Peak & Swift („Salon zur Wilden Renate“): „Siekėme sukurti savotišką priešpriešą minimalistinei nuobodybei, tuomet tvyrojusiai Berlyne“
Daug yra naktinių klubų su nepriekaištinga programa, daug – puikiai įrengtų, bet – bent jau iš mano lankytų – vienintelis „Salon zur Wilden Renate“ yra tas idealus balansas tarp muzikos, veiksmo, nuotykio, paslapties, atradimo ir nusidėjimo. Ne tik dėl to, kad į jį patenki labirintu ir toliau klaidžioji laiptinėse ir koridoriuose tarp netikėtų barų ir kambarių, norėdamas eiti šokti patenki į lovą ir taip toliau...
Balandžio 4-ą Berlyno salono rezidentai, programos tvarkytojai ir įvaizdžio puoselėtojai, didžėjai Peak & Swift atvažiuoja į Vilnių vežini lagaminu, pilnu „Renate“ nuotaikos (jie net renginio plakatą patys neprašyti padarė). Taip pat – savo mėgstamu norvegų prodiuseriu Andre Bratten.
Vaikinai, praėjusią vasarą groję „Opium ant bangos“ iškyloje Nidoje, prieš vizitą į tikrąjį „Opiumą“, man papasakojo apie tai, kas jų gyvenime šiuo metu svarbiausia. Ta laukinė Renata. Įkvepianti ir skatinanti pasitempti bei nepasiduoti kasdieniam darbe! Fonui – naujausia klubo podcasto serija.
Kaip DJ duetas atrodot neišskiriami. O kaip susiėjot?
Kartu grojam nuo 2002-ų... Jau beveik DJ seneliai! Susipažinome per draugą, kuri savo ruožtu su Peak susitiko Azijoje. Greitai supratom, kad muzikiniai skoniai labai panašūs, ir jau po poros savaičių ėmėm kartu leisti laiką bei groti.
O kiek laiko prireikė suprasti, kad norit savo klubo?
Čia reikėtų įvesti aiškumo – nesam „Renate“ savininkai, bet nuo 2007-ųjų, kuomet viskas ir prasidėjo, esam pagrindinės komandos nariai. Kaip promoteriai ir rezidentai siekėme sukurti savotišką priešpriešą minimalistinei nuobodybei, tuomet tvyrojusiai Berlyne.
Ar pirmiausia atsirado pastatas, o tada – klubo idėja, ar buvo ieškoma labai specifinių patalpų, kad tilptų idėjos?
Vienas iš auksinių „Renate“ protų, Tony, gyveno čia netoliese ir kasdien praeidavo pro pastatą keliaudamas į Berlyno centrą. Po kurio laiko, kai ieškojo patalpų, prisiminė šias, nes jos pasirodė įdomios – neturėjo artimų kaimynų. Pasidomėjo savininkais, ir... Visa kita – jau istorija.
„Renate“ – uždaras klubas su pastoviais lankytojais, ar kas savaitgalį matote daug naujų veidų?
Ir taip, ir anaip. Lojalių gerbėjų, praleidžiančių klube didžiąją savaitgalių dalį, armiją turim didelę. Bet, aišku, čia užsuka ir daug Berlyno svečių. Savaime suprantama, kai miestas populiarus dėl klubų ir vakarėlių, kad ir pas tave tie interesantai užsuks. Tai tikrai nėra blogai, nes būtent dėl turistų mes, Berlyno klubai, galime išgyventi nekovodami vieni su kitais.
O ar stebit, ką veikia kolegos – klubai ir renginių organizatoriai? Reaguojat į jų veiksmus ar remiatės nuosavomis idėjomis bei logika?
Aišku, žinom, kas Berlyne vyksta, bet mūsų tikslas – kurti kažką savito ir unikalaus. Tokių vietų, kaip „Bar 25“, „Kater Holzig“, „Holz Markt“ ar „Sisyphos“ komandos – mūsų artimi draugai. Tai nereiškia, kad stengiamės visi būti vienodi, bet esame sąjungininkai, kurių auditorijos iš dalies persidengia. Tai – ne konkurencija, o savotiška brolija.
Kurie „Renate“ renginiai jums patiems svarbiausi ir brangiausi?
Nė vienas renginys nėra geresnis už bet kurį kitą „Wilde Renate“ vykstantį. Stengiamės visiems renginiams ruoštis kruopščiai ir visuomet lankytojams pasiūlyti jaudinančią bei kaskart skirtingą patirtį. Kad žmonės lengviau įsivaizduotų, ką mes čia darome, galiu paminėti „MS Renate“ tūsus laive kasmet gegužė 1-ąją, mūsų lauko terasoje „Else“ leidžiamus sekmadienius, taip pat „Voyage Voyage“, „Paradisco“, aišku, klubo gimtadienius bei Naujuosius. Sąrašą galėtume tęsti ilgai...
O kokio pobūdžio muzikantus ir didžėjus kviečiat?
Stengiamės pasikviesti tuos, kurių muziką grojame didžėjaudami. Taip pat pasitikime muzikaliai artimų draugų bei atlikėjų rekomendacijomis. „Renate“ programoje – ne tik didžėjai, bet ir gyvi pasirodymai, vykstantys įvairiuose klubo kambariuose ir kampuose. Kai kuriuos galima laikyti elektronine muzika, kitus – nebūtinai, bet jie visi įsikomponuoja į tą mūsų vadinamą „Renatės garsą“.
Ar klubo darbuotojų komanda didelė? Dažnai keičiasi žmonės, o gal pagrindą sudaro seni draugai?
Vėlgi ir to, ir to mišinys. Yra žmonių, kurie čia dirba daugiau nei 6 metus, nuo pat pradžių, bet visuomet atsiranda ir naujokų. Komandos dydis svyruoja – pilnu ir nepilnu etatais įvairiose pozicijose iš viso dirba nuo 50 iki 100 žmonių.
Naktinis gyvenimas – dinamiškas verslas. Įmanoma dirbant kartu išlikti draugais?
Aišku, kad įmanoma. Buvome draugais prieš įmerkdami kojas į šį verslą, ir būtent draugystė padėjo ištverti ir gerus, ir sunkesnius laikus. Taip, keičiasi ir santykiai, ir rolės komandoje, bet kai prisimeni pačią pradžią ir pamatai, kur kelionė tave atvedė, supranti, kad labai pasisekė, jog galėjai visa tai nuveikti su draugais. Vis dar draugais.
Berlyniečiai mėgsta ištempti naktis iki begalybės – na, iki kokių 72 valandų be pertraukų. Iš kur tiek energijos tūsams?
Turime tokią prabangą leisti žmonėms klausytis muzikos ir tūsintis tiek, kiek jie iš tiesų nori, nes savivaldybė praktiškai neriboja barų ir klubų darbo laiko. Kaip ir sakiau, „Renate“ komanda didelė, tad, kai vakarėliai užsitęsia, dirbam pamainomis.
Kartu su norvegu Andre Bratten atvykstate į Vilnių ir tai tikrai nebus pirma „Renate“ išvyka. Kaip paprastai vyksta jūsų išvažiuojamieji renginiai?
Nebūna taip, kad atvažiuojam, pagrojam ir išvažiuojam. Dažniausiai prieš renginį atsiunčiame dekoratorių komandą, kuri dirba su vietiniais promoteriais, kad klubas įgautų „Renate“ jausmo ir svečiai pasijaustų kaip tikrame mūsų tūse. O po pagrindinio renginio tenka kraustytis į „after hours“ vietą bei tęsti reialus, nes, kaip ir sakėm, ne visi miestai tokie liberalūs, kaip Berlynas.
Šiemet antrą kartą dalyvausim „Garden Festival“ Kroatijoje, taip pat kalbamės su kitais klubais įvairiose vietose – sekite spaudą!
Klubas turi ir savo leidyklą „Renate Schallplaten“. Kaip jai sekasi?
Pirmi du leidiniai su „Wareika“, „dOP“, Acid Pauli, Snuffo iš „Snuff Crew“, Skatebård, ir „Samanta Fox“ vaikinais pasisekė puikiai. Naujausias, „Out Of Sight“, pasirodys visai netrukus, jį paruošė mūsų draugas ir rezidentas Sebastian Voigt, remiksų pridėjo „Permanent Vacation“ vyručiai ir Good Guy MIkesh.
Balandžio 12-ą vyks leidinio pristatymo tūsas su Sebastian, Peak, Aquarius Heaven, „Permanent Vacation“ didžėjais, Noema, Tobias Gullberg ir „Samanta Fox“. Bus totalinis „Renate“ šeimos reikalas, tad jei kas iš skaitančių tada bus Berlyne, nepraleiskit.
O radijo laida? Apie ką ji ir kas atsakingas?
Radiju ir podcastais rūpinasi „Samanta Fox“ nariai Gizzie ir Jonny. Šio projekto tikslas – pristatyti mūsų ir čia grojančių bei laiką leidžiančių atlikėjų santykį bei, žinoma, pačią muziką, kuri yra „Renate“ pasaulio dalis. Radijo pagalba kiekvieną mėnesį sudominame ir savo teminiais „Motto“ vakarėliais – laida transliuojama prieš pat renginį ir dažniausiai joje dalyvauja to vakaro artistai.
Tiems, kas vasarą neplaukė su jumis ant „Opium“ bangos, gal galit trumpai pristatyti save kaip didžėjus?
Mes – tai amerikietiški kalneliai kosmose, nešantys į Wookie planetą.
Kokį nuoširdų patarimą galėtumėt duoti norintiems atidaryti savo naktinį klubą? Na, ar tapti didžėjais...
NEPRADĖKIT.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS