2015-11-26 20:00
Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6/16, Vilnius
Senokai varvinau seilę žiūrėdama į „Red Bull Flying Bach“ galerijas ir vaizdo klipus, susuktus kažkur pasaulyje, bet jau tikrai ne Vilniuje. Ir va, lapkričio 26-ą proga patikrinti, kaip gi breikeriai moka suktis pagal Bachą ir gyvai atliekamą jo „Gerai temperuotą klavyrą“, atsitiks ir mums. Unikali ir greitai dar tikrai nepasitaikysianti.
2015-11-20 20:00 - 2015-11-23 23:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras / Vilniaus kongresų rūmai, Gedimino pr. 4 / Vilniaus g. 6, Vilnius
Dalykai nesibaigia – vos atsisveikinus su „Vilnius Jazz“ iškart savo programą paskelbė kiek jaunesnis, bet užmojais nė kiek ne menkesnis „Vilnius Mama Jazz“. Lapkričio 20-23 dienomis Nacionaliniame dramos teatre ir Kongresų rūmuose – nuo Egipto iki kosmoso. Čia labai jau bendrai pasakyta, nes maršrutą sudarinės net 150 muzikantų.
2015-11-16
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Galima vadinti avantiūra, galima - žiemos pasaka, bet pirmąkart „Opium“ švęsim tarptautinę tolerancijos dieną, nes tam šiemet itin daug priežasčių. Vos užsimezgusią idėją netruko palaiminti net keli jau klube lankęsi veikėjai - Aerea Negrot, Jennifer Cardini ir Prosumer, o šis pavadino ir savo bičiulę Tama Sumo. Klubas laukia ir visų norinčių bent po kūrinį į meilės, draugystės bei tolerancijos temą uždėti vietinių artistų. Nes tik tokioms emocijoms vieta šokių aikštelėje.
2015-11-14 21:00
Paviljonas, Pylimo g. 21B, Vilnius
GON viską daro burna. Žinau, tai ne taip jau būtina žinoti muzikos tiesiog klausantiems kaip fono, ir net gyvai stebint Žygį kartais sunku suvokti, kas gi vyksta tarp visų mygelių, laidų ir pedalų. Bet taip, visi GON skleidžiami garsai vienaip ar kitaip gimsta iš to, ką jis ištaria, išspjauna ar iškosėja. Liaudiškai tariant, tai beatbox. Bet iš tiesų daug plačiau.
2015-11-07 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Dasha Rush turi savo leidyklą „Fullpanda“, kurios šūkis yra „All you need is ears“, ir, kai tai suvoki, visa kita pasidaro išties nelabai svarbu. Techno ribas vis bandanti iškreipti, pastumti, išversti eksperimentatorė šiemet išleido romų albumą leidykloje „Raster-Noton“, dažnai groja ne bet ką pamilstančioje Japonijoje, o šeštadienį jau trečiąkart bus Lietuvoje. Buvo „Sūpynėse“, buvo greta Kauno radijo gamyklos, dabar bus antrąkart „Opium“ rengiamame „Resolute“. Pasitinka ciklo autorė Anna Hanna, plokštelių tam kartui užsipirkęs Loranas Vaitkus ir demomiksą įsriegęs Jogaila. Valio.
2015-11-05 21:00
Liverpool Indie/Rock Bar, Gynėjų g. 14, Vilnius
„Sha: TRI: Ah“ keliasi į barą „Liverpool“ ir įkurtuvėms atsiveža Pictureplane tiesiai iš JAV postkultūrinių griovių. Yra tikėtina, kad būtent šis koloradietis sugalvojo terminą 'witch house', tai bent už šį žygdarbį verta nueiti ir jam ranką paspausti. Bet ne tik dėl to, nes Vilniuje Pictureplane pristatys naują savo albumą „Technomancer“, kuris susipažinimui streaminamas tiesiog čia.
2015-10-30
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Naujienos yra didelės, ir, nors dar net neprasidėjo festivalių sezonas, jau yra dėl ko laukti jo pabaigos. Spėju, niekas kitas, nei „Vilniaus festivaliai“, ir nerizikuotų atvežti tokio subtilumo elektroninės muzikos performanso, nors Squarepusher vardas ir labai didelis bei jau istorinis. Ne, tai nebus pasirodymas masėms. Taip, mums labai, labai sekasi.
2015-10-30 20:30
Romuva, Laisvės al. 54, Kaunas
Spėju, ne man vienai pažintis su industrial muzika galėjo prasidėti nuo vokiečių „Einstürzende Neubauten“, ir tai, kad vienas jos įkūrėjų Blixa Bargeld atliks solinę programą „Rede / Speech“ kino teatre „Romuva“, yra pakankamai keista net ir žinant, kad pernai jis grojo Rygoje, ir būtent čia įstrigo medjų meno ir muzikos festivalio „Centras“ organizatoriams. Tiesa tarp EN ir 2015-ųjų dar buvo daug darbo su Nick Cave, bendradarbiavimas su Alva Noto ir kitų viražų, Blixa darančių išties unikaliu personažu. Kino salėje vietų mažai, ir tai bus jubiliejinio „Centro“ uždarymas.
2015-10-29 19:00
Meno forma, Savanorių pr. 166, Kaunas
Pavadinimas „Griežtas srautas“ gana aiškiai apibūdina tai, kas nutiks Kauno galerijoje „Meno forma“, festivalio „Centras“ rėmuose. Galiu tik pridėti, kad kompiuterių kompozitorius vengras Gábor Lázár yra ypač laukiamas festivaliuose visoje Europoje, ir dar pernai jį į savo akiratį įsitraukė visuomet tolyn žvelgianti S13 organizacija.
2015-10-23 22:00
Lizdas, Nepriklausomybės a. 12, Kaunas
Organizatoriai pagrindinį spalio 23-osios festivalio „Centras“ svečią prancūzą iš Vokietijos Kangding Ray pristato kaip retrofoturistą, o aš dar pridedu raktinį žodį - leidyklą „Raster-Noton“, kurios ištikimas bendražygis jis yra jau ne vienerius metus.
2015-10-16 18:00
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius
Jei pasaulyje liktų tik Biosphere įrašytas ambient, vis tiek pakaktų iki gyvenimo galo. Aišku, aš už įvairovę, tuo labiau, kad biosferinė aplinka – gana specifinė ir techniška, čia tik taip džiaugiuosi, kad norvegas Geir Jenssen pagaliau atvyksta ir pas mus. Į, manau, idealiai tam derančią juodą kamerinę „Menų spaustuvės“ erdvę, nors, neslėpsiu, mąsčiau ir apie planetariumą.
2015-10-15 19:00
Rusų dramos teatras, ono Basanavičiaus g. 13, Vilnius
Visuomet laukiamas, visuomet išrandantis save iš naujo ir tuo pačiu visuomet per trumpas. Norėtųsi dar poros vakarų, galbūt kitoje vietoje? Visgi „Vilnius Jazz“ yra tas festivalis, kuris turbūt labiausiai įprasmina spalį. Rusų dramos teatre, kaip ir kasmet.
2015-10-13
Įvairios vietos, Vilnius
Terry Riley koncertas Kongresų rūmuose spalio 13-ąją žymi jau 25-ąjį aktualiosios muzikos festivalio „Gaida“ rudenį. Pagrindinė jo programa, žymima tema „Global LT“, vyks spalio 23-30 dienomis, ir nors kiek apmaudu, kad viena akimi užmatytas planuotas Apparat koncertas visgi neįvyks, vakarų, kupinų aktualaus garso, pakaks ir taip – dėmesys Ukrainai, naujos jau klasika tapusių kūrinių interpretacijos, svečiai iš Italijos, Airijos ar Jungtinės Karalystės bei įdomiausi Lietuvos atlikėjai, o baigs „Gaidą“ Squarepusher įskiepis menų fabrike „Loftas“.
2015-10-09
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Aha, jau penktas! Po pirmojo „Sirius“ buvau skeptiška, bet, atrodo, elektroninė sistema pati save subalansavo ir veikia. Net keturios erdvės penktadienį ir dvi šeštadienį, septyni svečiai iš užsienio, nuo repo iki techno apimantis spektras ir palyginti draugiška kaina už visa tai.
2015-10-02 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Wilde Renate“, nors ir atnaujinus tiesioginius skrydžius į Berlyną, vis dar nepatogiai toli, tad visuomet gera Vilniuje sutikti bent kokį vieną rezidentą. Paramida, tiesa, savo „Paradisco“ istoriją klube jau baigė, bet yra betarpiškai susijusi su visa Renatos šeimyna. Dar ji turi kietų kiečiausią leiblą „Love on the Rocks“, kurio išleistame Khidja kūrinyje buvau prazulinusi skaitmeninę skylę. Ir dar dirbo plokštelių parduotuvėje „OYA“, tad slapčiausius ginklus įsisavina pati pirma. DJ kultūra!
2015-10-02
Palladium / Daile, Ryga
„Skaņu Mežs“ nuotykis Rygoje prasidėjo dar 2003-aisiais, ir kaskart latviams paskelbus ateinančio festivalio programą ar jos dalis kažkaip neramiai kėdėje pasimuistai, kad štai, visai greta Lietuvos, yra taip paprastai ir tuo pačiu didingai. Apie aktualiausius šiandien, nusipelniusius istorijoje ir greičiausiai sublizgėsiančius ateityje. Festivalys nuotykingai muzikai. Rugsėjo 5-ąją „Baltųjų naktų“ proga įvyko mažasis „Skaņu Mežs“ renginys, kuriame dalyvavo ir lietuvis Liudas Mockūnas, o pagrindinis veiksmas vyks spalio 2-10 dienomis, tris turtingus vakarus.
2015-09-26 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Kai pirmąkart pamačiau Palmbomen II klipą „Carina Sayles“, tai pamačiau 7 kartus iš eilės. Ir šiaip retokai pavydžiu žmonėms gyvenimo klystkelių, bet kai perskaičiau, kad olandas Kai šį albumą įrašė po tikrom, nebe plastmasinėm (nors projekto pavadinimą įkvėpė būtent dirbtinės, augusios Olandijos pramogų parkuose) palmėm, esančiom fakin LOS ANDŽELE. Dar per vasarą sužiūrėjo daug „X-Files“ serijų, taip ir gimė tas albumas. Vasariškas? Galbūt, bet į Vilnių jis atkeliaus jau šiai pasibaigus. Be kompiuterio. Tik daug geležies ir VHS kvapo.
2015-09-26
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Sėkmė ir laimė. Vienu dviejų mano pastarosios išvykos į Berlyną highlight’ų tapo „Nightmares on Wax“ 25-mečio turo koncertas... ir labai slapčia tikėjausi, kad Vilniuje jis susilauktų ne mažesnio susidomėjimo. Dabar, kai matau datą kalendoriuje ir vietą, belieka dėt ne tik viltis, bet ir darbus, kad tai taptų realybe. Juk visi esam bučiavęsi pagal „Les Nuits“, pasitikę rytą pagal ištisus „Smokers Delight“ ir „Carboot Soul“, o visai šviežiai ir pagal „Feelin’ Good“.
2015-09-18 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Su Rebolledo aną sezoną baigę „Jäger Blow-Out“ šį pradeda kiek kita, labiau istorine kryptimi – atsiveža „Poker Flat“ ir „Dessous“ šefą Steve Bug. Už ne vieną išleistą šokių himną vertėtų jam padėkoti, o ir pats Steve Bug vis išmeta kokį singlą ar albumą, miksą, kompiliaciją ar setą. Su St. Stereo, Anna Hanna ir Recoco mestels ir pas mus. O tada – Danny Daze...
2015-09-18 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Intakz, nors vis drąsiau kopinėja psichodelinius korius ir konstruoja „Kablio“ muzikinį paveikslą, visuomet vienu širdies krašteliu lieka ištikimas tam gilesniam laužytam skambesiui, dėl kurio mes kadaise ir susipažinome. Ir pamažu pildo savo senas svajones.
2015-09-13 19:00
Marsas, Trakų g. 15, Vilnius
Na, kur daugiau galėtų vykti feisbuko puslapio, skirto pademonstruot Normalius Batelius, fanų susitikimas, jei ne bare, kuriame reziduoja Šventinis Bankuchenas, o kovo 8-ąją iškaba virsta priešinga planeta? Ar kuriame dirbančios barmenės rašo blogus. Tik „Marse“. Spėju, priešais Trakų g-vėje esanti „Humana“ kelios dienos iki renginio suklestės ir išsišluos.
2015-09-11 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Gerų, slaptų, dar nenuvirusių šiemet SMALŲ priprognozavo etatiniai veikėjai Manfredas ir 12 INČŲ PO ŽEME. Pirmas šūvis – jau Vilniuje viešėjęs, pernai „Vasaros terasoje“ grojęs Hugo Capablanca. Iš prigimimo ispanas, bet jau dešimt metų save radęs Berlyne, kur gyvena slapčiausiam iš smagiausių rajone – Wedding – ir turi savo leiblą „Discos Capablanca“. Nebus liūdna.
2015-09-11 22:30
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Svengalisghost buvo mano vienas laukiamiausių numerių festivalyje „Sūpynės“, kuris net ir amerikiečiui sunegalavus buvo puikus – bet skolas grąžinti reikia. Smagu, kad taip greit, vos stojus rugsėjui, smagu, kad atšiauriai detroitiškame – o iš ten ir Čikaga nebetoli –„Kablyje“. Bekompromisis hardwarinis live’as, akiniai nuo saulės ir prakaitas. Anti-minimal, bet ačiū, Minimal.lt.
2015-09-07 20:00
Ryšių kiemelis 837, Rotušės a. 20, Kaunas
Jau rašiau kažkur feisbuke, kad savaitgalis Preiloje, kur vyko 8-asis „SurfCamp“ su mažai bangų ir muzika antram plane, buvo kažkoks vienas nuostabiausių šią vasarą. Gal dėl tų planų ir vėjo galvoj. Pritemus, kai dangus įgavo tą nenusakomai mėlyną atspalvį, garsai visgi tapo svarbiausi. Juos vyniojo nei naujas, nei senas, nei tikras, nei pakibęs erdvėje projektas „Kaunas Zoo“.
2015-09-05 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Dar pavasarį užgaudžiau įdomius garsus iš Durbano, Pietų Afrikos Respublikos – juos į Europą importavo Londono susivienijimas „Goon Club Allstars“, išleidęs Rudeboyz EP. Šio susivienijimo atstovai pasiryžę ir kitus vilniečius sudominti gqom žanru, nes jo kepėjų ten, Pietuose, yra ir daugiau. DJ Name, DJ Game ir Moleskin pasitiks Bedim ir Elboe.
2015-09-04 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Iš nuotraukų atrodo, kad Lena rūko tiek daug, kiek aš, o dažnos pertraukėlės įstatymų kaustomose šalyse tikrai stiprina draugystę. Nors ir šiaip jaučiuosi šiai „Cómeme“ narei labai artima, gal dėl to, kad esu perklausiusi turbūt visus jos laidos „Sentimental Flashback“ epizodus.
2015-09-04
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Iškart abu sezono starto vakarus anonsuoja „Kablys“ ir iškart užduoda rūstų toną savo sienoms, kurios, be abejo, gėlėtų tapetų ir nenulaikytų. Atrodo, sezonas bus įstabus.
2015-08-19
Kraftwerk Berlin, Berlynas
Tiesiog neaprėpiamai ir neatremiamai įstabus festivalis viename gražiausių Europos miestų. Gaila tik, kad tiesioginiai skrydžiai iki rudens dar kabo ore, bet ir su autobusu dėl to, kas laukia, verta.
2015-07-22 19:00
Ryšių kiemelis 837 ir Piano.lt terasa, Kaunas, Vilnius
Su sudaniete Alsarah mane supažindino Lietuvoj savas, net „Ritmo kovose“ teisėjavęs ir kadaise į Noruišį buvęs panašus prancūzas débruit. Kai prieš mėnesį jį mačiau Barselonoje, dėvėjo rytietišką kepurėlę ir virino sau naują albumą su William Onyeabor elementais. Giliai paskendęs Afrikos smėlynuose jis buvo ir pernai toje pačioje Barselonoje, tame pačiame „Sónar“, tik su šio įrašo priežastimi - Alsarah. Kartu jie įrašė ankstesnįjį prancūzo albumą „Aljawaj“, persigėrusį pietinio Nilo vandenimis. Nors Alsarah jau pora dešimtmečių gyvena ne Sudane, o JAV (kaip ir daug kitų šios šalies menininkų), toli iš gimtinės kūrybiškai ji nepabėgo. O į Lietuvą, kas mano akims ir ausims yra kažkoks stebuklas, atvažiuoja su projektu „The Nubatones“, kurio nariai - muzikantai iš Egipto, Togo ir… Armėnijos.
2015-07-17
Salacgriva, Latvija
Stipriausias muzikos festivalis Baltijos šalyse ir šiemet pateisina tokį titulą – tiek didelio kalibro atlikėjais, tiek netikėtais sprendimais, papildančiais lineup’ą. Pati Salacgrivoje, Latvijoje, buvau tik vieną kartą ir labai, labai trumpai – paintervuoti Gaslamp Killer, tad daugiau pasakoti nedrįsiu, bet dalinuosi jau paskelbtu atlikėjų sąrašu.
2015-07-16 21:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Tradiciškai vasarojant sostinėje didesnė tikimybė ant šokių užšokt ne savaitgalį, o darbo dieną. Gali pradėt nuo „Minimal Mondays“ ir tęst iki pat penktadienio, kai metas prie jūros ar į festivalį. Šio savaitgalio išleistuvėms - grand live’as iš Vokietijos „Session Victim“.
2015-07-14 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Jau beveik prieš dvejus metus čiliečiai „The Holydrug Couple“ pradėjo įnirtingą „Kablio“ ciklą „Vilnius Psych Test“. Anuomet grupė man pasakojo, kad mėgtų prisigerti pagal chemikų „Elektrobank“, o įsimylėti pagal „Los Vidrios Quebrados - La primavera de Miss L.O'B“.
2015-07-09 19:00
LOFTO kiemas, LRT OPUS terasa, Švitrigailos g. 29, Vilnius
U Freeki Muthafucka
That's what U are 2 me
U Freeki Muthafucka
That's All I See
U Freeki Lil Mama
Now that's what U really are
U Freeki lil mama
I Wanna Make U my ghetto star
Ar daugiau bereik pridurt?
2015-07-03
Vasaros amfiteatras, Druskininkai
Festivalis-ne-festivalis-post-interneto-sanatorija-simpoziumas-zip-shutterstock-ppt-įvykis Druskininkuose!
Apie „Newman Festival“ jau kalbėjome mano radijo laidoje, kurioje svečiavosi Berlyno kultūrinės vietos „Panke“ kūrėjai, taip pat ir veiksmo Druskininkuose iniciatoriai Erika ir Liezhuvis.
Bet priminsiu – naujojo žmogaus temą netiesiogiai padiktavo šiemet Berlyno festivalyje „Transmediale“ lukštentos temos, neatsitiktinai „Newman Festival“ meninę dalį kuruos „Transmediale“ atstovas Robert Sakrowski. O tai jau labai solidu.
Muziką Druskininkų Nemuno vingyje esančiam vasaros amfiteatrui (būtent čia vykdavo šokių maratonai) renka Jacques Gaspard Biberkopf su kolegomis, tad kokybės bei sprendimų kvestionuoti irgi nereikia.
2015-06-25 18:00 - 2015-06-28 18:00
Miškai ir ežerai, Lietuva
Daugiau, mažiau, aukščiau, žemiau, supyniau. Į visas keturias puses nešančios „Sūpynės“ 2015-ais grįžta jau de-šim-tą kartą. Subrendusios, bet nesuaugusios.
2015-06-23 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Viso keturiolika šiemetinės „Opium“ laidos absolventų-pirmūnų, pasiryžusių išleisti dar vieną šokėjų laidą atostogų. Sezonas buvo nuostabus, su krūva gražių svečių nuo Roman Flügel ir Joakim iki Tornado Wallace ir Trus’Me. Žinoma, geriausiai mus pažįsta rezidentai, tad jiems - visa paskutinės, taip pat trumpiausios metuose, nakties garbė. Tūkstantis attendinančių feisbuke įkvepia.
2015-06-19
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Na, tikrai įdomiai klostosi tas gyvenimas, jei jau vienoje reklamos agentūroje sykiu dirba tiek didžėjų, kad užtenka visos nakties programai klube. Tiesa, „Opium“ penktadienį gros net ne visi, kurie vieno ir to paties biuro duris varsto – įtariu, smagios ten dienos. Naktis irgi bus. Juodas darbas po darbo.
2015-06-18
Barselona, Ispanija
Du kartus iš eilės atlaikiusi birželio kaitrą Barselonoje ir palyginusi ją su anksčiau savo lankytais festivaliais visoje Europoje drąsiai galiu sakyti, kad iš tų, už sienos, geriausias man yra „Sónar“. Tiek dėl jau minėtos Barselonos privalumų (man palapinė nėra būtinas festivalio atributas), tiek dėl būtent mano scenos, o ne radijo ar roko arenų legendų, tiek dėl dabar karštų veikėjų, tiek dėl gausos tokių vardų, kurie geidžiamais taps tik po kurio laiko, greičiausiai rudenį. Todėl birželio 18-20, ketvirtadienį-šeštadienį, o geriausia būtų trečiadienį-trečiadienį, ir vėl planuoju TEN.
2015-06-18 20:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Ar gali būti blogų dalykų iš Kalifornijos? Nemanau. O dar prisideda ir bruklinietiškas „Wolf + Lamb“ leidyklos gerumas. Žodžiu, amerikietiškai kvalitetinė „PillowTalk“ trio muzika visiškai gyvai, ir net ne po stogu, o „Studio 9“ terasoje, be galo tokiems dažniams tinkamoje. Dar galėtų būti ir dieną.
2015-06-13
Siemens Arena, Ozo g. 14, Vilnius
My finger is on the button… Atrodo, birželio 13-ą lietuvių laukia didžiausias mūsų electronikos istorijoje klubas/reivas/diskoteka/kaip benorėtum tai pavadinti. „The Chemical Brothers“ grįžta į pasaulio arenas, ir ta proga debiutuoja pas mus. Su nauju albumu, nauju šou ir neabejotinai stipriausiais hitais, įrašytais per 25 metus.
2015-05-30 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Garso takeliai filmams, kurie nebuvo, persmelkti disco greičio širdies plakimo. Kiti raktiniai žodžiai – retrofuturizmas ir industrija. „Sha: TRI: Ah“ sezoną baigia visiškoje aukštumoje ir su net dviem svarbiais svečiais.
2015-05-30 21:00
Liverpool Indie/Rock Bar, Gynėjų g. 14, Vilnius
Talino muzikos savaitėje, viename skambiausių šių metų savaitgalių so far, estų „Zebra Island“ nepastebėjau – na, programoje jie buvo ir grojo net du kartus, bet aš neužsukau. Šįkart pakankamai sintetinio, kad nebūtų per saldus, dream pop kūrėjai patys atvažiuoja į Vilnių, tad proga susipažinti su estų muzikos scena – labai patogi.
2015-05-30 20:00 - 2015-05-30 23:00
ŠMC kino salė, Vokiečių g. 2, Vilnius
NEWMAN – tai naujas visom prasmėm festivalis Druskininkuose, į kurorto vasaros amfiteatrą pakviesiantis liepos 3-6 dienoms. Jau paskelbta, kad Druskininkuose koncertuos tokie iš esmės Lietuvoje mažai tikėtini, ir ne tik todėl beprotiškai įdomūs bei aktualūs vardai, kap Dean Blunt, Micachu & The Shapes, Lucrecia Dalt, TCF ir kt. – daugiau jų rasi festivalio tinklapyje.
2015-05-29 22:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Patiko man žemieji dažniai ir Vingio parke, ir „Men’s Factory“, tik tarpinėse sezono stotelėse „Opium“ viršuj ir rūsy nespėjau apsilankyt. „Low Heights“ atostogų išeina netgi su britu Trus’me, ir tai, manau, yra svarbiausias sezono pasiekimas komandai. Žaidžiančio trenerio teisėmis grįžta ir Split Pulse.
2015-05-28
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Atrodo, „Ima Read“ buvo taip seniai, bet šįryt įsijungiau po ilgokos pertraukos, ir skamba taip pat tiesiai į taikinį bei aktualijas. Kreivų Niujorko gatvių vaikis Zebra Katz, nuo kontrakto su „Mad Decent“ pasirašymo jau sprėjęs ir gabalą su mūsiškiu Boyfriend įrašyti, ir „Red Bull Music Academy“ pasimokyt, atvaro paaiškint į Vilnių!
2015-05-23 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Per mažiau nei 10 metų niujorkietis Homeboy Sandman jau spėjo prirepuoti 5 albumus, o kur dar privalomosios kolaboracijos su kolegomis? Bytus jam daro visa krūva gerų prodiuserių, ir tikrai ne sutapimas, kad mano ausims geriausių autorius – Jonwayne.
2015-05-22 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Surimtėjęs ir išaugęs „Night Slugs“ firminį diskotekos piko dažnį britas Jam City išleido dainų albumą „Dream A Garden“. Elektroninis jis iki kaulų smegenų, bet su tiek daug primąstytų prasmių, kad tikrai labiau dainų, nei gabalų. Žinoma, „Night Slugs“ vitaminai vis dar sruvena, tad pagal gyvai atliekamą „Dream A Garden“, tikiu, bus galima ir pajudėti.
2015-05-16
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Gegužė sukasi kaip pašėlusi, tad tikrai nėra aišku, kas laukia šeštadienį. Ar saulė leis bent kiek pabūti kieme, ar visgi tupėsim po stogais. Visgi pavadinimas „Be Stogo“ gali virsti ir visiškai kodiniu bei derėti naktinei programai po Islandijos g. 4 sąramomis. Nes sąstatas to vertas. Plyš!
2015-05-15 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Nėra ką daug kalbėti apie Ivan Smagghe, išvedusį iš kelio jau porą Vilniaus naktinėtojų kartų. Mados keičiasi, BPM svyruoja, bet šis prancūzas nepajudinamas iš savo peklino sosto. „Smala“ sezono dar nebaigia, ir naktis jai tikrai bus per trumpa.
2015-05-14 20:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
Tikrai nenoriu patikėti, kad „Vasaros terasos“ sezonas DEŠIMTAS. Jūs turbūt juokaujat. Bet internetas niekada neklysta ir saugo visus įrodymus.
2015-05-09 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Despotin Beat Club“ yra jau solidaus amžiaus sulaukusi radijo laida, kuri kiekvieną antradienį skamba kaip ką tik, ką tik užsukta. Iš esmės todėl, kad Vaiper, Elboe, Bedim ir neseniai prie vedėjų kompanijos prisijungęs Fingalick kasryt minta šviežumo vitaminais. Nesu tikra, kokį internetą jie naudoja, bet daugelį trendų nuspėja anksčiau už likusius lietuvius.
2015-05-08 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Triskart perknisau audio archyvus, bet kažkur Katedros aikštės pašonėje 2008-ųjų gegužę kalbintas prancūzas Pilooski taip ir neatsirado. Vietoj to radau, pvz., pokalbį su Luke Vibert, bet čia kita istorija, gal ateičiai? Anąkart pas „Barbarella“ viešėjęs Pilooski tuo tarpu atsiskraidina savo keistą, kreivą bet visuomet į taikinį smogiančią selekciją jau penktadienį. Visi šie komplimentai - ciklo „DJ Culture“ proga. Manfredas jame pasirodo retai, Gvidas iš „Partyzanų“ - išvis. Gera proga ir kitiems seniai nešokusiems susitikt.
2015-05-07 19:30
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Eksperimentinis šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ ketvirtadienį „Kablyje“ atliks vakarų minimalisto Terry Riley kompoziciją „In C“, ir niekas negali būti tikras, kaip ji skambės jau vien dėl to, kad tikslus kūrinio atlikimas nebuvo paties autoriaus tikslas.
2015-05-06 19:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Labai gerai pamenu pirmąjį savo susidūrimą su „Garbanotu Bosistu“, nes jis nutiko M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje! 2011-aisiais ten vyko pirmasis mūsuose „TEDxVilnius“, ir taip, grupė šiame renginyje grojo. Man labai patiko, bet intymesnis ryšys vis neužsimezgė...
2015-05-03 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Post-punk, neopsichodelika, Kalifornijos rūkas – tokio recepto pavargusiam sekmadieniui daugiau nei pakanka. Grupę „Corners“ pasitinka lietuviai „Pindrops“ ir Daugvinas.
Post-punk, neopsichodelika, Kalifornijos rūkas – tokio recepto pavargusiam sekmadieniui daugiau nei pakanka. Grupę „Corners“ pasitinka lietuviai „Pindrops“ ir Daugvinas.
2015-05-02 21:00
XI20, Vilnius
Nutrūktgalviškasis DJ Vakarėlis kviečia į pasimatymą su „Agharta“ konspiracinėje erdvėje XI20!
2015-05-01 23:00
Paviljonas, Pylimo g. 21B, Vilnius
Jei bus kada alternatyviosios Lietuvos muzikos šlovės galerija, siena ar skulptūrų parkas, Paulius Kilbauskas toje erdvėje turėtų būti iškeltas ant specialaus pjedestalo. Nors greičiausiai nebus. Bet vertas. Prodiuseris, multiinstrumentalistas, dirbantis su kolektyvais, kino filmais, net tapytojais (bent jau vienu – Sigitu Staniūnu), grupių „Empti“, „Bango Collecive“, „Dublicate“, „Overtone“ variklis, dabar – su kitu labai talentingu muzikantu Domu Strupinsku kuriantis kaip „The Bus“... Paulius retai groja gyvai, ypač solo, tad „Paviljone“ gegužės 1-ąją – šventė.
2015-04-30 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Kaip į vieną pastatą sutalpinti gatvės šokėjus, dviračius, bliuzonus, katinus, papuošalus, būgnus, šukuosenas, tatuiruotes, limonadą ir didžėjus? Taip, kaip geba tik „Univermagas“.
2015-04-30 21:00
Liverpool Indie/Rock Bar, Gynėjų g. 14, Vilnius
„Liverpool“! Gerokai per retai, nei norėčiau, mano lankoma vieta – bet širdy dažnai malonu matyti jų renginių programą. Dar maloniau, kad skeptikų pranašautas gyvavimo laikotarpis verslo kvartale jau praėjo, ir štai, indie/rock baro pirmasis gimtadienis.
2015-04-25 22:00
Men's Factory, T. Ševčenkos g. 16, Vilnius
Rugsėjį pašaukę į Vingio parką, vėliau porąkart užsukę į Islandijos g-vę „Low Heights“ šauna rimtą šovinį ir kviečia į vyrų gamyklą. Kaip tik su vienu loftų gyventoju neseniai šnekėjom, kad klubas pastaruoju metu naktimis nebaladoja. Tai užbalados, su normaliais bateliais ir vyreliais. Kompanija vietinė, bet tikrai standi! O ir garsas „Men’s Factory“ stovi prašmatnus.
2015-04-24 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Man atrodo, kad kai Legowelt pirmąkart grojo „Woo“, buvau netgi „Lego“ auskarais pasipuošusi, ar bent jau smarkiai planavau. Hagos požemių garsų virėjas, žmogus-sintezatorius, po aparatą ar kelis turintis kiekviename namų kambaryje, kad bet kada galėtų transliuoti užėjusias kosmines bangas. Jau pakeliui į blogą ir interviu su šiuo olandu, o penktadienį jis visai gyvas cikle „Briusly gyvas!“. Laukia ir Split Pulse, ir Mr. Gooze. Ir net retas „Opium“ svečias Aerobica.
2015-04-21 19:00 - 2015-04-26 21:00
ŠMC, Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
Jau guodžiausi festivalio atstovams, kad man kasmet su juo nesiseka - ar pamatau programą paskutinę „Jaunos muzikos“ dieną stotelėje, ar nebūnu Vilniuje, ar dar kas nors… Ir šįkart informuoju apie nuo 1992-ųjų Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamą elektroninės ir elektroakustinės muzikos festivalį jau jam prasidėjus. Bet dar trys renginiai laukia! Visi verti ėjimo, domėjimosi, gilinimosi į tai, kas vyksta nerėkiant apie tai per garsiai ir per dažnai.
2015-04-17 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pagal savo miglą pučiantį skambesį – smalinis, pagal kalibrą – visiškai jėgerinis artistas Rebolledo atvyksta uždaryti „Jäger Blow-Out“ sezono „Opium“ ir tuo pačiu atšvęsti antrojo ciklo gimtadienio. Leiskit primint, kad muziką su techniniais pasiekimais puikiai derinančioje serijoje jau lankėsi ir liko didžiai patenkinti bei patenkinę publiką tokie vardai, kaip DJ Hell, Marc Houle, Troy Pierce, The Hacker, Zombie Nation, KiNK, Recondite… Nekantrauju pamatyti, ką „Jägermeister“ atplukdys rudens sezonui, bet kol kas visos akys į Rebolledo.
2015-04-10 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Auntie Flo yra world muzikos Ben Klock“, - drąsiai, bet juk labai nuoširdžiai pasisakė vienas jo gerbėjų Lietuvoje Daugvinas, į #OPENFORMORE neabejotinai atsinešiantis visą šūsnį vinilų parašams. Ką atsiveš Auntie Flo, sunku pasakyti, bet pašto ženklų ir atvirukų iš atokiausių pasaulio muzikos džiunglių nepritruks. Ypač smagu, kad drauge gros ne tik Saulty, bet ir tropinis Souldatov. Drugelių dar reikėtų paleisti, tikras ausų pavasaris.
2015-04-05 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Moscoman yra „Red Axes“ bičiulis ir atstovauja leiblui „I'm a Cliché“, o šių dviejų sudedamųjų visiškai pakanka juodam velykiniam arkliui iššaukti. „Smala“ proginė, sekmadieninė, rūkysim aliuminį.
2015-04-03 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Kai po „Silence“ gimtadienio į oro uostą lydėjau Dreems, su juo aptarėme, kas dar pavasarį laukia opiumiečių. Išgirdęs apie Tornado Wallace ėmė kikenti ir sakė, kad tikrai bus smagu, nes yra šio veikėjo išmonę, kantrybę bei ištvermę patikrinęs ne vieną tuziną kartų. Na, Tornadas - irgi australas, turi gerą reikalą „Animals Dancing“ ir neabejotiną skonį bei techniką. Tikras DJ kultūristas - šioje serijoje kitokių nebūna. Pasitinka vos trim valandom anksčiau atskrisiantis Vidis ir pamažu į Lietuvos sceną grįžtantis Neri Jass.
2015-04-03 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Festivalis „Dimensions“, Kroatijoje vykstantis baigiantis vasarai, iškart po „Outlook“, yra rengiamas britų ir iš dalies dėl to visiškai massive. Visi –iausi, tiek praeities, tiek dabarties, nemažai – ir ateities (pvz., George Clinton ir Gerd Janson). Iš Lietuvos ten gabentis nėra labai pigu ir paprasta, bet jei tai tavo vienintelės muzikinės atostogos per metus – verta.
2015-03-27 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Net labiau, nei Berlyną transformuojančio M.E.S.H., šiame „Despotin Beat Club“ radijo laidininkų seanse laukiu Jacques Gaspard Biberkopf live’o. Gediminas – išskirtinis, daugiasluoksnis ir daugiakultūrinis veikėjas jau ne tik Lietuvoje, netrukus Londone grosiantis viename renginyje su Ben Frost ir Laurel Halo. Gal ir juokinga taip sakyti, bet Lietuvoje jo koncertai greičiausiai netrukus bus prabanga.
2015-03-27 22:00
Gravity, J. Jasinskio g. 16, Vilnius
Nors „Nesakyk Mamai!“ istorija prasidėjo 2005 m. birželį alumnato kieme (čia tas, prie Prezidentūros), kombinzoninių komiksų be šviesos tunelio gale pagreitis atsirado tik po kurio laiko klube „Gravity“. Čia susikristalizavo tie gandų, nuotraukų, video ir sąskaitos likučių sucementuoti sentimentai, kurie šiandien į vieną vietą plaka ne tik Manfredą, Miss America ir Kym Wild, bet ir Juozą, GPL’us ir visus kitus anuometinių tūsų atributus.
2015-03-26 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Didžiųjų agregatų inžinieriai“ įveda naują pamainą savo fabrike - ketvirtadieninę. Tiesa, linija kol kas eksperimentinė. Bet kodėl gi neturėtų suveikti amžino keliautojo po aprasojusias ambient ir techno pievas Lussuria live’as, beje, pirmasis jo naujame ture? Vatican Shadow leidyklos „Hospital Productions“ kokybės antspaudu pažymėtas vakaras laukia.
2015-03-21 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pamenu, kai pasigirdo „Pop (You Got It)“, niekas netikėjo, kad tai lietuviškas gabalas. Vienas sėkmingesnių šokių muzikos duetų Lietuvoje „The Sneekers“ iš tiesų yra daugiau nei duetas. Tai labai artima muzikinė familija, kartu grojanti, kurianti, fotografuojanti, daranti skrajutes ir kepanti video. Dėl to ir šeštame projekto gimtadienyje groja visi draugai. O aš senos pažinties proga susėdau su „The Sneekers“ nariu Evaldu ir viską išdėstėm beveik chronologiškai. Puikus pokalbis, puikūs bus ir šokiai.
2015-03-20 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Iš tiesų keista, kaip kartais užverda internetiniai trendai, juolab kad „Paranoid London“ tinkle elgiasi ypač slaptai, jokių interviu ir linkėjimų nedalina ir visą savo veiklą koncentruoja į gyvą rūgštį bei juodą plastmasę. Dueto/trio pavadinimas „Smalos“ renginyje visgi sukėlė didelį šaršalą, be abejo, tai malonina.
2015-03-19
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Neseniai pas Karolį Vyšniauską laidoje „Muzikos Spektras“ su kolega Roads apie alternatyvą Vilniaus ir Kauno koncertų scenoje porinęs Gytis ir vėl turi įdomų pasiūlymą „Kablyje“. „Cult of Youth“ - amerikiečiai, o jų muziką labai lyriškai apibūdino Paulius Ilius, grupės lyderį pakalbinęs portalui Suru.lt. Cituoju: „Emocinis protestas abejingumui, dekadanso, romantikos ir rokenrolo pulsacijų dermė“.
2015-03-13 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Regbio žaidėjai tapo blogeriais, edituotojais bei didžėjais. Gal ir nebloga sportinė karjera, jei kalbam apie šiaurės airius, dabar Londone gyvenančius „Bicep“. Dviese jie virina srautą į www.feelmybicep.com, o savaitgaliais bėgioja naktinius maratonus po visą pasaulį. Kita stotelė - Vilnius.
2015-03-13 23:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Net plakate esančios raidės virpa nuo šiaurietiškų techno gūsių, kurie tikrai nepasiduos jokiai pavasarinei saulei. Stokholmo elektronikos kalvė „Northern Electronics“ į Vilnių siunčia du gelmių atstovus – gyvai (ne kartu, po vieną) grosiančius Acronym (jį šioje serijoje jau matėme kartu su Varg) ir Korridor. Programos autoriai „Didžiųjų agregatų inžinieriai“ Rookas ir Inner palaikys geriausiai, kaip tik gali. O gali jie daug.
2015-03-11 19:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Valentino savaitgalį ciklas „Love Drama Stress“ puošė su saldaus indie kūrėjais „Thieves Like Us“, o Nepriklausomybę pasitinka su kiek griežtesniais ir labiau ūkanotais, bet sintetiniais iki kaulų smegenų kanadiečiais „Cosmetics“. Tikiuosi, jų muzika nebandyta su gyvūnais. Taip pat – gyvas vilnietiško projekto YXO pasirodymas ir šiek tiek didžėjų. Turėtume neužtrukti, visgi ketvirtadienį jau vėl į tarnybą...
2015-03-10 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Kadaise Frankas iš „Âme“ prieš savo gigą „Gravity“ mane mokė parralel parkingo. Kai kurie dalykai nesikeičia, kovo 10-ą su malonumu pademonstruosiu jam, ką išmokau. Į ekipažą dar tilps ir pernai Vidžio gimtadienyje grojęs australas Dreems, per metus dar plačiau išvystęs savo leidyklą „Multi Culti“. O viskas dėl to, kad „Silence“ sukanka jau šešeri. Šešeri metai metai leidybos, renginių, radijo transliacijų, meilės muzikai ir atsidavimo.
2015-03-10 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Nekoks MC, prastas breikeris ir per bailus grafičiams – toks buvo olandas Tom Trago, todėl pasirinko didžėjaus profesiją. Netrukęs atkapstyti svarbiausius hiphopui panaudotus semplus ėmė jais žaisti ir pats, o tokį talentą netruko įvertinti svarbi Nyderlandų leidykla „Rush Hour“. Daug sluoksnių, spalvų, dešimtmečių, istorijų, vardų ir personažų Tomo kūriniuose. Koks jis didžėjus, pamatysi St. Stereo kuruojamos serijos „Preliudai“ šokiuose. O čia – Tom Trago vizitinė bomba!
2015-03-07 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Capital Bass“ yra stiprus, kaip jau pareiškia savo pavadinime, stipraus boso ir geto leiblas iš Maskvos. Jo komanda neišvengiamai persipynusi su Lietuvoje jau gerai pažįstamais „Gost Zvuk“ veikėjais, kurie savo ruožtu yra/buvo/bus ir „RAD“. Ta prasme, visi teisingo skonio žmonės laikosi kartu. Į „Opium“ leiblo narys Lokiboi, gimęs Maskvoje, o užaugęs Londone, atveža pristatyti naują savo singlą, o kartu atvyksta ir vienas „Capital Bass“ stegėijų Fstep. Ponty Mython niekur vykti nereikia, nes jis jau beveik metai gyvena Vilniuje. Dar ir Quazar su Chipak užsuks.
2015-03-06 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Tik logistiškai nepatogi (iš Lietuvos keliaujant) „Robert Johnson“ vieta vis dar neleido patirti man šio klubo legendų stiprumo. Už daugiau nei 15 metų veikiančios vietos vairo stovi Ata, veikėjas, kuris dar ir kepa marškinėlių dizainus bei yra puikus kulinaras. Turi tvirtas pažiūras ir įsitikinimus apie tai, kas veikia ir kodėl. Todėl neabejoju, kad jo DJ setas serijoje „DJ Culture“ bus nepriekaištingas. Nuo-iki.
2015-03-06 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Vis dar negaliu pamiršti juodų Headless Horseman kutų, o štai ir trečias geometriškai klampios minimalistų serijos „Grid“ išstojimas. Šįkart akiratyje – veido neslepiantis, bet taip pat į muziką, o ne išorinius dirgiklius besiorientuojantis Thomas Hessler. Vokietijoje užaugintas techno, daugiau nieko ir nebūtina žinoti.
2015-02-28 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Mechaninė estetika yra laukiama. Jau kokius 35 metus kuriantys, praktiškai iš vadovėlių pažįstami ispanų industrialistai „Esplendor Geométrico“ paskutinę vasario dieną yra tikrai labai netikėta, turint omenyje, kad vienas projekto narys gyvena Azijoje, o groja kartu jie retai ir išskirtinėmis progomis. Gera jaustis išskirtiniu, ane? Bonusas - industrializuotas britiškas techno nuo „Ashkelon“ ir trys vietiniai giliakasiai - S13, Aerobica bei per retai girdimo projekto „Flesh Flash“ narys ~.
2015-02-26 21:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Hiphopo apdovanojimuose Mesijaus ir Münpauzn pasirodymas buvo toooks trumpas, kad gerokai sužadino apetitą. Prisiminiau jau prieš kurį laiką išleistą „Paskutinį repo albumą“, kuris viliojo dar ir baltais centais pakuotėje, ir pagalvojau, kad metas būtų ir naujam leidiniui (na, neskaitant mixtape’o pernai).
2015-02-20 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Try salės ir ketvirtas „Sirius“ kartas - po pirmojo netikėjau tokios masės poreikiu, bet dabar jau prisipažįstu klydusi ir siunčiu pilną saują respekto taškų savo tikslus vis tvirčiau įgyvendinančiam „Kablio“ promoteriui Intakz. Taigi, techno, drum’n’bass ir bass erdvės, kiekvienai po riebų headlinerį ir užtikrintą vietinį palaikymą. Mano favoritas šįkart yra neištariamo vardo švediškas live'as ir inžineriniai techno salės sprendimai.
2015-02-20 19:00
Rašytojų sąjunga ir Opium, Vilnius
Pamenu gerokai jaunesnius „Mondayjazz“ ir plačius jų užmojus, tuomet pasireiškusius tokiais įvykiais, kaip, pavyzdžiui, Dorian Concept ir kitų stebuklingų live’ai „Woo“… Ir ką gi, Justo ir Tado duetas vėl susitiks su senu savo bičiuliu. Tiesa, Dorian Concept dabar jau visas trio, kuriame - ir „Ritmo kovose“ prieš porą metų teisėjavęs Cid Rim, ir dar vienas austras The Clonius. Būgnai gyvi, viskas gyva.
2015-02-18
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Try salės ir ketvirtas „Sirius“ kartas - po pirmojo netikėjau tokios masės poreikiu, bet dabar jau prisipažįstu klydusi ir siunčiu pilną saują respekto taškų savo tikslus vis tvirčiau įgyvendinančiam „Kablio“ promoteriui Intakz. Taigi, techno, drum’n’bass ir bass erdvės, kiekvienai po riebų headlinerį ir užtikrintą vietinį palaikymą. Mano favoritas šįkart yra neištariamo vardo švediškas live'as ir inžineriniai techno salės sprendimai.
2015-02-18 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Psichoanalitinis trečiadienio vakaras su britais „The KVB“ - bus daug žiūrėjimo į batus ir aidinčio elektroninio garso. Ketvirtasis „Vilnius Psych Test“ ėjimas žavingas!
2015-02-15 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Benoit & Sergio live’as sekmadienį? Taip gali būt tik sapne arba lietuviškam kalendoriuj, kuriame valstybinės šventės vis išpuola patogiai promoteriams. Vasario 16-ą pasitiksim labai laisvi, labai melodingi, labai dainingi, labai neįpareigoti. Tarp Prancūzijos ir JAV, Berlyne užgimęs duetas geriausiai vertinami būtent gyvai.
2015-02-15 21:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Atrodo, kažką tikrai nujaučiau pastarajame naujienlaiškyje įdėjusi DJ Shadow 1991-ų kasetinį miksą. Įprastai areninius koncertus rengiantys „Live Nation“ šįkart pokštelėjo sentimentą visiems senojoje mokykloje suolus trynusiems veikėjams. Dar vasarą vyresniojo Afrika Bambaataa talento, asmenybės ir įrašų kolekcijos (taip, pasirodymų metu skamba tik jos egzemplioriai) pagerbimui skirtą turą paskelbę patys sau legendos DJ Shadow ir Cut Chemist tų pačių „Live Nation“ vedini jau apkeliavo visas JAV, o dabar užsuks ir į Europą. Aišku, „Renegades of Rhythm“ projekto įspūdžių jau gausu jutube, bet tikrai verčiau pamatyt patiems.
2015-02-14 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Valentynkė su Valentinu? Šįkart visiškai griežtai taip. Ėmė ir sukrito „Low Heights“ norai ir datos kalendoriuj. Jau lietuviams pažįstamos ir vertinamos šutvės „ClekClekBoom“ veikėjas French Fries (pagal pasą Valentino Canzani) vasario 14-ą pristatys meilės paštą iš Paryžiaus.
2015-02-14 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Love Drama Stress“ yra puikus pavadinimas ne tik valentynkei, bet ir bet kuriai kitai raudonesnei kalendorinei šventei. Gerai, kad visada yra muzika, kuri jei ne pašiaušia, tai paglosto ir ašarą nubraukia. O gal ir pašokdina.
2015-02-13 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Visada smagu neatsilikti ir žengti su likusiu pasauliu koja kojon. Ypač kalbant apie muziką. Kol didžiosios arenos vis dar stengiasi vytis popsceną, elektroninėje viskas paprasčiau. Recondite ką tik tapo svarbiausio elektronikos portalo „Resident Advisor“ gyvu act’u #1 pagal klausytojų balsus, ir jau atvaro pas mus. Į tą pačią seriją, kurioje ką tik viešėjo #3 to paties topo atstovas - KiNK. „Jӓger Blow-Out“ slysta ir neklysta.
2015-02-13 18:00
New York, Kalvarijų g. 85, Vilnius
1995-aisiais „Sólstafir“ susikūrė kaip metalo grupė, bet teneatbaido ši vėsi ir kieta substancija žanro neklausytojų. Islandai, tiesa, ir šiandien skamba šaltai bei visai ne minkštai, ir lygiai taip pat psichodeliškai. Dar vienas įrodymas, kad islandai turi savo slaptą, belaikę ir drauge neįtikėtinai progresyvią muzikos karalystę, kuriai analogų nėra niekur kitur.
2015-02-07 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pernai žiauuuriai norėjau pamatyt šį veikėją, bet kortos nesukrito. Albumas „Tayi Bebba“ mano metų topuose, parašą ant ko paimti turiu ir tikiuosi geriausio. Afrikietiškai elektrinės Clap! Clap! žabangos painiosis, šamanai ūks, o dar ir 96WRLD live’as suplanuotas. Zhill ir Vaiper irgi, sakė, pridės, jei trūktų.
2015-02-06 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Dar vienas savalaikis įrašas į „DJ Culture“ serijos garbės lentą (ei, gal tikrai tokią reikia padaryti?). Kaip ir pastarasis serijos svečias Juan Maclean, Jacques Renault atstovauja Bruklino scenai. Bent jau ten reziduoja ir prižiūri savo leiblą „Let’s Play House“. O jo pavadinimas slepia ir kai ką plačiau…
2015-02-06 23:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Eina sau, „Exit Records“ bosas dBridge „Souled Sessions“ serijos gimtadienyje. Norėčiau su juo išgerti kavos ar alaus, ko tik pasakytų - manau, bičas turi daug, daug daug laužyto ritmo istorijų. Dar, žinoma, reikėtų pridėti ir Jon Convex, kuris pasiryžęs supliekti ir bass, ir d’n’b setus. Na ir visa lietuvių sielininkų draugija su Intakz priešakyje. Graži bus naktis. Gražūs ir jau-aštuoneri-metai buvo.
2015-02-05
Įvairios vietos, Vilnius
Nėra žiemiškesnio renginio už „Speigą“, ir per penkerius jo gyvavimo metus yra buvę visko, tiek stingdančio minuso, tiek svylančių kailių, tiek nepatogaus atodrėkio. Bet turinys visuomet nuneša viską ir visus. Šiemet šeštas! Du vakarai, gausūs tiek užsienio, tiek vietos, tiek stipresnių, tiek vėsesnių veikėjų. Prieš pasigirstant garsui ir jau tradicine tampanti edukacinė dalis ŠMC skaitykloje. Bandysiu aprėpt viską.
2015-01-31 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Smala“ groja tai, ką tu iš tiesų nori išgirsti, tik dar nežinai. Tai, pagal ką tavo rankos ir kojos nori judėti, tik niekur nesimokė. Vis sakai, kad neisi, bet išeini paskutinis. Jau antras puikaus, tiesiog nuodėmingai puikaus ciklo su vienais geriausių vizualų gimtadienis su vienais jo herojų - izraeliečiais „Red Axes“. Manfredas ir inčai tikrai bus, be abejo.
2015-01-31 20:00
Vakaris, Pamėnkalnio g. 7, Vilnius
1990-ais britas Ben Watkins įkūrė tiek šiame, tiek paraleliniame pasauliuose klajojantį trip-industrial-trance ansamblį „Juno Reactor“, be kurio vėliau neapsiėjo ir garsindamas „Matricą“. Žinoma, tai buvo senokai, bet vis tiek smagu, kad tokį veikėją prisivilioja į Lietuvą.
2015-01-30 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
„Horizon Festival“ vyksta Bulgarijoje, ten būna sniego, kalnų ir daug gerų artistų. Šiemet planuojami Ben Ufo, Move D, DJ EZ, „Submotion Orchestra“, KiNK, Paleman ir Moodymann, ir tai tik pradžia. Bilietai, įskaitant viešbutį ir ski pasą, kainuoja €333, čia - savaitei.
2015-01-24 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Kai jau atrodė, kad dubstep era Lietuvoje prigulė žiemos miegui, pastaruoju metu dažniau socialiniais, nei naktiniais reikalais besirūpinantis Splinteris šauna sum „mažiausiu žanro tūsu ever“. Patikrinti, kiek silkių gali tilpti į statinę, atvaro jo bičiulis Jeff Metal, na, ir M-Theory turės, ką pasakyti.
2015-01-24 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Praėjusį savaitgalį penkias iš devynių įmanomų „Lietuvos Hip-Hopo Muzikos Apdovanojimų“ statulėlių nušlavusi grupė „Tie Geresni“ buvo ir mano asmeniniai favoritai. Džiugu ir dėl geriausio metų albumo tuo pačiu pavadinimu, ir dėl Swix, kuris komisijos bei interneto įvertintas už DJ talentą. Matyt, projekto nariai jautė, kas jų laukia, nes jau senokai buvo sukirtę rankomis su „Loftu“ dėl sausio 24-osios nakties. Ji tęsia retų, bet itin galingų „Tų Geresnių“ debošų tradiciją ir vadinasi „Juoda“.
2015-01-23 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Iš Nigerijos kilęs Ray Okpara savo prigimtį ir charizmą visu pajėgumu pina į kuriamą ir klubuose grojamą house, prisiliečiantį ir prie techno apimčių. „Wormhole“ herojus į Vilnių atvyks iš Frankfurto, o klube „Opium“ jo jau lauks Mantas T., Pupa ir Calli. Numatoma skambesiu padori, o judesiu neprognozuojama naktis.
2015-01-23 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Didžiųjų Agregatų Inžinieriai“ metus pradeda nusiteikę tvirtai. Pirmojo jų renginio svečias - ūkanotas, paslaptingas, stotingas prancūzų projektas „Polar Inertia“, prieš kurį laiką nuskambėjusęs r „Secret Thirteen“ blogo podcast'e. Tada projektas pateikė gyvo pasirodymo įrašą - toks reikalas laukia ir „Kablyje“. Nebus kur skubėti ir bus vietos įsiklausyti.
2015-01-23 22:00
Paviljonas, Pylimo g. 21B, Vilnius
Ano meto groovą šįkart „Paviljone“ transliuos svečiai iš Lenkijos. Abu jie tikrai žinomi bent kiek giliau funk, o ypač šių kraštų, kultūra besidomintiems - tai „Soul Service“ kolektyvo nariai Papa Zura ir Ojciec Karol. Pirmasis, jei gerai pamenu, ir sattiškius yra šokdinęs festivalyje.
2015-01-17 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Vajej, kokia tvirta draugyste paremtas ciklas „Hooked On“ - na, kitaip su Loranu Vaitkumi, matyt, ir nebūna. Jis ir bičiuliai Hallucin bei Moon Disco jau visai jaukiai įsikūrė bendravardžiame „Kablyje“ ir pirmam metų vakarėliui pasikvietė mylimą - ir jų pačių ir Vilniuje apskritai! - kolegę iš Rygos Ksenią Kamikazą.
2015-01-16 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Į „Opium“ po gerų dvejų metų pertraukos su nauja programa grįžtantis kalifornietis Dave Aju - check. Speciali gyvo techno programa nuo „Golden Parazyth“ - check. Jau dvi priežastys nepraleisti antro serijos „Open For More: Move“ vakaro, ar bereikia daugiau? Tai dar ir Vidis bei Ponty Mython su savo įrašų kolekcijomis.
2015-01-16 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Trikampiniai iš hiphopinio pargrindo augančių liūdesio gėlių blyksniai, skleidžiami oOoOO, bus esminis „Švytėjimų“ akcentas. Dar pažymėsiu, kad gimtoji jo leidykla „Tri-Angle Rec“ taip pat yra paleidusi Clams Casino, Forest Swords, Fatima Al Qadiri, How To Dress Well ir kitų gerų artistų muzikos.
2015-01-16 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
„Studio 9“ likusį pussezonį žada būti ištikimi sau bei lankytojams ir padovanot ne vieną čia šiltai sutikto svečio sugrįžimą. Svajoju apie Move D, o su gimtadieniu studijos gyventojus sveikins kaukėtasis, bet labai širdingas nu disco baseino veikėjas „Satin Jackets“. Artimiausi bičiuliai irgi gros - St. Stereo, Stepan Bitus ir Valdemar.
2015-01-16 22:00
Yucatan, Islandijos g. 6
Laiko ir vietos neribojama serija „Surf Through Rock Country“ šįkart levituos tarp Meksikos ir Belgijos. Lygiai tokių pat neapibrėžtų „Sattos“ festivalio plynaukščių taip ir neišbandęs belgų projektas „Tav Exotic“ pagaliau pasirodys vieno iš vakarėlių maršrutų prieigose.
2015-01-16 21:00
Relax, A. Jakšto g. 12, Vilnius
„Dance Macabre“ ir vėl žada visapusiškai tamsią, bet tuo pačiu margą naktį. Industrial, techno, electro, EBM, deathbeat, experimental ir noise turėtų tilpti į ir taip jau visko mačiusias (neslėpkim, gerokai pavargusias - taip pat) klubo „Relax“ patalpas.
2015-01-16
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Lietuviškas hip hopas yra tikrai plati tema, kurioje vietos randasi ir draugystėms, ir beefams. Taip – tik įdomiau. Pati asmeniškai favoritų šioje scenoje turiu nedaug, bet nemaža jų dalis „Lietuvos Hip Hopo Muzikos Apdovanojimuose“ pasirodys, tad belieka užsukt ir man.
2015-01-10 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Kol laukiam vasarį užklupsiančio festivalio „Speigas“, turim progą pasinerti į betoninio triukšmo ir atšiaurios elektronikos renginį „Šerkšnas“. Žinoma, jį pristato ir pirmojo reikalo iniciatoriai „Agharta“, šiemet, tikiu, veiksiantys ypač taikliai ir koncentruotai.
2015-01-09 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Stiprus pareiškimas pirmam 2015-ų vakarėliui klube „Opium“ - „Dirt Crew“ ir kitų leiblų pažibos olandai „Detroit Swindle“. Jie - vieni iš įrodymų, kad gyvybingas ir šviesus house nesensta ir neišeina iš mados. Palaikymas nuo Saulty ir Split Pulse bei Mr. Gooze.
2015-01-08 19:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Nuo pat prie „Psichbario“ įvykusios nelaimės nešiojuosi kartėlį viduje, ir sausio 6-osios rytą perskaičius, kad Tomo Dobrovolskio gyvybė užgeso, apėmė neviltis. Nepuolu teisti įtariamųjų ir neraginu to daryti minios, norėčiau palikti šį darbą profesionalams, tiesiog labai skaudu, kad tai vyksta čia, dabar, per šventes, centre. Bet kurio kito žmogaus būtų gaila ne mažiau, bet muzikantas, kompozitorius, multiinstrumentalistas Tomas Dobrovolskis išties buvo asmenybė, savo talentu džiuginusi ir net gydžiusi daugelį. Įvairaus dydžio, amžiaus, pažiūrų minias. Pačiose įvairiausiose vietose esu stebėjusi jo pasirodymus ir vis dar keista, kad to daugiau nebegalėsiu daryti. Tai tikrai didelė, nelaukta, betikslė netektis Lietuvos scenai.
2015-01-06 23:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Eina sau, „Exit Records“ bosas dBridge „Souled Sessions“ serijos gimtadienyje. Norėčiau su juo išgerti kavos ar alaus, ko tik pasakytų - manau, bičas turi daug, daug daug laužyto ritmo istorijų. Dar, žinoma, reikėtų pridėti ir Jon Convex, kuris pasiryžęs supliekti ir bass, ir d’n’b setus. Na ir visa lietuvių sielininkų draugija su Intakz priešakyje. Graži bus naktis. Gražūs ir jau-aštuoneri-metai buvo.
2014-12-31 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Naujękas „Opium Club“ ir vėl teminis - šįkart visiškai atsiliepiantis į nūdienos realijas ir viską verčiantis į eurą. Nakties kursas - 3,4528, pagrindiniai eurozonos vedliai - berlyniečiai „Snacks“. Dar bus iškart sausio 1-ą į Berlyno „Wilde Renate“ išskrisiantys Vidis ir Manfredas bei visuomet gyvas Few Nolder. Apsirengti reikia pinigais!
2014-12-31 22:00
Paviljonas, Pylimo g. 21B, Vilnius
Prikelti legendų apie galines sėdynes ir didžiąsias meilės istorijas ketvirton dešimtin kopiantiems Vilniaus reiveriams atvyksta mesjė Kid Loco. Tik per naujuosius tokie pokštai! „Paviljono“ erdvės tam deramai nostalgiškos.
2014-12-29 21:30
Floor, Vilniaus g. 33, Vilnius
„Marijus Aleksa Afrobeat Band“ jau skamba gerai, o kai pamatai ir visą band’o sudėtį, tenka pasitrint akis, kad įsitikintum, jog toks 8 žmonių ansamblis kviečia į nemokamą renginį, ir dar pirmadienio vakarą. Turbūt pirmasis tokio tipo atvejis Lietuvoje. Ir dar skirtas Fela Kuti, afrobeat „įkūrėjo“, muzikai. Šis veikėjas jos per savo karjerą prikūrė tonas. Jamsession tikrai bus.
2014-12-27 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Partyzanai“ ir išplėstinė jų giminė tikrai neblogai praleido 2014-us, belieka linkėti sklandžių ateinančių. Kur gi daugiau, jei ne šokiuose? Dvi salės - „Pop“ ir „Plius“, dviems leidybinėms „Partyzanų“ kryptims skirtos. Pirmojoje - plokštelę čia išleidęs ba., Berlyne šiltai įsitaisęs Zoé Zoe, naują EP pristatysiantys „Black Water“ (ELE7) ir Manto T. bei Gvido DJ palaikymas. Antrojoje - gyvas Infektion, Calli, Shn ir… Mantas su Gvidu.
2014-12-26 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Lengvai pajūrinė postkalėdinės „Despotin Beat Club“ radistų sueigos programa, bet tai, manau, tik sutapimas. Daug svarbiau yra duetai, tikėti ir ne, kurie keisis urbanistinėmis dovanomis tarpusavyje ir kaišios jas per kolonėles į šokių aikštelę.
2014-12-26 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Kartais atrodo, kad tam tikri dalykai greta yra jau šimtą metų, o tada suvoki, kad vos penkerius! Gal todėl, kad „Kala Soundsystem“ komanda ištikima tradicijoms, ateinančioms iš už jūrų marių, bet man ši organizacija atrodo amžina – ir tuo pačiu būtina. Savo rankom sukurti stiprintuvai, kolonėlės, ir šis tas daugiau nei technika. Gražus gimtadienis gražią antrą Kalėdų dieną!
2014-12-26 22:00
Relax, A. Jakšto g. 12, Vilnius
Kartais minimalioji familija leidžia sau atsipalaiduoti iki galo, ir pastarajį žodį, matyt, reikia priimti tiesiogiai. „Friday Fuck“ yra netikėtose vietose netikėtu metu vis atgimstanti serija, kurioje viskas šiek tiek, šiek tiek kitaip. Šįkart antrą Kalėdų dieną „Relax“, daugelį nuotykių regėjusiame centro užkampio klubelyje. Muzikinius iešmus galanda Kasparas Stundžius, Mantas T, Chipak, Dervos (čia - dabartinis Nightjar pseudonimas), LSAR ir kas tik ne.
2014-12-26 22:00
Salionas, K. Sirvydo g. 6, Vilnius
Neseniai man apie svingą Vysbadene pasakojęs Marulis kimba į parankę Spitzinui ir kviečia pasvinguot „Salione“. „Vilna Swing“ gali tapti tikrai įdomia ir bent jau mums nauja tradicija.
2014-12-26 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Justas Fresh, Tadas Quazar, Donatas Chipak, Marriage Proposal, ir dar netgi slaptas svečias. Neseniai atsinaujinusioje „ŠMC Kavinėje“, vis tos pačios ir kasmet pažangesnės „Mondayjazz Kalėdos“.
2014-12-25 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Žiauriai mėgstu Jennifer Cardini ir taip pat mėgstu šokius per Kalėdas. Kažkaip visi būna labai geri, sotūs ir šilti. Šiemet „Bernelių mišių“ repertuare – tradiciniai berneliai Vidis, Manfrė ir Quazas, taip pat šviežesni draugai Chipak, YouWin ir Phad. Na, ir Jennifer, Jennifer!
2014-12-25 22:00
Meat Lovers Pub, Danės g. 1, Klaipėda
Iš Berlyno pakalėdoti grįžtantis Albert The Hook, aišku, šia proga negalėjo nesukviesti draugų už DJ pulto. Klaipėdos bass ir apskritai elektronikos scena, manau, jam emigravus daug prarado, tad šventės yra puiki proga atsigriebt, o gal ir įsikvėpt. O dar ir vieta su vaizdu už milijoną!
2014-12-25 22:00
TBC, Kaunas
„Prisukamas abrikosas“ yra ne ką mažiau šventa Kalėdų tradicija Kaune, nei dovanų keitimasis. O gal ir svarbesnė pastaruosius kelerius metus, kai į vieną krūvą sukrenta emigrantai, grojikai, šokėjai ir šventinės dvasios. „K.U.B“, šiuo metu atsiliepiantys į vardą „Naktiniai paukščiai“, tradicijų nelaužo. Ir vėl naujoje vietoje, su slaptu svečiu, iki kažkelintos tarpušvenčio dienos.
2014-12-25 22:00
Kaštonas, Danės g. 6-1, Klaipėda
„Kaštonas“ klaipėdiečiams - ir rezidentams, ir namo šventėms sugrįšiantiems - Kalėdų naktį atrakins dvi erdves. Pirmojoje draugus priiminės „Kaštono“ siela Audrius, kuriam talkins vienintelis kaunietis lineup’e ir apskritai vienintelis toks E-Root bei jau berlynietis Genys. Rūsyje gi asmenybės brandos Klaipėdoje siekęs Few Nolder ir EK bei Simao duetas. Bus tamsiųjų.
2014-12-25 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Nors pati niekaip neprisijaukinu „Studio 9“, yra pakankamai daug žmonių, kuriems ši vieta - antri namai ar net daugiau, nei namai. Na, „Bordelis“. Prisukinėję ratų su klubinėtojų bigmakais po miestą Milda Metlovaitė, Paulius Petravičius ir St. Stereo kviečia kalėdoti kartu atsisagsčius marškinių sagas. Tomas Boo su Silva irgi užsuks prasisegt.
2014-12-25 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Puikių grojikų šventiniai vėjai parpučia namo iš užsienio - štai į „Souled All-Nighter“, į Intakz glėbį bent trumpam grįžta Rhodopsin.
Taip pat laužyčiausiam tarp geriausių, geriausiam tarp laužyčiausių renginy - Hathor, Onis ir Raven, o nelaužytoje jo salėje - Inner, Kameu, Endie, Rookas, Jogaila. Kitaip tariant, inžinierių ir minimalistų desantas. Kokybė garantuota!
2014-12-19 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Smala“ baigia metus su ispanu Marc Piñol ir „12 inčų po žeme“, ir tai vėl bus garantuotai lipni bei klampi naktis, į kurią užsukęs trumpam išeisi susigėdęs. Bet neverta. Geriau pasigarsinam.
2014-12-19 20:00
Liverpool Indie/Rock Bar, Gynėjų g. 14, Vilnius
„Vilnius Temperature“ – reikalinga kaip oras iniciatyva, gyvuojanti jau kelerius metus ir trečią milijoną peržiūrų YouTube bevirinanti. Sėkmė ar tik pradžia? Projekto dalininkas Saulius Baradinskas interviu man išsidavė, kad kitąmet bus ir visas filmas, tad, sakyčiau, labai gera pradžia.
2014-12-13 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Atsakančiai su Freddie Gibbs pradėtas ciklas „Duality“ grįžta. Šeštadienį „Kablio“ skeitparko scenoje – net trys labai rimti repo pareiškėjai! Detroitiškiai J Dilla draugeliai Phat Kat ir Elzhi iš „Slum Village“ jau pažįsta senosios Vilniaus mokyklos svetingumą, o į kompaniją jiems atvyksta ir Guilty Simpson. Vėlgi iš Detroito, ir dar iš leidyklos „Stones Throw“. Bus klasiška naktis.
2014-12-13 21:00
Metroclub.lt, Pamėnkalnio g. 13, Vilnius
Savo sekmadieniniame newsletteryje reiškinį „Dance Macabre“ pavadinau gotikiniu reivu, o nuoroda į šeštadienio renginį tapo populiariausia iš visų įdėtų! Pernai pavasarį pati „Dance Macabre“ lankiausi pirmąkart, tada dar profsąjungose, o šįkart visos tamsos spalvos išryškės naujoje „Metro.lt“ klubo lokacijoje – kalno apačioje, Karininkų ramovėje (ar šalia?).
2014-12-12 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Prieš penkerius metus gavau tokį laiškelį: „Kviečiu Tave ateiti šį penktadienį į naktinį klubą OPIUM. Klubą įkvėpė mūsų fantazijos apie vietą kurioje galėtume pamesti laiką su sau pažįstamais žmonėmis, bei mėgautis gera muzika ir pokalbiais. Prisimink ir pakartok prieš miegą: „Manęs laukia šį penktadienį naktiniame klube OPIUM, nuo 23 iki 5val., Islandijos g. 4, Vilniuje“.
2014-12-12 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Kanadietį Fairmont turėjau malonumo išgirsti „Tundroje“ – atrodo, 2012-aisiais, po to šiame festivalyje ir nebesilankiau. Bet „Border Community“ kokybės ženklą nešiojantis prodiuseris vis dar geras ir svarbus, tad labai tinka į elektroninės minimalistų pasakos „Moon Safari“ paletę. Gal ir nenu(si)plėš marškinėlių, bet ne viskas juk apie nuogą krūtinę.
2014-12-12 22:00
Paviljonas, Pylimo g. 21B, Vilnius
Labai viliojantis aprašymas, nereikalaujantis nei papildomų žodžių, nei garsų. Geri muzikantai, gera kombinacija.
2014-12-09 20:00
Tamsta, A. Strazdelio g. 1, Vilnius
„ba.“ šį rudenį nerymo prie lango. Jau pristatė ir išpardavė vinilinę plokštelę „Pasikeist", o dabar surengė patį tikriausią turą po Lietuvą. Iš viso net 8 koncertai - nerealu, kad pagalvojama apie Mažeikius ar Joniškį, bet, kita vertus, žinant Beno Aleksandravičiaus amžių, nenuostabu, kad ne visi jauni žmonės gyvena Vilniuje ir Kaune. Turas vadinasi „Rasti/Pasiklysti“, kaip ir gruodį išleidžiamas „ba.“ albumas.
2014-12-05 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Žinau, kad ne vienas promoteris viliojo KiNK į Vilnių ar Lietuvą apskritai. Bulgaras yra užimtas ir išrankus, tad tikrai smagu, kad pagaliau rado laiko ir gerbėjams čia. O jų tikrai gausu, nes KiNK yra neįprastas ir tuo labiau nedidžėjinio tipo prodiuseris. Jis tiesiog žiauriai gyvas, ir net albume „Under Destruction“ house ir techno eksperimentai skamba itin gyvybingai. Nekantrauju pamatyt įdarbintą visą mygtukyną.
2014-12-05 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Leon Vynehall - labai geras elektroninės scenos veikėjas iš UK. Jis tiks kiekviename devinto namo kambary, nes tikrai nesėdės rankų sudėjęs viename stalčiuje. Šiemet jis išleido gražų albumą „Music For The Uninvited“ pas „3024“, o man dar labai patiko šis miksas:
2014-12-05 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Didžiųjų Agregatų Inžinieriai“ šauna tiesiai į vokišką taikinį ir Vilnių, tiksliau, „Kablį“, vienai nakčiai verčia mažuoju „Berghain“. Nors pastatų masteliai lyg ir turi kažką bendra, bet, kaip bebūtų, legendomis apipintas Berlyno taškas yra… legendinis. Labai smagu, kad atviliotas ne superwowbigcrazy vardas, o tiesiog labai talentingas DJ, kuris yra klubo rezidentas - Kobosil. Vadinasi, kuo puikiausiai išmano klubinėtojų nuotaikas įvairiu paros metu. Kobosil dar ir prodiuseris, o platus jo požiūris praturtina ir DJ setus.
2014-12-05 22:00
Paviljonas, Pylimo g. 21B, Vilnius
Latvijos ir Lietuvos pasienio festivalyje „Satta“ šią vasarą „Faun Racket“ tikrai nepasiekė tų, kuriuos galėtų ir turėtų paliesti savo synth-foot-pop-hypno-work kūryba. Tikrai išskirtinis estų duetas, kuris penktadienio vakarą rodysis „Paviljone“, kurio stiklai, manau, puikiai atlieps „Faun Racket“ muzikinius žiburius. Kviečia mano kaimynai Manomuzika.lt! Jie ir padidžėjaus sykiu su Nicetumytuall.
2014-12-03 20:00
XI20, Vilnius
Kadangi mano mėgstamas judėjimas „Agharta“ viską labai sklandžiai renginio aprašyme pasakė patys, net neturiu ką painterpretuoti ar pridėti. Tik „Valio“.
2014-11-30 19:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Šis renginys paskelbtas jau tikrai labai seniai, ir jo programa vis koreguodavosi - pvz., nebeliko žadėto DJ Paypal, bet man asmeniškai svarbiausia, kad niekur nedingo ODESZA ir „Slow Magic“. Jei pirštai neapgauna, pastarasis per dvejus metus Vilniuje viešės jau ketvirtą kartą. Turiu ir interviu su juo, ir fano marškinėlius, o sekmadieniniam bonusui pirmąkart gyvai išgirsiu ir duetą ODESZA. Šitas jų labai patiko prieš kurį laiką:
2014-11-29 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Miss America nėra topų didžėjus, garsėjantis savo leidiniais ar maratonais. Bet Tomas, tikrasis Amerikos veidas, yra smarkiai prisidėjęs prie to, kad renginių kalendorius Vilniuje būtų margesnis ir išraiškingesnis. Nuo a.a. „Balto bato“ iki… taip, kad ir iki ironiško ir tuo pačiu išsamaus filmuko „Greita Lietuvos reivo istorija“.
2014-11-29 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Das Ding yra daugiau nei prieš 30 metų Olandijoje užgimęs sintetinis projektas, pergyvenęs ne vieną stadiją, geografinę platumą ar muzikos įrašo standartą. Štai visai neseniai pasirodė nauja Das Ding plokštelė:
2014-11-28 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Šiandien lietuvių singlai, plokštelės, albumai užsienio leidyklose yra jau gana dažna žinia naujienų sraute. Ir ji tik dažnės. Prieš kelerius metus tai buvo siekiamybė. Reikėjo dirbti, planuoti, ieškoti, skaičiuoti, bendrauti, investuoti. Kažkam reikėjo pasiryžti. Vidis pasiryžo, ir jo sukurtas „Silence“ ženklas tapo atspirties tašku ne vienam talentui.
2014-11-26 20:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Jau ne vienas muzikoje kertantis mano pažįstamas brito Sohn debiutą „Tremors“ pavadino metų albumu. Iki tų metų galo ir rezultato dar nemažai laiko, bet galimybė „Tremors“ įvertinti gyvai tikrai bus. Tiesa, irgi 2014-iesiems baigiantis – lapkričio 26-ą.
2014-11-14 20:00 - 2014-11-21 23:00
„Tamsta“ ir TV bokštas, Vilnius
Pernai atsiradęs „Postcosmos“ vyko klube „Tamsta“ tik vieną vakarą, šiemet lapkričio 14-ą grįžta į debiutinį savo klubą. Čia gros svečiai „Sounds Like The End Of The World“ ir lietuviai „Music Inwallved“, bet tuo postroko ir kosmoso festivalis nesibaigs. Lapkričio 21-ą pasirodymą TV bokšte, restorane „Paukščių takas“ surengs projektas „Driezhas“, ir tai tikrai pretenduoja į mistiškiausią šio rudens patirtį.
2014-11-12 20:00
Teatro arena, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Dutūkstseptintais buvo „Galaxy“ ir „David“, tuomet „GusGus“ koncertas atrodė kaip kolektyvinės reivo svajonės išsipildymas! Per septynerius metus islandai tapo lietuviškos nakties garbės piliečiais, kaskart atsivežančiais po naują albumą. Kur dar President Bongo DJ klajonės. Ir net „Vilnius Temperature“ akustinį įrašą jie spėjo nufilmuoti.
2014-11-07 23:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Ką aš žinau, super. Headless Horseman yra stipru. Neslėpsiu, įdomu, ką jis ten slepia po kutų šydu, bet akivaizdu, kad ilgametę patirtį techno pasauliuose. Minimalistų iniciatyva „Grid“ grįžta į penktadieninį „Kablį“, o neidentifikuojamą svečią su gyvos geležies bagažu pasitinka išrinktieji lietuviai.
2014-11-07 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Niujorkas! Disko lopšys, house darželis, tikrų diskotekų prigimties kaltininkas. Viskas ten dabar kitaip ir nebūtinai taip, bet sienos daro savo, ir Juan Maclean yra vienas tų tikrųjų savo miesto skambesio ambasadorių. Ne mažiau, nei jo įrašų į DJ CULTURE garbės lentą, džiaugiuosi ir puikiu vietiniu tandemu - Mario Moretti ir Valdemar, kurie irgi tąnakt pabus. Ką gros Manfredas, neįsivaizduoju.
2014-11-07 21:00
ŠMC, Vokiečių g. 2, Vilnius
Iš tiesų pats metas jau buvo į Vilnių vėl grįžti Robert Henke, kuris kai kam gal geriau pažįstamas kaip „Monolake“. O dar kai kam gal kaip „Ableton“ vystytojas.
2014-11-06 19:00 - 2014-11-07 20:00
Vilniaus teatras "LĖLĖ" ir Kauno valstybinis lėlių teatras, Vilnius, Kaunas
Kada paskutinį kartą buvot lėlių teatre? Aš - gal prieš 20 metų. Iš tiesų čia bus labiau muzikinis šokio pasirodymas, ieškantis ribos tarp gyvūno ir žmogaus, bet visuma pristatoma kaip tarptautinis Lietuvos ir Čekijos kūrėjus suvienyjęs šokio, muzikos ir lėlių teatro junginys. „Golden Parazyth“ duetas taps daktaru ir profesoriumi, o visa kita vilniečiai pamatys ketvirtadienį, kauniečiai - penktadienį. Projektas jau pristatytas Prahoje, ovacijos buvo!
2014-11-05 18:30
Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6/16, Vilnius
„Vilniaus festivaliai“ amerikiečių kompozitoriaus Philip Glass ir ansamblio koncertą drąsiai tituluoja „Metų koncertu“, ir nelabai norėčiau su tuo ginčytis – bent jau toje pačioje rimtumo skalėje, manau, nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet nebūtų galima tikėtis.
2014-10-31 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Jei Islandijos g. 4 prisišvartuoja „Baltic Balkan“, žinok, Helovynas ar kokia kita atitinkama proga. Šįkart būtent spalio 31-a, naktis, kuomet „Opium“ šoks trim aukštais. Rūsyje - garantuotas boilerroomas su Split Pulse, Mantu T. ir Loranu Vaitkumi (pasiilgtas!), viduryje - jau minėti balkaniečiai, viršuje - šveicaras Ripperton, Few Nolder bei Vidis. Ką čia bepridėsi - nebent tai, kad persirenginėti nereikia, karnavalo nebus.
2014-10-31 23:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Dėl neaiškių priežasčių, visai kaip James Blunt, man patinka ir „Twilight“. Na, patiko. Filme skambėjo „Blue Foundation“ muzika, ir ne tik dėl to šie danai yra įdomūs, bet faktas kažkaip suartina. Koncertas Vilniuje? Pasirodo!
2014-10-25 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Kyodai“ tikrai reikia klausyti gyvai, o ne singlų ar jų ištraukų. Du broliai, dviguba meilė įvairaus senumo ir stiprumo geležims - šou vertas ir akių, ir ausų dėmesio. Ispanai, gyvenantys Berlyne, aplankys kiek kitokį, nei įprastai, „Opium“. Pasakysiu taip - renginiui ruošiamasi dar nuo vasaros pabaigos, tad nustebti bus kur. Plius visuomet savi Zhill ir Saulty.
2014-10-24 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Viena laukiamesnių „Smalų“ ever – bent jau man asmeniškai. Richard Fearless patiko kaip „Death In Vegas“ galva prieš dešimt metų (ar daugiau?), patinka ir grįžęs į savo techno pradą. Impozantiška asmenybė, kurią netrukus pristatysiu interviu, o kol kas klausau vieną iš krūvos gerų jo miksų ir braukau kalendoriaus dienas.
2014-10-24 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Lust for Youth“ yra sintezatoriniai skandinavai ir skamba kaip nebūtinai labai jauni, nebūtinai šių metų. Nors tik vasarą pasirodė pirmas jų, kaip trio, albumas „International“. Taip, anksčiau „Lust for Youth“ buvo vienas, ir kiek niūresnis, švedas. Dabar yra gaivaus 80-ųjų dvelksmo, tiesa, visiškai neapriboto šaltojo karo ar jokiomis kitomis sienomis. O geriausia šiame kontekste yra tai, kad „Lust for Youth“ atvažiuoja į „Kablį“ ir tai, tikėtina, bus vienas įdomesnių šio sezono koncertų.
2014-10-23 18:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102, Kaunas
Jau 9-asis tarptautinis medijų meno ir muzikos festivalis „Centras“ ir vėl stebina. Pirmiausia savo lokacija - kauniečiai ir tie, kurie nepatingės apsilankyti mieste, turės progą patyrinėti centrinio Kauno pašto erdves - modernizmo architektūrą čia sveikins naujosios medijos. Instaliacijos, videomeno paroda, audiovizualiniai pasirodymai - tik tris labai intensyvias „Centro“ dienas. Kviečiu!
2014-10-22 20:00
XI20, Vilnius
Jau praktiškai lapkritinio lygio vakaras XI20. Vietinis kvartetas „cutthroats“ statys lo-fi garso sienas, kurias savo improvizacijomis tikrai pavirpins prancūziškas darinys „Dalida“. Beje, trio netrukus ketina grįžti prie atskirų projektų, tad proga juos išvysti klasiškiausioje Vilniaus vietoje - pirma ir gal net paskutinė.
2014-10-22 20:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Netikėčiausias rudens booking’as „Lofte“, deja, buvo perkeltas dėl nelengvų aplinkybių, bet „Crystal Fighters“ tikrai atvaro parodyti, kad folkas gali būt net labai įkvepiantis. Svečius palaikys „The Colours of Bubbles“, o tai jau antra priežastis trečiadienio neleisti namie.
2014-10-18 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Teko viena koja dalyvaut „Namiškių“ fotosesijoje prie dovanoto kilimo, ir galiu pasakyt, jei vyrai taip pat draugiškai bus nusiteikę ir šokių metu, tai anksti namo išeiti nepavyks. Niekad dar sykiu negroję Benua, Andrius Alien (na, šie du tai tikrai prigroję ne vieną savaitę), Quazar ir Boyfriend. Įvairiai bus pažiūrima į elektroninę muziką, ir tikrai net neįsivaizduoju, į ką visa tai išvirs.
2014-10-18 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Jau trečias „Vilnius Psych Test“ bandymas, kad ir koks tai oksimoronas. Ant psych bangos iš UK atčiuožia „Desert Mountain Tribe“. Norėčiau, kad tąvakar Vilniuje lytų.
2014-10-18 11:00 - 2014-10-19 17:00
Radisson Blu, Konstitucijos pr. 20, Vilnius
Alternatyva žiūrėjimui pro langą ar į monitorių - dovana ausims, arba apsilankymas parodoje „AudioGourmet“. Anksčiau kas dvejus metus vykdavęs audiofilų ir jiems skirtos įrangos gamintojų suvažiavimas grįžta jau po metų.
2014-10-17 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Tai kiek metų reikėjo laukt, kol kanadiečiai „Art Department“ pagaliau atvažiuotų? Ir ne šiaip sau, o naujo savo albumo ir jo pristatymo turo proga. Na, ketverius metus - nuo tada, kai visi pirmąkart išgirdom ir pamilom „Without You“, išleistą praėjusio „Jäger Vibrations“ svečio Damian Lazarus leible „Crosstown Rebels“.
2014-10-17 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Pirmas man neitin patiko, antrą skippinau, o štai trečiasis „Sirius“ siūlo itin rimtą paketą įvairių krypčių sekėjams. Pora tuzinų artistų keturiose geležinkeliečių kultūros rūmų erdvėse. Graži skirtingų promoterių draugystė ir nusimatanti ilga klajonių naktis. Bus!
2014-10-17 11:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Dvi dienas praleisti ne prie kompo, o klausantis kūrybinių industrijų sėkmės istorijų (ne formulių, būkim realistai) - skamba gerai. Konferencija „What’s next?“ kviečia ne tik klausyt, bet ir diskutuot, taip pat apžvelgt sėkmingesnius lietuvių kūrėjus (tiesa, labiau daiktų ir rūbų plotmėj, nors ne tik). Ir kaina už dvi dienas įkvepiančio turinio tikrai nėra didelė. Eisiu, einam kartu.
2014-10-15
Įvairios vietos, Vilnius
„Vilnius Jazz“ po kelerių metų minės 30-metį, ir greičiausiai tai yra vienintelis tokio amžiaus sulaukęs ir savęs neišdavęs, neperaugęs, nepakeitęs festivalis Lietuvoje. Jo priekyje nuo pat pradžių stovi nuostabus žmogus Antanas Gustys, ir kai jis kviečia paklausyti džiazo, na, negali atsisakyti. Festivalis nėra begalinis, koncertų nedaug, pagrindinė jo salė nedidelė, tad nebereikėtų delst. Aš savo renginį jau išsirinkau, eisiu klausyti daniško džiunglių orkestro kartu su mėgstamu lietuviu Liudu Mockūnu (ir dar Izraelio-Lietuvos jungtinės pajėgos ta pačia proga). Bet yra dar keturi vakarai.
2014-10-11 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Vingio parke neseniai žaižaravę „Low Heights“ vėl kviečia į šokius su slepiama lokacija. Anas kartas vertas pasitikėjimo – buvo ne sausakimša, bet jauku, ir muzikinis turinys taip pat žadėjo daug. Šįkart ansamblio sudėtis kiek pakoreguota, bet tikrai ne į prastesnę pusę.
2014-10-11 22:00
Visų šventųjų g. 7, Vilnius
Jokios reputacijos adresas, kuriame pastaruoju metu nevyksta niekas, Visų šventųjų nr. 7 šeštadienį taps Mato Aerobica ir jo kariaunos prieglobsčiu. Atvaro tikrai įdomus japonas Chida, dar prisijungs ir Manfredas, ką tik pagrojęs Berlyno „Renatoje“ ir besiruošiantis dar prieš „Smalą“ apsilankyt Paryžiaus „Rex“. O renginio aprašyme figūruoja ir vilnietis Gaonas, tad geografiškai viskas net labai tvirta.
2014-10-11 09:00 - 2014-10-12 09:00
Įvairios vietos, Vilnius
Audiovizualinės poezijos festivalis „Tarp“ kasmet keičia formas, vietas bei apimtis, pasiūlo vis naujų pažinties su raidės ir vaizdo santykio kampu. Šiemetinė programa tik vienos paros, tad efektas turėtų būti maksimalus. Arba gali išssiskaidyti jį pagal savo poreikius. Aš jau tikrai žinau, kad noriu fimų, Maria Minerva (jau keletą metų tyliai vyliausi, kad kažkas šią estę prikvies į Lietuvą, tiesa, jai persikrausčius į Niujorką vilties buvo mažiau, ir štai, prašau, Sha: TRI :Ah) ir TV Maskava!
2014-10-10 22:00
Paviljonas, Pylimo g. 21B, Vilnius
„Paviljonas“ įsivažiuoja, greičiausiai penktadienį duš pora langų, nes į „Balkanaktį VIP“ atjoja DJ Click. Pasiilgtas. Kaip ir iš Prancūzijos, bet su pilnom kišenėm viso pasaulio tralialiuškių. „Baltic Balkan“ didžėjai, neabejoju, bent kelias nuvogs. Toks jau dresscode’as.
2014-10-10 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Lorano Vaitkaus ir draugų ciklas „Hooked On“ etimologiškai labai tinka „Kablyje“ ir net keista, kad tik dabar čia persikėlė. Taip pat kabintojai lieka ištikimi itališkam techno ir sezono startui turi iškart du draugus iš užsienio - jau pažįstamos leidyklos „Old & Young“ atstovą D-Vince ir jo kolegą Decoside. Loranas, Hallucin ir Moon Disco taip pat programoje, kaip ir dar vienas vietos herojus Shn. Viskas tvarkoj!
2014-10-08 20:30
XI20, Vilnius
Gyvas norvegobritiškas vakaras XI20 pagal „Agharta“. Abstraktūs, bet netylūs triukšmo sienų statybininkai „Staer“ bei šokinėjantys tarp energijos ir ramybės „Poino“.
2014-10-05 19:30
Teatro arena, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Vienas mėgstamiausių mano danų (o jų muzikalių beveik tiek pat daug, kiek norvegų ir islandų) pagaliau atvažiuoja į Lietuvą. Aišku, ne vienas, o su visa gyva grupe, kuri padės iš tūkstančio skirtingų gabaliukų sudėti naujausią Trentemøller albumą „Lost“. Jei ir galima tai pavadinti diskoteka, tai tokia, kokia netelpa jokioje galvoje. Gitaros, būgnai, syntikai ir bosai. Pragare, taip!
2014-10-03 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Wooow! Dar nė vieno didžėjaus nebuvo serijoje „DJ Culture“, apie kurį nebūčiau sakius „nupagaliau“. Will Saul dar 2009-ais įrašė baisiai stiprų miksą „Balance“ serijai, be to, yra ir įsimintinų „Dj-Kicks“ autorius, nekalbant jau apie „Aus Music“ leidyklos veiklą ir kitus darbus, dėl kurių jis - vienas iš tų tikrų DJ kultūristų ir scenos palaikytojų.
2014-10-03 23:00
Soul & Pepper, Gedimino pr. 9, Vilnius
„In etno bass we trust“, - sako nu-swing, ragga, dub, drum&bass, dubstep, hiphop, glitch, ghetto-tech, kuduru, klezmer, gipsy, folk ir etno maišantis vieno asmens projektas „Warsaw Balkan Madness“, ir jei nors kartą šokai su šuniuku Pyčka baltiškojoje balkanų versijoje, tai pakeliui tau bus ir į „Soul & Pepper Nights“ ciklo atidarymą to paties pavadinimo restorane.
2014-10-03 23:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Šiaurietiška elektronika gyvai, ir ką čia bepridaugžodžiausi. Bus ir pastovėt, ir pasisukt. „Didžiųjų agregatų inžinieriai“ atkakliai stato savo gyvenimo agregatą, o mes - tik sraigteliai jo mašinoje. Abdulla Rashim leiblo „Northern Electronics“ atstovus Varg ir Acronym iš Švedijos pasitinka Rookas ir Inner. Hau.
2014-10-03 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Prieš ketverius metus Hard Ton turėjom (arba jis turėjo mus) tuomet vešėjusiame „Havana Social Club“. Dabar jis atidaro naują „Studio 9“ ciklą „Charisma“.
2014-09-26 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pional ne tik kuria gražią muziką ir klubuose groja ją gyvai, bet ir turi puikių klipų. „It’s All Over“ žiūrėjau n kartų ir jis man kažkoks tiesiog labai artimas. Tikiuosi, melancholija penktadienį virs šokiais, o garantuotai tempą pakels Few Nolder, kuris jau viena koja užsienyje su visom savo plokštelėm!
2014-09-19 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Jäzau, ir vėl Jäger Blow-Out su savo headlineriais! The Hacker, DJ Hell, Marc Houle, Zombie Nation - stiprumo patternas šioje serijoje aiškus. Troy Pierce - dar viena užtikrinta detalė į dėlionę. Daug pastangų, daug darbo su apšvietimu - „Opium“ šio ciklo renginių metu tikrai sutviska visais juodos atspalviais. Šokam taip pat su Anna Hanna, Ruben, Calli.
2014-09-19 19:00
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30, Vilnius
Jei Vilniuje vakar jau puikiai animacinį koncertą sugroję „YeYe“ - naujokai Europoje ir išties labai tinkantys būti kūltūriniais savo šalies ambasadoriais, tai šiandien Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertuosinti Cuushe - labiau pasaulio, nei Japonijos muzikos scenos pilietė. Ji gyvenusi Berlyne, jos albumus rekoenduoja „Pitchfork“, „Dazed & Confused“ - aišku, ir gimtinės spauda. Bandom Cuushe muziką sudėti į dream pop kategoriją, bet, aišku, liekam atviri siurprizams. Juolab kad kartu su ja pasirodys vizualiai stiprus tėvynainis AUS. Tikrai netipiškas koncertas bažnytinei aplinkai, respect „nowJapan“ už sugebėjimą įtikinti tuos, kas sprendžia.
2014-09-18 19:00
Lietuvos dailės muziejus, Bokšto g. 5 / Didžioji g. 4, Vilnius
Įsibėgėjančių Japonijos kultūros dienų „nowJapan“ organizatoriai „YeYe“ pristato kaip džiazo grupę, bet japonų ketveriukė, išgirdusi tokį apibūdinimą, tik kukliai kikena. Iš tiesų „YeYe“ visų pirmiausia yra iš Kioto kilusios Natsuko Hashiguchi pseudonimas, o aplink save ji, ėmusi muzikuoti, subūrė ir kitus kolegas.
2014-09-14
Krokuva, Lenkija
Tikrai laukiu Philip Glass ir ansamblio koncerto Vilniuje lapkritį, bet malonumą galima priartinti ir netgi gerokai paauginti. Krokuvoje rugsėjo 14-20-ą vyks 12-asis modernios muzikos festivalis „Sacrum Profanum“, kur pasirodys ir P. Glass, ir Laurie Anderson (su kvartetu „Kronos“, kuris festivalyje pasirodys nekart), ir Squarepusher (su Krokuvos simfoniniu orkestru), ir visa „Warp Records“ plejada bei didžiausius leidyklos dalykus grosiantis „London Sinfonietta“ orkestras.
2014-09-13 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Joakim... tiesiog. Prancūzas, bet nebūtinai prancūziškas. Didžėjus, bet toli gražu ne tik didžėjus. Prodiuseris, bet išlipantis toli už studijos kraštų. „Tigersushi“ įkūrėjas, išleidęs jau septynis studijinius albumus, o, pavyzdžiui, Vidžiui remiksai patinka gal net labiau.
2014-09-06 21:00
Katedros aikštė, Vilnius
Va šitos danų grupės irgi labai seniai jau laukiu Lietuvoje! Bus garantuoti šokis, reivas estrada. Kiek teko juos stebėti festivaliuose, ramiai nesėdėjo niekas. Netikėta, bet sveikintina „Sostinės dienų“ iniciatyva. Katedros aikštėje koncertuose senokai nebuvau, bet šįkart tikrai eisiu. Šeštadienį!
2014-09-06 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Paatostogavęs ir ant laiptų, ir Palangoje „Kablys“ grįžta tarp tvirtų geležinkeliečių kultūros rūmų sienų ir rudenį bei žiemą žada negailėt įvykių, reginių, koncertų, judesių. Pirmasis ir iškart stipriai didelis - „Duality“, kuriam ne tik dvi urbanistinės scenos, bet ir vienos jų puošmena iš jū es end ei - Freddie Gibbs. Šį pavasarį jis iššovė Madlib prodiusuotą albumą „Piñata“, kurio didžiąją dalį, matyt, „Kablyje“ ir išgirsim.
2014-09-05 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„DJ Culture“, dėl manęs, galėtų būti ir visas klubas, ne tik mėnesinė serija „Opium“. Bet ir taip gerai, neišlempu. Sezono startą duos čia ir dabar antrąjį solinį savo albumą išleidžiantis Roman Flügel. Albumu ir jo pirmu klipu jau džiaugiausi, dabar „Resident Advisor“ duoda paklausyti ir viso „Happiness is Happening“, o kaip Vokietijos pulto legenda tvarkosi šokių aikštelėje, gerai iliustruoja ir „Boiler Room“, ir netgi 7-rių metų senumo „Partyzanų“ memuarai iš „Gravity“. Nes legendos dėl to ir legendos, kad užsikonservavusios laike.
2014-09-05 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Yeah! Man visai neseniai iškamantinėjus „Dirty Deal Audio“ vadą Kristapsą visiškai logiška veiksmų seka atrodo projekto kelionė į Vilnių. Visų laukiu, visus rekomenduoju pamatyti gyvai. Iš viso 7 labai skirtingi elektroniškai gyvi šou - nuo senosios mokyklos įkvėptų beats iki perlituotų sintezatorių. Taip pat latviškas skaitmeninis vaizdas nuo Ina Vare ir dar gyvos žurnalo „Popper“ iliustracijos. Ryga, kurios nėra žemėlapiuose, svečiuojasi centriniame Vilniuje. Visa tai yra „Vilnius Music Week“ dalis, o „Dirty Deal Audio“, beje, oficaliai palaiko ir Latvijos muzikos eksporto institucijos. Nes jaučia, kas ateitis.
2014-09-04
LOFTAS ir teritorija greta jo, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Trečiąkart vyksiančiame miesto festivalyje Naujamiesčio paukščiams gros grįžtančio Nicolas Jaar projektas „Darkside“ - tiesa, tai vienas paskutinių šio projekto koncertų apskritai, kaip ką tik paskelbė pats Nicolas, tad dalyvavimas tampa praktiškai privalomu! Taip pat bus pavasarį čia pat koncertavę „When Saints Go Machine“. Šie du act'ai aplipdyti ne vienu tuzinu vietinių ir nebūtinai muzikantų bei kitų veikėjų. Mano nuomone, gerai, kad vasaros pabaigoje ir gerai, kad nepamirštas ne tik gintarais turtingas Baltijos pajūris!
2014-09-02 20:30
Įvairios vietos, Vilnius, Kaunas, Ukmergė, Jonava
Porą metų rugsėjo pradžios triukšmui sostinėje oponavo „Vilnius Noise Week“, šiemet gi idėja tapo tarptautine ir virto į „SOTU Festival Lithuania“. „Agharta“, atrodo, dar pavasarį sukirto rankom su Amsterdamo festivaliu SOTU („Sounds of the Underground“) ir tapo savotiškais jo ambasadoriais mūsuose. Ne tik Vilniuje, nors čia vyks didžioji dalis festivalio renginių! Rugsėjo 5-ą svečių laukia Kaunas, 18-ą - Ukmergė, 19-ą - Jonava.
2014-08-29 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Trys didžėjai už pulto yra tas optimalus kiekis niekaip nesibaigiančiam vakarėlio benzinui pilti ir nenusivienodinančiai nuotakai palaikyti. Nes du gali užsibūti tarpsavyje, o keturi gal jau per daug tūsas patiems. Žodžiu, jo, Vidis, Manfredas ir Saulty yra kaip tik tas trejetas, kuriam galima patikėti „Opium“ sezono startą. Sezono, kuris pareikalaus dėmesio ir lankymo, nes kitaip išleistuvėse negausi diplomo. O kitų tokio klubo variantų Vilniuje vis dar nesimato, nebent priešokiais.
2014-08-23 22:30
Yucatan, Islandijos g. 6
Pirmasis, bet ne tik todėl svarbus Vilniaus LGBT* festivalis „Kreivės“ - ne tik apie kiną, bet aplink jį. Visą savaitę „Skalvijos“ kino teatras taps erdve diskusijoms, pažintims, išraiškoms, vizijoms, mąstymui. Visą „Kreivių“ programą patogiai rasit www.festivaliskreives.lt, o aš savo ruožtu kviečiu dar ir pašokt. Meksikiečių restorane „Yucatan“, esančiame visai greta „Opiumo“. Tai nebus stereotipinė gėjų diskoteka, kurią galbūt įsivaizduotum, ir tai nebus tiesi diskoteka. Tai bus tiesiog plati ir laisva diskoteka.
2014-08-14
Gamtos parkas, Papė, Latvija
Nauja vieta, sutrumpėjęs vardas, tas pats rugpjūčio vidurys ir padarytos išvados po praėjusių metų. Daugiau apie naująją „Satta“ čia, o štai ir vardai.
2014-08-07 22:00
Švyturys Beach Bar, Nida
Nei festivalis, nei diskoteka, bet su jūra ir didžėjais. Kas? Antras „Opium“ išvykimas į Nidą. „Ant bangos“ – trys naktys su klubo treneriais ir dviem netikėtai laukiamais svečiais iš vakarų – Young Marco ir Lauer.
2014-07-25 19:00
Plockas, Lenkija
Man po „Sonar“ dar smegenys neatvėso ir kelionių nenusimato, bet negaliu tylėt - „Audioriver“ išllieka viena puikiausių vieta prašokti visą savaitgalį po atviru dangumi 500 km spinduliu aplink Vilnių. Na, 515, jei visai tiksliai.
2014-07-24 20:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
„Satta Festival“ po truputį ruošiasi į Papę - iki festivalio liko vos trejetas savaitgalių. Kas bus ten, plačiau tam skirtoje vietoje, o Vilniaus „Vasaros terasoje“ rinktinė jaunų ir drąsių sattiečių:
2014-07-17 18:00
Užupio meno inkubatorius, Užupio g. 2, Vilnius
Pasaulio lietuvių vienybės diena yra įrašyta kalendoriuje, tad čia visai ne juokas. Anksčiau ją labiau minėjo užsienio lietuviai, o dabar ir mes. Kirtimų kultūros centras šia proga (kurią mini jau penktąkart!) persibazuoja į Užupio meno inkubatorių, dar žinomą kaip „Galera“. Ten tilps ir kalbos, ir muzika, ir kūno judesiai.
2014-07-11 16:00
Stovykla "Deimantas", netoli Trakų
Pernai buvo „Ereliukas“, šiemet – „Deimantas“. Per roko šalį surfinantys veikėjai liepos viduryje tiksis visai netoli Trakų, o tai labai palanku norintiems nenakvoti gamtoje. Aišku, verta ir būti nuo-iki bei stengtis nieko nepraleisti, nes muzikos programa čia svarbi, ir anaiptol nežaižaruojanti žurnalų viršelių veidais.
2014-07-04
Žiūrai, Varėnos raj.
Man atrodo, šis festas yra labai taikliai ir laiku vykdomas grįžimas prie šaknų. Na, tiksliau, į pelkę. Save pristatantys kaip „darbo ir poilsio stovyklą“ bendraminčiai prisikvietė ir kitose Lietuvos scenose girdimus bei matomus Mesijų, „Ministry of Echology“ ir „Los Turbos“, ir tolimesnių ar artimesnių įvairaus stiprumo bei aštrumo mentalinių kaimynų iš Švedijos, Rusijos, Vokietijos, JAV. Kiekvienam act’ui net po atskirą plakatą supaišyta!
2014-06-26
Pakretuonė, Švenčionių raj.
„Sūpynės“ lieka ištikimos sau ir nekeičia nei veiksmo laiko, nei vietos, nei kitų elementų. Daugiau, mažiau, aukščiau, žemiau, sūpyniau - Pakretuonės samanos vaitos nuo kelių tūkstančių kojų birželio pabaigoje.
2014-06-26 21:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Prieš porą mėnesių GON įrašė man „Dainas Dainai“ - tiksliau, sudainavo, arba išbumbsėjo vien tik savo balsu. Austrų „Bauchklang“ tradicijomis sekantis ir jas į dub techno lentyną keliantis vilnietis man asmeniškai yra unikalus beatbox kultūros atstovas. Tikrai Lietuvoje geriausias. Būtinas pamatyti gyvai. Smagu, kad jo „Gonebea“ iš mixteipo tapo rimtu albumu.
2014-06-25 18:00 - 2014-06-28 18:00
Miškai ir ežerai, Lietuva
Daugiau, mažiau, aukščiau, žemiau, supyniau. Į visas keturias puses nešančios „Sūpynės“ 2015-ais grįžta jau de-šim-tą kartą. Subrendusios, bet nesuaugusios.
2014-06-23
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Sunkoka patikėti pažiūrėjus iš šalies, bet Vilniuje vasarą neveiks joks padorus klubas, siūlantis įdomią programą, o ne DJ/varjetė. Va ir „Opium“ švenčia ne Jonines, o Išleistuves. Iki pat rugsėjo atsisveikint su apsauginiais, barmenais ir kitais atributais padės Vidis, Manfredas, Calli, Pupa, Ruben, Anna Hanna, Quazar ir Zhill. Saulė bus pasitikta, o gal ir vėl palydėta.
2014-06-20
Visur, Vilnius
Visą vakarą ir dalį nakties, visur Vilniaus centre ir senamiestyje ir aplink. Iš viso 150 įvairių meno šakų renginių, ypač daug teatro, nes jo metai, o penki mano pasirinkimai surašyti čia.
2014-06-20 19:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Mačiau Lenkijoje, mačiau Prancūzijoje, mačiau Ispanijoje, dabar pamatysiu ir Lietuvoje. Nuostabu.
Čia neskaičiuojant poros Apparat ir vieno labai pavasariško „Modeselektor“ vizito į „Gravity“, poros pirmojo viešnagių Kaune ir kitų susitikimų ne pilnoje „Moderat“ sudėtyje.
2014-06-19 19:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
Kadangi tik viena iš „Despotin Fam“ gerklių nuolat reziduoja Lietuvoje, kiekvienas šio repo orkestro pasirodymas yra didi šventė, ir tikrai ne tik reperiams. Prie Vaiperio stovės Liezhuvis, Shmekla ir - kaip čia jį dabar vadinti, Laikjack ar Andrewla? Prie jų prisijungs ir kviestiniai MC, bus ir big band’as ir Liezhuvytės, ir - svarbiausia - naujo albumo apmatai. Tiksli pasirodymo data bent jau man nežinoma, bet gal išduos koncerto metu?
2014-06-12
Barselona, Ispanija
Festivalis „Sónar“, jau seniai peržengęs Barselonos ribas ir pokšintis visame pasaulyje, gali ilgam patenkinti muzikinį badą. Peržvelgus šių metų birželio vidurio programą - dienos ir nakties, arba tik dienos, arba tik nakties, o kur dar pridėjus „off“ renginius - atrodo, kad po to pusę metų apie koncetus nereikės galvoti. Aišku, taip nebus, bet tokie aktualūs vardai plius legendos, palmės, saulė, kvapai ir skoniai… Ne, geresnio festivalio už „Sónar“ aš nesu regėjusi. Ir todėl tas birželis Barselonoje taip masina.
2014-06-12 20:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
„Mount Kimbie“ Šventosios estradoje grojo tuo nenusakomu laiku tarp saulėlydžio ir saulėtekio, tiesa, link pastarojo. „Before I Move Off“ tapo vienu tuometinės vasaros simbolių. Bet praėjo jau beveik ketveri metai, simbolių yra naujų - pavyzdžiui, „Made To Stray“. O „Mount Kimbie“, didesni ir laisvesni, tokie pat gyvi, atvaro į Vilnių. Iki „Sattos“ bus belikę pora mėnesių…
2014-06-06 23:55
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Vidis yra vienas iš mano muzikos mokytojų, tad ir su puikia leidykla „Multi Culti“ susipažinau būtent jo dėka. Kaip ir su fainu biču Dreems, joje besidarbuojančiu. Mažiau kalbų, daugiau darbų - Dreems atlekia iš Kanados pazuzuoti Vidžio sukakties proga. Dar ir Manfredas, žadantis ne tik grot, bet ir šokt. Vyks magija.
2014-06-05
Kultūros ir mokslo rūmai, Varšuva
Neseniai rašiau apie „FreeFormFestival“ Varšuvoje, į kurį visai planavau važiuoti, bet vėliau persigalvojau, o galiausiai ir patį renginį atšaukė. Ne bėda! Draugai iš „Red Bull“ birželio 5-7 dienomis toje pačioje Lenkijos sostinėje pristato masyvų reikalą „Red Bull Music Academy Weekender“.
2014-05-31 23:55
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pamenu nevaikiškus Stevie Kotey šokius ano dešimtmečio "Gravity" - tiesa, su tuomet labai elektriniais "Partyzanais". Šįkart dvečią šefuoja ir birželį pasitinka "Disco Mafia Social Club", savo ruožtu turintys miksuotą linkėjimą mano blogui.
2014-05-28 19:00
Teatro Arena, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Įkvepiantys visus nuo Madonnos iki „Baltic Balkan“ bordeliečiai kartą jau šienavo lietuvaičių rankas kažkur Baltarusijos pasienyje, bet „Be2Gether” – jau seniai istorija, o grupė – dar tikrai ne. Neabejoju, bus išprotėjusiai geras koncertas. Beje, iš kovo perkeltas į gegužę!
2014-05-26
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
Visiškai funky reikalas laukia pirmadienį „Vasaros terasoje“. Išieškoto leiblo „History Clock“ įkūrėjas, didelės įrašų kolekcijos bei patirties įvairaus masto šokiuose savininkas, Ivan Smagghe porininkas radijuje ir apskritai išlavinto skonio britas Nathan Gregory Wilkins žada užsukt į svečius pas „12 inčų po žeme“, ir jau klausė, ar galės grot ilgiau, nei dvi valandas. Labas, antradieni!
2014-05-24 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Nuoširdžiai džiaugiuosi tokiu gyvu lineup’u vien iš lietuviškų artistų. Ir Sraunus, ir Zulusas mano mielai klausomi ir vertinami, ką jau bekalbėt apie Few Nolder, nuo kurio studijos daugiau nei metus mane skyrė tik siauras koridorius, tad beveik viską, ką tuomet kūrė, teko išmokt mintinai. Nesigailiu. O ir Lorano setą teko seniai girdėt. Bus džiaugsmo ausims!
2014-05-17 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Mondayjazz“ paliko žemai laužtą pėdsaką Vilniaus diskotekų istorijoj, ir nors šiandien patys yra labiau istorija, nei aktyviai veikiantis darinys, gimtadienį paminėti privalu. Septintasis - visai solidu, ypač žiūrint į senas fotografijas ir mąstant, kurlink nuėjo judėjimo pradžioje į Vilnių džiazerių prikviesti Hudson Mohawke, Lone, Dimlite ir kiti. Ir vietinių geruolių „Mondayjazz“ subūrė, jie gimtadienį visi ir paminės. Šešiese, gaila, kad ne simboliškai septyniese, bet!
2014-05-10 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Aajaj! Napo vis dar jauniausias iš garsiau nei miegamasis daužančių Lietuvos bytmeikerių, bet tikrai ne mažiausiai pasiekęs! Jau dveji metai praėjo nuo jo pergalės „Ritmo kovose“, o šeštadienį Leono globėjai „Despotin Beat Club“ organizuoja britų kompanijoje „Senseless“ (toje pačioje, su kuria gerai sutaria Boyfriend) išleidžiamą EP. Jį, beje, jau užskaitė XLR8R, reikia dėmesį parodyti ir tėviškėje.
2014-05-09 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Gilb’R iš „Château Flight“, Kristian iš „Âme“, DJ T., Jackmaster, Ewan Pearson, Prosumer ir Mark E - visi skirtingi, visi savaip įdomūs ir pasižymėję DJ kultūroje. Ir visus juos to paties pavadinimo serijoje „Opium“ šiemet buvo galima išvysti. Na, Mark E dar tik išvysim - neabejoju, bus banguojančiai ir istoriškai, tuo pačiu šviežiai ir pakylėjančiai. Tiesiog labai gerų DJ serija be per didelės pompastikos išeina atostogų. Su kuo grįš kitą sezoną?
2014-05-09 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Sunkiosios elektronikos naktis, kurioje noizas praskies techno, ir atvirkščiai. Atidunda britai „Emptyset“, kuriuos leidžia „Raster-Noton“, tad daugiau kokybės epitetų tikrai neprireiks. Vietinis gyvas palaikymas - Ooorcharch ir Gintas K. Didžėjų sąrašas taip pat išieškotas - monumentalistas S13, „Vilnius Noise Week“ puikiai pasirodęs Patricia Kokett ir „Umbra“ iniciatorius britas Andy Black Forest.
2014-04-30 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Niekas neparašytų geresnio aprašymo apie Ivan Smagghe ir Tim Paris duetą „It’s A Fine Line“, nei jie patys. Na, ar jų metraštininkas, nežinau detalių. Bet štai jis:
2014-04-25 22:00
Profsąjungų rūmai, V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilnius
Oho, 10 metų. Prieš 10 metų Vilniuje jau veikė „Gravity“, Kaune – „Exit“, tarp dviejų miestų migravo „RyRalio“, vykdavo grand drum’n’bass reivai ir visa kita. O tada iš Kauno atsikraustė toks vyninės savininkas Rolas, susiradės žaibuotų draugų, ir pakvietė visus užlipt ant stalo electro bare. Stalo, dengto Afrikos safario iliustracijom, kavinėje, kurioje augo medis, ir interjeras buvo taip toli nuo nakties, kaip dvylikta valanda dienos. Bet įvyko sujungimas, tesęsis daugiau nei metus. Prigimdęs daug didžėjų, jų komandų, idėjų, veiksmų, atoveiksmių, kurie gyvi ir šiandien. Kad ir pirmadienį dešimtmetį atšventę „Minimal Mondays“. Arba mano blogas.
2014-04-23 19:00
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius
Jau ne kartą įvertinti bei pagirti „Without Letters“ pagaliau, pagaliau pristato EP! Persmelktą gitarom, elektronika, psicho-kažkuom ir net elementariausiais šokiais. Įrašytą „Kablio“ rūsyje. Ir pristato ne šiaip erdvėj, o teatro erdvėj – „Menų spaustuvėj“. Kartu su kolegom „inSearch“. Linkiu soldouto.
2014-04-20 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Kaip aną vasarą ir rudenį visi niūniavo „Space Me Out“, taip dabar vis dažniau gali išgirsti „My Senses“. Aišku, geriausiai tai daro Markas Palubenka, kurio balsas gerai dera ne tik su „Kurak“ smegenų Vyginto idėjomis, bet ir su Few Nolder šokių viražais.
2014-04-18 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Labai patinka vizualinė serijos „Kirtis“ išraiška, kuriai jokiu būdu nenusileidžia ir vienas po kito „Partyzanų“ ir „K.U.B Collective“ kviečiami artistai. Jau buvo Lando Kal, Benjamin Damage, Locked Groove, paskutinis šį pavasarį – bristolietis Kowton, draugaujantis ir su Peverelist, ir su Julio Bashmore. O šokiuose paduodantis naujovinio techno.
2014-04-12 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pirmas gyvas duetas Vaiperio inicijuotoje urban naujienų iš viso pasaulio serijoje SUGAR»BASSIN. „Anushka“ yra iš Braitono ir draugauja su Gilles Petersonu - dar balandį jo leidykloje bus house/bass dueto plokštelė. Ir „Boiler Room“ jie irgi jau buvo. O dabar „Opiume“!
2014-04-11 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Hell yeah, čia tai DJ kultūros čempionatas! „Jäger Blow-Out“ jau turėjo Hackerį ir Marc Houle, o dabar raudoną LED’inį kilimą tiesia vokiečių techno scenos statytojui DJ Hell. Kadaise jį kalbinau prieš „Nokia Trends Lab“ – tuomet pašokti nepavyko, bet herojus tikrai užsitikrinęs vietą mano širdyje bei elektroninės muzikos šlovės muziejuje.
2014-04-11 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Kiek pasnaudusi grįžta minimalistų paklydimų serija „Moon Safari“. Žinoma, grįžta ne viena, o su olandų kreizu San Proper, žadančiu atsivežti bosinę gitarą, kad jau gyvai gros.
2014-04-11 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Sotu“ lietuviškai savaime skamba daug žadančiai, o šiuo atveju tai yra Amsterdamo festivalis „Sounds of the Underground“, kurio paragauti vilniečius kviečia „Agharta“. Kas gi daugiau.
2014-04-05 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Jau ne pirmą kartą mano draugas Vytis aka negirdėtos muzikos kūrėjas ir leidėjas Boyfriend į Vilnių pasivadina savo draugą Matthias Zimmermann, gerą ne tik dėl to, kad grojo „Boiler Room". Į kompaniją klube „Opium“ šį kartą pasivadintas ir world muzikos specialistas, šįkart nersiantis į centrinės bei pietų Afrikos ritmus - Weedska.
2014-04-04 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Apie Berlyno salioną „Salon Zur Wilden Renate“ būtų galima pasakoti ir pasakoti, bet jausmą geriausiai iliustruoja video - na, jei neteko būti pačiam. O pats salonas, tiksliau, jo atstovai Peak & Swift ir mėgiamas jų norvegas Andre Bratten, ima ir atvažiuoja į „Opium“. Bus energinga, gaivalinga ir nevienoda.
2014-04-03 20:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Man „Ministry of Echology“ labai mieli ir jaukūs. Gal vaikiška taip kalbėti apie muziką, bet su jais gera po vasaros dangum, gera ir laukiant pavasario. Tolimų kraštų įkvėpta gausi sudėtimi ir lengva savo nuotaika grupė, viena nedaugelio Lietuvoje sėkmingai reggae/dub kultivuojanti pagaliau išleidžia debiutinį albumą.
2014-03-22 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Lentų sezonas artėja, o surf rock ir šiaip tinka visais metų laikais. Lietuvoje žanro išpažinėjų turim labai mažai, gal net vos vienus - „Los Turbos“. Jie sostinės surf testo vakare tikrai gros, taip pat atvyksta lenkai pavadinimu „Kaseciarz“, kurių debiutinį albumą finansavo lyg ir bažnyčia, taip pat jie yra įgarsinę filmą. Surf-garage-budget rock!
2014-03-21 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Limonado bus, šmutkių bus, muzikos irgi. Iš viso trys aukštai „Univermago“, „Opiume“ įsikursiančio trečią kartą - kas sezoną. Mano laukiamiausias - Motor City Drum Ensemble, dedantis daug sielos į savo elektroniką, nebūtinai net šokinę. Taip pat svečiuose - Berlyno salonų liūtai „G.I.Disco“.
2014-03-15 21:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Kad portalo manoMUZIKA.lt kolektyvui patinka danai „When Saints Go Machine“, galima buvo neabejoti – ir interviu rengė, ir albumą apžvelginėjo bei aukštai metiniame reitinge dėjo, ir klipais vis dalinasi. Na, o dabar ir į gimtadienį pasikvietė – gražus rezultatas! Aš irgi norėčiau kokį Villalobosą kada pasikviesti.
2014-03-14 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pečius surėmę „Partyzanai“ ir „KUB“ atradinėja naujus bass, techno ir house maišaties kozirius toliau. Sausį palydėję su Benjamin Damage pavasarį žvelgia į belgą Locked Groove, kuris savo ruožtu dairosi po savo šalies elektronikos istoriją ir drąsiai jaučiasi rytojaus skambesyje.
2014-03-10 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Man, kaip blogerei, visuomet sunku nešališkai kalbėti apie tai, ką darau savo rankomis, bet į „Silence“ gimtadienį negaliu nepakviesti, ir darau tai labai garsiai. Penkeri metai singlų, klipų, plokštelių, pirmų kartų, pasiekimų ir kitų gražių dalykų. Norėčiau, kad tų penkmečių būtų dar ne vienas.
2014-03-07 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Kai pernai spaudžiant kovo speigui vokietis Prosumer iš viešbučio išėjo pasidabinęs odiniais šortais, tūptelėjau. Sakė, visada groja tik taip apsirengęs, ir galutinai apsisprendė nežaisti su likimu, kai vieną kartą dėvint kelnes Kanadoje tūsą išvaikė policija.
2014-03-07 22:00
Loftas, Islandijos g. 4, Vilnius
Mamamija, Damian Lazarus. Laikau špygas dėl interviu su šiuo velniu, tad nenoriu kol kas plėstis, bet tai neabejotinai vienas iš geriausių dalykų, atsitikusių klubinei kultūrai.
2014-03-07 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Siaubo filmų įkvėptas ir kauke maskuojantis savo pasirodymus Violet Poison atrodo – ir skamba – kaip tikrai vertas dėmesio techno artistas. Dėmesio jam skiria ir Vatican Shadow ar Kangding Ray, o tai irgi šį tą sako. Iš „Gluck“ į mano akimis ciklui daug labiau tinkantį „Kablį“ persikraustę „Didžiųjų agregatų inžinieriai“ kviečia užkariauti dar vieną naktinę viršūnę.
2014-03-07 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Sakė, pirmas graimo mytas po tiltu buvo top notch. Dabar antras, žinoma, kad vėl po tiltu, nes tokiai muzikai ten ir vieta. Ir čia ne patyčia.
2014-03-01 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Prisipažinsiu, „Red Axes“ pavadinimas man iki „Smalos“ anonso paskelbimo nieko nesakė, skirtingai nei ten visi Smagghes ar Walshai su Avery. Bet va, paklausiau miksą specialiai Vilniui, paklausiau naują singlą, dar šį bei tą, ir turiu pasakyti, kad tikrai šaunūs vyrai iš šaunaus Tel Avivo. Niekur neskuba, bet eina užtikrintai tamsiu keliu. Tiesiai į „Smalą“.
2014-02-28 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Prieš pusantrų metų olandas Cinnaman uždėjo „Hardcore Vibes“ ir nėrė į „Satta Outside“ palapinės minią. Ką čia bepridurt, nebent keista, kad tiek daug laiko užtruko jam vėl grįžti pas draugelius „Mondayjazz“. Kita vertus, spalvingasis housemeisteris pakankamai užimtas ir gimtajame Amsterdamo projekte „Colors“.
2014-02-22 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Benas A. ir vienas (na, su grupe) prirenka sausakimšus Vilniaus restoranus, bet į „Kablį“ kartu šeštadienį atvyks ir draugai iš Latvijos bei Estijos. Projektas „The Baltic Scene“ kviečia į jau antrą trijų Baltijos sesių turą po tris sostines.
2014-02-21 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Du savo darbą mylintys artistai. Abu pasiruošę groti tiek, kiek reikės, arba ir ilgiau. Airis Mano Le Tough už maratoninius setus Berlyno „Panorama Bar“ galėtų pretenduoti į DJ olimpiados medalį, tikrai! O Vidis jau pradeda švęsti „Silence“ penkmetį, tad maratonų šiemet bus ir daugiau.
2014-02-20 19:00
Teatro Arena, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Atrodo, Bonobo su savo albumu „The North Borders“ išsirengė į niekad nesibaigsiantį pasaulinį turą. Europa, JAV, Australija ir aplink, šiek tiek poilsio, ir štai, kitų metų pradžioje vėl Europa. Ir Vilnius!
2014-02-15 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Užtikrintai ištirpti turėtų visos naktį prieš tai susiklijavę (ar sudužę) širdys, nes Roska yra iš tų, kurių įrašų krepšius turėtų itin nuodugniai tikrinti muitinių pareigūnai.
2014-02-14
Münchenbryggeriet, Stokholmas, Švedija
Šiemet vykęs 20-ą kartą ir pagaliau mano aplankytas Barselonos deimantas „Sónar“ mėgsta pakeliauti po pasaulį. Vasarį pirmąkart festivalis stabtels Stokholme, artimiausiame Lietuvai iki šiol taške. Tuo pačiu metu „Sónar“ vyks ir Reikjavike, bet jis jau kažkaip dramatiškai toli romantiškai Valentino savaitgalio išvykai. Aišku, jei tik norit, visa info čia.
2014-02-08 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Jei pirmoji „Namiškių“ serija bus tokia pat netikėtai smagi, kaip ir fotosesija „Opiumo“ scenoje su Giedriaus Paulasko rūbais ir Marlos Singer išmone, tai bus tikrai labai geri šokiai.
2014-02-08 21:00
Teatro arena, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Tiesą sakant, labai įdomu stebėti, kaip daugiau nei 20 metų tais pačiais principais veikianti bei tą pačią muziką grojanti radijo stotis M-1 ima ir žengia į diskoteką. Nauji vėjai visada gerai. O „Sneekeriai“ ir Rembo daro tik užtikrintai.
2014-02-07 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„DJ Culture“ yra visų pirma tikri geri nenuobodūs didžėjai. Visų antra, dažniausiai jie turi ką papasakoti ir prieš ar po pulto. Ewan Pearson ir groja, ir pasakoja, ir rašo, ir netgi dėsto. Be jo elektroninė muzika būtų šiek tiek kitokia, neabejoju. Smagu bus vėl paspausti ranką!
2014-02-07 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Guillaume & The Coutu Dumonts, spėju, taps trečiu iš eilės įsimintinu „Minimal.lt“ gyviems kreizi veikėjams skirtos „Moon Safari“ serijos svečiu. Filipas su savo karate kombinezonu ir bei Aquarius Heaven be jokio kombinezono buvo du pirmieji, ir taip, mes norim dar.
2014-02-07 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Sakė, pirmas graimo mytas po tiltu buvo top notch. Dabar antras, žinoma, kad vėl po tiltu, nes tokiai muzikai ten ir vieta. Ir čia ne patyčia.
2014-02-07 20:00
Kablys / Punto Jazz palėpė, Vilnius / Kaunas
Visada labai džiaugiuosi „Agharta“ veikla bei seku, ką Arma veikia ir organizacinėje, ir artistinėje veikloje. Šįkart pirmoji - jau penktas festivalis „Speigas“, kurio esmė užkoduota pavadinime. Atšiauri muzika. Nes vidinis šaltis nesvetimas daugeliui, kaip organizatoriai patys ir sako.
2014-01-24 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
SHA:▽:AH tęsia post-keliones po post-pasaulį ir atveža mums atlikėją iš Rumunijos, jau vien tai, sutikit, šiokia tokia egzotika bei proga. Liar elektronika, nors turi ryškų bosą ir atspirties tašką, yra labiau sapnai, nei realybė, bet juk naktiniai atradimai tuo ir žavūs. Švytėjimuose atradimai gyvai.
2014-01-24 19:00
Planetariumas, Opium, Vilnius
Jei iš tiesų išras vaistus idealiai klausai „atgaminti“, tikrai aplikuosiu į „Red Bull Music Academy“. Bet kol kas galiu tik žodžiais bei darbais raginti tai padaryti visus tuos talentingus didžėjus, prodiuserius, vokalistus ir kitus muzikantus, kurių Lietuvoje gausu. Manau, tikrai ne vienas vertas patekti į dviejų savaičių sesiją, aprūpintą technika bei įkvėpimu.
2014-01-18 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Nieko nereikalingo, tik Splinteris ir keli patikimi jo draugeliai su geru garsu. Šeštas Dubstep.lt gimtadienis – bus tamsu. Žema. Bass’u. Nuo ko viskas ir prasidėjo.
2014-01-18 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Šiemet audringas „Neringa FM“ (taip, tai mano podcasto „Dainos Dainai“ namai) gimtadienis Nidoje neįvyko, bet sukaktį paminėti vis tiek reikia ir norisi, tad radijo stotis atvyksta į sostinę. Atostogų garso takelis šįkart megsis „Cafe de Paris“, o ne mažiau svarbus už muziką šeštadienį bus rankų spaudimas ir dalinimasis nuotykiais bei planais. Kind of giminės balius.
2014-01-17 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Calli ir Pupa toliau brauko savo wishlist'ą - rugsėjį jie šoko su "Snuff Crew", dabar laukia italo Danny Benedettini, atstovaujančio leidyklai "Items & Things". Pastarosios vienas iš bosų Marc Houle taip pat jau ruošiasi į "Opiumą", bet apie tai - vėliau. Kol kas tamsiai žavingas sausio penktadienis.
2014-01-17 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Kadaise vienas „Trickski“ narys Yannick Labbé jau viešėjo Vilniuje, „Woo“ serijoje „Interview“. Tuomet projektas vis dar ruošė debiutinį albumą, jis pasirodė prieš porą metų, o dabar į St. Stereo vakarą „Preliudai“ atskrenda kitas dueto narys - Danielis. Šiandien jiems ir jų romantiškam diskotekiniam skambesiui sekasi puikiai ir keliauja visi po visą pasaulį!
2014-01-17 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Ne vieną rimtą rimto techno kūrėją, leidėją ar didžėjų jau spėję pristatyti „Didžiųjų agregatų inžinieriai“, kaip ir daugelis, sausį nusprendė neįsitempinėti ir nerizikuoti užsienio svečiais. Bet juk visi žinom, kad vietiniai groja ne prasčiau, o ir sutinkami dažnai šilčiau. Tad po baltu tiltu penktadienį renkasi:
2014-01-11 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Baltijos šalių muzikai skatinti ir krutinti skirtas portalas „The Baltic Scene“ gruodį pristatinėjo gitarinę muziką, o šeštadienį kviečia užsigesint šviesas ir pašokt pagal regione sukurtą elektroniką. Iš vasarą vykusio projekto „Baltic Trail“ pažįstamas (labai patikęs!) estas Firejosé bei jo tėvynainiai Tommy Ca$h & DJ Exxxpander, žinoma, ir Vaiper, Nightjar bei Justicious. Šviežiena!
2014-01-10 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
"Smala" bemat tapo istorijos dalimi, tad nieko stebėtino, jog pirmame ciklo gimtadienyje iškart du jo herojai. Matt Walsh ir Daniel Avery pasirengę pliekti visą naktį. O į "Smalą" šiemet dar sugrįš ir Ivan Smagghe - drauge su Tim Paris.
2014-01-09 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Šokių su „Detroit Swindle“ paskelbimas sukėlė man kiek netikėtą ažiotažą – taip, žinau, kad (ir už ką) jie mėgstami, bet šiais laikais nustebinti klubinėtojus tikrai sunku. Kaip bebūtų, smagu, vadinasi, metus pradėsim aukštumoj. Tai bus pirmoji diskoteka „Opium“ po naujųjų, o olandams kompaniją palaikys Saulty bei buvę „On The Wave“ klasiokai Split Pulse ir Mr. Gooze.
2013-12-20 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Žiaaaaauriai geras škotų pulto didmeistris Jackmaster, nesėdintis užsirakinęs tarp stiliaus sienų ir šiaip mėgstantis rimtą tūsą. Visai kaip „Mondayjazz“. Todėl Tadas su Justu Jacmasterį su draugeliu Jasper James prieš Kalėdas pasiduot ir pasikvietė.
2013-12-20 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Benas Aleksandravičius moka išstoti taip, kad visi kalbėtų ir girdėtų. Bent jau kol kas. Todėl 2013-ieji neabejotinai yra jo metai, ir baigs jis juos „Partyzanai Pop“ išleidžiamo singlo bei vaizdo premjera. Sako, bus ir vinilas, bet kol kas svarbiausia – koncertas. Žada būti sausakimšas. Pradeda vidurnaktį.
2013-12-14 21:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Jau 4-as iš eilės Lietuvos nepraustaburnių čempionatas! Ausis prieš einant reikia gerai išsivaškuoti, nes dalyvaus jame net 16 beatboxerių. Smagu, kad ši kultūros atšaka Lietuvoje rado savo vietą, nors ir nišinę, bet jei vyksta turnyrai, vadinasi, yra iš ko rinktis ir dėl ko kovoti.
2013-12-13 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Gimtadienis. Ketvirtas. su „BPitch Control“ globojama, bet iš tiesų puikiai įvairiuose kailiuose ir savarankiškai besijaučiančia Aérea Negrot. Laikmečiai, žemynai, lytys, kultūros, stiliai ir pozos „Opium“ scenoje.
2013-12-11 20:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Šiais laikais labai lengva dalytis geru su kitais, bet turbūt iš to lengvumo dažnai pamirštam. Bent jau Kalėdos kalendoriuje primena, o su muzika tai daryti išties paprasta. Rokenroliškai dainingas vakaras projektui www.vaikusvajones.lt paaktyvinti.
2013-12-07 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Iš projekto „Baltic Trail“ mano blogo skaitytojams jau pažįstami, o ir šiaip periodiškai geras pabaltijo scenos naujienas pranešantys kaimynai „The Baltic Scene“ leidžiasi į turą. Formulė logiška – trys grupės trijuose koncertuose trijose sostinėse.
2013-12-06
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Silverscreen, magazin, Frank Sinatra ir kiti klešiniai reikalai jau istorijos dalis, o The Hacker pastaruoju metu virina neblogą gotišką tamsą, nepamiršdamas ir pjūkliukų. Tiktų „Smaloje“ ,bet į „Opium“ šįkart mesjė iš Prancūzijos atsiveža „Jägermeister“ komanda. Pavasarį jie čia pat pristatė Zombie Nation - dideli vardai mažoje erdvėje pamerkti į juodą upę daro stebuklus.
2013-12-06 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Jei pirmas minimalistų ciklo „Moon Safari“ ėjimas su rusų madistu-kosmonautu Philipp Gorbachev pranoko lūkesčius, tai Aquarius Heaven yra praktiškai išankstinis gimtadienis. Čia beveik nejuokauju, nes ir pati esu vandenis, ir nemažai užkietėjusių klubinėtojų, gimusių po šiuo ženklu ir neabejotinai mėgstančių Aquarius Heaven, žinau. Vadinasi, išankstiniai fejerverkai neišvengiami.
2013-12-06 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
„Didžiųjų agregatų inžinierių“ rinktinės iniciatyvos „Peak“ svečias Nick Dunton Britanijoje šefuoja puikią techno leidyklą „Surface Records“, kuri į pasaulį yra paleidusi Oliver Ho, Surgeon, James Ruskin, Grovskopa, Oscar Mulero gabalų – ką ir bepridėti. Pats Nick yra stiprus didžėjus, turintis didelį arsenalą – o ar galėtų būti kitaip?
2013-12-03 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Praėjusį kartą čiliečiai „The Holydrug Couple“ taip užpsychino „Kablį“, kad antram serijos „Vilnius Psych Test“ renginiui geografijos keisti neprireikė. „Föllakzoid“ šiuo metu neokrautromantikos ieško senojoje Europoje, ir vėsus gruodžio antradienio vakaras yra idealus metas su jais pasisveikinti.
2013-11-30 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Norėčiau, kad 813 patikrinti susirinktų daugiau rusiškos muzikos entuziastų (hehe), nei rugsėjį atėjo į jungtinį „RAD“ ir „Mondayjazz“ vakarėlį, bet šiais laikais žmogus prognozuoti negali. Bet kuriuo atveju gaisrininko beatsai ir cukriniai avinėliai nuo Vaiper, Justicious bei kitų žada labai kaloringą naktį.
2013-11-30 20:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Labai uždarus ir tuo pačiu labai plačiai skleidžiamus koncertus Lietuvos Radijo studijoje rengiantys idėjos autoriai keliasi į „Loftą“. Vienai nakčiai. Pagaliau su bilietais, tad galės ateiti ir tie, kurių į radiją niekas nepakviesdavo. Proga svarbi – gimtadienis.
2013-11-29 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Žiauriai geras artistas ir žiauriai gera proga susitikti su juo šokių aikštelėje. „DJ-Kicks“ serijos egzemplioriaus išleidimo proga John Talabot keliauja po Europą, užsuks ir į Vilnių. Nėra ką bepridėti, tik kad bandė pasikviesti jį tikrai ne vienas ir tikrai ne kartą.
2013-11-29 23:00
Metroclub, profsąjungų rūmai, V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilnius
Skausmingai vėsus gyvas electro šiemet plačiau atsivėrusiame klube ant Tauro kalno. Projekto „Nine Circles“ istorija vyresnė už daugelį „D.O.S“ lankytojų.
2013-11-29 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Pas Loraną ir Halluciną vėl atskrieja italai – matau, romanas su Turinu užmegztas itin rimtas. Šoklaus vinilinio techno naktis nusimato. Taip pat ir su plačios kolekcijos savininku Samuel Tange.
2013-11-29 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Šveicarų „Drumpoet Community“ leidžiamas, taigi poetiškas, australas Francis Inferno Orchestra vienai nakčiai taps devintojo namo gyventoju. Sykiu su hauso grynuolių ciklą sumaniusiu Valdemar ir pradinės sudėties žaidėją Funkodelik pakeitusiu Split Pulse.
2013-11-29 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Kablys“ turi naują seriją „Darxyde“, iš kurios pavadinimo viskas kaip ir aišku. Bosas, garažas, grime’as. Last Japan atskrieja iš Londono, pasitinka net keturi vietiniai tamsuoliai - YouWin, Sterobeaver, Laurynas Bowtie, Simao.
2013-11-23 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Kažkaip net keista, jog prireikė nugyventi net iki 2013-ųjų rudens, kad avangardiškajame Vilniuje įvyktų grime dedikuotas tūsas. Bet „pagaliau“. Pariaumokime.
2013-11-22
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Įdėmi akis „Smalos“ plakate sufleruoja, kad geriau užuolaidas penktadienį bus užtraukti. Tamsios muzikinės linijos kreivumą išlaikantys Manfredas ir „12 inčų po žeme“ šįkart pasivadino prancūzą Clement Meyer, o jis jau žinos, kaip tavimi pasirūpinti.
2013-11-21 19:30
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Beveik visą rudenį pasiilsėję „Ministry of Echology“ grįžta į sceną šildyti kaulų ir pradeda nuo tolimiausio, bet toli gražu ne prasčiausio Vilniaus klubo - Kirtimų kultūros centro. Sėsk į autobusą, taksą ar draugo pasatą ir atvaryk mango skonio reggae/dub ketvirtadienio vakarienei.
2013-11-16 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
20 metų už pulto Lietuvoje - proga neeilinė ir svarbi. Mamania pasirengęs švęsti iš peties.
2013-11-16 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Mančesterio „Nucleus Roots“ soundsystemą šiltai priėmę roots, reggae, dub išpažįstantys vilniečiai vėl buriasi į „Kablį“ . Čia gi laukia vieno škotų dueto „Riddim Tuffa“ atstovo sutiktuvės, o jis į savo reggae paremtą muziką įpina ir nemažai skaitmenos.
2013-11-16 15:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
„Partyzanai“ šeštadieniui ruošia nemažą veiksmą. Ir dieną, ir naktį, ir smegenims, ir kojoms. Pradedu pagal laikrodį.
2013-11-15 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Sūpynėse“ pernai užatmosferinęs olandas Mindmapper grįžta pas vilniečius. Anąkart jį pasivadinęs Intakz čia ir vėl prikišo nagus. Taip pat ir antrasis neseniai startavusios skysto d’n’b leidyklos „Phantom Others“ veikėjas Hathor.
2013-11-15 22:00
Artistai, Šv. Kazimiero 3, Vilnius
Bus žiauriai geras! Nes ir Lencas su Maruliu, ir Pyčka, ir VIP, ir pats Balkan Beats išradėjas (greičiau, suradėjas) Robert Soko vienoje šokių aikštelėje. „Artistai“ - pusiau juokais, bet iš esmės labai tinkamas pasirinkimas tokio tipo ūsotekai.
2013-11-14
Laisvės al. 60, Kaunas
Prieš keletą metų „Sanito“ fabrike užsimezgusi iniciatyva „Insanitus“ vis labiau menas, bet ir muzikos šiemet nepritrūks. Su vertingu gyvu projektu „Snow Ghosts“ priešakyje.
2013-11-09 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Mondayjazz“ nusprendė giliau patyrinėti garage istoriją, nors simpatijų šiai šakai niekuomet neslėpė. Iškart pradeda nuo esmės ir pristato Zed Bias. Gali nežinoti, kaip jis atrodo, gali nežinoti vardo, bet šitą gabalą tikrai žinai.
2013-11-08 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Dar viena mėnesio pradžia ir dar vienas pretendentas į didžėjų šlovės alėją, jei kada kas tokią suinstaliuos. Smarkus vokietis DJ T. į Vilnių užsuks ne be reikalo – šiemet jis švenčia savo profesinį 25-metį ir yra vertas kiekvieno komplimento, kurio per ketvirtį amžiaus (!) sulaukė.
2013-11-08 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Pirmas bendras „Minimal.lt“ ir „Redubtor“ judesys – vieni eina vertikaliai, kiti – horizontaliai, ir gaunasi vilnietiškai klaipėdietiškas tinklas.
2013-11-06 19:00
ŠMC, Vokiečių g. 2, Vilnius
Po viso to, ką į savaitę sugeba sutalpinti aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“, laukia dar ir „post scriptum“. Daug įdomių ir svarbių dalykų viename muzikiniame spektaklyje, įkvėptame Marcelio Prousto romano „Prarasto laiko beieškant“. Rašytoja Gabija Grušaitė parašė libretą, muziką – dar negirdėto pavadinimo lietuvių kompozitorių komanda CᴼDA NᴼVA, režisierius – mano mylimiausias Oskaras Koršunovas. O kur dar atlikėjai – Asmik Grigorian, Alina Orlova, Viktor Gerasimov, instrumentinis ansamblis. Bus ir elektronikos, ir vaizdo.
2013-11-03 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
AraabMuzik miklumas valdant MPC ir kitus prietaisus turėtų kelti pavydą daugeliui beatmakerių, tik pradedančių šį painų kelią. Kaip ir jo kelionių tvarkaraštis. Vilnius – netikėta, bet maloni amerikiečio stotelė. „Loftas“ šį rudenį žygiuoja koziriais, ir prie AraabMuzik dar pripliusuoja Slow Magic. Ak!
2013-11-02 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Retai kada pasiseka favoritus pamatyti dukart į metus. Kadangi nuo „Sonar“ prabėgo dar tik mažiau nei pusmetis, su Isolée man išvis pasisekė.
2013-11-01 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Ištikimi techno tiesoms „Didžiųjų agregatų inžinieriai“ pajautė žanrui draugišką „Gluck“ dvasią, taigi kviečia į jau antrą serijos PEAK epizodą šiuo adresu. Gilios skandinaviškos madoms nepasiduodančios atmosferos nuo Abdulla Rashim čia puikiai derės. Ir prie datos, kai pagalvoji.
2013-10-31 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Seniai svajojau vienai nakčiai tapti Todd Terje. Štai ir tapsiu! Tampam kartu. Kad ir per helouyną, baisiausią šventę iš visų. Be raganų ir moliūgų, bet su inkarais ir ūsais.
2013-10-31 22:00
PuntoJazz palėpė, Kęstučio g. 6, Kaunas
Šiaip tai susidaro įspūdis, kad kiekvienas „Baltic Balkan“ renginys lygus Helovynui ar bent jau atsakančiam naujakui. Tad šįkart vyrai kviečia į, galima sakyti, profesinę šventę Kaune, dviejų iš trijų savo narių tėviškėje. Be visuomet girtų kompaktų bus ir „Rakija Ciganeska Orkestar“, su „Baltic Balkan“ aistra TAI muzikai galintys pasigalynėti bent jau kiekiu.
2013-10-31 22:00
Secret Location, Klaipėda
Nors ir trečias pagal dydį miestas, Klaipėda visgi gausiai ošia tada, kai į ją grįžta visi emigrantai ar naujieji vilniečiai bei kauniečiai. Helovynas - dėkinga proga dviejų salių reivui, todėl „Creepstep“ tradicija kartojama.
2013-10-31 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Wasted Gaze neseniai Vilniuje šefavo Traxx, o dabar savo antrajam ego Mario Moretti atveža ir olandą De Dupe. Pastarasis - Mario plokšteles leidžiančios leidyklos „Bordello A Parigi“ savininkas, italodiskofilas ir didžėjus. Vadinasi, šokiai bus. Pridėjus dar ir Split Pulse bus ir bordelis. Helovynas „Studio 9“ - su kilimais, sofom ir nuogais kūnais, tikiuosi?
2013-10-28 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Čiliečiai psichodeliniai jūreiviai „The Holydrug Couple“ Vilniaus uostą išsirinko pirmadieniui, gal ir gerai, tokiais vakarais paprastai ir nuotaikos būna grynesnės.
2013-10-26 22:00
ŠMC, 22:00
Devyneri metai praėjo nuo vis dar legendinių „Elektrodienų“ ŠMC, ir štai, ten pat turim „Elektronaktį“. Britai „Plaid“ tuo tarpu Vilniuje „Sutemų“ kvietimu viešėjo 2006-ais, ir tai buvo geri laikai. Nuo tada projektas, egzistuojantis tiek pat metų, kiek Lietuva, „Warp Records“ ir ne tik ten išleido visai nemažai naujos produkcijos.
2013-10-26 21:00
Tamsta, A. Strazdelio g. 1, Vilnius
Gitarų paklodės, elektronikos samanos, garsų sapnai. Pirmasis toks – kad ir nedidelės apimties, bet juk nuo kažko reikia pradėti – post roko ir instrumentinės muzikos festivalis, nors gal labiau turiningas vakaras.
2013-10-25 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Labai patinka tai, ką kuria Raudive, ir pabendrauti su šiuo personažu buvo įdomu. Oliver Ho nėra tipiškas diskotekininkas, gal dėl to sugeba manipuliuoti šokių aikštele, nes gerai mato ją iš šalies?
2013-10-25 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Pernai klube „Opium“ startavusi Lorano Vaitkaus ir Hallucin serija atrado naujus technačiams draugiškus namus po Baltuoju tiltu. Į juos suskubo pasikviesti jau pažįstamą, Vilniuje buvusį ir Turine priėmusį italą, „Old & Young“ leidyklos atstovą Sergio Pace. Jo pakeleiviu taps kitas turinietis Matteo Viani. Žo, draugų ir techno naktelė!
2013-10-25 22:00
Gargaras, Loftas, Kaunas, Vilnius
Genialiai paprasta „Senosios Mokyklos“ idėja grįžta šįkart dvigubai – projekto „Estafetė“ užmanymas pasieks ir Kauną, čia „Gargare“ reperiai startuos spalio 25-ą. Šeštadienį identiškas pamokų tvarkaraštis pasieks „Loftą“.
2013-10-24 20:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Markas Palubenka, statulėlėm ir žodžiais jau ne kartą įvertintas vis dar jaunas Lietuvos dainius, turi naujų dainų ir sudėjo jas į minialbumą.
2013-10-24 19:30
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Viens, du, ir jau dveji! Indie Kirtimų kultūros centre tikrinau visai visai mažai (tikrai per mažai) kartų, bet jų užteko suprasti, kad ten vyksta geri dalykai, kuriami gerų žmonių rankomis. Todėl išankstiniai gimtadienio sveikinimai ir raginimai ketvirtadienį užsukti paploti gyvai.
2013-10-18 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Kitąmet „Silence“ bus penkeri, ir viskas eina tik geryn. Leidykla pristato 18-ąjį įrašą savo diskografijoje, ir tai yra pirmoji „Downtown Party Network“ plokštelė čia, neskaičiuojant leidinių dukterinėje „Best Kept Secret“.
Laulia lietuviško house’o šventė su vinilu ir vaizdo klipu, kurio premjera būtent penktadienį ir įvyks. Daug kas prisidėjo, daug kam reikia už tai paspausti rankas.
2013-10-18 22:00
ŠMC, Vokiečių g. 2, Vilnius
Carsten Nikolai ir vėl Vilniuje. Iškart po tarptautinio aktualiosios muzikos festivalio „Gaida“ – išties bene įdomiausio ir didžiausio tokio tipo reikalo Lietuvoje – atididarymo jis pasirodys ŠMC didžiojoje salėje. Šįkart kaip alva noto geriausiai mums pažįstamas įvairiapusis elektroninės muzikos kūrėjas pristatys savo projektą „univrs (uniscope version)“.
2013-10-18 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Wasted Gaze / Endžio promoterinis debiutas, pasitaikius gerai progai. Kadaise DJ Hell užantyje debiutavęs čikagietis Traxx šiuo metu kaip tik Europoje, ir prieš pat kelionę namo į JAV užsuks į „Kablį“. Daug talento, daug įrašų, daug remiksų, daug naktų už pulto. Įsirašom į Traxx biografiją ir mes?
2013-10-18 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Simpatiškas brito Medlar deep house’as jau įsiprasmino į debiutinį albumą „Sleep“. Miegoti penktadienio naktį lyg ir nepadoru, tad šokių aikštelėje reikėtų tikėtis energingesnių emocijų.
2013-10-18 22:00
Jazzo palėpė, Kęstučio g. 6, Kaunas
Daugelį begėdžių naktų ir netgi rytų atlaikiusi įvairiai vadinta, bet tiesiog džiazo palėpė Kaune pasirengusi šiek tiek pareivinti.
2013-10-12 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pusė „Lazer Sword“ į naujo kauniečių ciklo Vilniuje „Kirtis“ atidarymą kėsinasi susivežti muzikinių Detroito peizažų ir daug geležies. 909 live set – taip būsimą Lando Kal pasirodymą pristato agentai, o „Partyzanai“ ir „K.U.B. Collective“ trina delnais iš laimės.
2013-10-12 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Audiovizualinės poezijos festivalis TARP – tai žanro pavasariuose turbūt dar ilgai nedygsiančios formos, kurios vertos pasidomėti net ir tiems, kurių pažintis su eilėraščiais baigėsi Maironiu. Kasmet šis darinys kitoks, esu buvusi ir Energetikos muziejaus požemiuose, ir kur tik ne, o šįkart, matyt, eisiu į „Kablį“.
2013-10-12 21:00
Jamaika, Visų šventųjų g. 9, Vilnius
Ūkanoti penktadienio rytai pažįstami ne vienam namie nesėdinčiam piliečiui, ir labai dažnai dėl to kalta būdavo atsipūtusi ketvirtadieninė „Fishday“ serija. Sakau „būdavo“, bet štai šeštadienį visi „One Ear Stereo“ personažai susieis į vieną tašką. Tam, kad įrodytų, jog tradicijos, o ir teen spirit, nebūtinai sensta.
2013-10-11 22:00
Gargaras, Raudondvario pl. 101, Kaunas
Ellen Allien į Kauną nusprendė nevykti - gaila, kad jau antras „Gargaro“ gimtadienio planas pasikeičia dėl to paties leiblo atstovų kaltės... Gal tik sutapimas. Na, bet vietoj Elenos bus Roadsmanas, palaikysiantis Pakui kompaniją, o ir Few Nolder niekur nedingsta. Įėjimas - nemokamas, Ellen Allien bilietus galima grąžinti ar pasilaikyti iki 2014-ųjų, kuomet re-planuojamas jos vizitas.
2013-10-11 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Pagalvės leidykla „Shaded Music“ pradeda vinilinį etapą ir jį pažymi, aišku, šokiais. Su debiutinės kompanijos ir jos savininko plokštelės remiksuotoju Oliver Deutschmann, taip pat – Zulusu ir Moon Disco. Na, ir Pagalve, aišku.
2013-10-11 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Pernai sausį Matthias Zimmerman grojo „Club Tropicana“ gimtadienyje liūdno likimo taške „Gorky“, o šį birželį – naktinėje Barselonos festivalio „Sonar“ programoje. Prie ateitin nuolat besidairančio didžėjaus bei prodiuserio pasiekimų darniai klijuojasi ir leidyklos „Sound Pellegrino“ bei pavydo kėlėjų „Boiler Room“ etiketės.
2013-10-11 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Nauji, rožiniai, bet nepūkuoti Minimal.lt šeimos ir draugų nuotykiai naujame rudens sezone. Naujo ciklo startas – su rusu, bet iš Berlyno, tikru artistu Philipp Gorbachev. Dar bus iš emigracijos atostogų ištrūkęs shn, inčai ir Kasparas Stundžius.
2013-10-11 20:00
Metroclub, profsąjungų rūmai, V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilnius
Balandį netikėtai atradau „Dance Macabre“, naktis ant Tauro kalno paliko tikrai juodai margą įspūdį ir norėjosi dar. Spalio 11-ą dar ir bus, ten pat, klube „Metro“. Išbandyk save.
2013-10-04 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Naujas „Opium“ mėnuo tradiciškai prasideda nuo DJ kultūros tyrinėjimų. Į gražų serijoje jau besilankiusių artistų sąrašą įtraukiamas ir Kristian iš dueto „Âme“. Ką tik publikavau interviu su juo, tad nebesiplėsiu.
2013-10-04 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
This is Sirius! „Kablys“, atrodo, jau pakankamai apsišildė su gerais, bet vietiniais, ir gerais, bet nemokamais, ir skelbia vienos nakties didįjį. „Festivaliu“ aš vadinti tikrai negaliu, bet patys taip sako. Bus drum’n’bass, bass ir dar kartą bass. Survival tai kietas! O Fort Romeau - dar ir gyvas.
2013-10-02 20:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
„Loftas“ dar vasarai nesibaigus metė „Editors“ kozirį ant stalo. Iš partirties sakau, kad su šiais britais pasimatyti gyvai verta. O antradienis dar ir labai patogiai nesimaišo su jokiom diskotekom.
2013-09-28 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Jau pakalbinau „Snuff Crew“ apie rūgštį, karjerą ir galimybes Berlyne, ir gyvai juos išgirsti tikrai rekomenduoju. Atsipūtęs, bet kietas groovas su geriausiom Čikagą menančiom tradicijom.
2013-09-27 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Begėdiškas pavadinimas, neatremiamas pasiūlymas. Net penki iš Maskvos ir du „Mondayjazz“ nepalaužiamieji bei Suckmafinger vaizdinis bonusas.
2013-09-27 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Dubinsky skamba kaip koks užtikrintai gilus solinis projektas, bet iš tiesų yra „Buzzin‘ Fly“ atstovo Chris Woodward ir lietuvaičio Lino duetas. Tiesa, taip pat gilus.
2013-09-27 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Koks platus penktadienis nusimato! Dvidešimtmetį jau skaičiuojančios bristoliečių grupės „Nucleus Roots“ soundsystemas atvaro ne tik paaidėti, paoperuoti ir padainuoti, bet ir paridenti riddimų „Kablio“ skateparko rampose.
2013-09-27 21:00
XI20, Vilnius
Laisvės kokonai, miręs dangus, brakcorinė industrija ir kitos penktadieninės „Sha: TRI :Ah“ gėrybės. Į patį Vilniaus naktinio gyvenimo dugną nusileisianti komanda pristato JAV duetą „_NEPHTHYS“.
2013-09-25 18:30 - 2013-09-25 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Kabinti“ – tai puikaus balso savininkės, kompozitorės ir dar daug talentų savyje auginančios Eglės Sirvydytės bei menininkės Kristinos Inčiūraitės tarpdisciplininis projektas.
2013-09-21 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Sattoje“ Ticklish pasirodymą, balansavusį ant Lietuvos ir Latvijos sienos bei beveik vainikavusį „Weboogie“ karavano prisistatymą, lyg ir praleidau. Tie penktos ryto įvykiai mėgsta pasimesti aušroje! Bet dabar yra gera proga ištaisyti klaidą.
2013-09-21 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
„Parodomasis muzikos vakarėlis“ skamba visiškai juokingai, bet, atrodo, būtent taip tautiškai reikėtų vadinti showcase’us. Aš linkusi nepasiduoti ir čia pasakoju apie itališkai vokiško leiblo „Life and Death“ būsimą kelionę į Vilnių.
2013-09-20 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pirk-parduok-komercijai-atsiduok. Nuolaidos ir akcijos? „Univermage“ be jų niekaip. O jei rimtai, pavasarį trim aukštais „Opiume“ grojo Axel Boman, Eva Be ir Scratcha DVA. Tradicija išlaikyta – dabar turėsim Rory Phillips, Baby G ir South London Ordnance. Dar bus tropikų, kauniečių ir Manfredas. Taip pat rūbų, kirpėjų, burtų. Na, „Univermagas“.
2013-09-20 22:30
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Bijau, kad šiam didžėjų sąstatui reikėtų purvinesnio kampo, nei „Soul Box“, bet yra kaip yra. Vakarų Lietuvos atkaklieji, bass nešėjai ir metėjai. Žodžiu, bus žema ir juoda.
2013-09-20 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Reperiai, atrodo, dabar nusprendė tik masyvius renginius rengti – rugsėjis prasidėjo uogiene „Lofte“, o dabar – ne ką menkesnis sujudimas „Kably“. Atsiprašau, tiesiog solidus sujudimas!
2013-09-20 19:00
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
„Terno Vilna“ yra tikrasis miesto festivalis, skirtas laužyti socialinius stereotipus, ir į jį netgi galima atvažiuoti traukiniu – tiesa, nuo Oro uosto stotelės iki geltono Kirtimų kultūros centro namo S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje teks paėjėti.
2013-09-20 17:00
Balstogė, Lenkija
Prieš porą metų jau pasakojau apie visai greta Lietuvos, Lenkijos miesto Balstogės industriniame kvartale vykstantį festivalį „Original Source Up To Date“. Kai kas iš lietuvių šį netolimą ir nebrangų elektroninį gėrį jau spėjo patikrinti savarankiškai, o niekada nesiilsinti „Minimal.lt“ šeimyna šįkart suorganizavo ir reivobusą. Kas buvo su jais „Audioriver“, žino, apie ką aš.
2013-09-18 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Wasted Gaze / Endžio promoterinis debiutas, pasitaikius gerai progai. Kadaise DJ Hell užantyje debiutavęs čikagietis Traxx šiuo metu kaip tik Europoje, ir prieš pat kelionę namo į JAV užsuks į „Kablį“. Daug talento, daug įrašų, daug remiksų, daug naktų už pulto. Įsirašom į Traxx biografiją ir mes?
2013-09-14 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Labai, labai, labai privačiai elegantiška nauja Few Nolder plokštelė, kurioje – ir Matt Walsh remiksas.
Labai, labai nesikartojantis Few Nolder gyvai.
Labai retas svečias Lietuvoje Mario Basanov.
Ir „Downtown Party Network“.
2013-09-14 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Įvairias vaizdines bei garsines užuominas apie naują leidyklą „Phantom Others“ mėtantis Intakz į kompaniją pasivadino senus suokalbininkus Road’s’Killa (vėl grįžo prie seno vardo? Gal tik drum’n’bass proga?) ir Hathor. Bus 170 bpm, liquid, deep, tribal ir visaip kaip nevulgariai.
2013-09-13 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Užuolaidom apkamšytas ir neonine lempa pakaitintas ciklas „Smala“ pavasarį buvo „Opiumo“ hitas, ne kitaip, matyt, bus ir šį sezoną. Chloé viešnagė – tik pradžia, o spalį laukia Raudive, kas jau iškart yra šauktukas. Bet pirma reikia išgyventi penktadienį, tryliktą.
2013-09-11 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Pagalvės leidykla „Shaded Music“ pradeda vinilinį etapą ir jį pažymi, aišku, šokiais. Su debiutinės kompanijos ir jos savininko plokštelės remiksuotoju Oliver Deutschmann, taip pat – Zulusu ir Moon Disco. Na, ir Pagalve, aišku.
2013-09-09 19:00
Įvairios vietos, Vilnius
Praėjusį rugsėjį į pirmąją triukšmo savaitę pakvietę „Agharta“ tęsia, ką pradėję. Šįkart švenčiam Luigi Russolo manifesto „Art Of Noises“ 100 metų jubiliejų ir einam į „Kablį“, XI20 ir ŠMC bei domimės noise estetika. Diskusijos, prezentacijos, dirbtuvės, ir, aišku, koncertai.
2013-09-06 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Buvo tokia trumpa, bet įstabi vakarėlių serija „Best Kept Secret“, kai Vidis į „Woo“ pakviestus artistus laikydavo paslaptyje nuo visų iki pat šokių. Per „Château Flight“ nors buvo ir ne sausakimša, bet taip muzikalu ir gyva, kaip tik begali būti elektroninės muzikos renginiuose.
2013-09-06 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Bill Brewster su kolega parašė knygą „Last Night A DJ Saved My Life“, apie kurią trumpai galima pasakyti tiek, kad net ir didžiausi diskoskeptikai perskaitę supras, kad visa ši kultūra nėr tik tuc tuc tuc.
2013-08-31 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Niujorkiečių dueto „Blondes“ antras albumas sukasi net labiau, nei pirmas, ir, kadangi yra ką tik išleistas, jų vizito „Opium“ metu bus ir pristatytas. Sezonas prasideda atsakančiai!
2013-08-24 19:00
Jamaika, Visų šventųjų g. 9, Vilnius
Retai rašau apie vietas ar idėjas avansu, pati jų neišbandžiusi, bet tokia jau parduota ši mano vasara, kad apie senamiesčio paribyje esančios „Jamaikos“ gerumą kol kas tik girdėjau. Hostelis, o ir baras kveičia ne tik nakvoti ir išgerti, bet ir šokti, ir, sako, jei reikia, ten telpa pusė Vilniaus.
2013-08-23 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Visą vasarą Kauno gatvės dulkes kėlęs žemesniais ar lengvesniais, tiesesniais ar kreivesniais ritmais „Kablys“ ir užėjus tamsai bei šalčiui pasirengęs kviesti alternatyvesnės aplinkos ieškančius. Aišku, dargana dar toli, bet uždarų patalpų sezoną jau galima atidaryti. Reivų su dideliais vardais ir bilietais, sako, bus. Kol kas – penktadienį, be mokesčių, iš pradžių ant laiptų, tuomet – po stogu. Su draugais iš kiemo, radijo, tropikų ar uostamiesčio.
2013-08-23 20:00
Ryšių Kiemelis 837, Kaunas
Kaune penktadienį į kašį po atviru dangum dės „Despotin“ komanda. Tai yra, visiškai šviežias Fingalick su saksofonistu, nevaldomas Vaiper ir Nightjar duetas „Oogle Vision“ ir „Despotin Beat Club“ radijo vedėjas Laurynas Bowtie.
2013-08-08 16:00 - 2013-08-11 23:00
Šventoji, Šventoji
Ir vėl „Satta Outside“ yra laukiamiausias vasaros finalas, šįkart naujoje ir - patikėkit - stebuklingoje vietoje visai prie pat jūros.
2013-07-28 12:00
Lukiškių aikštė, Vilnius
Prieš porą metų, na, gal trejetą, niekas tikrai nebūtų patikėjęs, kad Vilniuje vyks badmintono turnyras, ir dar su didžėjais bei kitais priedais. „Vilniaus plunksna“ – entuziastų discomafijozų užkurtas reikalas, kai kam praėjusią vasarą tapęs geriausia sezono diena. Ką gali žinoti, gal taip nutiks ir šįkart?
2013-07-23 19:00
Artistai, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
Atrodo, prieš porą metų lenkai „Paprika Korps“ Vilniuje svečiavosi pastarąjį kartą, o šiaip yra užlėkę ne kartą ir ne du, ir visada su labai gera sunkaus reggae sklidina nuotaika.
2013-07-18
Vėjeliškiai, Panevėžio raj.
„Cafe de Paris“ keletą metų kvietė į „PKSTVL“, „Play Club“ gi išvyką į daržinę pavadinimu „Play Fest“ pernai suorganizavo pirmąkart. Manau, geras sprendimas dviems panašaus vaibo vietoms mesti jėgas į vieną krūvą ir kviesti bendram savaitgaliui. Juk ir biudžetą taip patogiau valdyt, ir draugų nereikia versti rinktis.
2013-07-15 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Pirmadienio atodūsiams geriausias fonas yra atodūsiai. Dub vakaras su net dviem svečiais iš Italijos, ką tik pargrįžusiais iš „Tundros“ chillout miško. Papasakos, ką ten matė, savo žemais dažniais, ir dar bus palaikyti mūsiškių „Kala Soundsystem“.
2013-07-12
Stovykla „Ereliukas“, Molėtų raj.
Stovykla „Ereliukas“. Publika, kuri į madingas vietas neina ir naujų kolekcijų nesirenka, nes yra toliau už madą. Synthsoulsizer ir kolegų užkurtas judėjimas „Surf Through Rock Country“ kviečia į Molėtų rajoną ir ten paduos grupių, performansų, atlikėjų bei didžėjų. Bus kreivai švelniai įdomu, kaip jau būna serfinant per roko šalis.
2013-07-11 19:00
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Hiphop meets klezmer meets jazz. Australija – tautų katilas, toks yra ir žydiškų, vengriškų, prancūziškų šaknų turinčio projekto „The Asthmatix“ skambesys. Trio į Vilnių užsuks vos vienam, bet, spėju, labai turiningam ir margam koncertui.
2013-07-06 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Tomui Ramanauskui patinka nauji ir labai nauji ir net per nauji dalykai – dalį susikuria pats, dalį siurbia iš interneto ir sudeda ten pat. Kalbu apie jo ir kolegos Stunt! blogą „Neue Scheisse“, kur viešnios teisėmis ir man teko paclekclekboomint.
2013-07-05 22:00
Bekešo kalnas, Žr. žemėlapį, Vilnius
Collabas tarp fanki dizainą mėgstančių „Mondayjazz“ ir jų muziką mėgstančių „labàdienà“, atrodo, tik laukė savo progos. Sako, medžius atgaivins vaizdo projekcijos, ir jei chebra padarys bent jau taip pat įspūdingai, kaip prieš dvejus metus „Yaga“ festivalyje, plosiu atsistojusi.
2013-07-05 20:00
Bekešo ir trijų Kryžių kalno papėdė, Žr. žemėlapį, Vilnius
Erdvė ir garsas penktadienį pinsis ne vienoje Vilniaus vietoje – tokia štai „Kultūros naktis“. „Kala Soundsystem“ iniciatyva – viena iš mano rekomendacijų nakties atradimams.
2013-07-05 20:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
„Go Gaga“ yra retai ir visuomet kitaip įvykstantis, bet gerai atpažįstamas audiovizualinis reikalas, kadaise – atrodo, „Skalvijos“ kino teatre 2005-aisiais – užvestas „Partyzanų“ ir jų rodančių draugų. Buvo ir ŠMC, ir „Arkoje“ bei Klaipėdoje (su Paul Kalkbrenner, ir kas dabar galėtų pagalvoti?). O šiemet bus „Kultūros naktyje“. Tiksliau – prie (iki 2AM) ir pačiame „Soul Box“.
2013-07-05 18:00
JUODA, Paribio g. 12, Vilnius
Penktadienį ne miesto centre ir ne prabangiam bare bus juoda. Pagrindiniai rašalo iniciatoriai - reperiai „Tie Geresni“ ir jų ofiso bei gyvenimo draugai TWODICKS. Gyvas galas MC ir didžėjų ir laisva pavara, nuvešianti į naują video ar dar kažką.
2013-06-28 22:00
Švyturio menų doko terasa, Naujoji uosto g. 3, Klaipėda
Jau keliskart pastaruoju metu mano bloge apkalbėtas MC Mesijus išsiruošė prie jūros. „Paskutinio repo albumo“ premjera Klaipėdoje vyks „Švyturio menų doko“ terasoje. Joje turės tilpti ne tik pats Kudirka, bet ir visa instrumentinė/didžėjinė poeto palyda IR NETGI ŠVENTINIS BANKUCHENAS, kuris irgi pavarys gyvai.
2013-06-27 20:00
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
1992-aisiais Dovydas Bluvšteinas vilniečiams pristatė „pirmą tikrą house party“ – ir ne tik dėl to jo indėliu į elektroninės bei visos kitos muzikos plėtrą Lietuvoje dvejoti nevertėtų.
Ketvirtadienis – puiki proga išgirsti, kokį didžėjinį bagažą muzikologas sukaupė, bet iš esmės vakaro kaltininkai yra grupė „Vilkduja“. 14 metų scenoje ar prie jos ir nė vieno pasikartojančio ėjimo. Kirtimai kerta!
2013-06-26 19:00
VU žurnalistikos instituto kiemas, Maironio g. 7, Vilnius
Trečiadienis, „mmpsuf“ ir o-taip-seniai-begirdėtas Brokenchord. Labai nekasdieniškas pasiūlymas dar ir dėl savo vietos – VU komunikacijos fakulteto fotografų kiemo. Elektroniškai gaivu ir platu – ausys jau linguoja!
2013-06-25 19:00
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Indija, Iranas, Mongolija, Japonija ir Lietuva antradienio vakarą tilps Kirtimuose.
„Reaching the Roots“ – tai po pasaulį keliuaujantys Vishesh Kalimero ir Agnė Vasiliauskaitė, o Vilniuje juos papildys Martynas Gailius, Rokas Jasiūnas ir Juozas Augulis.
2013-06-21 20:00
Miškai ir ežerai, Lietuva
„Sūpynės“ yra nelaužoma birželio tradicija, jei tau bent šiek tiek kukū dėl įvairių techno krypčių, bet pastaraisiais metais ir tai jau nebūtina. Pernai, pavyzdžiui, šeštadienį buvo labai smagu su „Patamsių gaivalų“ repu ir Umiko bei Denis Jones ir Pauliumi Kilbausku pievoje. Aišku, devintos ryto DJ setai įvairiais sąstatais – tik čia, tik su rimčiausiais iš betono ištrūkusiais stovyklautojais. Jau pasiilgau niurko į ežerą, ir šiemet tikrai bus pagal ką.
2013-06-14 23:59
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Buvo netikėtumas vieną balandžio penktadienį oro uoste išvysti ne tris, o du „Night Slugs“ atstovus. Jam City tuomet pasiklydo tarp oro uostų, bet Bok Bok ir Girl Unit atlaikė ne prasčiau nei visa komanda. Skolas grąžinti reikia, taigi aštriausi londonietiški garsai ir vėl pas „Mondayjazz“. Paskutinįkart iki rudens.
2013-06-07 23:59
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Gili naktis, visai netyli naktis. André Lodemann yra rimtas vokiečių prodiuseris ir puikus didžėjus – Vilniuje jau apiplotas ir šįkart atvykstantis pokštelėti Vidžio gimtadienio šampano. Palinguosim.
2013-06-07 20:00
Ryšių kiemelis 837, Rotušės a. 20, Kaunas
„Ritmo kovos“ yra geriausias mano matytas muzikinis konkursas (kaip juokingai skamba!) – ir emocijų, ir publikos palaikymo, ir skambesio požiūriais. Žiauriai patinka. Kasmet. Šiemet „Satta Outside“ metu tarptautinis finalas irgi vyks, bet į jį dar reikia patekti.
2013-06-05 21:30
Venclovų namai-muziejus ir XI20, Vilnius
Triukšminga proga atsivėsinti nuo betono garso bangomis. „Agharta“ trečiadienį skiria muziejui ir garso menui, ketvirtadienį – rūsiui ir noise’ui. Renkiesi abu arba po vieną.
2013-05-31 20:00
LOFTAS ir teritorija greta jo, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Pernai startavęs vienintelis toks šalyje betoninis festivalis „Loftas Fest“ šiemet paankstėjo – manau, tikrai puiki pozicija miesto renginiui yra vasaros pradžia. O Joninių, Mindaugo ir kiti savaitgaliai draugiškai atiduoti palapinėms.
2013-05-25 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Jei ketvirtadienį „Ministry of Echology“, tai šeštadienį – „Dubenėlis“. Elena (Umiko) neatostogauja! Gyvas pozityvas ir net penki ska, rocksteady, reggae, dub, dancehall selektoriai – Jah Likke, Ras Teodor, Direktorius, Ju Ragganaut ir Tafari.
2013-05-25 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Pastarųjų dienų oras, pakėlus dešimčia laipsnių, prilygtų tropikams. Smagu būtų pagal Weedską ir Souldatov šlepsėti baloje (šiltoje), bet ir „Cafe de Paris“ gali virsti pirtimi susirėmums abiejų selektorių kolekcijoms.
2013-05-24 23:55
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Jei jau važiuoti į festivalį užsienyje, tai ten, kur toli, karšta, daug garso ir vardų. „Outlook Festival“ – idealus variantas mėgstančiam kiek žemesnio dažnio muziką. Kroatijoje vasarą baigs visi nuo A iki Z.
2013-05-24 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Moombahton Lietuvoje taip ir liko deficitu. Nieko tame blogo – jei grotų visur ir visi, jau būtų perdegęs, nes yra tikrai aiškiai apibrėžtas. Penktadienį visa naktis 108 bpm greičiu su pagrindiniu stiliaus atstovu Lietuvoje Boyfriend bei kolegomis Red Milk ir Stereobeaver.
2013-05-24 19:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Viską apie „Paskutinio repo albumo“ priežastis – ir tolimas, ir artimas – Mesijus man jau papasakojo. Tad tik dar kartą primenu apie mūsų pokalbį ir raginu penktadienį užsukti į albumo premjerą, apipintą dar keliais pasirodymais ir pasigrojimais.
2013-05-23
Artistai, Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius
Kažkada žiemą daina „Laikas meilei“ jau buvo išsprūdusi į internetą – trumpam, tiesa, bet į mano ausis įsigraužė visam laikui. Niūniavau ne kartą, o dabar ir vėl galiu spausti PLAY. O ketvirtadienį galėsiu ir paploti daugiasluoksniam reggae/dub projektui „Ministry of Echology“, po pertraukos rengsiantiems koncertą.
2013-05-17
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Valio, grįžta palmių, smėlio ir šokių aikštelės ekspertas vokietis Ian Pooley. Surimtėjęs gal šiek tiek, bet kaip visada puikus prodiuseris ir užtikrintas didžėjus. Geras house yra geras house, ir „Downtown Party Networ“ žino, ką kviesti.
2013-05-17 20:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Jei nors kartą šokai pagal klezmerį, balkaniškas dūdas ar kitus iš kaimo į diskotekas atėjusius garsus, žinai, kas yra Shantel ir kokia garbė mums jį turėti Vilniuje. Žinoma, ne be „Baltic Balkan“, nerimčiausios DJ trijulės Lietuvoje, pastangų. Ajde! Šoka visi, arkliai irgi.
2013-05-16 18:00
Crooked Nose & Coffee Stories, Pylimo g. 22c-1
Online shop’o atidarymas offline! Proga – gera. Turinys – dar geresnis. „Silence Music“ savo katalogą (beje, papildytą išpirktų plokštelių repressingais ir studijoje atrastais išpirktų albumų likučiais) kelia į internetą. Viskas vienoje vietoje ir geriausiom kainom.
2013-05-14 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Antradienis? Jokių problemų, kai vakarienei – neseniai „Kablyje“ viešėję Giraffage, xxyyxx ir Slow Magic bei dar du bonusai – Blackbird Blackbird ir Beat Culture. Turas „Set it Off“ Europoje, o mes juk – Europos dalis. Per gyvenimą plaukiantiems „Soundcloud“ atradimų srove, manau, daugiau klausimų nekils.
2013-05-12
Stovykla „Ereliukas“, Molėtų raj.
Stovykla „Ereliukas“. Publika, kuri į madingas vietas neina ir naujų kolekcijų nesirenka, nes yra toliau už madą. Synthsoulsizer ir kolegų užkurtas judėjimas „Surf Through Rock Country“ kviečia į Molėtų rajoną ir ten paduos grupių, performansų, atlikėjų bei didžėjų. Bus kreivai švelniai įdomu, kaip jau būna serfinant per roko šalis.
2013-05-12 11:00
Kiemas, Krivių g. 15, Vilnius
Pionierių stovykla prie Molėtų vidurvasarį atgims gitarų ir dykumos nuotaikomis. Kol dienas iki festivalio dar skaičiuojame dešimtimis, „Surf Through Rock Country“ orgkomitetas nori apie viską papaskoti asmeniškai. Akis į akį, sekmadieniniame gėrybių turguje.
2013-05-11 23:59
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Labai įdomu, kas per techno programa, kurią šeštadienį „Silence Night“ pristatys vienas iš šeimos prodiuserių Leon Somov. Pastaruoju metu labiau atsidavęs kitų atlikėjų prodiusavimui prieš keletą metų jis išleido tikrai stiprų darbą „No Batteries No Toys“, ir labai noriu tikėti, kad jėgos bus ir daugiau.
2013-05-11 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Trečia proga nušvisti gūdžioj naktį, šįkart „Sha: TRI: Ah“ iš Anglijos atsiveža Palmistry. Skaitymai iš delno čia net labai tinkama tema.
2013-05-10 23:59
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Santūriai, bet iki galo. Tamsiai, bet su šypsenom. Maždaug taip turėtų atrodyti debiutinė Annos Hannos naktis „Opium“, kurioje rusaitė pristatys mylimą prodiuserį iš JAV – Adultnapper. Klik klik klik – ir nuo Benua, mecanica (Andriaus Alien) bei rygietės Ksenios Kamikazos.
2013-05-10 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Tadas Quazar ir Zhill, seni pulto ir užstalės draugai, galintys palenktyniauti ne vieno elektronikos (ir ne tik) žanro išmanyme, penktadienį kviečia į Paryžių.
2013-05-10 22:00
48 Cechas, Švitrigailos g. 33, Vilnius
Didžiųjų agregatų inžinieriai susiėjo „The Lift“, šiam pakilus į kosmosą pajėgas perkėlė į „Trip“, o dabar ir vėl teko ieškoti naujos užuovėjos tvirtam ir madoms nepasiduodančiam jų techno. „Cechas 48“ tikrai neįeina į mano mėgstamiausių ar lankytinų vietų sąrašą, bet judėjimo nepalaikyti negaliu. Taigi jei tau techno, penktadienį sveikinkis su Stanislav Tolkachev.
2013-05-10 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Finnebassen muzika man asocijuojasi su nerūpestingu gyvenimo būdu. Pliažas, skėčiai kokteiliuose ir nuo saulės, maudymkė, tinklinis, jachta irgi nepamaišytų. Žodžiu, nieko atšiauriai norvegiško, kaip galbūt galėtum pagalvoti. Vasarą prodiuseris atveš, deja, ne prie baseino, bet bent jau tiesiai į Vilnių.
2013-05-10 19:00
Vinylshop.lt, T. Ševčenkos g. 16, Vilnius
Puikiai praleidę „Record Store Day“ plokštelių draugai bei gerbėjai renkasi dar vienam vakarui loftų rajone. Šįkart proga – didi ir apimanti daug plačiau nei muzika (nors, beje, kartu tai ir oficialus parduotuvės atidarymas). Tai – „Dizaino savaitgalis“, kuriame kasmet tikrai smagu pastoviniuoti, pažiūrinėti, paplepėti ir galiausiai atsidurti kur nors netikėtai trečią ryto.
2013-05-09 19:00
prie Radvilų rūmų, Vilniaus g. 22, Vilnius
Likus mažiau nei mėnesiui iki pirmo tikro sezono festivalio jis iš Naujamiečio ateina į Senamiestį. „Loftas Fest“ preparčiui pasirinko tą patį vakarą, kurį „Vasaros terasa“ atidarys sezoną, ir atstumas tarp šių nemokamų renginių – gal pora šimtų metrų, bet eiliniam klausytojui taip gal net įdomiau!
2013-05-09 18:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
Po 7-ojo sezono buvo kalbų, kad „Vasaros terasa“ išeis atostogų, nes Mokytojų namų kiemo laukia renovacija – turėjo būti ir stogas, ir daug kitų įdomių architektūrinių sprendimų. Matyt, dar ne šiemet. Kita vertus smagu, kad tradicija išliks gyva štai jau 8-ą vasarą be pertraukų.
2013-05-04 22:00
XI20, Vilnius
Šeštadienio rytą pradėjus su grupės įrašu vakare nueiti į jų koncertą – labai geras derinys. „Zen Dada“, „Agharta“ vinguriuojamas ciklas, pristato lo-fi surf palm tree beach noise psychedelic amerikiečius „Tonstartssbandht“, ir aš jiems sakau riebų „yes“.
2013-05-04 21:00
Tamsta, A. Strazdelio g. 1, Vilnius
Jau dalinausi nauju vaizdo klipu „Planet Melancholia“, kuris, mano nuomone, už savo garso takelį kiek silpnesnis. Bet šiaip Markas Palubenka dar tikrai ne viską pasakė ir sudainavo, ką galėtų. Labai įdomu, kas nauja laukia iš šio gaiviabalsio atlikėjo! Kodėl gi ta proga nenuėjus į koncertą? Jis + bosas + būgnai.
2013-05-03 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Bam! Pusė „Cassius“, esminių prancūzų elektronikos atstovų, Zdar, atvaro pagrot. Pas jėgeristus, kas visai savaime suprantama. Be „Cassius“ karjeros, Zdar yra ir labai geras prodiuseris ir garso inžinierius, prisidėjęs prie „Kindness“, „The Rapture“, M.A.N.D.Y, „Chromeo“, MC Solaar ir daugybės kitų atlikėjų leidinių. Vadinasi, muzikinį bagažą turi labai ilgą ir gilų, tad „Lofte“ ką veikti turės.
2013-05-03 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Tunelio šokiai niekada nenuvilia. Sunku patikėti, bet giliausiai kapstantys muzikos narai Biberkopf ir Synthsoulsizer bei jų pasekėjas Daugvinas netgi pitako už įėjimą neprašys. Tampriai ir be šviesos gale!
2013-05-03 19:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Kablys“ – tai ne tik rampos ir petankė po stogu, tai ir puikūs didingi laiptai, kurie pagaliau bus išnaudoti visais įmanomais procentais. „Einam į kiemą“, - kviečia dabartiniai geležinkeliečių kultūros rūmų šeimininkai ir žada internetą, maistą, hamakus, riedlentes bei visa kita, ko galėtų prireikti vasarojant mieste.
2013-05-02 21:00
Venclovų namai-muziejus, Pamėnkalnio g. 34, Vilnius
Ketvirtadienio netikėtumai Venclovų namuose, kurie yra nuostabūs ir be juose skambančios muzikos. Bet su, aišku, geriau. „Agharta“ kviečia į amerikiečių „Pas“ (sutrumpinimas iš „post abortion stress“) ir vokiečių projekto „Brandstifter“ pasirodymus. Lietuvių irgi bus – tai projektas VIHR. Ambientas, garsovaizdžiai, garso skulptūros ir kitos pramogos.
2013-04-30 21:00
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Neseniai Nidos meno kolonijoje įrašinėję naują albumą vilniečiai „InSearch“ kuria progą ištrūkti iš centro ir įkvėpti, khm, Kirtimų gaivos. „Los Turbos“ koncertas vasario pabaigoje buvo tikrai turbinis, ir nors tarp šių grupių bendra yra tik tai, kad abiejose nėra vokalisto, neturiu priežasčių manyti, kad antradienį prieš Darbo Dieną bus kitaip.
2013-04-27 21:00
Švyturio menų dokas, Naujoji uosto g. 3, Klaipėda
Praėjusį rudens sezoną pradėjęs tarptautiniu „Broken Vision“ Albertas su kolegomis grįžta po pusmečio, bet labai smarkiai pasiruošęs. Šeštajame ciklo renginyje ant aukščiausios pakylos stoja jungle legenda kanadietis Krinjah, o jam iš paskos – krūva mėgstančių laužtuvus tautiečių ir beveik tautiečių.
2013-04-26 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Smala yra juoda ir ji bus užpilta. Ivan Smagghe pavardė ne be reikalo prasideda taip pat, kaip Manfrės ir inčų ciklo pavadinimas. Su Matt Walsh ir Daniel Avery klubas lūžo, tirpo ir slydo, tad šįkart turėtų būti trigubai.
2013-04-26 23:00
Relax, A. Jakšto g. 12, Vilnius
Dar viena – aštunta - D.O.S. patamsių naktis juokingo pavadinimo ir ironiško interjero klube „Relax“. Kviečia Synthsoulsizer ir draugai, o pilnatis švitina kaip nežinia kas. Skambės viskas, kas neskamba madingose Vilniaus gatvėse. Uūūūū.
2013-04-26 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Niekada nebuvau Norvegijoje, bet muzikine prasme tai viena iš mėgstamiausių šalių. Nuo Todd Terje ir Prins Thomas iki „Royksopp“, Erlend Øye, „Datarock“, „120 Days“ ir „Casiokids“. Ir, valio, būtent pastarieji atvyksta į Vilnių pašvęsti Norvegijos, vienintelės tokios atšiaurios ir skambios, dienų.
2013-04-26 22:00
Fluxus Ministerija, Jonavos g. 3, Kaunas
Kauno margieji susivienijo šokių jomarkui – net dešimt parduotuviu ar prekių ženklų suskaičiavau renginio aprašyme, ypač nustebino „Wife Beater“, bet ką aš suprantu...
2013-04-26 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Drum’n’bass tavo pavasariui ir vasarai. Nauja Intakz ir Hathor iniciatyva. Plačiau irgi pristatyta, skaityk bloge!
2013-04-25 20:30
Tamsta, A. Strazdelio g. 1, Vilnius
Tikrai ne per dažnai koncertuojantys „Dubenėlis“ su savo aidais, atodūsiais ir Elena Neniškyte pirmame plane gal labiau prašosi saulės ar bent jau debesų stogo virš galvos, bet gal būtent juos ir prišauks grodami „Tamstoje“?
2013-04-20 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Visi RGB atspalviai ir upės juodojo nektaro. „Jägermeister“ repetuoja prieš gegužės fiestą su Cassius ir jau labai pasiilgo vokiečio Zombie Nation, tad adresas šeštadienį aiškus. Intymi masofkė!
2013-04-20 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Man patinka daugelis Tomo Ramanausko iniciatyvų, ir taip jau nuo „Balto Bato“ laikų. Dabar svarbiausia yra nauja muzika, naujas šūdas, ir tai jis su kolega Stunt! deklaruoja trumpame ir aiškiame tumbleryje. Atradimai čia garantuoti. O šeštadienį – ir gyvai per kolonėles.
2013-04-20 13:00
Vinylshop.lt, T. Ševčenkos g. 11, Vilnius
„Rūdninkų knygyno“ iniciatyvą švęsti „Record Store Day“ jau aprašiau, pridedu prie šeštadienio popietės gėrybių ir mano draugų „Vinylshop.lt“ kvietimą.
2013-04-20 10:00
Rūdninkų knygynas, Rūdninkų g. 20, Vilnius
Draugiškiausias muzikai knygynas Lietuvoje švenčia visų melomanų šventę. Plačiau pasakojau čia, užeik pasidžiaugti.
2013-04-19 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Jokio juoko – vienu lėktuvu į Vilnių iš Londono atskries net trys „Night Slugs“ atstovai. Galvą gruodį „Opium“ palikęs Bok Bok bei jo draugai Girl Unit ir Jam City. Ir viskas tik dėl to, kad „Mondayjazz“ minės 6-ąjį gimtadienį. O, atrodo, miksų serija startavo tik aną savaitę. Vyrai, myliu jus!
2013-04-19 22:00
Gargaras, Raudondvario pl. 101, Kaunas
Dar vienas tikslingo marketingo pavyzdys, įsikūnijęs į seniai seniai Lietuvos šokių aikštelėse lauktą vardą – Maceo Plex. Kaip Maetrik dar žinomas amerikiečių kilmės prodiuseris „kaltas“ dėl bombų, pasirodžiusių „Crosstown Rebels“ ar paties įkurtoje „Ellum“ bei remiksų įdomiausiems savo kolegoms. Balandį bus išleistas ir jo miksas „DJ-kicks“, o toks pasiekimas papuoštų bet kurio prodiuserio biografiją.
2013-04-19 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Papildoma izoliacija penktadienį praverstų abiejose Neries pusėse esantiems Vilniaus rajonams, nes „Soundboys.lt“ jau kam kam, bet savo gimtadieniui tikrai netaupys. Žemus pamėgę garsistai švenčia 4-ąjį susivienijimo gimtadienį, ir tų žemų, sako, bus į valias. Ausų skaudėti neturėtų, nebent vakarienė vartysis.
2013-04-13 21:00
Įvairios vietos, Vilnius
„Agharta“ sukasi it pašėlę ir savaitgalį kviečia į du „Zen Dada“, neapibrėžto nei stiliais, nei lokacijomis, nei trukme ciklo renginius paeiliui. Pavargusių kūnų psichodelika tamsoje. Norvegija ir Suomija.
2013-04-12 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Visi ploja ir šoka šiąnakt tik jam vienam, tik Saulčiui. Sveikintojai už pulto - Quazar, „12 inčų po žeme“ duetas ir „Downtown Party Network“ kolega Bradka. Su gimtadieniu! :*
2013-04-12 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Kur du stos – visados daugiau padarys. Senolių išmintis dera ir už pulto – ne vieną DJ tandemą žinau, atstojantį kokius keturis „solo“ artistus. O Samuel Tange ir Augis (Zw-X), arba ZW-T, arba „Nepriklausomų stebėtojų grupė“, na, kaip jau bepavadinsi gali pranokti ir visus aštuonis. Labai gilūs, griežti, užtikrinti viniliniai kasinėjimai, niekuomet neprasilenkiantys su skoniu bei technika. Puikus duetas.
2013-04-12 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Sintezatoriai, palmės ir bosas. „Pumped Up“ vaikštinėjant po internetą ir prisimenant „Yuri’s Night“ legendas man išsigūglino kaip vienintelis oficialus kosmoso vakarėlis kosmoso dienos proga Vilniuje, tad prašau, tik aukštyn.
2013-04-12 20:00
Metroclub, profsąjungų rūmai, V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilnius
Makabriškai fantasmagoriški reikalai ant Tauro kalno, kurių šiaip „gatvėj“ neišgirsi ir per radiją nepaklausysi. Industrial, dark techno, synth pop, EBM, rhythmic noise, electro.
2013-04-08 19:00
Įvairios vietos, Kaunas
Pirmiau multimedijos meną statantis ir muzika jį tik papildantis festivalis „Centras“ jau susistygavęs ir lankytojų Kaune laukia nuo balandžio 8-osios iki pat 14-osios. Prasidėsiantis paskaitomis ir parodomis jau nuo trečiadienio „Centras“ pasiūlys ir nekasdieniškų – ypač diskobarų labiau nei koncertų kultūros lepinamame Kaune – garsų bei jų atlikėjų. Nuo labai konceptualių iki TV eteriui subalansuotų.
2013-04-06 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pasakojau apie iiilgo savaitgalio Berlyne nuotykius, kurių esminis buvo „Silence Please!“ premjera klube pas Renatą. Dabar metas tam atsitikti Vilniuje, kur šis miksas ir daugelis jo kūrinių gimė.
2013-04-06 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Gaivalai yra puikus repo užmanymas, kuriame ne visi yra „tikri“ reperiai, bet taip tik smagiau. Vienai nakčiai kelnes nusismaukia dramanbeiseriai, technačiai ir hauzeriai. Buvo visur po truputį mieste, buvo įvairiom temom, o šeštadienį – „Juice“ ir „Café de Paris“.
2013-04-05 22:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Atrodo, pagaliau rasiu progą nueiti prie Baltojo tilto, tiksliau, po. Rudenį „Švytėjimus“ su Sun Glitters pradėję „Trip“ ir puikiai su idėja susitvarkę SHA:▽:AH lenda atokiau ir pristato projektą iš Londono - Celestial Trax. Prie tamsaus beatsinio skambesio - vaiskūs Napo ritmai.
2013-04-05 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Blast from the past! 2007-aisiais tai vyko „Arkos“ galerijoje, po poros metų – „Havana Social Club“, tradicija visai netikėtai bus atgaivinta dideliems judesiams daugiau nei dėkingoje „Kablio“ erdvėje. Atrodo, idėjos autorius Intakz tikrai baigė apmąstymus toliau nuo DJ pulto ir promoterio duonos ir grįžta su laužtuvu.
2013-04-02 19:00
ŠMC, Šv. Kazimiero bažnyčia, LMTA II rūmai, Vilnius
Pernai pramiegojau ir dievagojausi, kad 2013-aisiais rimtosios elektroninės ir elektroakustinės muzikos festivalį „Jauna muzika“ pasitiksiu iš tolo. Aha. Festivalio atidarymo dieną, balandžio 2-ąją, gatvėje sutiktas pažįstamas tarstelėjo, kad štai, keliauja į koncertą. „Ką?!“.
2013-03-31 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Alex Barck raitinius klube „Gravity“ prieš šimtą metų pamenu dar ir šiandien! „DJ Culture“ seriją šis vokietis tikrai papuoštų, bet per Velykas „Opium“ – dar didingesnė proga.
2013-03-29 22:00
Gargaras, Raudondvario pl. 101, Kaunas
Bevieliai informatoriai teigia, kad pavasarį „Red Bull Music Academy“, svajonių mokykla kiekvienam kūrėjui ir atlikėjui, 15-ą gimtadienį švęs tikrai masiškai. Pirmoji žinia – iš Kauno, kur akademiją sveikins vienintelis toks niekuomet neblunkantis Tiga. Tiga Tiga Tiga!
2013-03-28 21:00
Gluck, Upės g. 6, Vilnius
Kovo pradžioje transliavau naują „AVaspo“ kūrinį „Sielos turizmas“, o dabar metas ruoštis albumo premjerai. Jau trečio – „Kraujuojantis okeanas“ seka paskui „Nėra okeano“ ir „Niagara“ elektropoetinius eksperimentus, ir, tikiu, nė vieno jų nepakartos.
2013-03-23 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Pavažinėjęs laiko mašina į italo disco meką Nyderlanduose Endis, arba Wasted Gaze, ar jei jau visai tiksliai, tai Mario Moretti, ėmėsi reikalų ir Vilniuje. „Bordello A Parigi“ leidyklos, pristačiusios Mario Moretti vinilą pasauliui, šefas atvyksta atsakomojo vizito! Melancholija, kuri nepelija.
2013-03-23 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Kas bent savaitę gyvenime buvo reperiu, turbūt suvirpėjo pamatęs „Senosios mokyklos“ skelbimą apie neeilinį kaziriokų suvažiavimą. Reta, bet užtikrinta serija šįkart siūlo tokį pamokų, langų ir fakultatyvų tvarkaraštį <...>
2013-03-23 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Šeštadienį spėti tarp įdomių Vilniaus taškų gali būti keblu – štai „Kablyje“ startuoja iniciatyva „Good News“, savo ruožtu pristatanti kauniečių „Vibe Fabrik“ projektą „Vibe On Video“. Pirmasis šio „seansas“ – puikiosios Umiko vaizdo klipas.
2013-03-23 21:00
The Gardens, Konstitucijos pr. 12A, Vilnius
Pernai sausį susidomėję dalinomės nuoroda į „The Gardens“, išties labai paprastą meno erdvę visai nežemiškoje vietoje – Planetariume. Kas gi kitas eis ten šokių vesti, jei ne Synthsoulsizer, kuriam net Neris – iki kelių ir upės saloje elektra patefonams atsiranda. Žodžiu!
2013-03-22 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Visko buvo, bet tiek logotipų vienoj vietoj dar nebuvo (jei neskaitysim informacinių rėmėjų kapinynų). „Univermage“ visi perka ir parduoda lygiom teisėm.
2013-03-15 23:45
Trip , Gedimino pr. 31, Vilnius
Whatsup! Klaipėda atvaro nugriebti Vilniaus putos. Nors ir kiek nurimęs, „Redubtor“ vardas vis dar garantuoja gerą soundą. Prie klaipėdiškių Simao, Tag, Silhouette ir šiaip gero didžėjaus Intakz jungiasi ir estas, kai kam pažįstamas iš viešnagės „Tundroje“ (programoje švietė kaip L-OW), o ir tam pačiam „Trip“ neseniai lankęsis.
2013-03-15 23:00
Relax, A. Jakšto g. 12, Vilnius
Ir vėl jis, ir vėl Synthsoulsizer kviečia į labai netipišką klubą „Relax“. Jo barmenų šeimyna, spėju, jau yra mačiusi visko, ir ne tik „D.O.S.“ renginių dėka.
2013-03-09 23:45
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Jei pasiilgai stilių, kurie enciklopedijose dar neįrašyti, „Agharta“ tuoj pat skuba į pagalbą ir rodo į latvį Kodek, kuris kilęs iš kaimo Madona, bet įdomesnis tuo, kad kuria skweee, future wave ir new new wave. Čia jau kiečiau nei post-viskas.
2013-03-09 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Sako, The Mekanist vasarį viršijo visus lūkesčius ir karteles, tad nematau priežasčių, kodėl „Downtown Party Network“ ėjimas su „PBR Streetgang“ turėtų būti bent kiek menkesnis. Juk figūros šiame ėjime net dvi.
2013-03-08 23:45
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Na va. Turėjo atskristi žiemą, apsnigo lėktuvą, taiso klaidą tik pražydus pavasariui. Italas Max_M vis dar toks pats stoiškas ir slėpiningai įdomus. „Didžiųjų agregatų inžinieriai“ ramiai sau siekia tamsaus ir aiškaus tikslo.
2013-03-08 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Manfredas ir „12 inčų po žeme“ taip tiki savo smaluota idėja, kad nori nenori visi aplink šią šutvę užsikrėtė raudonos neoninės iškabos infekcija. Matt Walsh buvo gerai, Daniel Avery bus dar geriau.
2013-03-08 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Kai atostogos kažkur toli, o kalendorius rodo nesąmones, palyginus su temperatura, belieka šildytis muzika. „Disco Mafia Social Club“ kovo problemą sprendžia paprastai – su portugalu Moullinex, kurio muzika yra tiesiog gėlėta.
2013-03-08 16:00 - 2013-03-11 23:00
Šventoji, Šventoji
Pirmieji „Satta Outside 2013“ programos pranašai taiko iškart į tris skirtingus taikinius pagal svorio kategorijas.
2013-03-02 19:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Daug ką norėčiau pasakyti apie apdovanojimus, tiek šiuos, tiek apskritai, bet gal palauksiu papildomų minčių po renginio. O šeštadienį būtinai ateisiu – nors nematau aiškios skiriamosios ribos tarp nauja ir sena, tarp pop ir pogrindžio (na, alternatyvos), bet visai nemažai iš nominuotųjų atlikėjų man artimi.
2013-03-01 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pirma mėnesio diena, ir iškart į dešimtuką. Ivan Smagghe praėjusią „DJ Culture“ seriją atnešė gydytojo raštelį, bet Prosumer atrodo itin sveikai įmitęs vyrutis, ir dar ilgų „Panorama Bar“ naktų Berlyne užgrūdintas, tad, manau, viskas pavyks tiesiog puikiai. Tiesiog nepraleidžiamas artistas visiems DJ profesijos belyveriams.
2013-03-01 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Pavasaris yra geriausias metas svajoti disco ritmu, ir joks įšalas tam nebaisus. Lovebirds ir Mario Basanov nuotaikoms artimas širdingas piterietis Saint Petersburg Disco Spin Club (skamba kaip visas orkestras!) atskrieja su gimtadieniu pasveikinti kolegos Stepan Bitus, programą papuoš ir tokiais raktiniais žodžiais, kaip „Barbarella“, naująjį disco į Vilniaus istoriją įrašęs Saulty („Downtown Party Network“).
2013-03-01 21:30
Tamsta, A. Strazdelio g. 1, Vilnius
Nors pati apie britus (teoriškai) „Cortes“ išgirdau tik paskelbus apie jų koncertą, grupę rekomenduoja „Despotin Fam“ ir kitų gerų reikalų bosistas Leima bei „Freaks on Floor“ vokalistas Justinas Jarutis, o čia jau įrodymas. Be to, grupėje būgnais groja ne kas kitas, o Marijus Aleksa. Rokenrol!
2013-03-01 21:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Lengva ėjimo prieš sistemą porcija - bet irgi su sistema. Garso. Gero garso, savaime suprantama. Savaip pavasarį atšvęsti renkasi „Synergy“ ir „Kala“ draugijos, viena aštresnė, kita aidingesnė. Nuo techno iki reggae, aha, kažkaip viskas į „Kablį“ turės tilpti.
2013-02-23 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Šitais trim pasitikiu besąlygiškai, bent jau šokių aikštelėje. Ir po vieną gabalo kišenėje neieškantys Vidis, Manfrė ir Saulty drauge pagerėja tiesiog geometrine progresija +nk.
2013-02-23 22:30
Skalvija, A. Goštauto g. 2, Vilnius
Mesaja yra didis ir daug didesnis poetas už mane, tad net bijau savaip interpretuoti jo kvietimo į pompastišką klipo pristatymą tekstą. Žodžiu, bus vaizdo ir rekvizito iš to vaizdo, ir net MC Messiah live’as kartu su Garo, kuris užrodys būsimo albumo kryptį. Hip hip!
2013-02-23 11:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Pirmas toks, ir tikrai labai gausus muzikos ir kitų veiklų festivalis „Kablyje“. Programa tokia kompleksiška, kad net pasiklydau skaitydama, bet, manau, turinio bei veiksmo už bilieto kainą norintys tikrai susiras pakankamai. Dieną – pasakojimai apie parkūrą, kaitus, capoeirą, oreivystę, kalnus ir tt., taip pat filmai iš kelionių ir fotografijos. Vakare – repas, svegas, džia ir kiti nebūtinai betoniniai garsai.
2013-02-22 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Jau tiek pripasakojau apie šį gimtadieninį penktadienio reisą, kad nebeturiu ką pridėt.
2013-02-22 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Kompanija tikrai gera. Londone zeno ieškantis ir reivą atrandantis Ernestas Sadau, arba Dausa, grįžo aplankyti minimal.lt šeimos. Šios atstovas diskotekoje - tik iš šukuosenos švelnus Split Pulse. Kauno juosteles pristatys Ampule, Berlyno gylį ir aidą - John Osborn. Žodžiu, nersi ir gausi. Tik ką reiškia U9?
2013-02-22 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Praėjusį penktadienį viešėjau vienoje iš Synthsoulsizer vizijų klube „Relax“, ir tą vakarą negirdėjau nė vieno atsitiktinio ar blogo kūrinio, nemačiau nė vieno negražaus bet kuria prasme žmogaus. Pridėk dar paryžietišką tunelį, ir vasario 22-ąją turėtų būti ne ką prasčiau. Nors tikrai ne taip pat.
2013-02-15 23:45
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Skaidriai naujas kūrėjas iš Anglijos su gyvu pasirodymu ir laiko bei vakarėlių jau patikrintas vietinis palaikytojų būrys. Ko daugiau reikia? Gal ir sniego vėl bus?
2013-02-08 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
The Mekanist supins tau kelius ir išpins kasas. Jau kas kas, bet šitas prancūzas tai sugeba. Ir kūriniais, ir miksais. „Downtown Party Network“ draugai – patys saldžiausi!
2013-02-08 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Šiaurietiškam koncertų ciklui naujai suburta jo komanda pradėjo ruoštis neįprastai anksti. Iš pradžių sudomino logotipu, tuomet – kvietimu draugauti, o dabar jau ir visas pirmojo „Norden Wave“ vakaro planas aiškus. Dėmesio, Danija, Švedija ir Lietuva.
2013-02-08 22:00
Gargaras / Trip Bar, Kaunas / Vilnius
Įsimintinesnių reklamos kampanijų pažymėtas ciklas „Kubos Partizanai“ grįžta, hip hip. Dvi kauniečių, bet ne visai, komandos vienijasi bendro tikslo – užgrobti klubinėtojų kojas ir pinigines – vardan. Nuo „Gargaro“ iki „Trip“ – neblogi erdvių skirtumai!
2013-02-08 20:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Pastarasis festivalis „Speigas“ tapo bene įdomiausiu man anos žiemos įvykiu, tad labai rekomenduoju ieškantiems kažko nauja ausims apsilankyti ir ateinančiame. Nebus švelnu ir tikrai nebus karšta. Kalbant be metaforų, bus vienas vakaras ambient ir drone, kitas - noise ir power electronics. Ačiū, „Agharta“.
2013-02-02 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Kai lietuviai ima dažniau šokdinti Berlyną ir Maskvą, kažkaip net pavydu pasidaro. Todėl labai džiugu, kad bent retkarčiais Mario ir Vidis susitinka čia, Vilniuje. Sisters and brothers!
2013-02-02 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Aaaaaa - Markas Palubenka gyvai. Aaaaaa antrą kartą - dar ir 96WRLD. Jų duetas festivalyje „Satta Outside“ tapo vienu ryškesnių festivalio atsiminimų, ir, jei neklystu, po to niekur gyvai ir nebenuskambėjo. Todėl labai rekomenduoju ateiti paklausyti, net jei ir atskirai, abu šie talentai yra savaip jauni ir savaip žavūs.
2013-02-01 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Tim Sweeney ir Bok Bok savo jau atkultūrino, dabar mesijaus laukia metalistai. Na, tikrai mesijus, juk niekam kitam ši pravardė taip ir neprilipo, tik Ivan Smagghe.
2013-02-01 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
„New East“, tai yra, „Despotin“ draugijos nariai ir ne tik, šįkart išpildo savo ciklo pavadinimą ir kviečiasi svečią iš didžiausios ir daugeliu atvejų pranašesnės kaimynės Lenkijos. Jis pastaruoju metu vienvaldis Belgijos leidyklos „Silverback Recordings“ katalogo viršininkas, ir tikrai ne už gražias akis. Kriminalinė romantika.
2013-01-26 23:45
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Daug gerų dalykų stipriau ar lengviau per penkerius metus nuveikė „MiestoMuzika.lt“, tiksliau, projekto variklis Audrius. Muzikoje jis nardo puikiai, kalbą valdo taip pat, tad nenuostabu, kad vienus atrandantis, kitus paskatinantis, trečius suvedantis interneto projektas nukeliavo į naktinį ZIP FM eterį. Daug nesiplėsdama sveikinu miestietį ir jo kolegas su gimtadieniu ir linkiu gerų garsų šeštadienį ir dar ilgai ateityje.
2013-01-26 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Kaip ir kasmet, sausio pabaiga atrodo ypač aktyvi – dėl to, kad po Naujųjų daugelis renginių variklių leidžia sau paatostogauti. „Loftas“ štai net iki Nidos nusigavo atsipūsti, o grįžę iškart puola į džiungles. Labai karšta serija tęsiasi.
2013-01-26 21:30
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Du begalines muzikos kišenes turintys veikėjai vėl tinkasi, šįkart minėtas kišenes prifarširavę šiltų kraštų rekolekcijomis. Cumbia, tropical disco, afrobeat, latin funk, reggae ir dancehall, Weedska ir Souldatov.
2013-01-26 21:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Matias Aguayo turi įrašų kompaniją „Cómeme“, o ši savo ruožtu turi šeimos narių. Vienas jų – tropiškai vokiškai eklektiško house meistras Christian S – atvažiuoja į patį šaltymetį, kad pakaitintų „12 inčų po žeme“ ir Synthsoulsizer. Na, ir visus šokėjus bei linguotojus!
2013-01-26 19:00
Profsąjungų rūmai, V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilnius
Jei buvai „Yaga“ festivalyje, būsi ir kasmetiniame žiemos baliuje „Yaga-Ball“. Dešimt metų – puiki proga dar paryškinti dekoracijas ir sustiprinti muzikos vibracijas, kad visi nutranzuotų toli toli. Tai magija, kurios nenupasakosi. Tereikia išdrįsti bent kartą.
2013-01-25 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pirmyn per Airijos pievas ir kalvas. John Daly yra stebuklingai poetiškas, kaip šokių muzikos kūrėjui. Ir pernai tikrai įsiminė su albumu „Sunburst“. Jo vizitas „Hooked On“ pas Loraną Vaitkų ir Hallucin – labai laiku.
2013-01-25 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Nauji metai – nauji urbanistiniai kedai! Valio, puiki šokių serija grįžta. Kas jau kas, bet mylimiausias rusas Lapti sugebėjo netgi pakeisti mano savaitgalio atostogų planus. Atsakau. Bonusas – dar vienas maskvietis OL. Vietinių sportininkų irgi tikrai bus - Fingalick ir 96WRLD gyvai, Vaiper - už šeimininką.
2013-01-25 21:30
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Atrodytų, nieko stebuklingo, bet kartais tame sename paprastume, atrastame iš naujo, ir suskamba nakties žavesys. „Touch the Rock & Roll“ gali išgirsti ir Laurent Garnier, ir gitarų. Ir negali neatsisukęs praeiti pro tokį plakatą, kur auksiniai XX a. rokenrolistai visi kaip vienas prasikaltę prieš įstatymą, bet ne prieš muziką.
2013-01-19 21:30
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
2013-01-18 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Bok Bok planas pavyko puikiai, tokios įvairovės „Opium“ dar buvo nematęs, todėl su „Mondayjazz“ draugaus toliau. Sausio meniu – savo garsą kruopščiai auginantis britas Randomer, tvirtai sėdintis tokių leidyklų, kaip „Hemlock“, kišenėje.
2013-01-18 23:00
Relax, A. Jakšto g. 12, Vilnius
Synthsoulsizer pradeda juodais ir laimi. Šalti praėję dešimtmečiai ir nūdiena, tamsa, post'as, elektronika, sintetika, gentys. Visa tai, kas neskamba madingose šokių aikštelėse. Didžėjų bus ir jie bus pasikaustę.
2013-01-16 18:00
LRT Opus, S. Konarskio g. 49, Vilnius
Gruodį Menų spaustuvę draugais ir palaikytojais užkimšę „Kurak“ su Vygintu Kisevičiumi priešakyje daro labai didelį žingsnį ir antrą koncertą rengia iškart LRT studijoje. Iš esmės nieko čia labai nuostabaus – juk vienas iš gyvų koncertų radijo studijoje serijos „LRT Opus Ore“ iniciatorių yra „Kurak“ vadybininkas Martynas. Pažintys, bet malonu, ir ne kokia ten chaltūra, o kokybė.
2013-01-12 11:00
Gargaras, Raudondvario pl. 101, Kaunas
Kasmet vykstantis reperių ir šiaip gatvei prijaučiančių suvažiavimas „Live From Kaunas Streets“ – ne tik koncertai, bet ir šokiai bei kita kultūrinė veikla. Du buvę, bet ištikimi kauniečiai, Loranas Vaitkus ir aš, ruošiamės seminarui apie muzikos žiniasklaidą. Bet, aišku, didžiausios ovacijos priklausys „G&G Sindikatui“, MC Messiah, Lilui & Innomine ir kitiems, kelsiantiems prie didžiosios „Gargaro“ scenos susibursiančių rankas. Aye!
2013-01-11 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Pekla, degutas, tvinpyksas, miškas ir jokių prošvaisčių padoriu metu grįžti namo. Ivan Smagghe užantyje metus pradedantis Matt Walsh („Clouded Vision“) žino, kaip. Manfredas ir „12 inčų po žeme“ – irgi.
2013-01-11 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Agharta“ 2013-us iškart pradeda šauniais renginiais, ir aš komandai linkiu labai darbingų metų.
Šiemet projektui „Driezhas“ sunkanka 15, o naujausias dabar jau dueto albumas „Gonija“ į ausis keliavo net ketverius metus. Giluminė elektronika, kurioje gausu mitologijos ir vaizdo – albumas yra toks, ir jo, išleisto dar 2012-ųjų pabaigoje, pristatymas žada būti maloniai painus.
2013-01-11 22:00
Nidos meno kolonija, Taikos g. 43, Neringa
Praėjusiais metais tiek prisiklausiau legendų apie penktąjį svajingiausios pasaulio radijo stoties (joje gyvena ir dvisavaitinės „Dainos Dainai“) ir gimtadienį, kad šįkart klaidos norėčiau nekartoti. Todėl po „Live from Kaunas Streets“ bandysiu spėti į jau sausio 11-ąją prasidėsiančią šeštąją „Neringa FM“ šventę.
2013-01-04 21:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Nors „Neringa FM“ Nidoje lauks tik kitą savaitgalį, į Vilnių draugų pavilioti atvažiuoja jau dabar. Penktadienis smagiausioje iš naujų kavinių (gal dėl to, kad iš tiesų – sena?) su Genn Bo, Souldatov, Weedska, Direktoriumi ir liNu. Po šokių, žiūrėk, ir kelialapis kišenėje!
2012-12-31 22:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Britus „Horse Meat Disco“ visuomet svajojau išvysti būtent tokios šventinės nesąmonės, kaip Naujieji ar ten kokia Valentynkė, metu. O čia dar ir visa politinė pekla laukia. Rinkimai, kyšiai ir batalijos – iki vidurnakčio, saliutai – lauke, sausio 1-ą – į diskę.
2012-12-30 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Koks tarpušventis be Bregovičiaus? Kaip ir Harlemo gospelų choras, Balkanų puošmena Goranas Bregovičius Lietuvoje tampa gruodžio pabaigos simboliu. Ir tai daug smagiau, nei Kirkorovas, juolab kad sekmadienį ponas Vilniuje pramogaus kartu su savo vestuvių ir laidotuvių orkestru. Koncerto duomenys – čia, o po to visi (na, gal ne visa arena) – į „Café de Paris“, kur visais smuikais ir triūbom grieš didžiausi Gorano gerbėjai ir pasekėjai šalyje. „Baltic Balkan“. Naujuosius metus gali ir pražiopsoti...
2012-12-28 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Art of Tones, arba Llorca, arba tiesiog Liudviką, jau gana išsamiai pristačiau anonsiniame interviu. Penktadienį – jo metas „Opium“, jam skirtos ryškiausios nakties valandos „Hooked On“ serijoje. Tempia gilyn ir svaigina, tuo pačiu atkakliai nepaleidžia iš šokių aikštelės. Ir jis, ir keturi stiprūs lietuviai.
2012-12-28 23:00
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Praėjusį kartą minimalistai su šeima ir draugais baigė vienuoliktą ryto, taigi aš ir vėl į „Friday Fuck“ neisiu. Be to, taip sau pasakiau ir per Kalėdas, kai rūsyje „Mondayjazz“ grojo žolės tvaikui. Na, bet jei jums patinka purvinai ir šlapiai, tai prašom. Idėja gera, neneigsiu! Pažiūrėkit, vien ko verti didžėjų aprašymai, kurie, tikiuosi, neliks tik popieriuje.
2012-12-28 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Penktadienio taškentas siauriausiame Vilniaus klube. Po vieną iš „Partyzanų“, „Minimal.lt“ ir Prancūzijos. Žinant visų pomėgį kastis plokštelių lentynose kuo giliau, šokiai turėtų būti itin drėgni. Tik prie ko čia mėsa?
2012-12-28 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Kai daug galvoti nesinori. Kai tik šokti ir kalbėtis reikia. „ŠMC kavinė“ tam puikiai tinka. Beveik kaip pas draugus salione, tik garso daugiau.
2012-12-27 21:00
Soho, Švitrigailos g. 7/16
Šaneliškai penktas gimtadienis vieninteliame oficialiai gėjų klube Vilniuje? Sunkoka būtų atspėti, kieno ta sukaktis, bet „AVaspo“ todėl ir įdomūs, kad nesikartoja. Štai kaip sueiliavo kvietimą į „Soho“:
100 bizonų maitina žuvis savo kūnais.
Aplink striptizo stulpą raitosi vokalistės mirtis.
5 žvakutės laša ant veidrodžio.
Tavo stangrūs speneliai,
Naktis įtempia ausis.
Palauk, kol sutems.
2012-12-26 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Džingl džiaz, džingl džiaz! Po tėvų ir draugų mišrainių sesijų pasibėdavot, o gal ir pasidžiaugt, kviečia „Mondayjazz“ šeimyna. Kavinėje, šventiškai.
2012-12-25 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Galbūt stipriausios Kalėdos mieste, bent jau pernai taip nutiko. Kol „Exit“ neatvertas, Ignas mielai padeda Manfredui šienauti metų džiaugsmus ir nuodėmes. Taip pat ir du su vienpusiais bilietais – St. Stereo ir Recoco. Apačioj – iš svetur atostogaut grįžęs Emylis ir Vaiper. Iki kito laisvadienio.
2012-12-25 22:00
Džiazo palėpė, Kęstučio g. 6, Kaunas
Po to, kai pernai sukom abrikosą Kaune, sau pažadėjau daugiau Kalėdų gimtajame mieste nešvęsti... Bet čia tik aš. Ta prasme, viskas buvo žiauriai smagu, juokinga, intensyvu ir taip toliau. Tikrai rekomenduoju, jei dar sau nedavei jokių įžadų.
2012-12-21 23:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Pasaulio pabaiga! Na, jei jau baigti, tai su muzika ir šokiais, ir jei dar jėgerio upės, tai išvis neblogai. Plano reivo amžių pasitinkantiems viršuje tyko prancūzas Vitalic su nauja programa „Rave Age“, interviu su juo jau užsisakiau. Pastiprinimas iš vietinių irgi jau sustrateguotas. Nepasiduosim.
2012-12-21 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Būta čia ką švęsti, bet jei pradėjom linksmai, gal ir verta su daina pabaigti. „Raketa“, stalofutbolistų iniciatyva, skirta paįvairinti Vilniaus naktį, pirmąkart pakilo tik rugsėjį. Visgi vien iniciatyva sveikas nebūsi, ir jei tik tai padės stalo futbolo sportui dar stipriau vešėti Lietuvoje, aš tikrai ne prieš.
2012-12-21 22:00
Ryšių istorijos muziejus, Rotušės a. 20, Kaunas
Muziejus is the new klubas. Sostinė pas rašytojus, kauniečiai pas ryšininkus. Vasarą praleidę Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje šįkart lenda po stogu. Kompiuterinių žaidimų konsolė visiems pageidaujantiems ir du atitinkamo kalibro duetai – Mantas T. prieš Paką ir „Detroitish*t“ jaunimas.
2012-12-21 22:00
Plum Bum Bar, A. Smetonos g. 2, Vilnius
Artėjant šventam metui ant pakylos stosis ir vienintelis naktinėje Lietuvoje mesijaus vardu besididžiuojantis – MC Messiah. Žilvino Kudirkos solinė programa – pamokslas ant laužyto ritmo. Ir du iš šonų – Brolis bei Harvey Clef.
2012-12-21 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Viskas paprasta ir aišku. Vienas tikras, kitas – asimiliavęsis kaunietis. Abu pasikaustę geriausiais metų įrašais. Gvidas net miksą man ką tik įrašė ta pačia proga!
2012-12-15 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Jau paskutinis „Digidub“ serijos bruzdesys-lingesys-aidesys „Raketoje“. Kodėl, atsakymas gruodžio 21-osios kalendoriaus įraše. Kol kas apie reikalus, kurie šeštadienį skambės tokiomis tonacijomis: digital, 8-bit, steppers, laptop, device, future, glitched roots, etc dub.
2012-12-15 20:00
Venclovų namai-muziejus, Pamėnkalnio g. 34, Vilnius
„Soviet Grooves“ ultramoderniesiems hipsteriams gal ir gali skambėti pavojingai, bet istorijos lapų neplėšantys melomanai šį projektą įsteigė ne raudonomis vėliavomis pamojuoti siekdami, o „pristatyti sovietinės cenzūros sąlygomis sukurtą ir išleistą džiazo, fanko, soulo, disko, rokenrolo muziką, šiandien apibendrintai apibūdinamą terminu soviet groove“. Muziejinė aplinka tokiam, jubiliejiniam, renginiui – pati ta!
2012-12-14 23:45
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Vienas italų techno sunkiasvoris, Obtane, pas inžinierius viešėjo visai neseniai. Max_M – dar rūstesnis ir daugiau patirties sukaupęs, radikaliai laužantis visas berluskoniškas-riminiškas tradicijas. Jau uždaviau jam klausimų ir laukiu atsakymų, kuriuos su geriausiais didžėjaus, prodiuserio ir dizainerio valdomos leidyklos M_Rec kūriniais transliuosiu bloge. Žodžiu, čia niekas nesišypso, bent jau iki afterio.
2012-12-14 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Neneigsiu savo ryšių su šiuo klubu, bet geresnio ir tikresnio aš šiuo metu sostinėje nematau, nuoširdžiai. Todėl penktadienį taip pat nuoširdžiai švęsiu jau trečią „Opium“ gimtadienį. Šeštadienį ir sekmadienį irgi.
2012-12-14 20:00
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius
Markas Palubenka mano užanty dar nuo debiuto pernai.
Eglė Sirvydytė – skaidrus projekto „mmpsuf“ balsas.
Karolis Ramoška – „Proper Heat“ variklis scenoje.
Vygis Kisevičius – „Left I Right“, „Magic Mushrooms“ ir kitų mažų lietuviškų stebuklų, taip pat – ir šio projekto, smegenys.
Domas Strupinskas, sako, yra „No Dog Barking“ vokalistas, bet apie jį asmeniškai žinau nedaug, tad epiteto nerasiu.
Žodžiu, visi jie tilpo vienoje studijoje, tilps ir scenoje. Su kviestiniais muzikantais. „Kurak“ žada šio amžiaus požiūrio į bliuzą, po dalį akustikos ir elektronikos, daug instrumentų, daug balsų, daug... turinio? Neabejoju. Ir labai noriu būti viena pirmųjų „Kurak“ išgirdusių gyvai. Primygtinai siūlau
2012-12-12 18:00
LRT Opus, S. Konarskio 49A, Vilnius
Penktadienis su „Fusedmarc“ radijuje pavyko puikiai, tad bendras aktyvistų projektas tęsiasi. Gyvai LRT Opus eteryje tiesiai iš įstabios, jau vintažinės, studijos. Variniai pučiamieji ir džipsoslaviška Vilniaus rajono nuotaika! Galima patekti, jei labai norėsi, tikrai tikrai. Jei ne, junkis imtuvą.
2012-12-08 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Tikiuosi, Maxxi Soundsystem toks pats geras didžėjus, kaip ir prodiuseris, nes kuo šviežesnis jo relyzas, tuo labiau šis vaikinas iš Braitono mane kabina. Tik paklausyk.
2012-12-08 18:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Dvi diskusijos, paskaita ir šokiai tarp didžėjų ir vidžėjų – turiningas šeštadienis laukia „Raketoje“. Nuo šeštos – pokalbiai apie VJ meną, televiziją, komerciją, technologijų pažangą. Nuo dešimtos – minėti artistų duetai. Iki paskutinio.
2012-12-08 17:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Kažkuri burna-orkestras šeštadienį taps dar ir auksine. Jau tradiciniu tampantis šalies beatbox čempionatas. Iš esmės renginys net dvigubas – pats čempionatas ir vakarinė jo dūzgė su vietiniais ir importiniais reperiais bei bokseriais. Reiškia, visi visi nuo MC Messiah, JAD Rec, Tie Geresni iki DJ Swix, Alko ir Ske. O pats svarbiausias ir tituluočiausias yra MARV ILL iš Britanijos.
2012-12-07 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Kai Lil Silva daužė žalio stiklo butelius rugsėjį, paslapčia pasvajojau ir Bok Bok kada Vilniuje sutikti. Ilgai laukti nereikėjo, „Mondayjazz“ jau mezga raudoną kilimą „Night Slugs“ šefukui. Serijoje, kurią spalį atidarė Tim Sweeney, jis demonstruos visą DJ amato esybę. Pasitiks visos pirmadieninių žvaigždės.
2012-12-07 22:00
Gargaras, Raudondvario pl. 101, Kaunas
Škotiškas viskis pila, vokiški prodiuseriai šokdina. „Booka Shade“ prieš keletą metų drėbtelėjo tuomet dar „Lietuvos ryto“ arenoje, dabar atseikės ir kauniečiams. Su Kasčiu ir Donatello!
2012-12-07 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Peržiūrėjusi renginių skelbimus pagalvojau, kad londonietis mados antikristas Shaun Bass Lietuvoje tupės dvi savaites, bet pasirodo, kad Taline, su dviem stotelėm pas mus. Nieko tokio. Gedimino prospekte tegu groja kitiems, o į „Sha:TRI:Ah“ toksinius šokius anoj upės pusėj mielai kviečiu ir rekomenduoju.
2012-12-07 21:00
XI20, Vilnius
Tokijus ir Berlynas clash’ina paskutinėje „Agharta“ pristatytos serijos „Alter Фocus“ dalyje. Už pažinimo ribų išeinantys leftfield eksperimentai ir kitos keistenybės. Beje, pasirodys ir judėjimo siela Arma, kurį rudenį kalbinau savo bloge.
2012-12-06 21:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Opa, čia tai naujiena! Kas kadaise buvo „Pergalėje“ (dabar ten „Pramogų bankas“), o gal ir „Kaunas Jazz“ aname tūkstantmetyje, tai turbūt jau perkasi bilietą. Suomis Jimi Tenor grįžta į Vilnių, ir jo džiazas yra visiškai nedžiaziškai beprotiškas.
2012-12-06 20:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Improvizuotas uogienės virimas Stepan Bitus rankose ir galvoje įgavo kiek kitokią, nei įprasta, prasmę. Vietoj „klasikinių“ muzikantų čia buriasi gilesnės ar širdingesnės elektronikos kūrėjai bei didžėjai, aišku, vokalistai ar kokie ten saksofonistai irgi visuomet laukiami. Iš esmės kviečiami visi, neabejingi slowmo, deep, house, disco, soul, funk, boogie, electronic, triphop.
2012-12-02 17:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
Gruodis tikrai bus labai muzikalus. Net ir paprastom dienom, ir svaiginsimės tik natom, kad darbai nenukentėtų.
Kablyje jau viešėjo XXYYXX ir Giraffage, amerikiečiai čia tinka. Slow Magic yra kaukėtas slapukas iš JAV, jo elektronika - atostoginė, vasariška, šešėliuota, instagraminė ir neskubri. Šiemetinė. Mano klausimai jam jau užklausti, netrukus tikiuosi publikuoti interviu, o kol kas - mėgstamiausias kūrinys iš jo repertuaro. Mmmmiau!
2012-12-01 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Jei istorijos apie vaikystę Kinijoje ir priverstinį grįžimą į Maskvą sėdus ant narkatos yra ne iš piršto laužtos, tai ГУФ (GUF) yra tikrai kietas reperis! Na ir šiaip jis vienas iš idomesnių plačiosios Rusijos hiphopo atstovų, populiarumu neką tenusileidžiantis KACTA. Kaip ir šiuos pavasarį, taip ir ГУФ Į Vilnių paviliojo slaviškoms eilėms neabejinga „Soundboys“ komanda, padedama kolegų „Diskoholikų“ ir „Boulevard“.
Šįkart „Loftas“ ir naujo ruso albumo pristatymas. Svečią pasitinka vietinių gausa – Pushaz, „Tie Geresni“, Yga & Broo, Lilas & Innomine ir kt.
2012-11-30 23:33
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Jei minimalistai nebūtų mano antros eilės pusbroliai, o „Friday Fuck“ legenda nemintų „Stereo 45“ laikų, tikrai nerekomenduočiau teptis munduro ir kojinaičių bei lįsti į gleivėtą tešno rūsį gaivią penktadienio naktį. Bet tikrai rekomenduoju.
2012-11-30 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Lyg nepakaktų pasaulinių didžėjų, muzikos, vegetarų ir kitų dienų – „Renegades of Bump“, atsakingi už Ritmo kovų olimpines, skelbia dar ir pasaulinę ritmo darytojų dieną. Aj, gal kol kas ir Lietuvos rėmuose, bet, tikiu, ši organizacija eis toliau ir ties Skuodu bei Varėna nesustos. Laikykit ausis atviras.
2012-11-30 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Jo, Matas Synthsoulsizer turi rimtų draugų. Nežinau, kaip juos randa, bet Bernadott yra egzempliorius, vertas pats būti vinilų lentynoje. Įnirtingai jose kasasi, įrašinėja miksus tokiems banginiams, kaip „Versatile“ ir dar prodiusuoja. Labai daug angliško teksto pridėta prie feisbuko renginio, o aš žinau tik tiek, kad tunelio diskotekos yra tamsiausia iš geriausių šio sezono paslapčių.
2012-11-24 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Klausiau Splinterio, ar reikės leist lietuvišką muziką, sakė, nebūtinai, bet reikia kažko būtino išgirsti ir kitiems, ne šiaip ten šarli marli. Žodžiu, ruošiuosi. Pradėsiu pirma, iki vidurnakčio pultą perduosiu profams.
2012-11-24 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
„J.Viewz“ idėjinis vadas Jonathan Dagan sako, kad vis bando sukurti garso takelį sekmadieniui, šeštai valandai vakaro. Ir gal net nesvarbu, kad niujorkiečių koncertas Vilniuje vyks beveik para anksčiau. Juk bilietai jau beveik visi išpirkti, o linguoti ir niūniuoti galima bet kada. Stipriau pašokti spėsim ir po koncerto.
2012-11-23 22:00
Gargaras, Raudondvario pl. 101, Kaunas
Kai Apparat pirmą kartą buvo „Gravity“, šokau. Kiek vėliau kartu šventėm Naujuosius, irgi „Gravity“. Tada jis atvažiavo į Kauną, visai netoli tos vietos, kur dabar „Gargaras“. Dar yra tekę patirpti su „Moderat“. O dabar – į tą patį „Gargarą“, kur ponas Sascha turėjo pažymėti pirmąjį kultūrinio taško gimtadienį, bet dėl ausies reikalų atvyks tik lapkritį. Na ir kas, kad be grupės ir su grotuvais. Juk tai JIS.
2012-11-23 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Kidkanevil yra super, Daisuke Tanabe yra wow. Tad matematika čia paprasta – Kidsuke yra super wow. „Red Bull Music Academy“ metu užsimezgęs brito ir japono projektas būtent pastarojo tėvynės pašauktų „nowJapan“ dėka viešės Lietuvoje. Taip neįtikėtinai greitai, kad net keista!
2012-11-23 22:00
Švyturio menų dokas, Naujoji uosto g. 3, Klaipėda
Kai iš miesto bėga visi, kas netingi, ir lieka tik didžiausi patriotai (arba tinginiai – juokauju, mieli klaipėdski), tokie „United“ renginiai tampa ypač svarbiais. Kad ir tik kartą metuose.
2012-11-23 22:00
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Pernai MC Oliva kartu su dub meistreliu Weeding Dub lankėsi Kauno festivalyje „Insanitus“, dabar grįžta aplankyti draugų ir į laikinąją, ir į pastoviąją sostinę. Penktadienį ten, kur niekada netemsta ir mama neranda – vien tik pozityvios vibracijos bei įvairūs raudonos, geltonos, žalios atspalviai. Liūtai nežiemoja!
2012-11-17 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Metų pradžioje tikrai nuoširdžiai ruošiausi Ed Davenport vizitui į „Soul Box“, į tuomet dar „Mix Subas“ vadintos serijos vakarėlį, bet anas ėmė ir „apsirgo“. Dabar keičiam tik vietą ir pavadinimą, esmė ta pati. Stiprus Vokietijos britas, save atradęs Berlyne, ir juo susižavėję Loranas Vaitkus bei Hallucin.
2012-11-17 20:00
Marsas, Trakų g. 15, Vilnius
Radijo teatras yra formatas, gelbstintis, kai nuo filmų akys jau varva, o pirštai popierių sklaidyti ar ekraną valdyti vis dar tingi. Guli sau ir kikeni, arba eini gatve ir gąsdini savo juoku praeivius. Ir niekas Lietuvoje šio žanro taip taikliai (visi tritaškiai rezultatyvūs) nevaldo, kaip Šventinis Bankuchenas.
2012-11-16 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Neliūdnai gilus ir kaip prodiuseris, ir kaip didžėjus, ir kaip elektroninės muzikos kultūros senbuvis Toby Tobias Lietuvoje seniai laukiamas, bent jau tarp tų, kurie mėgsta po atnaujinto disco ar deep house bangas panardyti. Priedas prie svečio iš Londono - italas Andrea Arcangeli. Na, ir du vietinio vakarėlių tinklo atstovai, Saulty ir Bradka!
2012-11-16 22:00
Plum Bum Bar, A. Smetonos g. 2, Vilnius
Vyrai nenuima gazo ir, ką tik atsibudę po trečio, kviečia jau į ketvirtą „Balkanaktį“. Vėlgi ne be spalvingo patirtimi bei geografija svečio – šįkart tai iranovokietis Suomijoje DJ Borzin. Helsinkyje jis – vienvaldis pasaulio ritmų karalius, pas mus gi dalinsis pultu su ūsuotais, auksuotais, arklius pasikinkiusiais „Baltic Balkan“.
2012-11-16 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
„Faze Action“ – check, „Zebra Island“ – check, „Tiger & Woods“ – check, ir bendruomeninis diskomafijozų klubas traukia iš kišenių dar vieną reikalą tavo kojoms ir rankoms. Maskvietiškai įžūlus elektroniškai nepriklausomas disco, mėgstamas Deniso Simačiovo bare, klube „Solyanka“ bei žurnale „Dazed & Confused“ – „Pompeya“ koncertas jau penktadienį.
2012-11-16 19:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Vienas senesnių ir vis dar esminių sostinės nakties taškų. Čia yra buvę visko dar tada, kai tą viską veikdavo mūsų tėvai. „Vasaros terasos“ ir „The room“ komanda atsinešė savo požiūrį ir tvarką, tad nekantrauju išbandyti naująjį šemecą.
2012-11-10 22:00
+++
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Dar vienas vokietis, aišku, puiku, bet asmeniškai labiau šiuose „pliusuose“ laukiu Braitono vėjuose mintis gaudančio IJO! Per „Sūpynes“ pastarąjį kartą regėtas klaipėdietis, tikiuosi, užpliusuos atsakančiai. Kitų gerų – irgi per akis, juk „pliusai“ – tai mažas festivalis.
2012-11-10 15:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Skaitmeninio dubo glėby šįkart ne tik linguoti, bet ir kažko naudingo išmokti galėsi, tad mama nepyks, jei iš miesto grįši sekmadienį vakare.
Vytas Nosignal pamokys, kaip Zilitoną paversti vaizdų gamintoju – jei nori į dirbtuves, „Raketoje“ švartuokis trečią popiet.
O nuo dešimtos – Patron, Gonzaless, Junior Pecos x Papa D bei Souldatov su Genn Bo. Visi puikūs! Vaizduos Suckmafinger ir Eimis, irgi puikūs.
2012-11-09 23:59
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Italų techno juodvarniai neturi nieko bendra su berluskoniškąja Apeninų pusiasalio kultūra, ir jų muzika tikrai verta rimto dėmesio. Donato Dozzy, abstraktaus judėjimo pradininką, ilgai viliotą į Lietuvą, pavyko šį pavasarį pamatyti Romoje – žiauriai patiko ir paguldė. Claudio PRC puošė „Sūpynių“ miškus, o dar vienas jaunesnių sektos atstovų, Obtane, jau pakeliu į Vilnių. Jo bagaže – geriausi nuosavos leidyklos „Zooloft“ gaminiai ir šiaip tai, kas gilu ir šalta. Ir live'as, ir DJ setas!
2012-11-09 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Nei per anksti, nei per vėlai, pačiame žydėjime, šiemet išleidęs vieną puikiausių metų albumų „Heirlooms“, San Francisko pozityvo į antrą aukštą užveš Dave Aju. Tiesiog labai džiaugiuosi šia būsima viešnage. Tikras gyvas elektronikos artistas, originalus ir šokamas!
Su juo – ir gabūs gyvi lietuviai, Fingalick bei Zoé Zoe. Taip pat – grotuvų meistrai Vidis, Loranas Vaitkus ir Vaiper. Tokie skirtingi, bet visi vienijami simpatijos Dave’ui.
2012-11-09 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Yra pora restoranų „Naujieji Rytai“ Vilniuje, bet šįkart mes ne apie glutamatą. Mano biuro kaimynai „Despotin Beat Club“ visada kažką nauja sumąsto, šįkart tai – renginių serija, kuri yra tik dalis būsimo judėjimo, skirto gerą naują lietuvišką reikalą stumti kuo toliau į visas pasaulio puses.
2012-11-09 22:00
Relax, A. Jakšto g. 12, Vilnius
Jie sako, kad gros blogą muziką. Blogą ta pačia prasme, kuria „gražus“ būna „žiauriai“, turbūt. Dar kitaip būtų galima tai pavadinti „įdomu“. Beveik kaip „Cafe de Paris“ tunelyje, tik gerokai tamsiau ir vėsiau.
2012-11-09 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Vien dub techno, vien plokštelėmis. Skamba kaip labai geras sapnas, kuris tęsiasi ir prasibudus. Mielai panardyčiau tarp Devine (LV), Pranzos ir „Dumblio“ kolektyvo grad_u, Bromo ir Zydirim vinilų kolekcijas!
2012-11-07 20:00
Venclovų namai-muziejus, Pamėnkalnio g. 34, Vilnius
Džiazas, kurio niekas neeksponuoja brangiuose reklaminiuose plotuose, ir abonementų į jį nepardavinėja. Laisvas. Ir vėl „Agharta“ būdingoje įdomioje vietoje, kur jau vyko „Vilnius Noise Week“ renginys. Trečia alterfokusinės serijos dalis – avangardinė ir improvizacinė, su dudukais, klavišais, elektronika.
2012-11-03 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Didžėjai susėdo, pasitarė ir nusprendė savo profesijai pagarbą atiduoti. Kultūringai. Naujas „Opium“ ciklas DJ CULTURE – tikriems didžėjams, ne jais tapusiems prodiuseriams ir ne grupių vokalistams. Grotuvai, pultas, įrašai.
Tim Sweeney – net per geras pasirinkimas startui. „Beats in Space“ atidžiai klausantys Ryklys, Synthsoulsizer, Manfredas, Vidis, Tadas Quazar turės į ką pasižiūrėti, ar tik patiems rankos nedrebės?
2012-11-02 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
„Raketa“ virto laiko mašina ir perkels į anas Detroito dienas, kai buvo pilka, kaip ir šiandien, bet electro, techno ir house dar ėjo į vieną darželio grupę.
2012-11-02 21:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Vyrai groja disko, vyrai groja hausą, vyrai nuvažiavo namo į Minską po „Opium“ atidarymo, nespėjo net išsikrauti lagaminų, ir štai jie vėl mojuoja vilnietėms. „Disco Play Boys Girls“ komanda – ne iš įprastųjų, jie labai smagiai hipiškai margi ir todėl drąsiai šokdins visą naktį. Drauge su žemiečiu, juos pasikvietusiu Stepan Bitus.
2012-10-31 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Aiškiausias helovynas mieste, su trim kiečiausiais viršuje ir dviem ne minkštesniais apačioje.
Vydma, Manfrė ir Algelis dalinsis išmaniausiais kolekcijų įrašais, nesiribos nei žanrais, nei laikmečiais, nei trukmėmis. Paskutinių kūrinių bus daug.
Mamania ir Swix tuo tarpu pasitikinės ir išlydės, neabejoju, bent kartą ir prigaus, su repu.
2012-10-31 22:00
Vydūnkė, Daržų g. 18, Klaipėda
Rugpjūtį kopose kitoje marių pusėje atostogavusi „Kitch’en“ komanda – ir vėl Lietuvos Vakaruose, šįkart Klaipėdoje. Su uostamiesčio grupuote „Miau Muzika“ kviečia helovyninti drauge, ir programa tamsiausiam metų trečiadieniui numatyta stiproka. Šiek tiek mandeidžiazo, šiek tiek tropikų, šiek tiek geto, repo, regio, instaliacijų, makiažo ir kostiumų.
2012-10-27 23:30
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Pamenu lyg šiandien – beprasidedant „Satta Outside“ lėkiau per Šventąją paskutiniams patepimams namo ir baiminausi, kad praleisiu Shidlo koncertą estradoje. Pirmus akordus išgirdau dažydama kairę akį ir tada supratau, kad festivaliui tą savaitgalį privalės paklusti visi. Spėjau į trečią gabalą ir paklusau.
Šįkart Shidlas su grupe – daug daug kartų siauresnėje ir žemesnėje erdvėje, tiesa, graffiti ten tiek pat, kiek ant Šventosios estrados. Dub ir reggae sirupais dar girdys Gonzaless, E-Roott ir kiti nepėsti.
2012-10-27 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
John Peel yra vienas mano herojų, ir ne tik mano, o ir daugybės jo atrastų muzikantų ir šiuos radijo dėka atradusių melomanų. Dėl to labai džiaugiuosi vėl galėdama prisidėti prie jau neoficialios, bet kasmet visame pasaulyje minimos „John Peel Day“.
Didaus radijo žmogaus garbei šiemet „Raketoje“ bus ir akustiniai „The Dominoes“, ir ekonomiški VRR, ir įrašais apsikarstę Direktorius bei Dubauskaitė, ir šiaip gero laiko.
2012-10-27 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Vienas geresnių pastarojo meto flajerių, tad nepasididžiuosiu įdėti ir didesnę jo versiją. Renginių serija irgi turėtų būti gera, gal tik ne tokia ironiška, kaip dizaino sprendimas. „Stableface“ (iš tiesų tai Splinteris) toliau tęsia kovą už gerą lietuvišką muziką, ir kartą per mėnesį nuo šiol posėdžiaus bei aptarinės veiklos rezultatus. Pirmajame posėdyje gi – tropikų kultūros atašė Boyfriend ir pasaulyje labiau nei čia garbinamas Marriage Proposal. Visai kita Lietuva, nei ta, kuri balsavo rinkimuose.
2012-10-26 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Tim Paris – Vilniuje ne naujokas, pamenu, prieš kokį ketvertą metų smagiai padavė trise su Pete Herbert ir Cosmo Vitelli. Prancūzas Paryžiuje – dar ir Ivan Smagghe draugelis, na ir šiaip nuopelnų jam pakanka, o ir garsas kalba už save.
Šįkart poną į Vilnių pasikvietė požemiečiai Billy Kristal & Killl My Disco, o juokinga tai, kad šokiai visai ne po žeme, o pirmą mėnesį užbaigsiančiame antrame „Opium“ aukšte. Šviežia ir skaidru, su vaizdu į jūrą ir nesibaigiančiu grūvu.
2012-10-26 22:00
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Žinot, kaip būna, kai atrandi kažkokį įdomų atlikėją, ir manai sau, kad niekas daugiau jo nežino? Man taip buvo su liuksemburgiečiu Sun Glitters. Nepamenu, kaip kažkur iškasiau, mielai sau klausiau ir net kompiliac’mikse „Despotin Beat Club“ įgrojau. Ir štai nepraėjus nė savaitei audiovizualinės poezijos festivalis TARP ir SHA:▽:AH džiugina būsimu renginiu! Tiesiog WOW, laiku, vietoje ir saldžiai drėgnai rudeniškai.
2012-10-26 22:00
Gargaras, Raudondvario pl. 101, Kaunas
Tadadadam, ūsai ir šlipsas grįžta į Kauną. Vieną pastarųjų rudenų buvusioje psichiatrinėje, dabar – meno mokykloje padrebėjęs Peter Digital Orchestra kur buvęs, kur nebuvęs vėl skiria pasimatymą „Mondayjazz“ ir visoms sudaužytoms gerbėjų širdims.
2012-10-26 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Vaiperis man žiauriai patinka. Jau sakiau šimtą kartų ir dar tiek pat pakartosiu. Jo kepurės snapas visada žiūri į rytojų, jis optimistas, atradėjas, stūmėjas ir palaikytojas. Kad ir ši kedų serija - puiki proga paklausyt, koks bus oras kitą pavasarį įprastose šokių aikštelėse. Spalį ir su siuntiniu iš Norvegijos - ponaičiu Slick Shoota!
2012-10-26 22:00
Plum Bum Bar, A. Smetonos g. 2, Vilnius
Na, ir kurie gi Lietuvos didžėjai galėtų pasigirti groję Kosove? „Baltic Balkan“ tai padarė su kaupu ir su pilnutėliais buteliais vietinės reikšmės gėrimų. Ir ne tik ten. Vokietija, Baltarusija, Anglija – visur atsiranda linksmų keistuolių, norinčių šokti pagal jokiomis taisyklėmis nepagrįstus folk-world-čigan-roll miksus. Nulį mikso.
Kol „Baltic Balkan“ namuose, savo ciklą „Balkanaktis“ iš „Soul Box“ jie perkėlė pora šimtų metrų atokiau nuo centro ir įsikuria „Plum Bum Bar“. Pradžia – su daug folko mačiusiu Fred Balkayou iš Londono. Iki paskutinio.
2012-10-26 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Vadybininkų baruose (che che, taiklus epitetas) pritarimo nerandantis Synthsoulsizer neria į dar ne seną, bet jau tikrai gerą tunelį prancūziškame siauruke. Su taip pat, jei ne giliau muzikoje nardančiu Jacques Gaspard Biberkopf. Kaip patys sako:
„79-83, Italo, Cosmic, Tribal, Post Wave, Experimental, Globe Disco, Long, Short, Minimal, Space Rock, Underground, 86-91, Disco Avantgarde, Lo-Fi, Indie Rock, Industrial, Heavy Synth-Pop, Obscure, Electro, Old and New, Acid bits, Freestyle“.
Praėjusį kartą buvo nuostabu. Tikiuosi tilpti. Jei netilpsiu, tai bus įrodymas, jog nemelavau.
2012-10-25 19:00
Nacionalinė filharmonija, Aušros vartų g. 5, Vilnius
John Cage šimtmetį jau minėjo „Agharta“, dabar deramą pagarbą išpažįsta ir festivalis „Gaida“. Avangardo vedlio kūryba atiduodama į pianisto Petro Geniušo ir perkusininko Vladimiro Tarasovo rankas, o aš atsiduodu į pastarąsias.
2012-10-20 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Kam dvim keturi pase, tam šeši už pulto. Funkodelik švenčia gimtadienį, tortą jam keps artimos sielos. Dvi tai tikrai keps, nes merginos, kiti gal tik valgyt padės. Žodžiu, bus boso, britiško ir mokykliškai smagaus.
2012-10-19 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
„Rembo Music“ yra tikrai sektinas blogas – mažai skaityt, daug spaust ir klausyt. Gal ne visi kūriniai patenka į mano topus, bet Rembo turi atsakingą skonį – visada apie seksą – ir pakankamai užsidegimo, kad štai jau visus metus transliuotų jį internete. Dar jis turi tokių draugų, kaip „New Music Trends“, kuris, pasirodo, turi bendra ir su „Youtube“ didmotere tammyszu.
Ta prasme, kviečiu paminėti blogo gimtadienį. Sexy šokiai nusimato. Su kelius žergiančio house kūrėju Matt Fear iš Britanijos ir kniedytu tuzinu Rembo draugų bei kolegų. Nuo SiSi ir The Sneekers iki tų jaunų gerų tautiečių, apie kuriuos ateityje dar išgirsi.
2012-10-19 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
„Connected“ visiems iki saldumo mintinai mokamas, bet mano mėgstamiausias „Stereo MCs“ šmotas yra „Paradise“. Tiesa, nei pirmo, nei antro – bent jau gyvai – penktadienį „Lofte“ negirdėsim, bet ponas grupės vokalistas turėtų užkurti gerą peklą šokių aikštelėje ir su DJ pulto pagalba. Patirtis ir britiškas – tas, kur antidžentelmeniškas – charakteris daro savo. O dar ir BAM iš „Jungle Brothers“ prisijungs, ir visi lietuviai.
2012-10-19 21:30
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Jei tikrai penktadienį išauš žadėtieji +15 ir dar šildymas atsisuks tai visiški tropikai! Dvi gerai pasikausčiusios tropinės jėgos susidurs ir „Café de Paris“, vienoje geresnių niekaip neatsibostančių (tiksliau, tai pabostančių, tai vėl atrandamų) Senamiesčio knaipių. Visą naktį Weedska ir Souldatov, nuo cumbia iki reggae, ir dar visko karštai.
2012-10-19 19:00
ŠMC, Vokiečių g. 2, Vilnius
Jau 22-as ruduo su „Gaida“, ir man vis dar sunku patikėti, kad toks geras festivalis pas mus vyksta. Tiesa, pati jį atradau gerokai vėliau, nei pirmieji koncertai. Aišku, ir 1997-aisiais „Bang on a Can“ koncerte nebuvau, bet „Gaida“ visuomet atidaroma ypatingai, taigi ilgai bilietų kasoje nestypčiojau.
Niujorko ansamblis gros Steve Reich, Philip Glass ir net „Sonic Youth“ gitaristo Thurston Moore muziką. Nuo minimalizmo iki post-industrijos, pamoka diskotekų išvėdintai galvai.
2012-10-16 21:00
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
Net du gyvai pasirodysiantys danų atlikėjai, iš užjūrio atplauksiantys ant chillwave bangos. Dar šiek tiek lietuviško požiūrio į čilą ir post bei future dėlionių. Ramiai – antradienis.
2012-10-13 22:00
+++
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Fenomenas – tikras, jei tęsiasi ilgiau nei sezoną. Pliusuose buvo ir minusinių nuopolių, bet, atrodo, po pertraukos entuziazmas ir noras varyt iki paskutinio taško grįžo. Minimalistai ir partizanistai ranka rankon. Su Berlyno žaidimų aikštelės atstovu Milton Bradley. 20 metų už pulto atšvęsti pernai. OK...
2012-10-13 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Ehe, Genys per savaitgalį spės paraketinti net du kartus – penktadienį dešrom, šeštadienį Zilitonais. „Digidub“ iš ketvirtadienių persikėlė į daugeliui patogesnius savaitgalius ir tęsia pažintis įvairiose elektroninio dub plotmėse. 8bit, Sega, muzika, draugai, žaidimai – geeeera.
2012-10-13 19:00
Marsas, Trakų g. 15, Vilnius
Ah, geras tas baras, kur kruvinos Marijos penkių rūšių (kad ir vieną vakarą), o per naktį net du repo koncertai įvykti gali. Šįkart – tortas, kava ir biznis. „Verslo rizikos rezervui“ tik tokiam rūsy ir koncertuot – nieko blogo tuo nenoriu pasakyt!
2012-10-12 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Vienas linksmesnių pastarojo pusmečio atradimų Rus Dawg savo gimtadieniui kepa dešrų tortą, o jubilietą aukštyn kilnos dar ir „Mondayjazz“ raudonikis Marriage Proposal, ritmadirbys Munpauzn bei senų draugų aplankyti iš Berlyno atlekiantis Genys. Visos naujosios mokyklos spalvos. Toks štai trumpas ir aiškus penktadienio išskridimo planas!
2012-10-12 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Nesu iki galo užtikrinta, ar man šios diorty mergiotiškos nesąmonės patinka, bet sudedamosios dalys – geros, tad belieka tikėtis, kad penktadienį nekaltybės neliks nė vienoje kišenėje. Repas. Moterims. Moterų. Vyriškai? Garsu ir judesiu.
2012-10-11 20:00
Lituanica, Jonavos g. 3, Kaunas
„K.U.B. Collective“ neatostogauja, nesnaudžia ir neleidžia Kaunui miegoti. „Sanitus“ fabrikas jau nulaboratorintas, tad, kaip ir pernai, festivalis „Insanitus“ vyks prie Kauno pilies esančiame „Lituanica“. Ten, beje, dabar veikia „Fluxus Ministerija“, tad meno šiaip ar taip netrūks, o laborantai dar ir savo prisikvietė. Dvi savaites iki festivalio vyks vaizdo ir kitų reikalų menininkų dirbtuvės, bet mums juk įdomesnė muzikinė dalis, ar ne?
2012-10-10 20:00
XI20, Vilnius
Brito-italo-olando-amerikoniškas laisvojo džiazo projektas „Galm Quartet“ atidaro naują iniciatyvininkų „Agharta“ ciklą „Alter Фocus”, skirtą dėmesio koncentravimui. Skambant muzikai. Eksperimentinei. „Alter Focus yra tuo pačiu ir susitikimo, patyrimo, dalinimosi taškai, kuriuose (pa)stebimi nauji garsiniai bei vaizdiniai niuansai išlieka atmintyje ir praplečia regėtų reiškinių suvokimą“, - sako organizatoriai, ir aš nedrįstu necituoti.
2012-10-06
Trip , Gedimino pr. 31, Vilnius
Klaipėdos velnių rinktinė - viso net 8 - atvažiuoja draugiškam mačui su Vilniaus patamsėliais. Gyvai įrašinės naują savo podcasto seriją - neabejotinai bus gera, nes nuo EK, užkietėjusio, bet ne užpelkėjusio skonio savininko. Žemiečius pasitiks Simao, vėlgi vertintinas ir linguotinas.
2012-10-05 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Ne kiekvieną savaitgalį Vilniuje tiek užsieniečių artistų, ir tikrai išskirtinė proga, kad visi jie – vienu adresu. Gerd Janson iš Frankfurto, Ooft! Iš Glazgo ir Timofey iš Piterio – naujajame „Opium“ viršuje. Rūsys nuo šiol tik triaukštėms progoms, visas veiksmas, skambus, aiškus, gražus, tamsus – antrame aukšte. „Briusly“ ant sprando. Atidarymas! Can’t wait!
2012-10-05 22:00
Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
„Kablys“ vis labiau nori būti ne tik skeiterių, bet ir melomanų užuobėga. Dirba ne žodžiais, o darbais, ir spalį pasitiks su jaunučiais XXYYXX bei Giraffage. Amerikos viltys!
2012-10-04 20:00
Forum Palace, Konstitucijos pr. 26
Aišku, ne rolingstounai, kuriems jau visi 50, bet broliams „The Sparks“ pernai sukako 40. Jiems priklauso BBC ir išmonė net tuomet, kai jaunystės draugams jau seniai ne iki diskotekų. Naujos idėjos, nauja programa, tik dviese, trumpas turas. Ir Vilniuje!
2012-09-29 22:00
Trip, Gedimino pr. 31, Vilnius
„Patamsių gaivalai“, nors ir rūstus, yra vienas smagesnių Vilniaus naktyje sumąstytų nuotykių, ir net šiek tiek gaila, kad iš „Plum Bum Bar“ užkampio persikelia į labai jau obvious „Trip“ rūsį.
2012-09-28 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Pirmieji gerieji „grynaito“ pranašai, iš Italijos atsklendžiantys „Disco Mafia Social Club“ kvietimu - Tiger & Woods. Valio, diskoteka! Live'as!
2012-09-28 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Grynaitas šiemet pagaliau bus vertas nesislėpimo! Bent jau programos prasme – už žalios šviesos paviliotą minią ir jos poelgius aš neatsakau. „Mondayjazz“ užsirezervavo „Soul Box“ ir ten ant raudono skraidančio kilimo sutiks britų not-so-džentelmeną Lil Silva, prieš keletą metų debiutavusį bombike „Seasons“, ir visa kaip kitaip nusipelniusį.
2012-09-28 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Smagu apsimesti kuo nesi, arba, tiksliau, išlaisvinti vidines pažiūras. Vieni technačiai ir hauzeriai deda repo, kiti technačiai – rokenrolo. Gitaros Paryžiuje tikrai skambės aštriai, ir, garantuoju, bare pritrūks ledo.
2012-09-28 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Dar viena niša pasislėpti nuo žaliųjų penktadienio žibintų. Nors pavadinimas ir deklaruoja, kad po žeme, smagu, kad ŠMC yra viena tų vietų, iš kurių gali matyti lauką. Beje, jau netrukus kavinė pakeis viršininkus ir atsinaujins – nujaučiu, kad tik į gera.
Šįkart komanda be priekaištų – „12 inčų po žeme“ jaunimas ir visko matęs, viską girdėjęs, viską į įrašų krepšį susidėjęs Mantas T. („Partyzanai“). Vaizdas nuo Vodka Jugend.
2012-09-27 18:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
Ateik palydėti vasariškiausio Vilniaus kiemo užtarnautan poilsin - tik atostogoms! Po septynerių metų nuspręsta su lietuviškais orais nebesitaikstyti, tad po renovacijos Mokytojų namų kiemelį dengs stiklinis stogas. Aišku, visa kita iš esmės irgi pasikeis, pagražės, pamodernės ir papatogės.
2012-09-26 18:00
Ryšių kiemelis 837, Rotušės a. 20, Kaunas
Pirmasis „Ryšių kiemelio 837“ sezonas jau balansuoja ant finišo tiesiosios. Iš tiesų, kai vakarai tokie nenumaldomai vėsūs, smagiau tūnoti kur nors po stogu. Bet „Despotin Beat Club“ bernai tokie geri, kad, jei esi kaunietis, tiesiog privalai ateiti ir spustelėti jiems letenas. Pradės anksti, nesustipsi.
Jie ne tik kasėjai ir leidėjai, jie dar ir informacijos skleidėjai. Kiekvieną antradienį panakčiui juokais pasakoja rimtus dalykus. O dabar visa tai pagros gyvai. Vaiperis, Marius ir Laurynas.
2012-09-21 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Viena paskutinių naktų prieš keliantis į dangų – tiesa, „Opium“ rūsys lauks ir ateityje, bet pagrindinis viralas virs jau kitame aukšte. Kol kas ne apie tai, o apie „Silence Night“, retai viename bare besusitinkančių vyrų muzikinę ataskaitą. Vienas už kitą daugiau pasiekę Vidis ir Mario Basanov, kaip DJ nusprendęs pasiafišuoti Leon Somov bei visuomet pasiryžęs Few Nolder. All night long, all morning short.
2012-09-21 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
„Jahcoozi“ prieš porą metų vingiavo „Spartakiados“ scenoje (dar anksčiau – jau pamirštame „Milk Bar“), dabar, su anuo festivaliu nemenkai susijusių kauniečių „K.U.B. Collective“ dėka, grįžta tiesiai į Gedimino prospektą.
2012-09-21 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Savaitę iki šio renginio privalu laikytis iškrovos dietos, nes tiek dešros paduos jaunieji bytmeikeriai NiklāvZ, 96WRLD, YouWin bei kaloringieji didžėjai Illestpe▲ce ir Rus Dawg, na, ir kvartalo šeimininkai Komža su Pranciškum, kad… Šeštadienį pietų nenorėsi, sekmadienį – nebent skysčių. Rawr’jonas!
2012-09-21 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Vyrai kart trys, smagu kart trys. Turiu pastebėti, kad penktadienį centro pramogų rajone nuotaikos bus itin mačistinės – ir čia, ir „Opium“ tik JIE. Na, kaip beveik ir visada, bet niekada tai nebuvo taip sureikšminta!
2012-09-15 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Ši vasara buvo tikrai ypatingai netropiška, tad ne vienas ir ne du trečiadieniai „Club Tropicana“ serijoje buvo atšaukti ar tiesiog nuplauti, bet muzikos Ophex, Boyfriend ir Weedskos kišenėse dėl to juk nesumažėjo. Dėl to trijulė sėda į kanoją ir varo paplaukioti rudenine Nerim. Junkis, bus gal ne +30, bet pakankamai gerai. Net trap’o gal uždės.
2012-09-14 23:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Vis mažiau laiko iki esminės permainos „Opium“, ir palydėti klubą į šią permainą gali tik stipriausi. Ne vieną rytą „Briusly“ pasitikę St. Stereo ir Recoco jau atfiltravo esminius vasaros house, disco, techno vaisius ir daržoves su efektais, dar prisideda niekuomet neliūdintis Manfredas, o viršuje... Stepan Bitus ir Antonio arba sulaikys prie baro, arba nukreips rūsin.
2012-09-14 22:00
Relax, A. Jakšto g. 12, Vilnius
Vos išgyriau Synthsoulsizer, kaip užtikrintų įdomybių rengėją, iškart gavau „invaitą“ į pykčio penktadienį. Bus daug tamsos ir velniavos. Niekas nematys, tad atsisek ne tik viršutinę, bet ir apatinę sagą.
2012-09-14 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Kaip Marriage Proposal jis – „Mondayjazz“, kaip Zoé Zoe – Maya Jane Coles draugelis ir naujas „Partyzanų“ šeimos narys. Nepriekaištingą EP „Leaps“ draugų leidyklai įraitęs gargždiškis Mantas prisistatys gyvai, o Mantas T., Nostra ir Gvidas pasupportins su įrašais. „Vodka Jugend“ ruošia specialų vaizdą!
2012-09-14 20:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
Man jau visiškai nebesiterasina, bet turbūt yra atsparesnių lietuviškam klimatui nei aš, o ir ištikimesnių tam tikram ritmui. Todėl jei tu minimaliai giliai techno, „Vasaros terasa“ vis dar veikia ir šiandien palydės „Minimal.lt“ komandos sezoną rudeniop. Su svečiu iš vieno simpatiškiausių Maskvos klubų „Pasaulio stogas“ ir visais tvarkingais vietiniais.
2012-09-14 20:00
Marsas, Trakų g. 15, Vilnius
Neseniai pavadinau „Marsą“ nediskotekiškiausia vieta tarp diskotekų, ir iš tiesų. Čia suremti savaitgalių nuotykių renkasi didžėjai, čia darbo dienų vakarus veltui leidžia penktadieniais techno ir repo ritmais iš savęs išeinantys miestiečiai.
2012-09-13 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Ketvirtadieniais šviežioji „Raketa“ prisižadėjo dub’int įvairiais kampais. Štai šįkart Nerį Dubysa vers digitaliniai atodūsiai nuo Gonzaless, Ras Teodor, Gu - 100 ir 6P3S. Remsi juodas sienas, sėsi už viengulių stalelių, gėrėsiesi ketvirtadieniu.
2012-09-11 19:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras , Gedimino pr. 4, Vilnius
Visapusiškai įdomi ir talentinga Laurie Anderson tikrai atvyksta. Su nauja savo programa „Dirtday!“, kurios iškart po vienintelio koncerto Baltijos šalyse lauks amerikiečiai. Minimalistiškai meniškas požiūris į roką, visuomet kitas, tai tikrai daugiau, nei muzika. Kol kas įdomiausia metų žinia, o mano bilietas – jau stalčiuje. Dramos teatras – ne guminis, nėra ko delsti.
2012-09-08 16:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Nėra ko ilgai drybsoti lovoje šeštadienį, nes už upės vyks įdomūs reikalai. Vidžėjai Fou Gudas, Nosignal, Vodka Jugend ir Tomukas Medkirtys nuo kevirtos atskleidinės savo videomappingo ir vaizdo instaliacijų kortas, tad gal ir hobį gūdiems žiemos vakarams įgysi. Sutemus atvarys ir didžėjų – „Mondayjazz“ Tadas su Justu ir Matas Synthsoulsizer.
2012-09-07 22:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Drauge jie jau ilgiau, nei vieneri metai, bet diskotekininkams tik duok progą, iškart šokius užkurs. Dviejų mikimauzų susivienijimą sveikins darnus panašiais pomėgiais besidalinančių didžėjų būrys.
2012-09-07 22:00
Švyturio menų dokas, Naujoji uosto g. 3, Klaipėda
Kanada, Estija, Latvija, Lietuva – Klaipėdos houstintojai rugsėjo 7-ąją turės nemažai, be abejo, labai malonaus darbo. „Broken Vision“, visiems uostamiesčio reivoskeptikams nosis valanti renginių serija, yra ne tokia jau dažna, bet užtikrinta. Bus drum’n’bass energijos ir gelmės, bus trikampinių spąstų, bus repo, bus daug boso. Doko sienos tam ir senos, kad jas drebintume.
2012-09-07 22:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Ei, aš jau laukiu rudens. Džunijorai, piramidės, o dabar dar ir Krinjah į kompaniją. Kas nebuvo džangleriu kažkuriam gyvenimo etape, gal ir nepamena „Angel“ bootlego, bet viskas ten buvo labai gerai ir trankiai. „The Kings“ sezoną pradeda nepasimetę!
2012-09-07 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Triukšmas gatvėje – triukšmas ir ausyse. Ir net specialiai keliamas. „Agharta“, padedama „Sha:TRI:ah“, kviečia į išties nestandartinį (na, gal kiek atsakantį į „Vilnius Music Week“) įvykį „Vilnius Noise Week“, susidėsiantį iš trijų renginių. Vėlgi ne pačiose nuspėjamiausiose vietose.
2012-09-07 22:00
Trip , Gedimino pr. 31, Vilnius
„Trip“ apmokestino įėjimą ir jau baigia švarinti – tam, kad iškart vėl išpurvintų – rūsį. Du aukštai nakties, virstančios rytu, kuris virsta diena. Sėkmės...
2012-09-07 22:00
Café de Paris , Didžioji g. 1, Vilnius
Du visko matę ir girdėję vienai nakčiai remia pečius siaurame tunelyje. Muzika – šokių, kitas susirinkimas – po mėnesio.
2012-09-07 20:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Kai pasitikdami 2011-uosius „Silence“ cirko arenoje šokom pagal „Junior Boys“ DJ setą, Vidis ramiai žadėjo, kad bus ir koncertas. Atėjus laikui. Laikas ateis jau po šios vasaros – naują sezoną Vilniuje pradėsime su tryliktus metus drauge skaičiuojančių kanadiečių koncertų. Maloni „Silence Live“ projekto tąsa – juk prisimeni ir „Caribou“, ir „Architecture in Helsinki“ šokius, ar ne?
2012-09-05 20:00
Venclovų namai-muziejus, Pamėnkalnio g. 34, Vilnius
Triukšmas gatvėje – triukšmas ir ausyse. Ir net specialiai keliamas. „Agharta“, padedama „Sha:TRI:ah“, kviečia į išties nestandartinį (na, gal kiek atsakantį į „Vilnius Music Week“) įvykį „Vilnius Noise Week“, susidėsiantį iš trijų renginių. Vėlgi ne pačiose nuspėjamiausiose vietose.
2012-09-01 23:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Dviejų niekšingiausių šios vasaros miksų autoriai Remedy ir Rus Dawg bei neįtikėtinai glotniai į šią kompaniją įsiliejantis illestpe▲ce. Bus spąstų. Bus repo. Bus TRRR TRRR. Bus nuogybių. Šlapia, juk ežeras.
2012-09-01 22:00
Briusly, Islandijos g. 4, Vilnius
Į školą nereikia nei pirmą, nei trečią, bet rugsėjį pasitikti šventiškai vis tiek privalu. Kad ir su pavasarį penkmečio taip ir nepaminėjusiais, bet per vasarą sužydėjusiais „Mondayjazz“. Drauge su Tadu, Justu ir Žaku – pirmosios džiazerių kompiliacijos puošmena ir šiaip nagingas vaikinas iš Gargždų, Marriage Proposal.
2012-09-01 20:00
KultFlux, Mindaugo tiltas, Vilnius
Triukšmas gatvėje – triukšmas ir ausyse. Ir net specialiai keliamas. „Agharta“, padedama „Sha:TRI:ah“, kviečia į išties nestandartinį (na, gal kiek atsakantį į „Vilnius Music Week“) įvykį „Vilnius Noise Week“, susidėsiantį iš trijų renginių. Vėlgi ne pačiose nuspėjamiausiose vietose.
2012-08-31 22:00
Raketa, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Trumpai paatostogavę „Foosin“ pakalbėję, pasitarę, ima ir „Raketą“ atidaro. Stalo futbolas – viršuje, šokiai – apačioje. Raketiniai. Juodų sienų apsupty. Atidarymas, kaip pridera, su dešrų ir baltos mišrainės kišenėje neieškančiais.
2012-08-31 22:00
Opium, Islandijos g. 4, Vilnius
Trys geriausi įvairiose plotmėse visą naktį (dalink sakinį kaip nori, vis tiek nesumelavau). „Opium“ jau tikrai pasiilgtas, nes sąžiningai atostogavo visą vasarą. Rudenėjant klubas pasiūlys ir dar erdvesnių naujienų, kol kas paglostom senas geras ir vis dar baltas rūsio sienas. Barmenai nerimauja. Vidis, Manfrė, Saulty – taip pat.
2012-08-31 19:00
Sala, Neris, Vilnius
Romantinė įžangą į vasaros užbaigtuves. Privačioje (na, tarkim) saloje Neryje. Privatūs atsipūtusios nuotaikos didžėjai ir privati atmosfera – iki 100 galvų. Praktiškai po dešimt žmonių vienam artistui.
2012-08-30
Pula, Kroatija
Kelpe, Onra, Scuba, Blawan, Pearson Sound, Lee Scratch Perry, Lenzman, Alix Perez ir milijonas kitų, kuriuos kažkaip reikės pamatyti ir išgirsti per keturias dienas. Seniai jau nebuvau tokiam galingam ir karštam reikale –matyt, nuo 2009-ųjų „Exit“ Serbijoje. Balkanai – dėkinga festivaliams vieta. Linkėkit gero kelio, važiuojam su „Soundboys.lt“ ir sauja grojikų!
2012-08-30 21:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Ką tik miaukėm ant Vyslos kranto, dabar tą patį padarysim vėl, kartu su visais, iki šiol Nicolas Jaar gyvai (ir su dviem gyvais draugais) neregėjusiais. Vieno gražiausių anų metų albumų autorius yra tiesiog puikus kompozitorius, prodiuseris, atlikėjas, ką čia bepridėti - dalyvauti daugiau nei reikomenduotina. Linkėjimai taip gerai sezoną pradedančiam „Loftui“.
2012-08-25 12:00
Lukiškių a., Vilnius
Didžėjai, badmintonas, ir, tikėkimės, geras oras. Dienos renginys Lukiškių aikštėje yra tikrai gera idėja, nes ta Gedimino prospekto dalis vis dar labaaai erdvi. „Diskomafijozų“ iniciatyvos nesiliauja blėsti!
2012-08-24 23:59
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Pilnatis tik po savaitės, bet vilkai jau galanda savo šarvus ir kalavijus. Senokai nakties fazėje bematytas Simao, visada pasiruošęs Split Pulse (su Micromanager vardu) ir Johnny Cosmos, kuriam visuomet diskoteka. „Trip’e“ irgi, todėl eilinį kartą rekomenduoju nieko neplanuoti šeštadienį.
2012-08-24 21:00
Balta varna, Sukilėlių g. 18, Klaipėda
Čia ta kavinė Klaipėdoje, kurioje gali netgi duris lubose rasti. Siauras koridorius į vidų ir tam dėkingas baras. Žodžiu, kavinė yra gera ir čia penktadienį net du geri muzikos kaupėjai bei skleidėjai. Ir muzika, cituoju, „Nuo trip hop iki indie rock, nuo acid jazz iki downtempo, house, nuo dub iki bass“.
2012-08-24 18:00 - 2012-08-26 16:00
Jachtklubas, M.Gimbutienės g. 35, Kaunas
Vasaros uždarymu rūpinasi su „Good Things“ ir „Live From Kaunas Streets“ neabejotinai susiję asmenys. Todėl repo per visas festivalio dienas bus tikrai daug ir įvairaus – pavyzdžiui, išties solidus švedas Prop Dylan, ir net „RSA“ ruošiasi atgimti. Dee & Kamy, aišku, irgi bus. Kaip ir Golden Parazyth – visai ne hiphopas, bet Kaunas ir festivalis. Be stogo!
2012-08-23 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Vos du, bet verti atidaus įsiklausymo selektoriai kviečia į pirmą tokį vakarą. Būtent „Selekta“. Jei tavo ausys mojuoja dub, reggae, ska, soul garsams, jau žinai, kur eiti.
2012-08-22 19:00
Ryšių kiemelis 837, Rotušės a. 20, Kaunas
Labai šiltą priėmimą sekmadienį Kaune suorganizavo „K.U.B. Collective“, pasikvietę į „Ryšių kiemelį 837“, tad pirma pasitaikiusia proga raginu ten užeiti, jei tik trečiadienį GPS rodys Kauną. Detroito, tai yra, Šilainių, rajono promoteriai šįkart užsikvietė gausų ekipažą iš sostinės – ir „12 inčų po žeme“, ir Londone laimės nebeieškantį Ernestą Sadau. Pilna bagažinė vinilų. Taip pat vakarienei Kuvalda su savo kolekcija, LSAR ir Ampule. Pradžia juokingai anksti, pabaiga... Kai Rotušė lieps.
2012-08-21 20:30
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Post-electro-punk-psych-clashtradienis Kirtimuose, ne kasdien, ne kasdien. Ir ne kas savaitę. „Verslo Rizikos Rezervas“ kviečia į dvikovą gerokai naujesnius „Radijo gaublį“, bet muštynių tarp žirmūnskų ir antakalninių nebus, nes bus apsauga. Žadama ir diskoteka.
2012-08-19 19:00
Ryšių kiemelis 837, Rotušės a. 20, Kaunas
Ir vėl proga pamankštinti Dubauskaitės fonoteką, pastaruoju metu gausėjančią kaip ant mielių – iš kiekvieno festivalio parsivežu kokių naujų muzikinių atradimų. Kaune lankysimės ir „Ryšių kiemelį 837“ garsais pildysim kartu su 96WRLD ir Laimonu Zaku, kurių tandemą „Satta Outside“ praleidau, tad proga klaidą ištaisyti labai gera. Ateikit, kviečiu ir aš, ir K.U.B. Collective!
2012-08-18 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Antradienio naktų džiaugsmas ausinėse ar kolonėlėse, radijo laida „Despotin Beat Club“, visuomet šviežia ir jauna, ateina sveikinti „Soul Box“ su gimtadieniu. Bus trepo, svego ir snepo. Torto jau niekas nebenorės.
2012-08-18 20:00
Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6/16, Vilnius
Japonistai džiaugiasi – savaitgalį kaups įspūdžius festivalyje „nowJapan“. Be dirbtuvių, paskaitų ir maisto bus ir muzikos, tiesa, ne visiškai iš tekančios saulės šalies, bet šios įkvėptos. „Fusedmarc“ rengiasi rytietiškam koncertui tam dėkingoje erdvėje. Jei nusibodo tiesiog bukai trypčioti, tai – geras pasirinkimas šeštadienio vakarui.
2012-08-17 23:59
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Jau beveik be pavadinimo, nes kas čia bevyktų, vis tiek ištinka tie patys spąstai, tai kam be reikalo vargti. Geriau patausok jėgas septintai ryto, kai ir vėl nesėkmingai bandysi išeiti namo. Tam trukdys Liftas, Ampule, Calli, Hanna ir Space Connection. Šunį išvesk iš anksto.
2012-08-17 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Metas imti aptarinėti vasaros nuotykius. Net keli draugai tam susitinka penktadienį už vieno pulto. „Downtown Party Network“ štai aną savaitgalį vos neliko Rusijoje, Few Nolder atrado „Sattą“ ir atvirkščiai, o Darius Vaikas... tiesiog grįžta aplankyt gimtinės kartu su savo gilia gilia šokių muzika.
2012-08-17 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Daug visko nutiko per vienerius „Soul Box“ metus, bet kuriuo atveju vietos egzistavimas žemėlapyje sveikintinas ar su licencija, ar be jos. Iškilmės tęsiasi jau keletą dienų, penktadienį sveikinimo programą ruošia „Disco Mafia“, spalį skrisiantys šokti ir šokdinti į Maltą, ir šiaip visą rudenį nusiteikę dirbti rimtai.
2012-08-17 20:00
Loftas, Švitrigailos g. 29, Vilnius
Kol Nicolas Jaar pakeliui, „Loftas“ virto paplūdimiu, kuriame penktadienį bus karūnuota džiunglių valdovė. Aišku, ne pagal rankos kietumą, o pagal šokio miklumą ją rinkti padės Vaiper, Cr-edit, Gonzaless ir No DJs. Idėja vasariškai juokinga, o įdegis neprivalomas.
2012-08-16 19:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
„Loftas Fest“ Ryanas sekmadieniavo tikrai dailiai, kodėl gi neaplankius lietuvislandamerikono dar kartą? Juolab kad bilieto pirkt nereikės, tik atseikėt, kiek manai bus verta. „Vilnius Temperature“ kyla sparčiau nei klimatas šyla!
2012-08-14 21:00
ŠMC, Vokiečių g. 2, Vilnius
Trečioji ir paskutinė „Level B“ ciklo ŠMC erdvėse dalis – su harsh noise iš Hamburgo, proto neaprėpiamais himnais iš Kaliningrado bei ambient ir triukšmo muzika iš Vilniaus. Agharta kviečia!
2012-08-10 18:00
Estrada, Šventoji
Jei yra vasara, yra ir „Satta Outside“, nuodėmingasis festivalių maratono finalas. Ar bent jau finišo tiesioji. Šventoji, pasiilgau tavęs!
2012-08-08
Jono Meko vizualiųjų menų centras, Gynėjų g. 14, Vilnius
Feisbuko klaidomis piešiantis (o gal tapantis?) vaizdo meistras Laimonas Zakas jau prigeneravo bugų ir diakritinių ženklų tekstų priraitė tiek, kad pakanka personalinei parodai. Ją atidaryti padės ritmo abiturientas 96WRLD, o Zaką dažnai regiu įdomesniuose renginiuose, tad Jono Meko viuzaliųjų menų centras staiga tapo labai dubauskaitiška vieta!
2012-08-05 19:00
Visų šventųjų baras, Visų šventųjų g. 7, Vilnius
Vieta, pavadinimas, laikas – viskas nuteikia netikėtai. Sekmadienio vakarą praleisti galima ir be sporto – pavyzdžiui, su ultrasmagiu sostinės kolektyvu „Banda Dzeta“ ir šiuo metu po Europą keliaujančiais jiems nenusileidžiančiais amerikonais „Petrojvic Blasting Co“. Vilniuje, ne Balkanuose.
2012-08-04 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Prisipirko plokštelių Berlyne bei Lenkijoje ir nekantrauja jas prasukti – viskas su tais „12 inčų po žeme“ aišku. Ir į kompaniją pasikviestas Synthsoulsizer dera daugiau nei natūraliai – matyt, bet saulėtų dūzgių kur nors paupy neišsisuksi.
2012-08-04 12:00
Vydūnkė, Daržų g. 18, Klaipėda
Kol uostamiesčio verslininkai suka daugiabučių planus, Vydūno mokykla tebestovi ir yra atvira meno žmonėms. Didžėjai – irgi menininkai. Todėl Jūros šventės proga (LOL) tinkamės nuo pietų ir pasižiūrim, kas nuo ko fizinį nusirašinėjo. Grojaraštis ilgas, beveik kaip klasės žurnale. Daug klaipėdiečių, nemažai ir svečių.
2012-08-03 22:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Hm, dar neseniai „K.U.B. Collective“ savo rezidencija sostinėje laikė „Studio 9“, dabar gi skelbiasi apsigyvensiantys „Soul Box“. Paprastam mirtingajam tokie viražai turbūt nelabai svarbūs, juolab kad taškai – greta vienas kito. Pirmasis kauniečių kartas dėžėje gal ir bus ramesnis, bet ateitis žada tokius štai nusiteikimus: „Nuoseklios ir detalizuotos, gniaužiančios kvapą kolektyvo istorijos apie kontrabandą, policiją ir moteris jau ateinančiuose renginiuose“. OK.
2012-08-03 18:00 - 2012-08-05 18:00
Raguva, Panevėžio raj.
Jau trečiąkart draugai ir draugų draugai – lietuviai, prancūzai, olandai, ispanai ir kiti – rinksis į sodybą netoli Panevėžio. Trečiąkart aš ten nenuvyksiu, bet festivalio autoriams Vestai Mistake ir Eric Paquet siunčiu kuo geriausius linkėjimus. Mano bloge jau puikuojasi pokalbis su šia nerimstančia šeimyna, kurį įrašėme sėdėdami jų kavinėje „Cafe de Paris“. Taip pat dalinuosi gausiu atlikėjų sąrašu (visi – draugai!).
2012-08-02 18:00
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Jis jau gali ne tik balsuoti ir vairuoti, bet ir gerti Amerikoje. Sėkmė! Tikiuosi, tolimi kraštai palauks, nes Nightjar mes čia Lietuvoje labai mylim. Šią vasarą ne taip lengvai sekasi išgirsti jį festivaliuose, tad bent gimtadienio proga garažo, boso, techno, repo ir kitų dovanų turėtų sugužėti į valias. Netrukus po to Nightjar vaidensis pajūryje ir Kroatijos „Outlook“!
2012-07-27 22:00
Vydūnkė, Daržų g. 18, Klaipėda
Įžanginėmis su Shigeto ir dEbruit Vilniuje pasitrynę „Satta Outside“ jau pakeliui į Šventąją. Dar vienas sustojimas – tradiciškai Klaipėdoje. Su gaiviausių tenykščių ir atvykėlių šutve bei gyvais Brokenchord ir Latvijos ritmo čempionu Oriole.
2012-07-27 18:00 - 2012-07-29 12:00
Plockas, Lenkija
Triskart jau aplankytas ir vėl vertas krautis kuprinę, kurioje daiktų mažai, o vietos įspūdžiams sočiai. Vardų paklodė įpareigoja! Keliaujam kartu reivobusu?
2012-07-21
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Šeštadienis „Tripe“ prasidės jau atėjus sekmadieniui, bet kai muzikos pasaulyje tokia košė, nenuostabu, kad net laikrodžiai nebespėja paskui didžėjus. Ar atvirkščiai? Bus daug boso, riebalo, naujos mokyklos – kai kam tai ateitis, bet mes joje jau gyvename, ir visai patinka.
2012-07-20 23:59
4
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Oi, ir vėl ketvertas spąstus spęs. Dvi mergos buriasi į trumpučių komandą „Dem Shawtiez“, barzdonas Grigonis ir viso ko spendėjas Funkadelik šiaip susitinka prie baro. Ir tada diskoteka iki pirmų turistų restorane „Kompanija“.
2012-07-20 22:30
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Kas ką tik iš Berlyno, kas šiaip neblogų plokštelių turi prikaupęs – trise šie vyrai tikrai nenuobodžiaus, ir tau neleis. Loranas, Gvidas, Hallucin. Daugiau komentarų nereikia, nebent tokio, kad įėjimas nemokamas, o išėjimas – kiekvienam pagal kepenų apimtis.
2012-07-20 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Atrodo, 2012-ieji bus, o gal jau ir yra, Umiko metai. Svajingai užtikrintai ji laužo muzikines normas visuose festivaliuose, klubuose ir baruose. Ir mums tai patinka. Plosim įkliuvę į spąstus, kuriuos spęs „K.U.B. Collective“. Visi ir pagros – Roadsman, Pakas, Mayan. Jau antras kauniečių ciklo sostinėje renginys!
2012-07-19
Miškai, Lietuva
Pernai buvo nuostabu. Įprastai kas antrus metus vykstanti miškų pasaka šįkart atskuba greičiau. Septintąkart.
2012-07-15 19:00
foosin, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Žiemos, o ir šiltojo sezono, atradimas nr. 1 eina atostogų. Kaip neišlydėsi? Už pulto – etatiniai sekmadieniatojai su draugais. Aš savo ruožtu tingaus vakaro muzikuotojų bei klausytojų būrį pažadu girdyti kokteiliais. Plaktais, sveikais ir su peiliais.
2012-07-15 17:00
Commune Art, Paribio g. 12, Vilnius
Jei sekmadienį bus saulės, teks persiplėšt tarp dešinės Neries pusės ir Žvėryno getų, nes koncertai kieme – puikus dalykas. Svarbi proga vertinantiems „Ministry of Echology“ – projektas pasirodys paskutinįkart prieš muzikinę pauzę. Jiems asistuos artimas kolektyvas „Dubenėlis“, paruošęs jau visai rimtą muzikinę programą su Umiko balsu priešakyje. Na, dar ir estai „Uebanda“, taip dažnai mus lankantys, kad turbūt jau moka lietuviškai.
2012-07-14
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
„Keista, kaip iki šiol tokio gero pavadinimo neišnaudojom“, - sakė man džiunglių liūtas Cr-edit, kviesdamas šeštadienį pratęsti „Trip Bar“. Čion taksi karavanu turėtų sugužėti „foosin“ išlydėtojai, su visais įrašais atbildės ir anos programos dalyvis Intakz, papildysiantis Cr-edit ir Gonzaless komandą.
2012-07-14 23:00
foosin, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Cobrandingas! Vakarėlis, prasidėsiantis „foosin“, tuomet organizuotų taksi pagalba persikelsiantis į „Trip“. Tuomet, sekant kalendorių, visi vėl turėtų grįžti prie stalo futbolo į fotelius, bet ką čia gali žinot.
2012-07-14 19:00
Vienuolyno kiemas, Trakų g. 9/1, Vilnius
Valgysi, gersi, šoksi ir dar meną žiūrėsi bei pirksi. Tokią vasaros pramogų puokštę surišo „Club Tropicana“ gengas.
2012-07-13 23:00
Roast'n'Beer Pub, Gedimino pr. 26, Vilnius
Visiškai nesupratau, kaip iš puošnaus „Pavos“ baro Gedimino prospekte vos ne per naktį gimė aludė, ir dar keisčiau, kad joje vyks psy tūsas. Na, marga šalis ta Lietuva. Žodžiu, „Yaga“ jau po savaitės, ta proga – prepartis sostinėje. Bus puošnu ir aukštai.
2012-07-13 22:00
Studio 9, Vilnius
Vidis ir Mario vasaroja sau Brazilijoje ir Nidoje, tad namie – reti svečiai. Nori paklausti, kaip ten anam gale pasaulio – užsuk į „Studio 9“, kur Samuel Tange padedami jie tvarkysis visą naktį. Penktadienį, tryliktą, be nesąmonių.
2012-07-13 20:00
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Vasarą tenka ir padirbėt, tai yra, pabūt mieste bent jau tarp festivalių. „Trip Bar“ labai apdairiai į koncertą kviečia ne savaitgalį, o antradienį - žmonių Gedimino prospekte tikrai bus daugiau. Svečiai – iki psichodelinių mantrų nuklystančio sintezatorinio dub kūrėjai „Samosad Band“. Šiaurės Rusijos vėsa vidurvasarį.
2012-07-13 20:00
Vienuolyno kiemas, Trakų g. 9/1, Vilnius
„Kas tas VAMM?“ buvo pirmasis klausimas, iškilęs man apžvelgus minimalistų penktadienio šokių programą. Pasirodo, tai tie patys visuomet esantys, bet tik kažkur šalia – „Ele 7“. Paklausyk, kaip jie šokdina kitu vardu.
2012-07-13 19:00
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Padavimais ir legendom apipinti renginiai Kirtimų kultūros centre dažnai atsigręžia ne tik į lietuviškus, bet ir į tautinių mažumų talentus. Kitaip tariant, mezgamas kultūrų dialogas. Su „Baltic Balkan“ greta Oro uosto pasirodys ir kirtimiškiai, ir pietųafrikišk-ukrainišk-vokietiškiai. Už!
2012-07-12 20:00
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Nepasakyčiau, kad buvau didelė „Porno melodramos“ gerbėja – filmas pasirodė toks, na, toks. Bet kai Romas atsiuntė „Streiko“, arba „We Will Riot“, scenarijų, neabejodama pasakiau „taip“. Spėju, filmas bus smagus – o ir skambus. Ta proga, kad filmavimo darbai Niujorke baigti, o režisierius rezidenciją perkėlė į Vilnių, darom tūsą. Ateik, pamatysi, apie ką filmas.
2012-07-11 21:00
foos-in, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Po „Loftas Fest“ palinkėjau šiems smagiems bernaičiams groti be tarpų, sakė, pasistengs. Šiaip net daugiau nei kartą jų melancholiški kėlimai viršun man paliko gerą įspūdį, tad trečiadienį persikelti per upę yra gera idėja. Juolab kad už kelių dienų „foosin“ išeina atostogų.
2012-07-09 19:00
Commune Art, Paribio g. 12, Vilnius
Festivaliai baigiasi, atlikėjai kartais ima ir pasilieka. „Sūpynių“ afteryje štai grojo June Miller ir Mindmapper, o po „Tundros“ į komuną Žvėryne užsuks italai dub‘eriai. Mano senas favoritas lo-fi estetas Arrogalla (dėl pavadinimo ir radau kadaise) bei anuose dešimtmečiuose nardantis Peak. Dar ir mūsiškiai KALA Soundsystem. Ateik, palinguosim.
2012-07-07 20:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
O tu galvojai, kad visi festivalina? Ne. Mantas T. mieste, pasikvietė dar Justą Fresh į kompaniją, bus ye.
2012-07-06 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Pas liekančius mieste atvažiuoja iš kito miesto. „Future everything“, sako Pakas, Roadsman, Gvidas ir vietinis Intakz. Bus šokio.
2012-07-06 22:00
Čako ir Čekuolio baras, Bružės g. 2, Klaipėda
Vieni šyptelėjo, kiti gal kiek ir pyktelėjo, bet praėjusį savaitgalį lankydamasi Klaipėdoje buvau nuoširdi sau ir jai. Kaip kontraargumentą vienas miesto ugningųjų Albert the Hook man atsiuntė šio renginio nuorodą. Jau vien baro pavadinimas žada neatėjusius atvesdinti, tad jei būsi netoliese... Visa reperiška, ir naujesnė, ir senesnė muzika šokiams.
2012-07-06 14:00
Kurkliai I, Anykščių raj.
Jei nenori į didžiųjų festų mėsmalę, bet ŠMC kavinėje irgi jau prisisėdėjai. Link Anykščių. Pažįstamo rato sindromas, neapleisiantis net ištrūkus iš betono pančių. Daug labiau gyvai, nei didžėjiškai, ir tai tėra komplimentas. Su „Sofa de Pancho“ ir „Plum Bum Bar“ – sakiau gi, kad nedings vilnietiškos nuotaikos.
2012-07-05 22:00
foosin, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Karūnos dieną dub-ritmu pasitikt. Gera idėja. Dub bus visoks – skaitmeninis, iš ateities, smarkus ir ne toks. Iki ryto, kaip suprantu.
2012-07-05 21:00
ŠMC, Vokiečių g. 2, Vilnius
Pirmas dublis, tikiuosi, pavyko puikiai – pati loftinau, deja. Iš viso, primenu, „Agharta“ ir „Meno duobė“ vasarą Šiuolaikinio meno centre suplanavo tris įvykius.
Šveicaras Buvette šįkart žada konstruktyviai vesti į elektroninį transą, o Lava Larva yra „Flesh Flash“ nario solinis lo-fi kategorijos projektas, ne mažiau įdomus, nei pats duetas. Dar knieti pamatyti, ką susidėjęs su 96WRLD sugeneruos „Glitchr“ judėjimo iniciatorius ir variklis Laimonas Zakas.
2012-07-05 20:00
Dūburio ež., Zarasų raj.
Viskas, ko noriu, tai kad būtų karšta kaip pernai. Visa kita ir taip tiks bei patiks, nes kur jau kur, o „Tundroje“ diržas atsipalaiduoja kaip turi būti. Bass, techno, psy, chill. Kur tinkamės?
2012-06-30 21:00
Café de Paris, Didžioji g. 1, Vilnius
Kepina? Minimalwave, coldwave, new wave skamba įtaigiai. Per siauroje platiems mostams, bet įkvepiančioje „Café de Paris“ erdvėje anie garsai ir legendos apie pastipusias kates liesis naujo Shaltmiros, įdomiųjų komiksų piešėjos, zino „Red, Sore & Itchy” pristatymo proga.
2012-06-30 18:00
Vienuolyno kiemas, Trakų g. 9/1, Vilnius
„Mondayjazz“ taip ilgai skleidė gandus apie to paties vardo įrašų kompaniją, kad pabodo laukti. Ir štai vasaros įkarščio proga vardinė kompiliacija jau suriktuota ir laukia apsilankymo visų mūsų ausyse. Kad neprailgtų laukimas, penki iš dešimties rinkinio kūrinių autorių paduos gyvai „vienkiemyje“. Po koncerto – diskoteka kam per kem „Trip‘e“ (o kur dar?).
2012-06-30 11:00
Karpiškės, Varėnos raj.
Jei mėgsti daiktus su istorijomis ir sekmadienio neįsivaizduoji be apsilankymo viename ar kitame tokius, kaip tu, vienijančiame turguje, turbūt apie šį festivalį jau žinai. Pasitaisęs per žiemą jis grįžta vėl, šįkart daug dėmesio skirs ir muzikai. Bent jau taip mane tikino organizatoriai ir diktuoja pirminį atlikėjų sąrašą (eilės tvarka – jokia).
2012-06-29 23:00
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Pilnatis šiaip jau tik kitą savaitę, bet prospektas jau virsta bulvaru ir juodėja akyse. Didžėjai, ruošdamiesi raganotekai, rašo eilėraščius. Pagaliukai ir kodukai. Minimalcoldwaveglamartfrenchdragwitchseapunksynthpopdiscoitalopostlofi.
2012-06-29 22:30
Soul Box, Vilniaus g. 33, Vilnius
Be alaus ar degtinės šokių neįsivaizduojantys dabar turėtų į sielos dėžę eiti be klausimų ir kiekvieną dieną. Ironizuoju. Bet kuriuo atveju smagu, kad biurokratijos džiunglės įveiktos ir didžėjai čia gros visą naktį. Ta proga - atgimimo diskoteka su šventine muzika!
2012-06-29 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Vilniuje vis aktyviau savo disco-musoną pučiantis Stepan Bitus penktadienį kviečia į projekto plokštelės premjerą. „Monsoon Season“ eiles padovanojo vietnamietė, balsą - londonietė, o leidykloje „Deep & Disco“ išleidžiamą darbą už pulto aplaistys ir Saulty bei Martin Virgin.
2012-06-29 20:00
Vienuolyno kiemas, Trakų g. 9/1, Vilnius
Per retai girdimas Kastis Torrau, kad jo seto visai šalia paklausyti neužsukčiau. Šią vasarą kažin ar dar turėsiu progų. O kauniečio talentu ir pajėgumais niekuomet neabejojau. Palaikymas!
2012-06-23 22:00 - 2012-06-24 10:00
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Kažkada klaipėdietis, dabar jau švedas pagal prierašą prie niko Fair & Square trumpam sustojo sostinėje pas buvusius klasiokus. Gal ir juokauju, bet rimto rajoninio ritmo bus – bass, garage, uk funky, trap, raw ir kiti dar vis juoką keliantys stiliai.
2012-06-23 18:00
foosin, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Jei su „Looptroop Rockers“ tau kažkodėl nepakeliui, bet vis tiek mėgsti pafreestylint penktą ar aštuntą ryto ir plačios kelnės geriau nei siauros, tai yra dar vienas repo pasiūlymas mieste. Devyni ar kiek ten selektorių – vos ne po vieną kiekvienam „foosin“ stalui. Ir, aišku, kaip dabar madinga, įžanga – terasoje, smala – temstant viduje.
2012-06-22 22:00 - 2012-06-23 10:00
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Jau žinau, kur dūgsim (teisingas spellingas?) po pirmos dienos loftafestyje. Roadsman „Sūpynėse“ nukėlė kepures savo tęstine ekskursija po ateities garažus, dabar techno, bass, house, tralialia, padės serviruoti ir Pakas. Ir dar Mineral bei Andrius Okk pradžiai. Tinkamės septintą ant teismo laiptų.
2012-06-22 21:00
foosin, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Ypatingai muzikalią draugiją šįkart surinko neatskiriamieji ritmo keliautojai Genn Bo & Souldatov. Į „Fooosin“ jie pasikvietė ir džiadžiaexplorerių atstovą Gonzaless, ir neseniai man „Dainas Dainai“ dainavusį Pranzą, ir seną šio kolegą, dar seniau diskotekose matytą Sleeper. Bus, kaip pavadinimas sufleruoja, pasaulio muzikos, atodūsių, trip-hip-hopo ir gal net drum‘n‘basso.
2012-06-22 21:00 - 2012-06-23 01:00
ŠMC, Vokiečių g. 2, Vilnius
Labai meniška, kaip diskotekai, bet visgi ŠMC sienos įpareigoja. Ne kavinėje, pačioje parodų erdvėje, kartu su nauja ekspozicija „Lietuvos dailė“. Du įvykių mazgai „Meno duobė“ ir „Agharta“ pradeda savo draugystę, kurią išreikš trimis vasaros re(n)giniais. Šių epicentre – audiovizualinė psichodelika, performansai, b-movies ir kiti reikalai.
2012-06-22 20:00 - 2012-06-24 23:00
LOFTAS ir teritorija greta jo, Vilnius
Pirmas toks naujamiestinis-industrinis-betoninis. Suvienijęs „Lofto“ partnerius – Dubstep.lt, „The Kings“, „Gatvės Lyga“, „Liverpool“ ir kitus, atvežantys gausius bei grąžinantis jau čia girdėtus vardus. Tikiuosi, trijų dienų festivalį globojanti Vilniaus savivaldybė pasirūpins taika su kaimynais! Beje, meno ir kitų urbanistinių nuotykių irgi bus.
2012-06-22 20:00 - 2012-06-23 02:00
Vienuolyno kiemas, Trakų g. 9/1, Vilnius
Po europas pasibarstę minimalistai trumpam susivienijo sostinėje, ta proga kas antrą penktadienį daugiau mažiau paduos „Vienuolyno kieme“. Startinio vakaro programa beveik aiški.
2012-06-21 21:00
Visų šventųjų baras, Visų šventųjų g. 7, Vilnius
Uuuuu, praėjusį pavasarį planetomis „Gorky“ rūsyje žongliravęs kosmonautas su mikrofonu grįžta pas savo bičiulį Synthsoulsizer! Pristatys naują albumą, kurį įrašė su vaikystės draugu Long-sam. Draugas irgi bus. Taip pat saldaus suomiško disco projektas Melting Hearts. Valio!
2012-06-19 20:00
Vienuolyno kiemas, Trakų g. 9/1, Vilnius
„Nesupratau, kam tos gitaros, nors ir dieną“, - rašė viena internautė po „Sūpynių“. Jos yra tam, kad ausis neužkirmytų nuo sintezatorių. Ir jos būtinos. Markas Palubenka daro tai, ką daro, labai neįkyriai ir subtiliai, jis plevena kažkur tarp išėjimo iš diskotekos ir rokenrolo ir dar tikrai nepabodo, jei neini į visus iš eilės pasirodymus. Ateik pas Džeką ar pas Marką, nieko nekainuos ir pramankštinsi būgnelius.
2012-06-18 20:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
Kojos iš festivalio jau grįžo, galva - dar ne. Susitik likimo draugų ir išgirsk krūvą puikių atlikėjų, prisisėmusių geros energijos Pakretuonėje.
2012-06-17 20:00
Ryšių Kiemelis 837, Rotušės a. 20, Kaunas
Kaune sekmadieniai bus debesuoti. Visą vasarą. Blogai? Pažiūrėjus į pirmojo devinto debesies prognozes – anaiptol. Po „Sūpynių“ atsibogins ir pakoncertuos IJO bei Brokenchord, svečius priims debesų varinėtojai Roadsman ir Pakas, kad nebūtų liūdna, hiphopo paduos Alko. Jėga, tiesiog jėga.
2012-06-16 22:00
ŠMC kavinė, Vokiečių g. 2, Vilnius
Ką padarysi, kad „Go Gaga“ sutampa su Pakretuonės olimpiada, bet visų diskotekų viena koja neapšoksi. Jei lieki mieste ar po pirmosios festivalio nakties grįši ten, būtinai aplankyk „Partyzanus“, „Ritmo kovų“ Lietuvos etapo nugalėtoją YouWin bei svečią iš Anglijos Dataline, kuris „iš vakaro“ pasirodys ir tose pačiose „Sūpynėse“. Dar, kaip pridera šio ciklo renginiams, bus labai gausių vaizdų nuo Vesta Mistake, Fullscreen, Mediabakery ir poros naujokų.
2012-06-15 22:00
Studio 9, Gedimino pr. 9, Vilnius
Pas „Parallel Records“ įkūrėją ir šiaip Vilniaus dvasios kurstytoją Rubeną svečiuose šįkart iš Madrido į Ibizą nušuoliavęs ispanas Coxswain, susijęs ir su „Pacha Recordings“, ir su „DJ MAG“, ir su daugeliu kitų visiems pažįstamų pavadinimų. Svečiui asistuos „Monkey Brothers“ ir RifRaf.
2012-06-15 20:00
Pakretuonė, Švenčionių raj.
Septintoji edicija! Sezono atidarytojas! Šįkart scenos bus ne Daugiau-Mažiau, bet visos keturios. Tai yra, dar ir Aukščiau bei Žemiau. Bus palaida subtilaus nuotykio bala, jau nujaučiu.
2012-06-15 20:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
Kadaise „Cafe de Paris“ vyko ypač išsamių atlikėjų festivalis „One Man Band“. Vienas tuomet daugiaplaniškumu nustebinusių svečių buvo britas Denis Jones, į Lietuvą spėjęs grįžti jau keliskart ir susidraugauti su būriu žmonių. Ypač – su „Empti“, „Dublicate“, „Overtone“ siela Pauliumi Kilbausku. Dvi artimos muzikalios urbanistiškos sielos šįkart muzikuos ir eksperimentuos po atviru dangum. Ir ne tik „Vasaros terasoje“, bet ir mažajame jos brolyje Kaune „Ryšių kiemelyje 837“ (06 13) bei „Sūpynėse“ (06 16).
2012-06-11 20:00
Vienuolyno kiemas, Trakų g. 9/1, Vilnius
Ne kasdien tokia didžėjų komandos sudėtis pasitaiko – keturi iš keturių reklamščikai, du dizai, vienas artas, vienas vadybininkas; du – mano buvę bendradarbiai, du – esami. Bent jau du tikrai įvaldę puikius didžėjinius skilsus, kiti du tiesiog gražios muzikos atsineš.
UPDATE: Dizaineriai iškrito iš žaidimo ir jų pasirodymas nukeltas, bet Freshas ir Tadas tikrai bus.
2012-06-11 20:00
Vasaros terasa, Vilniaus g. 39, Vilnius
Net dvi priežastys šiandien vakaroti po karvės sparnais. Retokai besusitinkanti min_for trijulė – el_T, Shn ir Ernesta Sadau – bei taip pat nedažnai grojantis Noythe iš Mark Splinter iniciatyvos „Stableface“. Sako, ir futbolą rodys, bet tikrai be garso!
2012-06-10 19:00
foosin, Olimpiečių g. 3, Vilnius
Besėdinėdama „fooosin“ terasoje įgyvendinau seną savo idėją – „Sekmadienio sveikata“. Žalios energijos įpūsiantys kokteiliai (gal net pačiai teks ir plakti) ir jokių didžėjų. Tiesiog keturi geri albumai iš mano fonotekos. Ateik pasėdėt ramiai.
2012-06-09 18:00
Vasaros terasa, Vilnius
Pernai Šventosios estradoje dÉbruit plaikstėsi su kolegom muzikantais, į terasą gi užsuks vienas, bet vedinas net dviejų tikslų. Pirmasis - boilerroomo lygio live'as. Antrasis (o gal net pirmesnis) - teisėjavimas tautinėje atrankoje į „Ritmo kovas“. Šios, jau penktosios, tradiciškai vyks „Satta Outside“. Lietuviams oponuos latviai, estai, lenkai, bus geras pabaltijinis driokstelėjimas. Kol kas ateik palaikyt tautiečių.
2012-06-08 22:00
Trip Bar, Gedimino pr. 31, Vilnius
Och tu rūgštele. Iš Klaipėdos atvykstančius „Redubtor“ Gedimino prospekte pasitiks „Didžiųjų agregatų inžinieriai“. O ankstų rytą reikalus tvarkysiantys miestiečiai ir vėl nustebs eidami pro šalį. Techno bus. Acid irgi.
2012-06-08 19:00
Pietų parkas, B. Radvilaitės 6B, Vilnius
Net keturi labai rimti savito ritmo ekspertai. Tarp vijoklių įsisukusioje pirmą sezoną ką tik pradėjusioje terasoje. Belieka laikyti čiūrus už gerą orą ir planuoti giliai lengvą penktadienį Trijų kryžių paunksnėje.
2012-06-07 20:00
Marsas, Vilnius
Palaimintos dienos, kai geriausias bankuchenų kepėjas postkaizerinėje Europoje išmaišo kažką nauja. Palaiminti rytai, kai jo skečai lydi į darbą. Ir jei tau pritrūko laiko „Gatvės muzikos dienos“ proga užsukti į jo koncertą „Vienuolyno kieme“, turi progą pasitaisyti. Itin glaudžiame „Marso“ rūsyje, kuriame šiaip jau telpa net roko grupės su savo gerbėjomis, jei pasistengia. Unikalus ketvirtadienis!
2012-06-06 19:00
Ryšių Kiemelis 837, Rotušės a. 20, Kaunas
Dar jokio ryšio naujausiame Kauno kiemelyje neužmezgiau, bet tikrai padarysiu tai, juk esu sena „Vasaros terasos“ gerbėja, o formulė ir mano tėvynėje ta pati panaudota. Šįkart pristatau visai naują iniciatyvą – seriją „Down to Ground“, kurioje pasirodys nebūtinai techniškai įgudę, bet scenai atsidavę selektoriai ir tikrų tikriausi didžėjai. Juk Kaunas irgi nusipelnė sunkių post-diskotekinių darbadienių.
2012-06-02 20:00
Loftas, Vilnius
„Soundboys.lt“ nesnaudžia, atrodo, net neišsimiegojo po „Kasta“ koncerto sekmadienį. Noize MC – ne ką mažiau unikalus Rusiškos hiphopo mokyklos auklėtinis, kuriam po koncertų netgi belangėje pailsėti kartais tenka. Šįkart ne arenoje, todėl manau, kad prakaito bus dar daugiau. O „Kasta“, beje, pažadėjo grįžti dar šiemet!
2012-06-01 22:00
Opium, Vilnius
„Prom night“ skamba kažkaip nutrūktgalviškiau, nei senos geros išleistuvės, ir „Opium“ tikrai žino ką daro. Nėra ko laikyti tuščio rūsio karštą vasarą, kai savaitgaliais visi mirko ausis festivalių scenose. Ir sezoną – skandalingai ištvermingai sėkmingą – privalu baigti taip pat smarkiai. Visi rimčiausi didžėjai visą naktį ir rytą maždaug iki pietų. Pasipuošiam tam, kad nusipuoštume.
2012-06-01 17:00
Studio 9, Vilnius
Vasara, atostogos, vaikų gynimo diena ir paskutinės pilnos šokių aikštelės po stogu. Čia – planas maksimum. Kad pasisektų, reikia užtikrintai pabanginti tą išleistuvinį savaitgalį. „Disco Mafia Social Club“ trupą, bet labai efektingą savo sezoną baigia su gyyyyvais estais „Zebra Island“ ir labai masyviu didžėjiniu palaikymu. Ir patys, ir „Love In Slow Motion“, ir „Mondayjazz“ – be afterio tikrai neišsisuksim. Net jei ir anksti pradėsim, kaip diskosenjorai kviečia.
2012-05-25 22:00
Studio 9, Vilnius
Treji metai vis masyvėjančių koncertų, gyvėjančio ir elektronikai vis dėlto ištikimo skambesio, augančio gerbėjų palaikymo ir pagaliau išpildytų albuminių pažadų. Penkiolikoje kūrinių naujovių nedaug, gal todėl pats Giedrius albumą vadina ir best‘u? Ateik pritarti tiems, kuriuos moki mintinai, ir uždegti žiebtuvėlio.
2012-05-20 20:00
XI20, Vilnius
Sekmadienis po įtempto savaitgalio. Nieko šventa, jokių ribų ir todėl pats tas. Jei neklystu, tai jau trečias dueto „Nadja“ pasirodymas Lietuvoje per kokius trejetą metų. Vadinasi, pasiilgom. Atšiauriai masinančio drone doom kūrėjus pasitiks ambientiškai duži Daina Dieva ir industroritualinis Oorchach.
2012-05-19 17:00
foos-in, Vilnius
Ne per užmaršumą ir ne per klaidą mano kalendorius nemirga „Gatvės muzikos dienos“ taškais. Šiemet jau visai rimtai manau, kad muzika mieste turi skambėti kasdien ir visur, o ne leidimuose aprūpintose vietose. Ir todėl pirmiausia šeštadienį kviečiu į kitapus upės baltarusių inicijuotą muzikinę istorijos pamoką. Ji prasidės popiet, taigi spėsi ir centrą apeiti, ir „foos-in“ aplankyti bei gal net nakčiai užstrigti.
2012-05-18 23:00
Opium, Vilnius
Teip, teip. Mikis, Mauzas, Rolanas, Frešas, Kvazas ir Kimas. Viso šeši „Gatvės muzikos dieną“ pramiegoti priversiantys jaunikaičia ir daug daug daug šokių muzikos. Judinkis!
2012-05-18 22:00
SkyBar, Vilnius
Nedaug Vilniuje aukštų šokiams tinkamų vietų – kokteilių rojus „SkyBar“ viena iš kokių keturių ar penkių. Ir tikrai rečiau, nei vertėtų, išnaudojama! Todėl labai džiaugiuosi, kad palaidabalsės iš ZIP FM nusprendė čia savo penkmetį paminėti disko ritmu.
2012-05-18 22:00
4
foosin, Vilnius
Keturi centriečiai broliai eis į kitą pusę? Kažkas tokio, tik vienas brolių į stalistų klubą atsibels net iš Klaipėdos.
2012-05-15 18:00
Vienuolyno kiemas, Vilnius
Nuoširdžiai sakau, neįsivaizduoju, kaip tame pakankamai erdviame kieme antradienį sutilps visi vasaros, dangaus, alaus, Jazzu ir Leono gerbėjai. Bet pasistengti verta, ar ne?
2012-05-14 20:00
Vienuolyno kiemas, Vilnius
Minimaladieniai grįžta į Mokytojų namelį, „Mondayjazz“ gi, ten šeimininkavę pernai, šį sezoną išbandys vienuolių mūrus. Nuo viduramžių ginsis gera nuotaika ir puikia muzika, ir net lietus čia nebus baisus. Ateik su draugais ir pasėdėk į ritmą. Kiekvieną pirmadienį, o pirmojo meniu toks:
2012-05-14 20:00
Vasaros terasa, Vilnius
Vasara prasideda, kai stogas nusikelia! Pagaliau „Minimal Mondays“ ir vėl ten, kur turi būti. Sezoną atidaro Calli, el_T, Intakz ir Pranza.
2012-05-13 19:00
Ūkio banko teatro arena, Vilnius
Rusija + repas = KACTA, šią formulę žinau nuo pirmo kurso. Visada labai norėjau į jų koncertą, bet mažiausia, ko tikėjausi, tai jie Vilniuje. Nusimato masyvus hiphopo vakaras (sekmadienis, bet ką jau čia) – neįprastai sau KACTA leido ir apšildyti, tai patikėta daryti Dee&Kamy, o namų darbus tikrai pasiruoš Mamania ir Vaiper. Garso Soundboys.lt tikrai nepagailės ir dar pridės!
2012-05-13 18:00
Jėzuitų bažnyčia, Kaunas
Ambient klasika garso pojūtį šimtąkart sustiprinančioje erdvėje. Šimtąkart įtaigiu instrumentu atliekama. Brian Eno, Aphex Twin, „Boards of Canada“ interpretacijos vargonams ir gyva jaunų lietuvių elektronika.
2012-05-12 22:00
Kingstown, Klaipėda
Minų lauką Klaipėdos pacentryje klos dubstep ir reggae atlikėjai – draugystė gal ne pati tipiškiausia, bet kodėl gi ne. Net du bosistai iš Britanijos – Seven ir Occult, taip pat – jų žemietis Toast MC ir dar visa gauja vietinių ritmo palaikytojų – E-Roott, Pablo Don, Sibla ir Duku.
2012-05-12 14:00
Pietų parkas, Vilnius
Terasinė naujiena! Ne tik pietums, bet greta parko. Visai greta. Atidarymas toks muzikaliai laužytas, gilus, platus ir atviras, o kvietimas toks paprastas, kad kol kas naujiena apie „Pietų Parką“ kelia tik geras emocijas. Būtinai reikia užsukti ir įsitikinti.
2012-05-11
Loftas, Vilnius
Oho, seniai regėtas pavadinimas grįžta ir atneš vėsos bei stiprybės kasdienio skambesio išvėdintoms ausims! Tamsioji industrinė elektronika iš „Autarkeia“ rankų - INADE, Herbst 9, Land:Fire, Ex.Order, Circular, Fjerlnys, Lina Baby Doll (Deutsch Nepal), Oro!Oro! ir, kaip suprantu, dar daugiau. Man tik keista, kad „Lofte“, nors, tiesą sakant, ten tinka viskas, ir tai yra erdvės privalumas.
2012-05-11 22:00
Opium, Vilnius
Tikros paslaptys išaiškėja tamsoj. Tokio juodo apvalaus dalyko premjera – jau ne visai paslaptis. „Downtown Party Nework“ savo naują gerą „The Machine Man“ patikėjo kolegai Vidžiui ir šio kepyklai „Best Kept Secret“. Tradiciškai plokštelės pagerbimo renginyje bus ir labai slaptas svečias iš užsienio. Taip pat – deepo auklėtinis Ital ir juostelių žinovas iš Kauno Ampule.
2012-05-11 22:00
foos-in, Vilnius
Troleibusas – tik trečia pagal naudojimo dažnumą ir pamėgimą mano transporto priemonė, tad, tikiuosi, stalistai nesupyks, jei iš diskotekos išriedėsiu ant poros ratų. Anyway, bus garažo, d’n’b, beats, boso, keturi šaunūs diskasukiai ir puikioji terasa. Labai įdomu, kaip ji atrodo švintant. Trūlai atrodo gerai, tikrai žinau.
2012-05-11 22:00
Trip Bar, Vilnius
Miau miau miau. Kreivi bosai atmurkia iš Klaipėdos! Atviroje visiems plaukams vietoje, kuri Gedimino prospektą tikrai skaidrina.
2012-05-11 21:00
Café de Paris, Vilnius
Seniai praėjo laikai, kai klausei reivą, repą arba metalą atskirai, ir ginkdie nemaišydavai. Dabar technačiai glosto gitaras, reperiai – saksofonus, ir taip toliau. Ir vis dažniau didžėjai mainosi pseudonimus, kad atskleistų dar ir dar vieną savo muzikinę pusę.
2012-05-11 20:00
ex-Havana Social Club, Vilnius
Gal gaila, gal gėda, o gal ne taip ir svarbu, kad gyvenime nesu užsukusi į VU Komunikacijos fakultetą, kuriame ruošia bei puošia būsimuosius žurnalistus. Visgi širdimi aš – šios profesijos atstovė, tad kaip galiu nepaminėti LeŽudi, arba žurnalistų dienų, uždaromosios nakties? Juolab kad į sostinę pagaliau atvyks klaipėdietis Remedy.
2012-05-11 18:00
Vasaros terasa, Vilnius
Sunku patikėti, kad jau šešias vasaras be Kiemelio neapsiėjom. Vadinasi, bus ir septinta. Kad ir ne kasdien, kad ir ne iki ryto, bet man Vilniuje vasaroti smagiausia čia. Atidarom ir tada pavarom.
2012-05-11 17:00
Kablys, Vilnius
Garsas be vaizdo – neblogai, bet simbiozė daug geriau. Audiovizualinis džiaugsmas šįkart laukia ne tik naktinėje šokių aikštelėje, bet ir vakarinėse dirbtuvėse, todėl (ir dėl dalyvių gausos) visai gali vadintis festivaliu. Dar pridėk daugkart užmirštą ir prisimintą, ne „ant kelio“ esančią ir todėl tokią vertingą vietą, kaip geležinkeliečių rūmai, ir priežasčių neužsukti nebeliks.
2012-05-11 16:00
Daiktų viešbutis, Vilnius
Jei ką, šis savaitgalis ne eilinis, o dizaino. Ta proga gitarinių kraštų kaubojai „Surf Through Rock Country“ lenda į loftų rajoną ir pristato ne tik įrašų, bet ir įstabiųjų savo šokių plakatų kolekciją. Einam pravėdinti fantazijos.
2012-05-10 22:00
Ryšių Kiemelis 837, Kaunas
„Vasaros terasos“ komanda šiemet spės tvarkytis ir Kaune. Naujas kiemas naujiems ryšiams megzti. Su diskotekom, koncertais, senjorais, vaikais, turgumi, teatru ir kinu. Kasdien. Puiki naujiena! Ieškok Rotušės aikštėje.
2012-05-08 20:00
SKY 21, Klaipėda
Kai turi pliažą ir gerą orą, belieka terasos, nes vidiniai vakarėliai pamaryje tikrai nevilioja. Žo, nauja ir labai iš aukšto į Klaipėdą žvelgianti vieta su Azijoje per žiemą įkvėpimo pasisėmusiu Uncle Roll ir visais iš eilės jo pulto kolegomis. Atidarymas su „Love In Slow Motion“, ir tai tik pradžia. Užeik kasdien. Duos dyphauso, hamako, pinakolados ir hamburgerio.
2012-05-05 22:00
Café de Paris, Vilnius
Kaip „Partyzanai“ mėgsta, prelaunčų ir tyzų jau buvo, bet šis kartas – tikrasis. Vienas sparčiausių netleiblo augintinių Calli pristato EP „Moods Devoid“, ten – trys paties kūriniai ir vienas neseniai „pliusinusio“ Svreca remiksas. Sumuštinius tepa Nostra, Mantas T., Wasted Gaze; dešrą pjausto Vodka Jugend. Gelmė ir techniškumsas šįkart nemokami.
2012-05-04 22:00
Loftas, Vilnius
Vieną grotuvų revoliucijos veteranų, žaibų didmeistrį, verta pamatyt gyvai, jei didžėjus tau daugiau nei tik fono leidėjas. Pirmasis senosios mokylos atstovas Rokenrolo šlovės muziejuje ir visi repo seniai renkasi „Lofte“, ane?
2012-05-04 22:00
foos-in, Vilnius
Po sostinės naktibarius jau pasišlaistęs pavadinimas šįkart nusės stalistų zonoje. Nėra ko daugžodžiauti – stiprus bosas, funky melodijos ir kreizi visa kita. Nuotaiką užduos Vaiper, šįkart pasivadinsiantis Oogle Kid, dar paduos Vezhlas, simboliškai prisidės Illestpe▲ce (sako, jaunas ir labai gerai selektina).
2012-05-04 21:00
Studio 9, Vilnius
Penktadieninių auklių paklausa Vilniuje, spėju, auga. „Disco Mafia Social Club“ komanda savo bendraamžiams, jau seniai pilnamečiams ir susitupėjusiems, atsikvėpti juk neleidžia. „Crazy P“ saundsystemas – ček, deimantinė Kathy su Max Skiba – ček, metas dar vieniems diskokariams. Visai armijai – keturiems gyviems „Faze Action“ nariams!
2012-05-04 21:00
Trip Bar, Vilnius
Kol kas keliauninkams šypsosi pradedančiojo laimė - laikom špygas ir imam nemokamą bilietą į Detroitą penktadienio naktį. Jei dar nebuvai, trip'ą Gedimino prospekte rasi pasitelkęs klausą ir uoslę. Na, ir spalvotus žmones pamatysi. Bass, Detroit, bym bym stiliaus šokiai.
2012-05-04 19:00
KTU Elektronikos rūmai, Kaunas
31-as KTU entuziastų drebesys Kauno padangėje! Visada smagu matyti išliekančias ir istoriją pralenkiančias tradicijas – nesu tikra dėl visų studentiškų dieninių dalių, bet uždaromoji-naktinė atrodo labai pozityviai. Manau, ir įdomesnė platesniam, nei technologijos mokslų studentai, ratui, kaip ir tada, kai buvau dešimtokė.
2012-05-04 16:00
Džiazo palėpė, Kaunas
Nežinau, kodėl VDU studentai festivalina beveik tuo pat metu, kaip KTU, bet dvi šventės Kaune – tai jau tikrų tikriausia pavasarinė gausa, juk konkurencija tik teorinė. Žodžiu, penktadienį, tarp atidarymo ir uždarymo, „Pavasario festivalio“ subtilioji dalis, „Menų sintezė“, ieško tavo dėmesio. Pavakare – fotografijos reikalai kažkur universitete, vėliau – visai rimta „Sūpynėmis“ ir „Minimal Mondays“ dvelkianti šokamoji fazė.
2012-05-03 22:00
Soul Box, Vilnius
Kai vieną penktadienį į ŠMC kavinę įgriuvo penki skirtingiems mano pažįstamų ratams atstovaujantys barzdočiai, prireikė keliolikos sekundžių suvokti, kad čia tie iš „Mados infekcijos“.
Kolekciją „Woodsy“ pristačiusios „Tribe“ dizainerės į podiumą sušlavė visus bent kiek labiau apšepusius vilniečius, kurie užkulisuose taip susidraugavo, kad kartu nuėjo tikrai toliau, nei ŠMC kavinė. Dienraščiai rašo apie barzdų partijas, man gi įdomiausias vakarėlis „Barzd On“. Gal net serija? Žodžiu, pirmame besibadančiame susibūrime gros tik barzdočiai. Kaip sakė viena mano pažįstama, „Soul Box“ tąvakar bus tik gražūs bernai!
2012-05-01 15:00
Soul Box, Vilnius
Nuodėmė tiek virtuvėje tupėti, tiek baruose lindėti tokiu oru. Todėl laimi tie, kurie turi vietos lauke. „Soul Box“ jau kuris laikas savo ne patį jaukiausią (ypač kai automobilių prigrūstas) kiemą išnaudoja visu pajėgumu. Antradienį darbo nėra, tad diskoteka sleš DJ maratonas – nuo popietės. Sutemus – viduje, vis dar iki plius minus vidurnakčio. O tarybos posėdis – trečiadienį.
2012-04-29 18:00
foos-in, Vilnius
Jau be striukės, su mėgstamiausiu tropiniu marinatu ir kompaktais kišenėje. Ta prasme, pastaraisiais dalykais didžėjai pasirūpins, tu tik ateik be striukės.
2012-04-28 21:00
Studio 9, Vilnius
Artimas, bet tolimas Minskas į Vilnių šįkart atvyksta giliu 4x4 ritmu. Čia draugų jau susiradęs ir „Steponkėje“, arba „Wok&Roll“, padidžėjavęs Stepan Bitus pristatys ne tik savo projektą „Monsoon Sexy Season“, bet ir prodiuserį Diamos Roll su vokaliste Rusia bei didžėjus I.F.U. (tikra kaimynų legenda, beveik DJ Saga!), Gaamer, Induss, Tigger. Šoukeisas, kaip sako vakariečiai. Ir tikrai vertas dėmesio!
2012-04-28 19:00
Propaganda, Vilnius
Muzika plius vaizdas. Net ne vaizdas, o visas kinas. Tiesa, trumpas, bet gausus. Trumpametražių festivalis „Vilniaus kino šortai“ – rudenį, o čia – pavasarinė įžanga. 3 valandos filmų (tiksliau, dvi po pusantros), Umiko gyvai ir dar pora didžėjų desertui.
2012-04-27 23:00
Relax, Vilnius
Sintetinė švediškai gyva, industriškai vaizdi, plastiškai lengva, elektroniškai banguota ir lietuviškai įrašyta beprotybė visą naktį. Synthsoulizer niekada negarsėjo iš pirmo žvilgsnio lengvai įkandamais renginiais ir savo markę laiko toliau. Beje, penktadienį oficialiai skelbiu Lukiškių kvartalo naktimi!
2012-04-27 22:00
Loftas, Vilnius
Nežinau, ar kas begali būti rimčiau, nei visų karalių karaliaus Congo Natty karališkasis vizitas! Džia reikalų ministerija įspėja – neapsilankius būsi braukiamas iš džiunglių gyventojų sąrašų. Ir net jei nesi pastovus rezidentas, pasižymėti riebų pliusą legendų blonknote tikrai verta. Be garbiojo svečio bus ir dar visa gauja liūtų.
2012-04-27 22:00
ex-Havana Social Club, Vilnius
Pasitreniruosim lingavimą, kad rugpjūtį Šventojoje būtų lengviau. Su Shigeto, kurio painiojamos downtempo-IDM-dubstep-hopo pinklės labai jau sattiškos. O ir palaikymas nuo tų, be kurių „Satta Outside“ – ne visai „Satta Outside“.
2012-04-27 22:00
Gargaras, Kaunas
Aš esu siaubinga savanaudė. Pati savo gimtadienio dėka ketvirtadienį „Lofte“ despotų šeimynos tikrai nepamatysiu, todėl rekomenduoju penktadienį Kaune. Viskas tas pats, šimtas artistų, dūdos, repas, fulkepai, bekvokalai, plius į nieką neišmainoma laikinosios sostinės nuotaika. Pats geriausias hiphopo orkestras Lietuvoje, atsakau! Ir dar Pakas su Alko ant pasitikimo.
2012-04-27 21:00
foos-in, Vilnius
Net penki (turbūt penkto renginio proga) puikūs selektoriai ims už rankos ir ves per pasaulinius-reggae-dub-hop-visokius ritmus. Nors persiplėšk, visi atrodo verti ausies, akies ir kojos lingesio.
2012-04-26 20:00
Soul Box, Vilnius
Šventė bus! Villaloboso, deja, nebus, nes jam neleidžia gydytojai. Su boilerroomu derinam. Bet kuriuo atveju didžėjų pakaks.
2012-04-21 22:00
Kingstown, Klaipėda
Nežinau, ar Klaipėdoje meteorologų daugiau, nei kituose miestuose, bet klimatas ten kitoks, jūrinis-giluminis, ne tik ant molo, bet ir neparadinėse diskotekose. Nauja serija „Kingstown“, boso mylėtojų užimtame klube, startuoja su drum’n’bass chameleonais „Amoss“ ir net šešiais – kiekvienas savaip gražus ir geras – lietuviais. Ateityje sinoptikų ir kreivo ritmo svečių iš užsienio, žadama, bus daugiau, bet pirmiausia linkiu stipraus debiuto!
2012-04-21 22:00
Marsas, Vilnius
Rępo sęniai. Mąrso rūsyje. Jaručio grupė su gitarom, girdėjau, rūsį išnešė visiškai akustiškai. Reperiai irgi pažadėjo nenaudoti jokių elektroninių įtaisų, tik įmantrias žodžių raizgalynes. Pavojingas šiaip tas „Marsas“, tiesiog spąstai nekaltoje Trakų gatvėje, įspėju, bent jau pirmasis aukštas.
2012-04-21 18:00
+++
Soul Box, Vilnius
Jau paskutinis (bent šį sezoną) pliusanaktis. Gaila, kiek prasilenkė su kalendorine „paskutine vakariene“, bet, manau, juodvarniais skraidysim ne ką prasčiau, nei pasakose. Pažymėtinas renginio laikas – viskas dėl apribotos prekybos alkoholiu. Aš įdomumo dėlei būčiau išbandžiusi reiverių ištvermę ir susidomėjimą blaiviems esant, bet ką jau čia! Grojikų sąrašas tuo tarpu lyg kokio nedidelio „Sūpynių“ preparty. Ir, iš tiesų, vos du mėnesiai teliko.
2012-04-20 22:00
Loftas, Vilnius
Internacionalinės vibracijos grįžta į sostinę. „Gargare“ irgi buvo labai gerai, bet, matyt, čia daugiau mėsos pjūklams darbuotis ir ugnies ledo skulptūroms tirpdyti. Šiaurės Airijos trio „The Japanese Popstars“ ir „Ed Banger“ pabrolys Feadz... Keista, tarp šių aštruolių tilps ir palyyyyyginti švelnūs „Partyzanai“ su Vidžiu. Na, ir tautiniai spygliuočiai eglišakiai „The Sneekers“. Kad tik oranžiniai ragai neišdygtų!
2012-04-20 22:00
Opium, Vilnius
Dvi šventės vietoj vienos – keturgubai geriau. Vieni viršuj, kiti apačioj, o draugai juk vis tiek bendri. House su disco pakrypimais ir techno išlinkimais. Olnaitlong.
2012-04-20 22:00
Plum Bum Bar, Vilnius
Jautienos šliosai. Juodi, matyt, dėl to, kad su krauju. Įvairių laikmečių repas ir kitos geto dainos iš net šešių vienai nakčiai (periodiškai) persimainiusių nakties veikėjų. Pasiimk šautuvą!
2012-04-20 22:00
Studio 9, Vilnius
Tikrai labai jaukus atlikėjas Guillamino atvyksta į antrą kauniečių „K.U.B. Collective“ įrašomąją vakarušką. Jaučiu ne tik ispaną įvertinusio Gilles Petersono, bet ir savo galva. Tiesa, keista, kad iki šiol neišpublikuotas pirmojo „Rec●r►“ svečių „Candee Train“ live‘as, bet iki renginio dar yra laiko!
2012-04-20 22:00
Gargaras, Kaunas
Keep it low! Ką čia bepridėt, žemų dažnių festivalis klube be kaimynų. Atlaikyk, Raudondvario plente.
2012-04-20 22:00
Trip Bar, Vilnius
Nežinau, kada bus didysis, bet balandžio 20-oji jau gyventojais tapusiems „Trip“ baro draugams – data svarbi, ją pažymėti dera kiek atviriau, nei uždaras vakaras. Jungle vakaras – gera proga išbandyti erdvės gelmę ir susipažinti su visomis smulkiomis jos detalėmis. Gero tripo. Stiklinių durų Gedimino prospekte šalia Statistikos departamento nepastebėti neįmanoma.
2012-04-19 22:00
Soul Box, Vilnius
Vis dar labai patinka šis kai kam gal ir antidubauskaitiškai atrodantis judėjimas! Įamžintais pasiekimais mirga „Vilnius Temperature“ vaizdo kanalas, gyvas susitikimas – dar tik antras, bet jaučiu, kad pavyks puikiai, juk Palubenka treniruojasi visose iš eilės Vilniaus ir ne tik (Šiaulius, sakė, įsimylėjo) salėse.
2012-04-18 21:00
Café de Paris, Vilnius
Grįžo „Cafe de Paris“, grįžta ir legendinės tankiosios kavinės diskotekos/sėditekos. Vinilinis jazz, lounge, soul, blues, folk, world, rock, reggae, funk, ska garsas, pirmoje atgimstančio ciklo serijoje – iš Noruišio ir Deneez. Nežinau, kas smagiau po archyvus kapstosi, nei šiedu. Kam sėdėt namie, juk jau trečiadienis?!
2012-04-18 20:30
XI20, Vilnius
Pernai rugsėjį Agharta vedama konsteliacijų kelionė po neatvirukinį Vilnių prasidėjo „Commune Art“ dirbtuvėse. Tada atradau „Flesh Flash“ ir Umiko, buvo ir įdomių rusų. Vėlesni graikų abėcėlės raidėmis pavadinti ciklo renginiai aprėpė neregėtai platų muzikos spektrą – net gaila, kad netrukus, dešimtuoju įvykiu, „Constellations“ ir priges. Bet žiūrim pozityviai – liko dar du! Devintajame, iota – manipuliacinis-audiovizualinis italų avangardas ir vietos eksperimentuotojai.
2012-04-13
13, Vilnius
Ne visai tryliktų metų trylikto mėnesio trylikta diena, bet psichodelinis kalendorius ir matavimo sistema juk nepavaldūs logiškiems dėsniams. Vaizdas ir muzika šioje sferoje draugauja labai stipriai ir visuomet papildo vienas kitą taip, kaip nesitikėjai. Todėl pirma ganom akis parodoje, po to – kojas ir mintis šokiuose. Vieta keistoka (Tilto g. 13), bet puiki proga patikrinti pačiam, o ir organizatorių vardas - Arkona Creation - įkvepia.
2012-04-13 22:00
Studio 9, Vilnius
Leidybinės kompanijos startui su svečiu iš užsienio tikrai reikia vietos, tad nenuostabu, kad Ruben Pellon („Monkey Brothers“, „Vasaros terasa“ ir kiti geri dalykai“) savo „Parallel Records“ pristatys ne „The Room“, o sąlyginai greta esančiame „Studio 9“. Su broliu ir Pablo Bolivar – visi jie gyvai, o Mecanica, kas jis/ji bebūtų, iš įrašų. „Parallel Records“ leidinių tuo tarpu dar luktersim, bet jų bus ir kojoms, ir nugarai.
2012-04-13 21:00
Estrada, Vingio parkas
Jau septintas. Visur buvęs, pernai „Aparat.“ Išbandęs vėl grįžta į Vingio parką, tiksliau, daug mačiusią ir talpią jo estradą. Hardkoru paremtas drum‘n‘bass, arba Forbidden Society, tikrai bus. Techno srities atstovas – Xhin. Visa kita – pakeliui!
2012-04-08 22:00
Kingstown, Klaipėda
Taip jau sutapo, kad Velykas Vilniuje leidžiu itin retai. 90% sąmoningo gyvenimo tai darydavau Kaune, dabar metas aplankyti pajūrį. Atrodo, kalendoriuje tik vienas mano pH atitinkantis dalykas – repo tūsas „Kingstown“. Net 8 geto artistai! I’m in.
2012-04-07 10:00
Planetariumas, Vilnius
Kad galutinai nepamestum galvos gėlėse ir šilto oro srovėse, Velykų išvakarėse užsuk į planetariumą. Geometriškais audiovizualiniais motyvais pavasarį atskies organizacija SHA:▽:AH. Raganišką-veganišką (nes be kiaušinių) ambient, drone, industrial pins kareliečiai „Love Cult“ iš Petrozavodsko bei lietuviai Skeldos, Ersha, Lukas Petraitis. Padoriai nevėlai.
2012-04-06 22:00
Studio 9, Vilnius
Nebuvau socialinio diskomafijozų klubo starte, bet, kiek girdėjau, visi smagiai pasi...šoko. Antriesiems šokiams ir vėl talkins moteriškas vokalas, man asmeniškai daug artimesnis ir laukiamesnis – tai panelė Kathy Diamond, Vilniuje jau viešėjusi Vidžio kvietimu ir įdainavusi jo bei Mario „In My System“. Grojęs pas mus ir Max Skiba – „Woo“ šokiuose, kadaise organizuotuose Saulty. Kartu šie britė ir lenkas – gana neįtikimas, bet labai skambus, vaiskus, bet gylio irgi turintis diskoduetas. Pavasaris juk, pailsim.
2012-04-06 22:00
Opium, Vilnius
Su gimtadieniu, Algirdai! Daug naktų, DJ setų, leiblų ir relyzų jau buvo, bet iki šarmos plaukuose dar toli, tad linkiu, kad rekordus dar ne kartą pagerintume.
Šventei ponas Saulty užsisakė neprastų muzikantų kolektyvą – Vidį, Few Nolder, Ital, Loraną, Basanovą, Billy Kristal & Killl My Disco... Ir patį save. Duš stiklinės ir plyš maikės.
2012-04-06 20:00
foos-in, Vilnius
Planai virsta, telefonas rausta, pavasaris juokiasi, o penktadienis planuojasi iš naujo! Stalistų (naujas žodis stalo futbolininkams greitai įvardinti) taškas vis labiau panašėja į tikrą diskoteką. Net visą getoteką – „Bloke“ susigrums ir DoDo Mundo, ir Justas Fresh, ir Komža & Pranciškus, ir peteliškėmis pasidabinę žurnalistai Bowties. Ta prasme, išneš porą stalų?
2012-04-06 19:00
Tamsta, Vilnius
Čia gerai! Liežuvingiausi Lietuvos MC ir gyvas išprotėjėlio Mesijaus orkestras, kuris padės valdyti mikrofonus bei minią. Iš viso net 16 dalyvių ir juos važnyčiosiantis Svaras (G&G Sindikatas). Jei netilpsi į „Tamstą“ (realu), galėsi viską girdėti per START FM. Čia irgi labai gerai.
2012-04-05 20:00
Vieta, Vilnius
Man iki eglutės po pastarojo vizito kirpykloje toloka, bet „Vieta“ (vegetarinė žydrynė šalia „Meat Lovers Pub“ ir „Cozy“) – dažnas mano pietų džiaugsmas, o didžiosios vietininkės Milenos kulinariniai talentai džiugindavo ir „Satta“ bare. Ten gimė ir merginų vakarai „Ar moki susipinti eglute?“ – jokio feminizmo, jokios jėgos, tik pyragai, kasos ir dainos bei lengvi šokiai. Ir normalūs bičai gali ateiti, aišku.