„Muzikinis vidudienis“ apie V. Bložę
Vis norisi kiek įmanoma atsiriboti nuo per greito, per tuščio, bet labai įkyraus triukšmo aplink ir gręžtis atgal. Gal dėl to, kad ten ramiau, gal dėl to, kad suvokimas, kiek mažai dar žinau, kasdien tik stiprėja.
Pirmasis metų „Muzikinis vidudienis (LRT radijas, sausio 6 d.) labai taikliai iliustruoja mano 2017-ų pradžios nuotaikas ir poreikius. Beveik nieko detaliau nežinojau apie neseniai mirusį Vytautą Bložę, tiksliau, maniau, kad beveik nieko. Visgi muziką, skambėjusią laidoje, iš esmės pažinau, tik niekad nebuvau susimąsčiusi apie tai, kieno ten žodžiai. Ir kodėl jie tokie. Ir kaip jie užrašyti.
Beje, šį tekstą V. Bložė parašė paprašytas kompozitoriaus Algimanto Raudonikio (jis kūrė muziką), nes šiam reikėjo žmonos atsiprašyti.
Kalbant plačiau, LRT radiją reikėtų paklausyti daugeliui kūrybinės laisvės kitose radijo stotyse turinčių. Gal ne visada „up to date“ atsipalaidavimo prasme, bet profesionaliai, atidžiai, įtraukiančiai. Ne tiesiog sėdi ir pašneki, dar paskambini kam nors, paleidi dainą. Ne tiesiog. Gyvo vaizdo klausant tokias laidas niekada nepritrūksta. Nespėji net apie tai pagalvoti. Apie kitus mano vertinamus vedėjus ir laidas dar tikrai papasakosiu.
Šią laidą klausiau gyvai penktadienį spiginant saulėtam minusui, važiuodama iš Kauno į Vilnių per Aukštadvarį, kad ilgesnis kelias būtų. Čia gal net 2017-ųjų tikslas.
Tam tikra prasme man labai pasisekė, nes šiuo metu tenka laimė vairuoti automobilį TIK su radiju. Nuo pavasario labai daug fantastiškų dalykų išgirdau, kurių pati nebūčiau sugalvojusi ieškoti.
Bet kol kas – apie Vytautą Bložę. Nuostabų.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS