Muzikantai appsuose. Kas ką kaip?
Visi būdai savo muziką skleisti yra geri, jei priimtini ir apsimoka abiems pusėms, tai yra, autoriui ir klausytojui. Radijas, televizija, parduotuvės yra savaime suprantami, kaip ir internetas kompiuteriuose, ir netgi torrentai kai kuriais atvejais yra naudingi. Šįkart apie muziką telefonuose, nors čia ji skamba ypač prastai.
Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad „Soundcloud“, „Mixcloud“, „RBMA“ ir „Youtube“ appsai telefone yra jėga, kai nori greit kažką parodyti, pats paklausyti bėgdamas, eidamas, mindamas ar kitaip prie kompo nebūdamas. Arba, pavyzdžiui, „Neringa FM“ kurorto nuotaiką sukurti čia ir dabar gali. Atlikėjų appsai man yra ne toks pažinta sritis, gal dėl to, kad norimus kūrinius ir taip visus pasiklausau per aukščiau minėtus, jei reikalas prispiria. Arba tiesiog patingiu žaisti.
Aišku, kai turi savo namus, į juos visko ir visaip kitaip gali prisidėti, nei leidžia koks nors debesis. Bet kai visi sėdi feisbuke, į asmenines svetaines, o ir appsus, pritraukti, manau, sunkiau. Bet pritrauksi, jei duosi kažką daugiau. Pavyzdžiui.
Markas Palubenka šią savaitę pristato pirmąjį Baltijos šalyse appsą telefonams. Jame – lietuviškas atlikėjo kartu su Vygintu Kisevičium ir Pauliumi Kilbausku įrašytas minialbumas (tiesa, jo kūriniai jau internete), taip pat – Leon Somov remiksas, kurį galima persidaryti savaip. Ateityje bus – anksčiau nei kitur – klipai, bilietų į koncertus pirkimas ir panašūs maži džiaugsmai.
Manau, idėja gera ir vartotina, jei turinys bus iš tiesų unikalus ir ankstyvas. Jei dar kažkuo intriguos ir Marko muzikos dar nežinančius, tikrai bus naudinga ir pačiam atlikėjui.
Tiesa, dėl developerius ištikusių sunkumų kas Marko appsas veikia tik „Android“ telefonuose – ifoniukai liūdi. Suprantu, techninės kliūtys yra kasdienybė, bet aš būčiau spaudos konferenciją rengusi ir programą pristačiusi, kai jau veiks viskas ir visiems. Nes dabar pabandyti negaliu, o vėliau gal ir pamiršiu?
Taip, Marko appsas yra pirmasis Baltijos šalyse, bet internete režimas – bevizis, todėl nori nenori aš įvykį lyginu su kitais neseniai matytais panašiais.
Pavyzdžiui, švedas Avicii – nekalbu apie jo muzikinę estetiką ir vertę, ar dar kažką, nors daugeliui iki jo pasiekimų kaip iki mėnulio – naujo albumo „Gravity“ proga irgi išleido to paties pavadinimo appsą.
Esmė tame, kad jame yra žaidimas, kurio lygius pereidamas gauni taškų, taip perki dainas (kurios, beje, čia pristatomos kiek kitokių versijų) ir dar exclusive miksą gauni. Yra azartas, yra noras grįžti ir appsą atsidaryti vėl, yra paskata leisti pinigus. Žaidimai įdomūs tikrai didesniam skaičiui žmonių, nei yra Avicii fanų, tad rinka tik plečiasi.
„Pet Shop Boys“, nors karjeros ilgumo prasme jau nebe jaunuoliai, toli gražu nestovi aname šimtmetyje bei turi savo „Singbox“. Jis – mokamas, bet irgi su žaidimu. Dainų tekstų. Reikia pataikyti juos sudainuoti, surinkti kuo daugiau taškų, papasakoti visiems per feisbuką ir t.t. – vėlgi standartinis žaidybinis ėjimas ir papildomas uždarbis (nes papildomas dainas karaokei reikia pirkti papildomai).
O ką jūs esat įtraukiančio atradę muzikos appsų srity? Pasidalinkit, jei tai daugiau už biografiją, koncertų datas ir nuorodas, pamaigysim visi.
---
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS