Diakritiškai geros „Baltic Trail“ Kalėdos
Dar vasaros pabaigoje į Rygą susirinkę 17 Latvijos, Estijos, Lietuvos gyventojų per savaitę privirino daug įdomios muzikos. Ne po vieną, o po du, kartais po tris, o greičiausiai visi kartu.
Kalėdų proga turim antrąją elektroninės muzikos stovyklos „Baltic Trail“ kompiliaciją, ir tikrai yra kur užklimpti ar net pasiblaškyti, nes viskas čia labai skirtinga ir įvairu. Net keista, kad visi gabalai, sudėti į vieną vietą, skamba taip darniai.
Kaip ir kalbėdama apie pirmąjį, 2013-ųjų stovyklos rezultatus apžvelgusį rinkinį, taip ir dabar negaliu neišskirti kūrinių, tarp kurių autorių įrašytas estas, tik šįkart ne Lauri Lüdimois, o Firejosé. Ir prisipažinsiu, kad per šiuos metus taip ir nesugebėjau nė vieno jų išgirsti gyvai, nors galimybių buvo tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje. Na, braukiu Estiją ryškiau savo darbų sąraše. Bet tikrai, paklausykit jo ir mūsiškio Münpauzn (pastarasis taip pat laimi mano simpatijas už visus collabus) „Kombinat“. Visiškas „Sūpynių“ rytas.
Kaip ir reikėtų tikėtis žinant „Baltic Trail“ iniciatorių „Dirty Deal Audio“ pagrindus, kompiliacijoje nemažai hiphopinių atodūsių, nuo beveik senosios („Stoppa“ ir „4 Fresh Kids”) iki anos taisykles drąsiai braukančių Napo ir latvių kolegų pareiškimų.
„An Endless Night“ – garso takelis keliantis keltu į Nidą. Dar vienas mano favoritinis „More Or Less“ – leidžiantis nuo kalno su bet kokio pavidalo lenta. O ją pakabinus ir atsidūrus klube turėtų pasitikti Vaiperio ir Sim Sim „Gabalas“. Manau, per artimiausią „Despotin Beat Club“ vakaronę taip ir nutiks.
Jei tai yra Baltijos šalių draugystė („Baltic Trail“ pavadinimas įkvėptas Baltijos kelio), ji tikrai turi ateitį. Kompiliacija „Baltic Trail 2014“ pranoko savo pirmtakę. Gal įvairesnė stovyklos dalyvių sudėtis, gal jų kūrybinė branda, nežinau, bet norėčiau, kad į vinilą būtu įspausta ši, o ne pernykštė. Arba abi, be abejo!
P.S. O kodėl diakritiškai? Nes pabandykit iš atminties ar iš akies parašyti visų dalyvių vardus su visais reikalingais taškais ir brūkšniais.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS