„Dance Macabre“: Visada būna pirmas kartas
Oh! Kas prieš kurį laiką prasidėjo Klaipėdoje ir virto ilgomis eilėmis Vilniuje dar nesutemus? Kas kurį laiką tylėjo ir praėjusį penktadienį pakvietė ne-dar-vienai-nakčiai-kažkur-mieste-su-visais? Man „Dance Macabre“ buvo pirmas kartas, ir dėl to galiu gailėtis neatradusi anksčiau, bet galiu ir džiaugtis, kad įspūdis buvo toks vaiskus.
Klubas „metroclub.lt“ – keistoka vieta, šiaip jau. Kitoje Profsąjungų rūmų pusėje, nei reivais ir gitarom pagarsėjęs „Mulenružas“. Toje pačioje, kur kažkada buvo stripako baras ir dar Justo Fresh gimtadienis, o gal „Boogaloo“ – na dar iki feisbuko eros. Pakankamai plati erdvė ir tamsios sienos visgi buvo visiškai tai, ko reikėjo penktadienį.
Reikėjo visiems. Nuo gotų ir rokerių iki nuo PLUR bei visiškai kasdieninių, kuriuos kiti blogeriai gal išvadintų hipsteriais. Nuo tų, kuriems muzika gal nelabai aktuali, iki ausimis gėrusių kiekvieną iš scenos gilumos sklidusį garsą. Nuo puikiai savo darbą dirbusios bilietuotojos – feiskontrolerės, įprastai niūrią atmosferą skaidrinusios gal bingeliškais, bet visgi juokais, iki atsipalaiduoti visa savo esybe skatinusios barmenės iš pradžių su, po to be marškinėlių. Reperių irgi buvo – Džonis pirmoje eilėje. Ir stalo futbolas buvo, pralošėm tamsesniems.
Aš, Vilniaus įpročių sugadinta, atvariau tik pirmą, bet, kaip minėjau „Dance Macabre“ mėgsta pradėti anksti. Šįkart aštuntą. Sakė, tuomet tik trejetas artimiausiųjų šoko, bet lenkai „Red Emprez“, beje, Lietuvoje jau koncertavę prieš keletą metų, pasirodymą baigė gerokai iki man atsibaladojant.
Užtat grojo DJ Helena – lietuvė, bet pasaulio pilietė, keliaujanti po daug masyvesnius tokio pobūdžio renginius, tamsesnius ir ne tokius išpopuliarintus, kaip tie visi festivaliai su tais pačiais headlineriais. Grojo electro, klešo, synth, trance, dark, wow, mega. Tą, ko neklausai namie, bet pakliuvęs į kolonėlės aurą esi gatavas atiduoti teises ir tapatybės kortelę.
10 balų. Netikėtai (pakvietimas FB atkeliavo gal dvi dienos iki renginio ir nieko iki tol apie „Dance Macabre“ nebuvau girdėjusi), matyt, kokie trys balai dėl to. Bet ir šiaip – jokios pozos, jokio paviršiaus. Viskas gerai. Gal kaip Niujorke, gal tiesiog gerai.
D.D. 2004 - 2016
Degalai Mushroom CMS