzikantų! Kartais žmonės pasiduoda madoms ir buvimo kietu identitetui, tad muzikos scena gali atrodyti kaip cirkas. Be to, čia labai brangu, tad muzikantui šiame mieste gyventi gali būti tikrai sunku.
Jūs abu ne iš Niujorko, ar būtent čia gimė „Blondes“?
Taip, iš esmės taip. Niujorkas kupinas šios kultūros, ji stipriai traukia.
Ar ilga jūsų kaip klubinėtojų karjera?
Į klubus atėjom labiau iš muzikinės pusės, nei iš reiveriškos, bet, aišku, viena be kito egzistuoti negali.
Kokių netikėtų savo muzikos apibrėžimų teko girdėti?
Ai, juos iškart pamirštam. Žmonės gali vadinti daiktus kokiais tik nori vardais, jei jiems taip lengviau susigaudyti chaose. Maloniau, kai mus vertina bendrame kontekste, o ne talpina į siaurus apibrėžimus.
Kokiais dar „RVNG Intl.“ atlikėjais reikėtų pasidomėti?
Visais. „RVNG Intl.“ Įkūrėjas Matt Werth turi labai gerą skonį ir kuruoja išskirtinį atlikėjų būrį. Mums ypač patinka Holly Herndon ir Stellar Om Source.
Esate groję Niujorko muziejuje MoMA. Kaip ten atsidūrėt?
Dalyvavome jų padalinio PS1 vasaros renginyje, vėliau jie pakvietė ir pačiame muziejuje suorganizuoti reikalą. Buvo žiauriai gerai. Pakoncertavom, dar The Juan MacLean sugrojo labai deep setą, gimė 8 kanalų audio instaliacija.
Vis dar dirbate ir „rimtus darbus“, ar mesite juos kada dėl muzikos?
Tai reikštų, kad tektų nuolat keliauti ir koncertuoti be pertraukų, o tai jau nelabai sveika.
Ar esate vienas kitam pasakę „Jėga, pasiekėm savo“, ar ši frazė – dar ateityje?
Gal pirmo turo metu taip ir kalbėjom, bet jei atvirai, tai niekada neturėjom didelių tikslų ar realių ambicijų be to, kad norėjom kurti muziką ir ja dalintis. Tai, kas įvyko po to ir vis dar vyksta – tiesiog smagi kelionė.
Daug diskutuojate kurdami muziką, ar geriausiai klausimai atsakomi naujais garsais?
Pasikalbame, bet svarbiau yra tiesiog daug groti ir susigroti. Čia kaip šokis – nebūtina apie tai kalbėti.
Vaizdo klipai – neatsiejama „Blondes“ dalis. Ar daug patys kišatės į kūrybinį procesą, ar pasitikite režisieriumi?
Siekiame išlaikyti vientisą vaizdo klipų stilių, tad dažnai juos kuriame ir režisuojame patys. Arba surandame režisierių, kuris, mūsų manymu, atitinka norimą estetiką. Labai patinka, ką pastaruoju metu padarė Gregas Zifcakas.
Vilniuje pasirodysite paskutinę vasaros naktį. Kaip jums šie keli mėnesiai? Kur įdomiai teko pagroti?
Visur buvo tikrai nuostabu. Bet turbūt vertėtų išskirti šalia Drezdeno vykusį festivalį „Nacht Digital“. Buvo labai gera būti tarp tų visų puikių ten dalyvavusių atlikėjų.
BLONDES @ Facebook
BLONDES @ Soundcloud
Briusly gyvas! @ Opium 08.31
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS